Zuřící býk od uznávaného režiséra Martina Scorseseho je životopisným snímkem boxerského šampiona střední váhy Jakea LaMotty, jemuž se během jeho krátkého pobytu na výsluní přezdívalo Býk z Bronxu. První, co se LaMotta v životě naučil, bylo krást a rvát se – být drsnější než ostatní. La Motta, který byl od přírody samotář a nikomu nevěřil, používal svou agresi v boxerském ringu jako prostředek k potlačení svých hluboce zakořeněných obav a emocionálních úzkostí. Jeho odhodlání a zuřivost, díky nimž se z mladého násilníka stal mistr světa ve střední váze, však zůstaly mimo ring neovladatelné. LaMottův vášnivý zápal pro vítězství mu nakonec zničil osobní život a miliony dolarů, které vydělal, promrhal svým nezřízeným životním stylem a pletkami s ženami, jejichž city sahaly jen tam, kde byla jeho peněženka. LaMottu nakonec opustila jeho krásná manželka Vicki, která už měla plné zuby nekonečného fyzického i duševního zneužívání. Dokonce i jeho bratr Joey, který boxera vždycky obdivoval, byl nyní znechucen. A když pak LaMotta přišel o svůj titul, začal se nezadržitelně řítit ke dnu. Ze zápasníka ve špičkové kondici se tak rázem stal odulý vepř, který skončil jako uvaděč striptérek ve špinavém nočním klubu – a nakonec i jako vězeň ve floridském nápravném zařízení. (Cinemax)

creativek

Film není moc ani o času stráveném v ringu ale o soukromém životě výborného boxera,jehož neskutečně užírá žárlivost a vznětlivost už nejen v ringu.Skvělý herecký výkon mlaďoučkého Roberta De Nirra pospolu s mým oblíbeným hercem Joem Pescim mi nedáva na výběr.Černobílé prostředí dodáva úderům na věrohodnosti a celkově působí velmi brutálně. ()

Pai-Mei

Skvelo spravený životopis boxera v podaní brilantného De Nira a snáď ešte lepšieho Pesciho. Typické mafiánske ksichty, ktoré Scorsese používa hádam v každom svojom filme robia zo Zúriaceho býka viac ako len obyčajný film o boxerovi. Zaslúži si plný počet. ()

nicolarsen

Proč mít ve filmu reálné boxerské scény, když je mezi provazy De Niro. Martin Scorsese zaslouží poklonu - velmi originální pojetí ringových scén. Skalní fandové boxu by si měli raději zapnout kabelovku, zde se koná jiný zápas. Nevěříte? 100% ()

ratpile

Jeden z mých nejzásadnějších filmových zážitků vůbec. Nejlepší Scorsese, dílo bez slabších chvilek, zábavné po celou stopáž, dokonalé v každém záběru a detailu, se skvělou hudbou, brilantně zahrané neskutečným De Nirem za přihrávání skvělého Pesciho. Takový pocit nadšení a okouzlení filmem obecně ve mě nezanechalo mnoho snímků a tento černobílý klenot je jedním z nich. I'm da boss, I'm da boss, I'm da boss... ()

4k7

Na chodníku ztracená peněženka a kolem nikde nikdo... zrovna tak byl pro mě Rating Bull lákavým filmem. Už jenom ty jména - režie Martin Scorsese, hrají Robert De Niro a Joe Pesci. Navíc sportovní filmy motající se kolem boxu mám zrovna v oblibě. Po shlédnutí jsem z toho ale rychle vystřízlivěl. Film postrádá kvalitní příběh, který by uměl vtáhnout do děje a namísto toho se zmateně točí kolem zápasů v ringu, které mi příjdou odfláknuté. Není z nich cítit vůbec žádné napětí a je to jen aby se neřeklo. Mimo ring sledujeme nevypočitatelnou povahu boxera Jake LaMotty a následné reakce jeho nejbližšího okolí. Fakt perfektně zahrané, ale sálá z toho prázdnota, nic důležitého nebo zajímavého se nekoná. Snad obdivuhodné, jakým vývojem musel De Niro jako herec projít. Od štíhlého boxera, který byl na špici po tlustého baviče, co se sotva zvedne ze židle ve svém podniku ()

DominikCZ

Kvalitu, především hereckou, neleze tomuto filmu upřít. Ale bavil mě asi jako dokument na ČT2 o historii Karlova náměstí. ()

nula87

Skvělá Scorseseho studie jednoho sebezničení na pozadí boxu. Ten je ale v příběhu jen nosnou kostrou, protože převážně jde o hlavní postavu, kterou De Niro stvořil naprosto dokonale. Příběh plný urputnosti, neschopnosti sebekontroly, potácení se odnikud nikam a neschopnosti nalézt východisko. 90% ()

Born2BeAlone

Jediná spolupráce Martyho a De Nira, která mi moc nesedla. Scény z ringu působí spíš komicky než věrohodně, LaMotta je krajně nesympatický a jeho životní příběh mě moc nechytnul. Na můj vkus moc syrové, chtělo by to víc šťávy. ()

jirin_cz

Velké zklamání... Byl jsem dlouhodobě lákán na údajný filmový skvost s boxerskou tematikou, údajně lepší jak Rocky. A zkráceně řečeno Rockyho nejde se Zuřícím býkem ani srovnávat. Jako boxerský film bych to nenazval, je to spíše životopisný film s nevyrovnaným člověkem, který je neúnosný žárlivec, bije ženu a jen tak mimochodem taky boxuje... Hlavní problém vidím ve scenáří, resp. ději, ten mě absolutně nevtáhl a nudil, nic zajímavého se zde neodehrával. Tu jednu hvězdičku jsem dal jen z úcty ke Scorsesemu, ale zvažoval jsem i odpad. Dobrovolně se na tento film znovu asi nepodívám. ()

Melpomene

Skutočný masterpiece v Scorseseho filmografii plnej klenotov. De Niro, pre mňa osobne najlepší filmový herec, tu podáva nadpozemský výkon. Unesená od začiatku až do konca. ()

kubilov

Tento film si zaslouží maximální hodnocení ze spousty důvodů. Nejhlavnější je uchvacující Robert De Niro. Jeho obětavost a zanícení do role považuji za jednu z největších, jakou jsem mohl dosud vidět. Dalšími jsou bezesporu perfektní režie Martina Scorseseho, Cathy Moriarty, která je představitelkou Scorseseho klasické hysterické manželky a nakonec i klasický Joe Pesci. Významnou roli hraje také černobílý obraz, děj situovaný do boxerského prostředí a správně vystižená dobová atmosféra. Raging Bull je jedním z klenotů filmografie, nejen z let osmdesátých. ()

darthvader77

Po shlédnutí tohohle filmu, jsem se utvrdil v přesvědčení, že my chlapi jsme volové a ženy vy jste chudinky. Každopádně musím říct, že tenhle film má výbornou(již standardní) Scorseseho režii a můj oblíbený herec Robert de Niro, předvádí perfektní herectví a těsně za ním jsou Pesci i Moriarty. Vidět vzestup a pád Jakea LaMotty byl jeden z nejsilnějších filmařských zážitků a je to názorná ukázka, kam až člověk může spadnout(vězení, roztržka s vlastním bratrem). ()

Brano

Film ma príliš nezaujal a čakal som úplne niečo iné, ako príbeh o tupom boxerovi, ktorý ani nevie čo od života chce a mláti každého kto mu príde do cesty, vrátane svojej manželky. S Rockym sa to rozhodne nedá porovnávať, tu sa športu venuje len málo a skôr zobrazuje život mimo ringu, takže žiadny motivačný športový film nečakajte. Nebolo to vyslovené zlé, ale druhý krát neviem či by som si to ešte pozrel, proste typ filmu ktorý vám nič nedá. Ozdobou filmu boli akurát herecké výkony a najmä skvelý De Niro vo svojej životnej role. ()

helrohir

Ďalšia Scorseseho precízna filmárčina, ktorá stojí hlavne na oduševnenom a trúfam si povedať aj na najlepšom De Nirovom hereckom výkone. Tento film je úžasná jazda pretkaná hlbokými psychologickými motívmi, ktoré dokážu ovplyvniť život nejedného obyčajného človeka. Každý záber a scéna sú do detailu premyslené a aj prostá rodinná hádka dokáže vyvolať mrazenie a nepríjemný pocit realistickosti. Mimo De Nira a jeho neuveriteľnej fyzickej premeny, svojimi výkonmi ohurujú aj ostatní herci, najmä Joe Pesci. Samotné zápasy, paradoxne vo filme o boxerovi nie až tak dôležité, sú príjemným spestrením a vynikajú najmä vďaka dobrej choreografii a skvelej kamere. Snáď len stopáž filmu je trocha dlhšia než by mala byť, ale v rámci filmov o boxeroch ide o jeden z najlepších kúskov. 80%. ()

ryb1ck4

Nacházím v knihovně téměř zapomenutou knihu od Jamese Monaca a začínám studovat "Jak číst film", abych konečně pochopil nadšené komentáře kolem sebe. Do té doby tři z pěti, nerozumím, co je na střípcích ze života žárlivého boxera střídajících boxerské vložky, tak výjimečného... Po Taxikáři další zklamání filmové historie a Scorseseho zvlášť. ()

subic

Zuřící být je černobílý vizuálně parádní film, přesto jsem z něj trochu dost v rozpacích. Vynikající Robert De Niro tu hraje dodnes stále žijícího boxera Giacobba "Jakea" LaMottu, měl tu i hezký pekáč buchet a pak pořádnej fotrovskej cemr. I přes to mě to po letech už tak nebere, sportovní filmy moc neprožívám a životopisy taky ne. Tohle byl životopis o boxerovi, který byl fakt vygumovanej a moc mě nebavil. Nebavil mě jako další a další pokračování Rocky Brambory a 4 frčky ode mě dostal Wrestler (2008), který na mě zapůsobil víc. Ani Martin Scorsese nenatočil film, který by byl pro mě opravdu za 5 frček. Takže frčka dolů, ale i tak stále slušných 68% ()

pestak

Nejlepší boxerské drama. Robert De Niro v roli psychicky labilního boxera . Film podle vlastní autobiografie Jakea LaMotty režíroval výborný Martin Scorsese. ()

SAINTS

Vynikajuci film Marina Scorseseho ktory patry medzi to vobec najlepsie co tento reziser natocil.Oscar pre De Nira zasluzeny predviedol skvely herecky vykon.Velkym plusom je aj to ze reziser Zuriaceho byka natocil ciernobieleho. ()

mrclTV

Asi zo všetkých filmov o Talianoch v Amerike, boxe a mafii (nie je myslené v zmysle, že to všetko je v jednom filme), ktoré som videl, ma tento zaujal asi najmenej. Joe Pesci a Robert De Niro sú síce na úrovni, ale z filmu si nemôžem vybaviť žiadnu nezabudnuteľnú scénu - len nekončiaca zmes čiernobielych bitiek, hádok, potľapkávania sa a jedenia. Asi som sa nevedel stotožniť s hlavnou postavou, bola mi ukradnutá - agresívny hulvát, ktorý všetko rieši bitkou, na čom si založil svoju kariéru, dosiahol svoj vrchol a samozrejme aj nevyhnutný pád - to nie je niečo, čo by ma bavilo pozerať. Ústrednou dvojicou ale zahrané výborne. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

23.08.2017

Drak přichází... opět

Drak přichází... opět

16.08.2007

Neděste se, tahle novinka není o pokračování Eragona (studio 20th Century Fox o dvojce fantasy zmetku naštěstí mlčí). Je o novodobé verzi klasiky, která udělala z Bruce Leeho mezinárodní hvězdu a… (více)