Zuřící býk od uznávaného režiséra Martina Scorseseho je životopisným snímkem boxerského šampiona střední váhy Jakea LaMotty, jemuž se během jeho krátkého pobytu na výsluní přezdívalo Býk z Bronxu. První, co se LaMotta v životě naučil, bylo krást a rvát se – být drsnější než ostatní. La Motta, který byl od přírody samotář a nikomu nevěřil, používal svou agresi v boxerském ringu jako prostředek k potlačení svých hluboce zakořeněných obav a emocionálních úzkostí. Jeho odhodlání a zuřivost, díky nimž se z mladého násilníka stal mistr světa ve střední váze, však zůstaly mimo ring neovladatelné. LaMottův vášnivý zápal pro vítězství mu nakonec zničil osobní život a miliony dolarů, které vydělal, promrhal svým nezřízeným životním stylem a pletkami s ženami, jejichž city sahaly jen tam, kde byla jeho peněženka. LaMottu nakonec opustila jeho krásná manželka Vicki, která už měla plné zuby nekonečného fyzického i duševního zneužívání. Dokonce i jeho bratr Joey, který boxera vždycky obdivoval, byl nyní znechucen. A když pak LaMotta přišel o svůj titul, začal se nezadržitelně řítit ke dnu. Ze zápasníka ve špičkové kondici se tak rázem stal odulý vepř, který skončil jako uvaděč striptérek ve špinavém nočním klubu – a nakonec i jako vězeň ve floridském nápravném zařízení. (Cinemax)

BalbiJirka

Opravdu povedený film s boxerskou tématikou. Film, který si na nic nehraje, je pouze takový, jaký je, žádné přehnané scény. Trošku mě zklamal závěr filmu, ale to dějovou stránkou, jinak filmu nelze moc co vytknout. ()

Miko55555 odpad!

Nechápem, ako môže niekto tento nudný film s nesympatickým hlavným hrdinom zrovnávať s Rockym alebo inými boxerskými filmami. Boxu samotného je tu ako šafránu, zaujímavého príbehu tiež a celé je to len o kariére vzletného boxera, ktorá nieje takmer ničím zaujímavá (len to, že boxoval so Sugar Rayom Robinsonom). Film len pre "fajnšmekrov", ktorý dokážu oceniť neviditeľné kvality réžie či scenára, ktoré obyčajného človeka prosto nezaujímajú. Veľká nuda... ()

Delmondo

K Zuřícímu býkovi mám jen tři věci. 1) Ty boxerský scény byly naprosto geniální, takhle krásný záběry z ringu žádnej jinej film nemá. 2) Scorseseho režijní vytříbenost mi neuvěřitelně padla do noty a jsem velice nasrán že nedostal toho malýho zlatýho plešouna. 3) Robert De Niro má na svým kontě mnoho výbornejch rolí ale Jake LaMotta je mezi nimi král. ()

987Castiel

Viac ako film. Raging Bull je opera, večný zážitok a symfónia dokonalej hudby s ikonickými zábermi. Každý boj je natočený inak a ten kontrast tmavej čiernej a svetlej bielej krásne odzrkadľuje čo sa odohrávalo v hlavne Jakea. Všetky postavy pôsobia ako hlavné, lebo nám na nich záleží. Len 4 roky po Taxi Driverovi spraviť ďalšiu epickú charakterovú štúdiu je neuveriteľné. Ani neviem medzi ktorý top list to skorej zaradiť, či medzi naj športové filmy, alebo biografie, alebo... toto dielo má všetko, absolútne všetko. Bojím sa že trio akým je Scorsese - De Niro - Pesci už nikdy neuvidíme, čo spolupráca, to diamantový klenot kinematografie. Bez Raging Bull a De Nira by zrejme Scorsese už nič ďalšie nenatočil, kedže práve toto mu zachránilo život keď takmer umrel predávkovaním kokaínu, a rovnako ako on bojoval so závislosťou tak ňou bojuje aj Jake. "No matter what you do, no matter how good you are, there is always Scorsese. There is always Scorsese challening you right there." - Brian De Palma po videní intra. ()

brasek

Snímok podľa mňa nie je nič extra, je však životopisný a čiernobiely čo pridáva atmosfére. Režisér Martin nie je kúzelník a nevyrozprával ho pútavo, herec Róbert podáva svoju rolu zaujímavo. ()

Ironhead

Vim ze je to klasika, navic Scorseseho mam rad, ale celkove mi to uplne nesedlo. Vyborne natocene, vyborne zahrane, uzasny DeNiro, ale proste film o agresivnim talianskym (ctete urvanym) primitivovi, tyhle typy v realnym zivote uplne nesnasim, mne nemuze extra bavit... :oT ()

Tondonis

Boxerský film, ktorý vôbec nie je o boxe. Našťastie. Scorsese nenatočil srdcervúci, šťastne a víťazne ukončený športový dojímak na štýl Rockyho. Pozrel sa na to z inej perspektívy. Dôraz sa kladie na psychické rozpoloženie Jaka La Mottu, to čo ho ovplyvňuje, aké problémy jeho ego a paranoja spôsobujú. Zúriaci býk je v skutku výstižný názov a Jake nám to dokazuje každou chvíľou. Klobúk (ale fakt obrovské sombrero) pán MAESTRO DE NIRO. Neskutočná premena, neskutočný výkon, neskutočný herec! ()

Lukys

Klasický Scorsese v nejlepší formě, jak ho můžete vidět. Film který stojí na skvělých hercích, nabitém a potenciálním scénářem a Scorseseho umění perfektně a zároveň zábavnou formou vyprávět celý příběh. I když De Nirovu postavu třeba nenávidíte, musíte před jeho představitelem zkrátka smeknout a Joe Pesci je výborný bavič jako vždy. I když film po hudební nebo vizuální stránce nenadchne, protože je celý film černobílí a pár kamerových vychytávek ho prostě nenadchne, i tak se jedná o precizně převyprávěný příběh plný skvělých herců a zábavných dialogů. ()

buchannon

LaMotta byl fest psycho, tedy jestli je v tomto snímku vyobrazen pravdivě. De Niro si zde střihl největšího magora a nejnesympatičtějšího boxera v dějinách, proto jsem byl v nebývalém pokušení dát jen 2*, ale tento film jakous takous kvalitu má (i když to byla nezáživná nuda), takže za mě průměr. ()

Syndrom

Ego, ego, ego, ego, ego. Nevim, ale násilí kromě snímání zápasů, který jsou audiovizuálně úžasný, mi přišlo groteskně vtipný. Nejumělečtější Scorsese a pro Býka emocionální katarze. Na konci se naše vzdorný znamení musí postavit hlavně sobě. ()

Sunwheel

Sú dve veľké boxerské legendy strieborného plátna. No aj keď toto je životopisné dielo, ktoré bravúrne zahral DeNiro, z toho športového hľadiska budem mať radšej práve prvé dva diely Rockyho série. ()

panki9922

O vynikajúcej ústrednej dvojici Niro - Pesci, o skvelej kamere ktorá v pravý moment volí spomalený záber, o réžii a strihu toho bolo povedaného už dosť. Čo ma však na Býkovi ešte ucvhátilo, je Schraderov scenár a vynikajúco zrežírované dialógy postáv, vyslovene lahôdka. Ako tu už nejaký uživateľ spomenul, toto nie je iba boxerský film, toto je film o vzostupoch a tvrdých pádoch, o zničujúcej sile žiarlivosti a o následkoch ktoré z toho plynú. ()

Winster

Itaove jsou hrozny namachrovanci ukecanci, a tluc hubove. Film to jen potvrzuje. Rozhodne se na nej da koukat, ikdyz poaha "byka" je strasna a jeho neustale dohady s kymkoli - prevazne s bratrem jsou nesnesitelne, ()

gabo

Tak toto je film, za ktorý mal mať Scorsese jednoznačne doma na poličke Oscara za réžiu (o filme už ani nehovorím). Vrchol spolupráce Scorsese-De Niro, ktorá mi bola predsa len sympatickejšia, ako dnešná Scorsese-DiCaprio. Nadživotný výkon Roberta DeNira, dokonalý čierno-biely obraz a majstrovstvo PÁNA REŽISÉRA. To je kumšt. ()

J.Bourne89

Film se tak krásně pomalu line a jen tak může divák naplno prožívat sestup hvězdy. Kladen je veliký důraz na detail a vůbec všechno je dovedeno k dokonalosti. De Niro prostě umí zahrát kohokoliv. Závěrečný pohled do zrcadla v šatně a následné povzbuzování se, jako za starých časů, mne dostalo. ()

Kvico

výborný tandem De Niro-Pesci na ktorom stojí tento film a vďaka ktorým si tento film zapamätáte no jeho emocionálna sila pre mňa nebola až taká veľká, no bez pochyby najlepší film z boxerského prostredia kde hlavnou ideou nie je samotný šport ale osoba boxera ako taká ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

23.08.2017

Drak přichází... opět

Drak přichází... opět

16.08.2007

Neděste se, tahle novinka není o pokračování Eragona (studio 20th Century Fox o dvojce fantasy zmetku naštěstí mlčí). Je o novodobé verzi klasiky, která udělala z Bruce Leeho mezinárodní hvězdu a… (více)