Zuřící býk od uznávaného režiséra Martina Scorseseho je životopisným snímkem boxerského šampiona střední váhy Jakea LaMotty, jemuž se během jeho krátkého pobytu na výsluní přezdívalo Býk z Bronxu. První, co se LaMotta v životě naučil, bylo krást a rvát se – být drsnější než ostatní. La Motta, který byl od přírody samotář a nikomu nevěřil, používal svou agresi v boxerském ringu jako prostředek k potlačení svých hluboce zakořeněných obav a emocionálních úzkostí. Jeho odhodlání a zuřivost, díky nimž se z mladého násilníka stal mistr světa ve střední váze, však zůstaly mimo ring neovladatelné. LaMottův vášnivý zápal pro vítězství mu nakonec zničil osobní život a miliony dolarů, které vydělal, promrhal svým nezřízeným životním stylem a pletkami s ženami, jejichž city sahaly jen tam, kde byla jeho peněženka. LaMottu nakonec opustila jeho krásná manželka Vicki, která už měla plné zuby nekonečného fyzického i duševního zneužívání. Dokonce i jeho bratr Joey, který boxera vždycky obdivoval, byl nyní znechucen. A když pak LaMotta přišel o svůj titul, začal se nezadržitelně řítit ke dnu. Ze zápasníka ve špičkové kondici se tak rázem stal odulý vepř, který skončil jako uvaděč striptérek ve špinavém nočním klubu – a nakonec i jako vězeň ve floridském nápravném zařízení. (Cinemax)

bila.tecka

Obdivuhodný je zde především filmový tvar, od úvodní sekvence podbarvené symfonickou hudbou přes pečlivé aranžmá scén, po De Nirův Výkon. Skutečnému La Mottovi musela vypadnout čelist... Jeho destruktivní povaha je ovlivněna chorobnou žárlivostí a zároveň oddaným vztahem k bratrovi - manažerovi. Na papíře to vypadá jako klišé, ale na plátně sugestivně podaný portrét silné osobnosti bez přátel a zázemí. Pátou hvězdu dávám za černobílou kameru... ()

Mičl

Vynikající boxerské drama natočeno černobíle aby lépe vykreslovalo obraz doby ve které se odehrává. Zachycuje životní vzestupy a pády temperamentního boxera Jakea La Motty . Precizní Scorseseho režie a výtečný výkon De Nira dělá z tohoto filmu skvost, který po shlédnutí vyráží dech. ()

I.AM.NOT

Film o boxu, kde je box, ve změti rodinných vztahů a osobních problémů, na vedlejší koleji? To by mohlo být fajn, řekl jsem si. A taky bylo, jenže ne tak moc, jak jsem čekal. Charaktery hlavních hrdinů jsou propracované a to včetně malých či větších příběhů, které prožívají, přesně jak jsem si u Scorseseho zvykl. Jenže! Jenže, v Raging Bull mě naprosto uchvátila bojová stránka filmu a všechno co přímo i nepřímo patřilo k boxu (zákulisní machinace, sázky, nětí...) a vše ostatní bylo jakoby navíc. Stákající krev, fanatické emoce, litry potu... To je to, co mě uchvátilo a zbytek mě od toho bohužel trošku zdržoval. ()

Tydlidáš

7/10 - Životní příběh boxera natočený s větším zaměřením na soukromí a převážně na rodinné vztahy než na samotné zápasení a box. Přehnaná žárlivost, která je v tomto filmu k vidění hraničí až s posedlostí či šílenstvím a celkem mladý De Niro ztvárňuje La Mottu s dokonalou důvěrihodností. Výraz v jeho tváři budí jen strach a celkový jeho chování až do poslední scény kdy žertuje v hospodě má skvělej náboj... Scorseseho režie, skvělá hudba a černobílá kamera prostřihovaná zápasy a videi z rodiné kamery dělá z filmu překrásnou podívanou... Překrásnější je jen mlaďoučká Cathy Moriarty. V roli La Mottovi ženy je prostě k sežrání... ()

Paity

Asi to tak mělo být, ale mě se nelíbilo takové čitelně stupidní chování Jakea LaMotty v podání Roberta De Nira. Nevím, to jeho přihlouplé násilnické chování mi přišlo také hodně na oko. Ale třeba se takhle pitomě skutečně LaMotta choval... Prostě tři hvězdy a to spíše opět skvělému Joemu Pescimu. ()

Scevola

Vyzera to ze patrim k mensine ale tento film mi neprisiel nicim zaujimavy. Nesympaticky boxer, nijak zvlastny dej. Za to ze to robil Scorsese a hrali tam De Niro a Pesci hadam nebudem rozdavat hviezdicky navyse len tak. 6/10 ()

HonzysKISS

První polovina filmu mě osobně moc nesedla, ale ta druhá je maximálně výborná. Je v tom opravdu celkem dost surovosti, taková reálná se v moc filmech nevidí. Což je super. ()

XdanteX

Řemeslně extratřída. De Niro zaslouženě sošku. Tehdy se ještě dávaly za skutečné výkony. Jinak obsahově? Prostě jen další příběh o dalším přistěhovaleckém taliánském wifebeaterovi. De Niro to vystihl "The book is not a great literature...but it's got heart" pro Itala asi jo no ()

Drc

K tomuto filmu jsem přistupoval jako k živoucí legendě, která je jedním z pilířů kariéry Roberta De Nira. Ale jinak jsem po rozporuplných reakcích z různých zdrojů nevěděl, co mě čeká. Ale musím uznat, že přes určité specifika (černobíle) se jedná o kvalitní film, který možná místy není tolik zábavný, ale určitě je hodnotný. Skvělá sonda do světa emocí a zuřivosti, silný příběh o člověku. ()

BuddyO

Co říci. nemám slov... Úžasně realistický pohled na život skutečného boxera, tak jak to jen nejlépe šlo předvést. Připočtěte božský výkon Roberta De Nira a vznikne vám zfilmovaná dokonalost. 5* - 100% ()

Ještěřák

Průměrně zajímavý film o průměrně zajímavém člověku se silně nadprůměrnými De Nirem a Pescim. I přes kvalitní scény v ringu a několikaminutové chytlavé dialogy (např. De Niro a Pesci, rozmlouvající v kuchyni na téma "podívej se na sebe, seš tlustý prase!") jsem já osobně žádný extra umělecký majstrštyk neviděl (a černobílost sama o sobě z filmu legendu neuvaří, že?). ()

Piškotka

Tak kvalitní film jsem dlouho neviděla, člověk zaplakal a pobavil se zároveň. Robert de Niro hrál věrohodně, všechny polohy své role zvládl dokonale, Oscar mu právem náleží. Prvky, kdy chtěl vítězit doma i v ringu, byly vyvážené. Jeho prchlivost a žárlivost vcelku ovlivňovala jeho kariéru. A box je především o koncentraci a duševním klidu. Joe Pesci Nirovi skvěle sekundoval. Člověk by uvěřil, že jsou to skuteční bráchové:)) ()

jasiska

Neviem, čo som si myslela, ale malo mi byť vopred jasné, že sa mi nemôže páčiť film, ktorý je o boxe. Keď si k tomu vezmem, že hlavný hrdina ani zďaleka nebol sympaťák, skôr paranoidný agresívny násilník, nevylezie mi z toho nič, čo by ma mohlo chytiť za srdce. Napriek tomu uznávam, že film Zúrivý býk bol dobre spracovaný a Robert DeNiro v roli žiarlivého boxera bol vynikajúci. ()

Mleako

Výkony všech hlavních protagonistů byly naprosto špičkové, ale tentokrát mi Scorseseho styl vyprávění příliš nesedl, proto jen 3*. ()

DannyBoy80

Čekal jsem od toho asi příliš. Ale více jak na 70% to není. DeNiro i Pesci hrají nadprůměrně, ale vychází mi z toho pouze průměrný životopisný film o jenom žárlivém násilníkovi. Přitom jsem si myslel, že to bude hodně o boxu, ale ten je docela upozaděn. La Mottovy výkony a otoční jesně prohraného zápasu je tu jen lehce naznačeno, přitom to měly být hvězdné okamžiky jeho života. Více boxu a boxerské taktiky by neškodilo proti někdy zbytečnému rozpitvání soukromí. Na podobně laděný (i když fiktivní) film Wrestler to vůbec nemá a i Cinderella Man byl lepší. ()

The_Second

Hodně velké zklamání. Sportovní filmy se mi líbí ale tohle pro mě byla hodina a půl nudy a pak celkem dobrá závěrečná půlhodina. ()

Prochy38

Tak upřímně. Na film jsem se ani moc netěšil, protože mám velké srovnání... Viděl jsem Rockyho, viděl jsem Fightera i Těžkou váhu. Bohužel se mi tento snímek líbil asi nejméně. Skvělá hudba, to rozhodně, výborné herecké výkony, to bezpochyb. Zpracování soubojů v ringu taky na vysoké úrovni. Režie bravurní. No, ale film o člověku, který je chodící arogance, grázl a chlap, kterého by měli mlátit jen za to, jak se tváří, to ne... Jak chceš cítit s "hrdinou", když je to takovej gauner. Ne, za to * dolů. I když to není asi ok, já to tak holt mám... ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

23.08.2017

Drak přichází... opět

Drak přichází... opět

16.08.2007

Neděste se, tahle novinka není o pokračování Eragona (studio 20th Century Fox o dvojce fantasy zmetku naštěstí mlčí). Je o novodobé verzi klasiky, která udělala z Bruce Leeho mezinárodní hvězdu a… (více)