Rocky Balboa doprovází svého přítele Apolla Creeda do ringu při zápasu proti ruskému boxerovi Ivanu Dragovi. Drago je na Creeda příliš silný a bohužel ho v zápase zabije. Balboa se viní z Creedovy smrti a je odhodlán Draga porazit. S pomocí Creedova bývalého manažera Dukea odcestuje do Sovětského svazu, aby se s Dragem utkal. (Filmbox)

PEZ

Je vtipné ako rozdielne som vnímal tretie pokračovanie Rockyho pred 20 rokmi a ako teraz. Vtedy som ho jednoznačne považoval za najlepší diel. Dnes ho pokladám za najslabší (to neznamená zlý). Dôvod je jednoduchý - na rozdiel od predošlých dielov je to čistokrvné béčko. Ak čakáte béčko, je sa na čo tešiť - Stallone (opäť réžia a scenár) natočil symbolický film, odzrkadlujúci studenú vojnu. Ako dva protipóly postavil proti sebe nezmieriteľných protivníkov (ako inak, Američan vs. Rus), ktorí doslova bojujú o život. Najkratší Rocky, no najziskovejší, čo sa týka zárobkov v kinách. A je to zároveň jediný Rocky, kde sa neobjavila hudba od Billa Contiho, nahradili ho "fláky" z 80. rokov, ktoré dodávajú filmu patričnú dobovú atmosféru. Miestami je to vtipné, ale message to má a kto má rád pompézné béčka, ten si príde na svoje - taký pompézny nebol Rocky nikdy predtým, ani potom. Každopádne breakthrough rola pre Dolpha Lundgrena, mimochodom v tom čase majiteľa čierného opasku a 2. danu v Karate a zároveň aj oficiálneho Európskeho šampióna v Karate za roky 1980 a 1981. Niet divu, že keď ho pri natáčaní Stallone požiadal, aby šiel naplno, tak ho takmer zabil - Stalloneho museli ešte v ten večer letecky transportovať do nemocnice s opuchom srdca a poležal si na intenzívke 9 dní. S Dragom sa nezahráva. :) 7/10 ()

Ozzy2

Tenhle film jsem viděl ještě za totality na véháesce, asi čtvrtou kopii, ale přesto to byl nezapomenutelný zážitek.Rocky Balboa tady bojoval za celý východní blok, za všechny lidi, kteří cítili k rusům zášť a nenávist.Jeho vítězství jsem cítil jako vítězství nás všech.A nakonec se to o pár let později povedlo doopravdy.Díky, Sly:)Levičácký, proruský svině, chcípněte. ()

geek.ondra

Sly jako režisér napravuje téměř všechno co pohnojil u trojky. Souboje mají šťávu, dojemné scény fungují a tréninkové montáže společně s herci také. Bohužel si nemohl odpustit některé bizarnosti (dementní robot, otravná politická angažovanost) a právě kvůli nim nemohu dát pět hvězd a zařadit čtyřku mezi žánrovou špičku ale i tak je to prostě legendární. 8/10 ()

Fat'Fatal

Rockymu umře další kámoš a tak se vydá na Sibiř pokácet pár stromů a naštípat dříví na rok 2023, protože věděl, že ceny plynu pak nehorázně stoupnou. Přitom jen tak mimochodem umlátí největší sovětskou mlátičku a získá si obdiv Sovětů i jejich nejvyšších představitelů, kteří mu za jeho řeč o tom, že každý se může změnit, tleskají ve stoje. Tak určitě. Až na tu politickou agitku je to napínavý boxerský film, který je asi nejlepším z celé série. // EN, EN SUB ()

junxi91

Další filmové pokračování Rockyho, které jsem hltal už jako malý kluk, protože se v něm skromný italský hřebec utkal s namyšleným rusáčkem, který neprojevoval emoce, (skoro) nemluvil a hrál si na nadčlověka, jak to mají rusáci ve zvyku. Tím rusáčkem nebyl nikdo jiný než Ivan Drago, který v roce 1985 přiletěl do USA se svou chladnou nemrdavou manželkou Ludmillou, olympijskou plavkyní, a také s celým týmem trenérů ze SSSR a Kuby. Jeho manažerem je rusácká tlama jménem Nicolai Koloff, který propaguje Draga jako symbol sovětské nadřazenosti. Apollo Creed se unáhleně a pod vlivem patriotismu rozhodne vyzvat Draga na exhibiční zápas. Rocky, který si žije spokojený rodinný život se synkem, Adrianou, Pauliem a jeho novým robotem, má proti tomuto nápadu výhrady, ale nakonec souhlasí. Tisková konference se nese ve velmi nepřátelském duchu a zápas se koná v MGM Grand Hotelu v Las Vegas. Apollo vstoupí so ringu jako pravý vlastenec a k tomu mu hraje James Brown. Pak začne zápas a jsou to pořádná jatka. Drago uhýbá, při úderech je pevný jako skála, a sám uštědřuje Apollovi tvrdé rány. Na konci prvního kola jej trenér Duke prosí, aby zápas ukončil, ale Apollo chce pokračovat, "ať se děje cokoliv". V dalším kole dostává Apollo další bomby do hlavy, až nakonec dostane smrtící úder a skácí se k zemi. Draho neprojevuje nad Apollovou smrtí žádnou lítost - "jestli zemře, tak zemře". Rocky je frustrovaný sovětskou chladnou netečností, a tak vyzve Draga na souboj, ale musí se vzdát svého mistrovství. Zápas nebude povolený, bude mít 15 kol a bude se odehrávat v SSSR. Rocky cestuje do SSSR, kde se ubytuje na odlehlé chatě uprostřed pustiny, a zde probíhá jeho výcvik. Doprovázejí ho Paulie a Duke a také jej na každém kroku sledují agenti KGB. Zatímco Rocky si jede ruský vesnický styl výcviku - běh v hlubokém sněhu a cvičení se starým zemědělským vybavením, Drago má špičkové vybavení, tým trenérů, lékařů a také dostává steroidy, což je ruským zvykem dodnes. Adriane nečekaně dorazí na chatu, aby svého manžela podpořila. Před zápasem je Rocky prvním, kdo vstoupí do ringu, a publikum projevuje vůči němu otevřenou nenávist. Drago je představen za zvuku sovětské hymny a s účastí generálního tajemníka a politbyra. A tak začne asi nejlepší zápas celé Rockyho série, který se zvrhne v osobní souboj na život a na smrt. Rocky dokáže, že Rus je také jen člověk, zatímco to vypadá, že sám necítí bolest. Dav začne najednou fandit Rockymu, Drago se vzepře svému trenérovi a celému politbyru se slovy, že zápasí sám za sebe. Rocky pomstí Apollovu smrt, pronese mírové poselství a popřeje synovi přes televizi Veselé Vánoce. Prostě film jak má být - skvělý příběh, atmosféra studené války, namachrovaní a chladní rusáci, smrt nejlepšího přítele, úžasný boxerský zápas, pomsta smrti nejlepšího přítele a snaha o usmíření. Co víc si lze přát? ()

Titus

Tohle je fakt comeback. Na té protikomunistické náladě fakt ujíždím. Hudba tipická na 80. léta dá se při ní bezvadně cvičit. Dolph Lundgren je nehoráznej king a Sly se fakt namakal. ()

Candyman

Spolu s jedničkou nejlepší dí z celé série Rockyho. Na tohle se můžu dívat pořád, jak proti sobě stojí takové hvězdy jako Stallone a Lundgren. Sec mazec ()

kutcha

Dalo by se to nazvat pohádkou pro dospělé. Hodně pěknou pohádku. Hlavní hrdina se zamiluje a pro svoji lásku udělá vše. A přes mnohé překážky nakonec dobro vyhrává nad zlem. Tohle já mám rád, na to se já můžu koukat pořád. Žádné velké přemyšlení, pouze velká oddychovka. Sylvestre zde hraje úžasně, byla to jeho životní role. ()

LordMysti

Nádherné znovuzrození série. Tento díl mi utkvěl v paměti asi nejvíce, možná i kvůli opravdu zdatné konkurenci v podobě Dolpha "Ivana Draga" Lundgrena. ()

chaturga

Další smutný díl. Je pro mě "nejhorší" z celé série, ale je to srdcová záležitost. Dost nereálné a přehnané. ()

BačaXXX

Naprosto odlišný, než první dva díly a desetkrát lepší, než díl třetí. Rocky bojuje proti borci ze Sovětského svazu ne pro titul nebo peníze, ale aby pomstil smrt kamaráda a také z ideologického hlediska (myslím, že je lepší když se perou dva chlápci v ringu, než kdyby válčilo milion vojáků). Pominu-li Rocky 1 a 2 tak je to jednoznačně nejlepší díl. ()

waska

Rozhodně lepší než dvojka a skoro stejně tak dobrá jako jednička. Další ze soubojů studené války, tentokrát Rocky versus Drago. Začíná to smutně, smrtí Apola, ale končí to potleskem Rockymu od "nepřátelských" Rusů. Tréninkové metody obou aktérů jsou také pozoruhodné, ale je vidět, že i borec s "dřevorubeckým" stylem může vyhrát. A za hlášku Ivana Draga...."to není člověk, ale kus železa".....dávám půl hvězdičky navíc. ()

PetrH.

Na jedné straně miláček ameriky Rocky, na straně druhé ruský nezničitelný boxer Ivan Drago. Příprava na zápas na drsné Sibiři, výborná hudba opět tvrdý box, kdy se zdá že tentokrát Rocky nemá šanci. Velkolepý proslov na konci..." Když já jsem se mohl změnit, tak vy se můžete taky změnit " Film je parádní podívaná a klasika 80-tých let... ()

Likan7

Nejlepší Rocky. Rocky se spoustou legendárních scén i tónů. Ikonický tréninkový klip pak trochu přebíjí ten zbytek, který sice není ani zdaleka tak dokonalý, ale i tak se jednalo o nejpovedenějšího dosavadního Rockyho. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)