Zuřící býk od uznávaného režiséra Martina Scorseseho je životopisným snímkem boxerského šampiona střední váhy Jakea LaMotty, jemuž se během jeho krátkého pobytu na výsluní přezdívalo Býk z Bronxu. První, co se LaMotta v životě naučil, bylo krást a rvát se – být drsnější než ostatní. La Motta, který byl od přírody samotář a nikomu nevěřil, používal svou agresi v boxerském ringu jako prostředek k potlačení svých hluboce zakořeněných obav a emocionálních úzkostí. Jeho odhodlání a zuřivost, díky nimž se z mladého násilníka stal mistr světa ve střední váze, však zůstaly mimo ring neovladatelné. LaMottův vášnivý zápal pro vítězství mu nakonec zničil osobní život a miliony dolarů, které vydělal, promrhal svým nezřízeným životním stylem a pletkami s ženami, jejichž city sahaly jen tam, kde byla jeho peněženka. LaMottu nakonec opustila jeho krásná manželka Vicki, která už měla plné zuby nekonečného fyzického i duševního zneužívání. Dokonce i jeho bratr Joey, který boxera vždycky obdivoval, byl nyní znechucen. A když pak LaMotta přišel o svůj titul, začal se nezadržitelně řítit ke dnu. Ze zápasníka ve špičkové kondici se tak rázem stal odulý vepř, který skončil jako uvaděč striptérek ve špinavém nočním klubu – a nakonec i jako vězeň ve floridském nápravném zařízení. (Cinemax)

old salt

Jo jo... Pesci a de Niro hrají celý život jednu roli... Ale výborně. Stejně jako Scorseseho režie. A také jsem si připomněl, koho měla Edith P. ráda... ()

mr.sulas

Je to opravdu vynikající film po všech stránkách,ale něco mi tam scházelo a nemůžu přijít na to co to bylo!Proto 4. ()

Sebien

Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli se mi to líbilo, nebo nelíbilo a kolik by měl dostat ode mě hvězdiček. Jake LaMotta mě ale celý film neskutečně iritoval a vadil, že je to takový nevyrovnaný prase, což jenom svědčí o skvělém výkonu De Nira. (Ostatně, co se hereckých výkonů týče, neváhám, ty byly jednoznačně Výborné!). Musím říct, že KRÁL KOMEDIE mě na poprvé zasáhl překvapivě víc. ()

sus

Podle mě je to celkem ničím nezajímaví příběh o boxerovy a v podání Scorese je film dost nudný, až na pár scén. Jjediné za co dám s těží dvě hvězdičky je jak jinak než výborný herecký výkon De Nira, který film aspoň trochu zachránil. ()

saladín.

Velmi priemerny film (dobre, s nadpriemernym DeNirom), ktoreho permanentnu pritomnost vo vsemoznych TopBestOf, a to aj neamerickych, dost dobre nechapem ()

Dr.Abe

Bravo, smekám.... Nejenom výborný snímek, ale pro mě umělecký zážitek. Střih, efekty, hudba, herecké výkony prostě všechno mi přijde dokonale sladěno v ucelený formát. Skoro jako kdyby to ani nebyl film, ale skutečný dokument ze života jednoho boxéra. ()

Gor'seye

Trochu iný pohľad na kariéru boxera: Marlon Brando vo filme V prístave (spomína sa aj v tomto filme), ako boxer s dobrou budúcnosťou, ktorý to ale spackal -- De Niro ako boxer, ktorý dobil svet (doslova dobil), ale aj tak to nakoniec spackal... Výborný film. ()

E.T.Martin

Vidím to podobně jako uživatelka hirnlego. Film je natočen fascinujícím způsobem, ale hlavní postava mi nebyla nijak sympatická, její příběh mě moc neoslovil, stejně tak mě nebere prostředí boxu. Přesto jsem v kině vydržel až do konce a musel jsem si říct: Jo, to bylo dobrý. ()

tombender

Pokud máte rádi filmy s boxerskou tematikou a zbožňujete Scorseseho filmy s De Nirem, pak s tímhle filmem nemůžete šlápnout vedle. ()

necrosrandist

S odstupem dlouhých třiceti let od vzniku jsem to konečně viděl celé a musím říct, že tenhle film se řadí mezi ty jednoznačně nejméně stárnoucí. Až se mi z té precizní podívané málem vykoulely oči samou radostí až na podlahu. Nejlepší bylo, že Pesci vedle DeNira vůbec nehraje druhé housle, naopak jsou naprosto vyrovnaní a oba excelují. Příjemně se jim ale jakoby prohodily role. V takových Goodfellas musel někdy uklidňovat Pesciho zuřivost DeNiro, zde přesně naopak :) Exkluzivní!!! ()

JohnTheOne

Pět hvězd jak vyšitejch. Ostatně kdy jindy, když ne teď? Super výkon De Nira, stejně tak jako Martyho Scorseseho. Tak trošku jiný, daleko hlubší a komplikovanější Rocky. ()

Skretule

Spojení De Niro+Scorsese vždy slibuje silný herecký a filmový zážitek. Ať už Mafiáni či Casino. Ale Zuřící býk je pro mě osobně trošku zklamáním. Ne herecké výkony ale spíš děj, u Scorseseho většinou velmi dynamický a propracovaný teď pouze řešící psychickou stránku De Nirovy pohnuté duše, sráží hodnocené do průměru. ()

Evbad

Nejsem boxerský fanoušek, takže víc jak dvě hodiny o narcistický agresivní rohovnický legendě bylo až až. ()

Trinculo

Žijte sám ze sebou když máte v rukou dynamit. Nějakej zápas bude poslední a hlavně musíte umět žít i mimo ring. Film je o neschopnosti takového života. Všechno nejde vyboxovat. To, co mě nejvíce přitáhlo je syrovost a způsob, kterým je podaný hlavní hrdina. ()

Desmi

Jak divně to začlo, tak divně to skončilo. Osud vyšinutého agresivního žárlivce LaMotty, který svou tvrdou tupou hlavou může skály rozbíjet, mě nezaujal, Měl by to být film především o emocích a ty ve mě nevzbudil. Takže za mě klasická průměrná trojčička.. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

23.08.2017

Drak přichází... opět

Drak přichází... opět

16.08.2007

Neděste se, tahle novinka není o pokračování Eragona (studio 20th Century Fox o dvojce fantasy zmetku naštěstí mlčí). Je o novodobé verzi klasiky, která udělala z Bruce Leeho mezinárodní hvězdu a… (více)