Boxer Rocky Balboa si užívá bohatství, které jako mistr světa získal. Bojuje pouze proti snadným protivníkům. Pak je ale vyzván arogantním Clubberem Langem. Rocky výzvu přijímá, aby ještě jednou dokázal, že je jen jeden mistr. Jenže se stane nečekané: Lang vyhraje a stane se novým mistrem. V Rockyho už nikdo nevěří, kromě jednoho člověka: někdejšího mistra světa Apollo Creeda. A právě on se pokusí povzbudit Rockyho bojovného ducha a dostat jej zpět do vrcholné formy… (TV Prima)

princesofpersia

Rocky v obleku už rozhodně neni ten samý Rocky, co v jedničce. Jednička, a trochu i dvojka, byly místy melancholický, s nízkým rozpočtem a dělný ze srdce. Trojka už je jenom ždímačka na prachy, kterou drží nad vodou tréninkové scény. Zápletka nic moc, Clubber mi přišel spíš směšnej, než hrozivej a prosila bych už rozvod s Arianou, protože pisklavější hádku, než jakou předvedla ona, jsem ještě nikde neviděla. Ale i tak, hudba jako vždycky skvělá, Stallonovi to tu vážně sluší a na absolutně absurdní zápasy se z pohledu naprostýho laika koukalo dobře. ()

kubilov

Rocky je, alespoň pro mě, nejlepší sportovní filmová série. Italský hřebec Rocky Balboa a jeho životní příběh mne naprosto uchvátil. Sylvester Stallone pravděpodobně ve své životní roli, při které ukáže svou citlivou i nezdolnou část duše. Všichni jeho protivníci jsou vždy o krok za ním, protože on má pohled tygra a srdce lva. Skvělé výkony, skvělý scénář, skvělé zápasy, skvělá hudba, skvělý Rocky... Rocky napotřetí. Tentokrát už vládne všem a má dokonce i sochu. Skvěle připravená a zahraná role Clubbera Langa, "milé" cameo Hulka Hogana, černošský trénink a nezapomenutelný poslední zápas. Občas trapné dialogy a otravné postavy, ale Sly to vynahradí. ()

64B

To není Rocky kterého známe, tenhle tančí jako Apollo Creed! Sly jako "masový knedlíček" proti Clubber Langovi z "čikéga", bijec který se dostává do novin a Mikey to ví. Myslím že nemá cenu tu popisovat něco dál. 5*. ()

Syna.1990

Clubber Lang je výbornej záporák a Apollo Creed jako trenér Rockyho, taktéž nezklamal. Jen mi trochu chyběla ta atmosféra z předešlých dvou dílů. Ale i přesto dialogy typu "Kolik bys řekl, že toho sní? Tak 220 liber" mě vážně pobavily. A píseň - "Eye of the Tiger" ta filmu dodává aspoň trochu nádech prvních dvou dílu. 70% ()

Daxus

Tenhle díl mě bavil mnohem více než dvojka. Je tu super soupeř (Mr. T, bezohledný vůči komukoliv a čemukoliv) a překvapila mě i snaha o psychologický posun postav. Rocky se zcivilizoval :) ()

RigorMortis

Hulk Hogan, ktorý sa v ringu správal ako úplný idiot bol jednou z vecí, ktoré mi na tomto filme skrátka nesedeli. Druhou bol pocit, že už od predošlého dielu dostáva divák namiesto kvalitného filmového hlavného chodu iba biedny polotovar. Talianskemu žrebcovi už zrejme dochádzala energia - prvý diel bol pre mňa naozaj motivačný, druhý z väčšej časti tuctový romantický film, no tretí...proste meh, nemal v sebe tú iskru. Na druhej strane Apollo v tomto dieli pôsobil ako neskutočný sympaťák. Celkovo slabší priemer, na prvého Rockyho to skrátka nemá. ()

helrohir

Ďalší Rocky. Tentoraz to už nie je o vzostupe neznámeho boxera, ale naopak o zostupe známeho mlátiča až na dno, aby sa mohol opäť vyštverať na vrchol. Najväčší problém je, samozrejme, so scenárom. Sly sa síce snažil vytvoriť scenár odlišný od prvých dvoch dielov, ale na druhej strane mal problém s vymýšľaním prečo a proti komu boxovať, a to sa mi v tomto filme zdalo príliš vykonštruované. Taktiež sa vykašľal na akúkoľvek psychologizáciu vzťahov a len sem tam príde niečo, čo môžeme nazvať rozvoj vzťahu (hádka s kamarátom, scény s trénerom). Slabinou je aj Slyov herecký výkon, ktorý sa po predchádzajúcich filmoch záhadne vytratil a zostal ten Sly, ktorého poznáme z ostatných filmov. Na druhej strane ma potešilo viac súbojov, dokonca aj ten prvý s Hulkom Hoganom. Nový súper "Mr. T" je fakt borec a zdá sa mi ešte lepším súperom než Carl Weathers. Finálny súboj mi však príde jednak veľmi nereálny, a aj zle nasnímaný, pretože až príliš často je braný z uhlu, z ktorého je zreteľne vidieť, že údery sú dosť ďaleko od tvárí jedného či druhého. 60%. ()

Brano

Tretie pokračovanie už stráca náboj prvých dvoch dielov. Už len to, že vo vedľajšej roly hral wrestler dosť vypovedá a nový záporák v podaní Mr. T ma vôbec nezaujal. Toto pokračovanie poukazuje na zmenu v živote Rockyho, ktorý sa už topí v peniazoch a chce skončiť s boxom, no rozhodne sa prijať ešte poslednú výzvu. Miestami mi to už prišlo, akoby autorom dochádzali nápady. Najviac čo ma potešilo bolo priateľstvo s Apollom a opäť skvelá hudba. /65%/ ()

Mr_Fear

Nemohu tomu uvěřit. On zvedl ruce a začal se vyhýbat ranám do hlavy! Po prvních dvou filme jsem skoro ani nevěřil... Co mě však na filmu vadí, tak až moc čitelný děj a vůbec nechápu zápas s wrestlerem. Jinak musím vyzdvihnout znázornění toho, jak sláva není vše a opět paradní motivaci za doprovodu "Eye of the tiger". Dal bych 3,5 hvězdičky, ale to tady nejde, takže zaokrouhleno nahoru. ()

HEED

Je to film, ne realita. Jako film se mi to líbí. Že se nehraje podle pravidel, fajn. Pořád je to dobrá podívaná. ()

mrclTV

S tretím Rockym prichádza zaujímavá zmena, rovnako ako z filmovej série, sa tu aj samotný box stáva modernou komerčnou šou. Aby nestačilo, že tu je asi 10 minútový exhibičný zápas s Hulkom Hoganom, hlavným záporákom sa stáva nevymáchana čierna (veľká) huba, ktorá akoby z oka vypadla z nekonečného zástupu už bývalých vyzývateľov Klička, no úžas, kde sme sa v boxe/Rockym dostali.... V spojení s "vynikajúco reálne praktickou" taktikou v záverečnom súboji, ma to už jednoducho nebavilo a nezachráni to ani Apollo a Mickey, moje dve vždy obľúbené postavy. ()

donnovann

Mé první seznámení s Rockym, pamatuji si na to dodnes proto mám k tomuto snímku asi nejblíž. Určitě se ale nejedná o nejlepší díl, chybí mi tady vážnost a drama. Třeba scénu s Hulkem Hoganem bych vystřihnul úplně. Rozhovor na pláži s Adrian no nevím, ale něco to zlomit muselo. Btw. Rocky boxující jako Apollo je neskutečnej. ()

horor2

První díl ale naruby. Tentokrát je šampión Stallone a vyzývá ho Mr. T, samozřejmě bez A-Team :-) Rocky si sáhne až na samotné dno, ze kterého mu pomůže propotit pár trenek Apollo Creed, který na něj vybafne POHLED TYGRA. ()

PlayEasy

Nám to příjde o nemálo lepší než díl druhý. Má to větší náboj, trénink s Apollem je skvělý a hlavně písnička "Eye Of The Tiger". Zápletka je všeobecně zajímavější a také soupeř je dobrý, jen v hrozném podání :) Slušná podívaná. 65% ()

adamix

Málinko slabá a krátka časť, o pozerateľnosť a skvelý zážitok však nie je medzí, pretože sa tu stále v rýchlom slede niečo deje a má to šťavu. Za mňa 80%. ()

Mkartaylas56

I když pro následující vývoj Rockyho příběhu je tento třetí díl určitě potřebný (smrt Mikeyho, přátelství s Apollem), tak sám o sobě je zatím s přehledem nejslabší. Má vcelku nudnou a místy i trochu trapnou první půlku, velmi špatného záporáka a oproti prvním dílům dle mého postrádá notnou dávku osobního přístupu, který jeho předchůdce výrazně táhl. A ačkoliv se v druhé půlce opět povedlo tu pomyslnou misku vah alespoň vyrovnat pomocí skvělého soundtracku, zmíněným vznikem přátelství mezi Rockym a Apollem nebo závěrečným soubojem (i když na souboje s Creedem fakt neměl), tak třetímu Rockymu stejně nemohu přiznat vyšší, než průměrné kvality a ještě štěstí, že mi zanedlouho spraví chuť díl čtvrtý. 55% ()

ostravak30

Rocky III vlastně nepřišel s ničím extra novým. Rocky Balboa je sice mistrem světa, několikrát obhájil, ale má nového vyzyvatele. Prohraje a nakonec je to on, kdo se nechá přesvědčit k odvetě a slavně vyhrává. K tomu následuje užívání si boxerova bohatství, natáčení reklam, popularity. Poté pak slavná melodie, trénink a závěrečný zápas. To co tvůrci použili v prvních dvou dílech se tady vešlo do jednoho. Trojka je tak přímočařejší, ale s ničím oslnivým ani extra originálním se nevytasili. ()

Tominni

Znovu o něco slabší než předchozí díly, Rocky se chystá k odchodu z boxu, ale odvetný zápas s Clubberem Langem (za tréninku Apolla Creeda) ještě Rockyho čeká.  Škoda, že ty boxerské zápasy ve trojce za moc nestojí a trochu mi vrtá hlavou, proč se Sylvester nesnažil trochu více přiblížit reálnému boxerskému zápasu. Takhle nejvíce vyčnívá Eye of Tiger jako píseň, než samotný pohled Rockyho. ()

PlysovyMacko

Tento film je celý o boxe na rozdiel od predošlých dielov, Rockyho súkromný život je v pozadí. Sú tu dva veľké zápasy, ktoré každý vie ako skončia. Najlepším a najvrelejším aspektom filmu je Rockyho priateľstvo s bývalým rivalom Apollo Creedom. Ich doťahovanie a tréning je svetlým aspektom filmu. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers