Boxer Rocky Balboa si užívá bohatství, které jako mistr světa získal. Bojuje pouze proti snadným protivníkům. Pak je ale vyzván arogantním Clubberem Langem. Rocky výzvu přijímá, aby ještě jednou dokázal, že je jen jeden mistr. Jenže se stane nečekané: Lang vyhraje a stane se novým mistrem. V Rockyho už nikdo nevěří, kromě jednoho člověka: někdejšího mistra světa Apollo Creeda. A právě on se pokusí povzbudit Rockyho bojovného ducha a dostat jej zpět do vrcholné formy… (TV Prima)

dyfur

moja zaujímavosť: Hlavná postava Rocky Balboa (Sylvester Stallone) nosí hodinky značky Rolex Submariner. (dyfur) ()

Carlossss

Ve třetím pokračování Rockyho už Sylvester při psaní scénáře nedbal na pocity, ale pojal ho akčněji a víc komerčně. Na kvalitě je to určitě znát, ale stejně se podařilo udržet standard dvou předchozích dílů. Navíc Sly pro filmaře objevil Mr. T. Legendární to postavu béčkových seriálů a filmů, který toho sice moc nikdy nenamluví, ale co slovo to perla... ()

Martin741

Po este celkom uspesnej Rocky 2-ke sa prihrnula Rocky III. A je to jeden z najslabsich filmov o Rockym, horsi je uz len Rocky 5. Scenar tape, nevie, co sa ma diat, rezia este celkom obstoji, ale stratilo to grady a silu kultovej jednotky. Cele mi to pripada natocene len pre peniaze a slavu, nie z lasky k boxu, a filmarine. A pre to ja pochopenie nemam. 40 % ()

zdenotvor

Takže tretia časť sa mení z drámy a psychológie na akciu a tempo. Niekomu to možno vyhovuje, niekomu pomenej. Ja nemôžem celkom jednoznačne vyjadriť či na mňa táto zmnena zapôsobila pozitívne. Súboje boli super, Hulk Hogan fajn spestrenie, spojenie s Apollom tiež dobý nápad. Na druhej strane to už nieje ten pôvodný Rocky. ()

Vyhy

Vynikající první díl, ucházející pokračování ve formě dílu druhého, ale ten třetí... ten se už žel tak nepovedl. Příběh je to fajn, sice kopírka předcházejících, ale fajn. Jen už to prostě není ono. Už to nemá tu atmosféru, už si to hraje na něco víc. ()

Jino

Pro mě druhé nejhorší pokračování, hned po pátém dílu. Přišlo mi to jako nejmíň zajimavý díl. Rocky 3 je úplně jiný než ostatní předchozí díly a nedokáže v divákovi vzbudit ten pocit z dílů minulých. Všichni dobře vědí, že Clubber má jen plnou hubu keců a ničím jiným prakticky zaujmout nedokáže (Dragovi a Apollovi nesahá ani po kotníky). ()

Rocky88

Tohle už se trochu minulo účinkem. Sice se v příběhu něco nového stane - umře Mikey a z Apolla je rázem kámoš, ale už nic víc. Tady už šlo čistě jenom o box. Nicméně choreografie těch soubojů byla asi nejhořší, co jsem kdy viděl. Tolik viditelných promachů, které soupeře zasáhly - to se jen tak nevidí. Clubber je sice soupeř, který se vedle Apolla nemusí stydět, ale co ty jeho dialogy?!?!?! Řekl pomalu jedinou větu - Zabiju tě, ty sráči! - a ještě ke všemu ji pořád dokola opakoval. Takhle špatně napsanou postavu jsem teda od Slye nečekal. Celkově mě trojka hodně zklamala. Navíc z toho hodného hlupáka se stal nafrněný snob, což si mohl Stallone odpustit, ale zase na druhou stranu by nebylo o čem točit. To je fakt - tenhle díl je zbytečný. Mikey se dal zabít i jinak a jindy. . . ()

Petoss1

Pre mnohých je to najlepšia časť. Tento diel je celý taký žívší ako ostatné, viac súbojov, Hulk Hogan, Mr. T a spolupráca Apolla s Rockym to sa mi veľmi páčilo. Clubber Lang je zabijak a Rocky mal čo robiť aby ho zložil, vlastne sa mu to podarilo na druhý pokus. Celkovo asi najakčnejšia časť v ktorej ale psychológia postáv odstúpila do pozadia. 85% ()

MrPierc

Ač nejsem sportovní fanda, tak se mi to moc líbilo. Trojka sice trochu slabší, ale příběhem je o dost bohatší než předešlé díly. Rocky se nyní dostává do opačné pozice než na začátku. Nyní je v roli Apolla a nastupuje proti němu ambiciozní mladá černá krev, která nechce protivníka porazit, ale i zničit. Z Rockyho vyčpělo odhodlání a vášeň pro zápas a musí ho znovu najít. Apollo Creed mu pomáhá jako jeho trenér a učí ho hlavně technice, rychlosti a taktice, která je velmi důležitá pro vítězství. Mr.T jako černý protivník předvedl skvěle bestii, která nezná slitování. Zápas byl velmi dobrý a energie, tvrdost a brutalita jen cákala okolo ringu ! Docela mě vyděsil Stallone, který je ve filmu strašně hubený !!! ()

O´Neill

Třetí díl se odprostil od velké dramatičnosti prvních dvou dílů, a vydává se zejména po cestě sportovní, což mu v hodnocení paradoxně vadí. Já se ovšem náramně bavil, a žádnému dílu z této série nemám prakticky co vyčíst. Stejně jako v předchozích dvou dílech je i zde neskutečně úžasná hudba a já si sledování prostě užíval. Naposledy sledováno v noci z 8.4 na 9.4.2012 v rámci 10ti hodinového maratónu s kamarádem (uživatel Rayl). ()

bourec

Soupeř bez charisma. Zato ale tenhle díl má snad nejlepší trénink ze všech dílů. Dobrý, ale u vytržení z toho už nejsem. 60%. ()

DruidKarel

Tentokrát měl proti sobě Rocky hodně atraktivního černocha, Mr. T z A týmu. Jo, tohle byl dost dobrej díl a hlavně ta píseň. Eye of the Tiger... 5* ()

Amroth666

____ Třetí díl znám i pozpátku. ____ Tak mi připadá, jakoby se Sylvester Stallone chystal spíše na první díl Ramba a tohle jakoby trochu odflákl. Mr. T a jeho kariéra. Nelze to sem nenapsat. Když jsem viděl ukázku z A-Team, řekl jsem že je dobrej. Když jsem ho viděl v Rockym III, trochu váhavě jsem řekl, bylo tohle zapotřebí? No a konečně třetí střetnutí s Mr. T ala kuchař na Eurosportu, který grilujě proklatě dobrá kuřata, klobásky a znáte to, všechno, co má dobrou chuť. Bleskově se mi tedy mihla jeho kariéra, kdy to dopracoval od boxera na kuchaře. Smál jsem se pěkně dlouho. Zpátky ale k Rockymu. Tady se skutečně nehodil. Co bych fakt hodně vychválil byl skutečně výborný soundtrack složený ze samých parádních skladbiček v čele s "Eye of the Tiger", jenom říkám, že ta písníčka není moje nejoblíbenější z filmu. Je už tak komerční, že se mi úplně zhnusila. Ještě byl rád poukázal na exhibici mezi Velkou tlamou(Wrestler) a Rockym. Faktická zábava. ____ To bude pěknej sešup knedlíčku!!! ____ Třetí díl je opravdu béčko, které je spíše pro zasmání, ale někdo v tom může hledat zbytky kultu (třeba já). Tradice je opět na světě. Rocky sice prohrál, pak ale jako správný Rocky oplatil Mr. T prohru. ____ Roztřískám tě!(Mr. T) Pojď si pro to! (Rocky). ____ Výzva byla učiněna. Navíc se vrací přemožitel Rockyho Apollo, pomáhající mu při tréninku a psychice( smrt Mickeyho). Ságu Rockyho prostě miluju, stejně tak tomu je i při tomto díle, ikdyž Rocky má ještě lepší díly. Nejlepší skladba z filmu http://www.youtube.com/watch?v=G8yZdhXjWlA&feature=related. ()

Adaamos21

Do třetice více akce, méně dramatických ambicí, ale pořád to skvěle funguje. Výběr hudby posouvá film o level výš a stejně tak nekompromisní a brutální Clubber Lang v podání Mr. T. Jo a exhibice s Hulkem Hogenem na začátu je libovka ,-) ()

Wormboy

Ujo Jojinecko sa trafil :) Stale je to stary dobry Rocky, ale cim dalej tym viac smrncnuty prachmi. Treba povedat, ze tie boxerske sceny su dost slabe...co uz. Ale Rocky je stale cool :) ()

danecek24

40. Zlatý Glóbus za rok 1982 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Eye Of the Tiger" - Hudba a text Jim Peterik, Frankie Sullivan III ()

Gabbo

Psychologie postav sice ustupuje v pozadí, na povrch se však dostává akce, více boxu, ještě lepšího boxu než v minulých dílech. Celý díl je živější a je to velice povedené béčko. ()

pakobylka

Rocky Balboa se změnil. Změnil se víc, než bylo zdrávo - a nutně na to musel doplatit. S filmem je to stejné - je tu jen jeden zásadní rozdíl: Italský hřebec se dokázal vzchopit, což se o snímku říci nedá … Vůbec není vyloženě špatný, i když vaří z větší části z vody, jen ztratil svou jedinečnost, upřímnost a vnitřní sílu - nemá SRDCE, které tak silně a čistě bilo v prvním dílu a jehož tlukot jsem slyšela ještě i v tom druhém. Už je to jenom obyčejný film o neobyčejném boxerovi … Ve srovnání s tím, co Rocky předvedl předtím, to zkrátka zdaleka nestačí ... 2,5* ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers