Boxer Rocky Balboa si užívá bohatství, které jako mistr světa získal. Bojuje pouze proti snadným protivníkům. Pak je ale vyzván arogantním Clubberem Langem. Rocky výzvu přijímá, aby ještě jednou dokázal, že je jen jeden mistr. Jenže se stane nečekané: Lang vyhraje a stane se novým mistrem. V Rockyho už nikdo nevěří, kromě jednoho člověka: někdejšího mistra světa Apollo Creeda. A právě on se pokusí povzbudit Rockyho bojovného ducha a dostat jej zpět do vrcholné formy… (TV Prima)

Johnny.ARN

Úplny TOP! Dejovo, príbehovo, charakterovo, emočne, dialógovo vyduchcené na maximum. Žiadne zbytočné opletačky, žiadna dlhá minutáž. 5 z 5 ()

Jazzzz

Třetí pokračování? Proč ne... Mnohým by se třeba zdálo, že Rocky už je na svém vrcholu. Ti kteří ovšem psali třetí díl vybrali soupeře pro Rockyho naprosto geniálně. Položili si totiž otázku: Co se stane, když sport (jakožto výdělečná činnost) přeroste v zběsilé supeření, ne o čest, ale o titul! Clubber je dokonalým ztvárněním člověka, který má naprosto špatně uspořádané životní hodnoty a jediným jeho snem je zničit Rockyho Balboa. Atmosféra ve třetím díle je již od začátku mnohem temnější. Za to může ta zvířeckost vložená do Clubbera. A nakonec film leč opět podle stejného metru jako jednička a dvojka... (začátek, záminka, tréning, box a Rocky vítěz).. není vůbec nudný. Tréning s Apollem je příjemnou změnou po Mikových old praktikách a to, že Rocky na začátku dostane na budku z něj dělá člověka a ne jen hrdinu pro mladé usmrkance. Dokazuje to, že je i on porazitelný. V tomto dílu nesoupeří jen s boxerem, ale i sám se sebou a se svým strachem. ()

lennyd

Rocky (Sylvester Stallone) se po vítězství nad obávaným Apollo Creedem stal mistrem světa v těžké váze, a tento titul si jen tak nenechá vzít. Několik další let se kromě obhajoby svého titulu zabývá pouze točením reklam a různými charitativními akcemi. To se ale nelíbí krvalečnému boxerovi Clubberu Landovi (Mr.T). Ten vyzve Rockyho na zápas o titul mistra, a takovou nakládačku Rocky snad ještě nedostal. Ale s prohrou se Rocky nechce jen tak smířit, a tak za pomoci svého bývalého soupeře Apolla Creeda začne trénovat, aby Clubbera Landu mohl vyzvat k odvetě ... Ve zkratce řečeno - Rocky I + Rocky II = Rocky III. Všechno co se dělo v prvním a druhém díle, je zhuštěno ve trojce taky. Proto už není ve filmu to, co jsem na jedničce a dvojce tolik obdivoval, a to je ten příběh okolo - nejen box. Trojka se točí jen a pouze okolo boxu, což je trochu škoda. Ale co mě nejvíc na trojce mrzelo, že Rocky prodělal (asi) transplantaci mozku, a ta nádherná Rockyho naivita z jedničky a dvojky je pryč (stejně tak nesmělost jeho ženy Adrien) - možná v tom má prsty i změna dabingu... Prostě trojka mi z celé série (zatím) přišla nejhorší ... ()

mickyreed

Velmi povedené. Člověk jde v životě mnohokrát za hranici svých možností jak fyzických tak psychických. A to nám chce Sly sdělit. Myslím, že se mu to výborně daří. ()

kurcatovium

Poněkud zvrácený vývoj, který jaksi nekoresponduje s předchozími díly. Z debila Rockyho je najednou uvědomělý občan Rocky. ()

BS

Tahle druhá cesta na vrchol je podle mě lépe natočená než předchozí díl a konečně: trojce se nedá upřít ani pořádný záporák. O Eye of the Tiger ani nemluvě :) ()

ywo666

Tento diel sa mi paradoxne páčil viac ako prvé dva diely. Agresívneší, akčnejší, viac trénovania, viac súbojov. (Hulk Hogan rulez:-D), a menej keania do vetru. Mr. T hral na hranici absolútnej drsnosti a paródie. neviem čo si o ňom mám myslieť. Tak 75%. ()

noriaki

Kvalitativní propad který všichni čekali ve druhém díle, přišel až v tom třetím. Rocky získal titul mistra světa, udržel se na vrcholu a konečně se vyrovnal se slávou. Z neotesaného a prostoduchého boxera se změnil v uznávanou celebritu. Nevím jestli Stallone narazil na své herecké limity, nebo chtěl zdůraznit prodělaný přerod, ale Rocky ve třetím díle vypadá jako kdyby si nechal přioperovat dvacet bodů IQ. Je to stále ten pochybující sympaťák, ale úplně jiný člověk. Po syrovosti minulých dvou dílů zbyly jen náznaky a zápletka najednou působí strašně hloupě. Skoro tak hloupě, jako nejnovější protivník. Lawrence Tureaud je mizerný herec a celou dobu si vystačil s jedinou emocí a jediným výrazem. Boxerské scény jsou naštěstí lepší než cokoliv co bylo k vidění v minulých dvou dílech. Rocky zapracoval na technice a dokonce sem tam nějaké ráně uhne. K nadprůměrnému hodnocení pomohla vynikající píseň Eye of the Tiger - ano, poprvé se objevila až tady. ()

Brandon

Trojka se už hodně liší od předchozích dvou dílů. Chyběla mi ta Rockyho typická ukecanost, chyběl mi ten looser, ta nula, kterou, když něco srazí k zemi, tak se zas otřepe a postaví na nohy. S bublinou Mr.T to byla spíš parodie. ()

Unnamed

Tomuto dílu nemám vážně co vytknout, z prvních tří je ve všech ohledech nejlepší (hlavně scénáristicky šel hodně nahoru), dokonce i Slyův herecký výkon byl dobrý (nebo jsem si to jen namlouval, protože postava Rockyho byla relativně civilizovaná a už nemluvil jak buran z ulice). Mělo to drama, mělo to vtip, mělo to akci. Co víc si přát. V mém hodnocení zasloužených 5* (upřímně jsem nečekal, že bych kdy dal Rockymu a ještě k tomu jeho x-tému pokračování nejvyšší hodnocení, ale nedá se nic dělat, film mě přesvědčil). ()

Sany33

V športových filmoch a všeobecne vo filmoch so športovom tématikou ide predovšetkým o šport, ktorý vie kinematografia ponúknuť veľmi dramaticky a vždy dokáže navodiť tie správne zimomriavky a pocit prežitia určitého heroického športového výkonu, akoby si to prežil samotný divák. A presne preto by som chcel veľmi pekne poslať do prdele 90% homohaterov, ktorý komentovali Rockyho III, ako dielo ktoré chce iba hrať na slávu a na prachy so svojjich slávnych predchodcov. Bol by som veľmi zvedavý aké pokračovanie by urobili oni. Je logickým vyústením, že keď sa človek stane majstrom sveta v ťažkej váhe jeho život sa zásadne zmení, pretože sláva a fanúšikovia vedia urobiť z ľuďmi divy, tak prosím pekne nečakajte pripečeného dementa Rockyho, ktorý si tu a tam do niečoho buchne na ulici. Tento film už je o niečom inom a tí čo to nevedia pochopiť by sa mali vrátiť k animákom a nie pozerať rádobby životopisný film o boxerskom sne. Za mňa 82%. ()

VanTom

To, co by v minulých dílech tvořilo páteř vyprávění, se v trojce stihlo v úvodní "Eye of the Tiger" montáži - Rocky získává titul, vítězí nad vyzyvateli a stává se "civilizovanou" superhvězdou s milující Adrian po boku. Ale jen do chvíle, než kvůli rozptylujícímu cirkusu kolem nestačí na chvástavě arogantní mlátičku Clubbera Langa. Obligátní trénink se tak zaměřuje s cílem dostat zpátky "pohled tygra", namísto toho odevzdaně poraženeckého, ustrašeného. Ač se Stallone jako scénárista snažil, tentokrát už viditelně vařil z vody, na což doplatila jak opravdovost titulního charakteru, tak i jeho herecký výkon; zato výrazně do popředí postoupila boxerská klání v ringu. ()

lykan9

Můj nejméně oblíbený Rocky. Hlavně je to tím, že jak ve filmu poukazováno, tak Rocky zcivilizoval a díky tomu zde chybí to správné charisma. Je to škoda, protože díky tomu je trojka černou ovcí celé série. ()

fabecc1222

Na třetím Rockym už jsou vidět určité limity, kteří některé mají. Předně hlavně u Stallonea, jehož herecký výkon prostě padá s tím, jak režíruje sám sebe. A samo o sobě i jeho tvůrčí kvality dosáhli nějakého svého určitého maxima a třetí díl je hlavně shluk zápasových scén, z kterých nakonec nejvíce zaujme ta s Hulkem Hoganem jako nadlidským monstrem. Příběh je tak už v podstatě spíš na obtíž a je načrtnut opravdu jen lehce. Každopádně hlavní song je stejně legendární, jako některé hudební motivy. ()

Spock

Třetí pokračování mělo mít zřejmě zaděláno na pěkný malér, ale nakonec z toho film vybruslil v celku dobře. Z Rockyho se stala hvězda a jeho dřívější vůle vítězit se vytratila. Naštěstí dojde včas osvícení a získá zpět to, co k němu patří. Kvalita filmu jde oproti minulým dílům určitě dolů, ale pořád je to ten Rocky, kterého jsem si oblíbil v prvním díle. Za vyzvednutí stojí i osoba jeho boxerského soka, Mr. T bych nechtěl ani potkat, natož s ním být v ringu. Opravdu skvělý výběr protivníka. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers