Zuřící býk od uznávaného režiséra Martina Scorseseho je životopisným snímkem boxerského šampiona střední váhy Jakea LaMotty, jemuž se během jeho krátkého pobytu na výsluní přezdívalo Býk z Bronxu. První, co se LaMotta v životě naučil, bylo krást a rvát se – být drsnější než ostatní. La Motta, který byl od přírody samotář a nikomu nevěřil, používal svou agresi v boxerském ringu jako prostředek k potlačení svých hluboce zakořeněných obav a emocionálních úzkostí. Jeho odhodlání a zuřivost, díky nimž se z mladého násilníka stal mistr světa ve střední váze, však zůstaly mimo ring neovladatelné. LaMottův vášnivý zápal pro vítězství mu nakonec zničil osobní život a miliony dolarů, které vydělal, promrhal svým nezřízeným životním stylem a pletkami s ženami, jejichž city sahaly jen tam, kde byla jeho peněženka. LaMottu nakonec opustila jeho krásná manželka Vicki, která už měla plné zuby nekonečného fyzického i duševního zneužívání. Dokonce i jeho bratr Joey, který boxera vždycky obdivoval, byl nyní znechucen. A když pak LaMotta přišel o svůj titul, začal se nezadržitelně řítit ke dnu. Ze zápasníka ve špičkové kondici se tak rázem stal odulý vepř, který skončil jako uvaděč striptérek ve špinavém nočním klubu – a nakonec i jako vězeň ve floridském nápravném zařízení. (Cinemax)

Klat

Tohle životopisné drama od Martina Scorseseho, je nejlepším filmem z boxerského prostředí vůbec. Film zachycuje životní příběh profesionálního amerického boxera Jakea La Motty (Robert De Niro), mistra světa střední váhy, který si za své povahové vlastnosti vysloužil přezdívku Zuřící býk. Snímek mapuje výhry i prohry, jak v ringu, tak i v životě slavného boxera. Za svoji životní roli, De Niro získává zaslouženého Oscara. Za povšimnutí stojí zmínit i skvěle hrajícího Joe Pesciho v roli La Mottova bratra Joela. ()

PlayEasy

Neuvěřitelný boxerský film, který na plné čáře porazil naivního Rockyho a svou nadčasovou černobílou kamerou a neuvěřitelnými sportovními záběry vás donutí chvílemi ani nedýchat... Robert De Niro je (jako vždy) naprosto strhující a pro tuto roli obětoval část svého života, manželství, rodinu i svou váhu - ta proměna je opravdu neuvěřitelná.... Navíc mu k tomu skvěle sekunduje tehdy začínající Joe Pesci, a i když film není dokonalý, tak tyhle faktory z něj dělají velmi pozoruhodné dílo! 80% ()

adamix

Jeden jediný boxerský film, ktorý zakryl celú sériu o Rockym. Čím tú sériu nechcem nijako kritizovať, som jej fanúšikom. Ale táto Scorseseho balada o vzostupe a páde tvrdohlavého boxeristu je omnoho komplexnejšia. Nekončí záverečným zápasom, kde hlavný hrdina vyhráva a všetci mu na slávu jásajú. Tento film je zameraný viacej na Mottovu osobnosť a jeho vzťahy k rodine a známym, ako k boxu. Pacino mal Montanu, DeNiro zas Jakea La Mottu - cieľavedomého, ale žiarlivého a násilného tyrana. Jeho postavu si nemáte obľúbiť, je pravým opakom Balboy a aj vďaka tomuto faktu je tento film originálnym. A to vo všetkých smeroch. Čo sa mi ale najviac páči je tých pár posledných scén, kedy si sám sebe uzná, že bol hlupákom a že všetko mohol urobiť inak. A vďaka tomu som si ho obľúbil a skrz tú zaslúženú karmu som ho aj ľutoval. Na túto klasiku sa nedá zabudnúť. U mňa 5* a 95%. ()

bohhous22

Trošku mě zaráží názor fandů (a prezentuje ho zde překvapivě nemálo uživatelů), že si nedokáží užít film o člověku, který je přes své nepopíratelné kvality a dovednosti (zde box:-)) charakterově prohnilým , zlým a ošklivým poloopem v zákulisním životě! Hodní jsou všichni okolo a on jim ubližuje!Ale o tom přece film také pojednává nebo snad filmy obecně doprdele práce! Idealistický přístup k filmu je šíleně omezující a Antihrdina je pro mě osobně většinou zajímavější alternativa, navíc v podání mistra prezentace antihrdinů z reálných kulis, jejichž příběhy a skutky jsou psány perem reality.Pokrytci jste nic víc!!! Terminátor je v jedničce hustej borec,ale jakmile se příběh antihrdinů opírá o reálný základ,už je to bleee??? Už je to v rozporu s něčí pseudomorálkou???Chacha,v týhle době takový názory,to je joke jak z dámskýho hajzlu v Brooklynským zaplivaným gymu.Raging Bull je tak dokonalý snímek (o géniovi - praseti) ve všech myslitelných parametrech,kde je proměna Roberta De Nira jakousi metaforou k síle celého příběhu a jeho hlavního protagonisty Jakea La Motory. ()

hrumsrt

V pořadí již čtvrtá spolupráce Roberta De Nira s Martinem Scorsesem a to nutno říct, že oba je teprve ta velká sláva ještě čeká, i když ten De Niro už k ní měl hodně našlápnuto... Výkon Roberta De Nira je naprosto perfektní a když se vezmeme tu vizáž, fyzickou přípravu na roli a v neposlední řadě samotné ztvárnění boxera Jakea LaMottyho, tak ten jeho druhý Oscar přichází zcela zaslouženě.. Nejde ani tak o tu jeho profesní stránku, a proto je ta sportovní složka filmu jasně na vedlejší koleji, nýbrž spíš o čistě osobností náhled do hlavy jednoho cholerickýho frajírka. Sympatizovat s hlavní postavou je zde hodně náročné, nechybí arogance, žárlivost a pro rány nechodí daleko. Ovšem to všechno právě dokázal De Niro přesvědčivě zahrát. Opravdu ta sportovní linka tu je, ale na rozdíl od klasických boxerských snímků úplně vynechává všechno spojené s tréninkem.. Jednoznačně se soustředí na samotnou LaMottovu osobnost a jeho "všední život". Třeba právě jeho vztah s manželkou Vicky je podle mě jedna z přednějších linek příběhu. A jako tradičně hodně jsem si ji užil.. Jenže tady ve všech těch jejich etapách z ní vychází Jake jako ještě horší člověk. Tohle není snímek, kde si přímo užijete boxerský zápas, počítáte si body a odhadujete, kdo asi bude porotou vyhlášen za vítěze.. Ne od toho jsou tady jiné boxerské série.. V tomhle tvůrčí tým moc dobře ví, co dělá a vytváří zcela odlišný sportovní snímek. Více než hlavní hrdina Vám je sympatický snad každý, dokonce i ty podlý sázkaři, kteří se neštítí ničeho. A tak není divu, že Joe Pesci je nakonec možná tou zajímavější postavou (LaMottu zavrhuji!). Líbí se mi jejich vztah a díky jejich kontrastním povahám mají oba dost příležitostí si ty scény krást pro sebe... Vývoj příběhu nakonec postupně směřuje k naprosté destrukci LaMottova života a pádu na samé dno... Miluji Scorseseho filmy, on tvoří ty nejlepší gangsterky, ale čeho si především vážím na jeho filmech jsou ony úvodní expozice, které někdy trvají bezmála hodinku. v nichž Vás uvede do svého světa a vy díky spoustě detailů a ještě více příběhových zbytečností, máte pocit vitality celého příběhu, tedy že i když není postava na plátně, dobře víte, že tam někde jinde normálně funguje, a když film skončí, tak ty postavy žijí někde dál. Tohle si na jeho filmech cením nejvíce a bohužel tady jde o jeden z těch případů, kdy k tomu "uvedení" v úvodu holt nedojde (to je pak důvod proč ty jeho filmy normálně mají o hodinku navíc).. Nejde o žádnou chybu, jen je to charakteristika, které si na jeho práci cením nejvíce (jak když Arnold ve filmu někoho neudeří, zkrátka pro to na to jdete). Jako celek jde o dobrej snímek, který sebou nese dost vrstev a nectí jeden tón, ovšem při Scorsesem jsem zvyklý ještě na o level vyšší kvalitu. Ovšem zase tématem jde o možná o jeho nejzajímavější film. 75% ()

Bilky

Konečne som si splnil jeden z viaceryx zahanbujucix dlhov a videl kompletneho Zuriaceho byka. Aj napriek tomu ze nie na DVD so zodpovedajucim zvukom tak som zasol ako ma "obycajny" ciernobiely film dokazal vtiahnut do deja a vidiet "farebne". DeNiro aj Pesci boli famozni a spievat ody na M.S. by bolo nosenim dreva do mora :) Naozaj suhlasim so vsetkymi superlativmi na margo tohto filmu - bol to paradny zazitok a momentalne by som nevedel jednoznacne povedat (aj ked som sa na porovnanie xystal) ci je No.1 Byk or Taxikar. To by bolo ako keby som mal povedat ci je krajsi zafir, rubin alebo smaragd ;) btw: skoda ze moj oblubenec John Turturro tam ucinkoval naozaj len symbolicky... ()

dejv01

Robert De Niro se svojí psychopatickou povahou neumí prohrávat v ringu ani v životě. Ale má duši a uvědumuje si to, že se dostává někam, někam na dno. Ale i ze dna se člověk může odrazit. Stejně tak jako se z nuly může stát jednička se z jedničky může stát nula. Cesta na vrchol. Cesta z vrcholu na dno, cesta machinací až k samotě a pokání za své činy. ()

PROTIVETRU

Scorsese, De Niro ...Pesci ..co viac dodať...Aj ked M.S. nie je režisér, ktorí by ma úplne pokladal na kolená, jeho filmy su vždy práca profesionála a veľmi príjemne pozerateľné..Ragning Bull nie je výnimka. ()

Toumyk

Tento film je zkrátka ve spoustě věcí vyjíměčný...nejvíce si cením zápalu DeNira, který nehraje onoho boxera LaMottu, on je přesně jako on. Naprosto se vžil do jeho života...a i nevím jestli to poukazuje na metodu Stanislavského...což by se o tom přibrání na váze říci mohlo, ale tak jako tak tam Robert předvedl něco úžasného. Nevložil do toho jen své tělo, ale i srdce a to se cení. ()

Honziik17

Boxerské filmy miluju a tenhle se obzvlášťe poved. Robert De Niro zvládnul roli Jakea LaMatta skvěle a dost se pro ni i obětoval. Jde to pěkně vidět na jeho postavě. Na začátku filmu pěkně vyrýsovaný a na konci, kde už skončil s boxem, má pěkný pivní mozol. Film podle skutečných životních, ale i boxerských, událostech v ringu i mimo něj. Žádný příznivec boxu, ale i kvalitního filmu, by si tento film neměl nechat ujít. ()

Goodmen

Rocky sice odstartoval sérii sportovních dramat, ale Martin Scorsese ho přejel na plné čáře. De Niro si toho oscara pozásluze "vyboxoval", ale skvěle mu také sekundoval Joe Pesci. Mistrovský kousek Scorseseho. ()

Aywes

Mé hodnocení se odráží od záběrů snímků, které mi částečně vyloženě zhnusily celý požitek z filmu. Robert De Niro sice svým hereckým zápalem výborně ztvárnil LaMottu, avšak zaujmout přehnaně žárlivým a vznětlivým boxerem moc Režii nevyšlo. Martin Scorsese mi nevím proč nesedne a znovu jsem se o tom přesvědčil v tomto snímku. Jeho nápady se mi zdají opravdu výborné bohužel zpracování pokulhává. Rocky byl americký a Raging bull zase pravdivý. Jelikož si vážím hereckého výkonu De Nira a pravdivého podání tak 3 hvězdami tento snímek dozajista obohatím, avšak nebavil jsem se natolik, aby to bylo alespoň o trochu lépe. ()

moviepill

Brilantná filmová freska o mlátičke bez štipky inteligencie. Jake LaMotta do každej rany dával svoj hnev a frustráciu, ktoré pramenili v jemu vlastnej neschopnosti krotiť svoju býčiu energiu a chorobnú žiarlivosť. Vášne z lásky k žene dokážu chlapa zničiť viac než ten najťažší zápas v ringu. 5-hviezdičkové deluxe zobrazenie chlapa v jeho najprimitívnejšej podobe. Scéna v kuchyni je jednou z tých, z ktorých mrazí. Povedzme... len pre fimových labužníkov so silným žalúdkom. O tom ako sa dá perfektne skaziť dobre rozbehnutá kariéra a život. A o hereckom výkone De Nira netreba písať. Treba vidieť. ()

route60

Martin Scorsese a jeho Zuříci býk je rozhodně nejlepší boxerský film vúbec a De Niro je protě excelenntní. 100% filmová lahútka ()

Pavlin

Film zachraňuje jen dokonalý výkon De Nira.Jinak je to film o ničem,snad jen o jednou sobeckém a vzteklém chlapovi,který myslí jen na sebe.Je mnoho skutečných příběhů,které by si zasloužily zfilmovat o mnoho více než tento. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

23.08.2017

Drak přichází... opět

Drak přichází... opět

16.08.2007

Neděste se, tahle novinka není o pokračování Eragona (studio 20th Century Fox o dvojce fantasy zmetku naštěstí mlčí). Je o novodobé verzi klasiky, která udělala z Bruce Leeho mezinárodní hvězdu a… (více)