Rocky Balboa doprovází svého přítele Apolla Creeda do ringu při zápasu proti ruskému boxerovi Ivanu Dragovi. Drago je na Creeda příliš silný a bohužel ho v zápase zabije. Balboa se viní z Creedovy smrti a je odhodlán Draga porazit. S pomocí Creedova bývalého manažera Dukea odcestuje do Sovětského svazu, aby se s Dragem utkal. (Filmbox)

Dudek

"Musíš projít peklem horším, než jakejkoliv sen, na konci ale budeš stát nejvejš." Nejlepší díl celé série, který se bude velice těžko překonávat. Perfektně natočené s úžasnou myšlenkou. Všichni byli úžasní a odvedli skvělou práci. Tenhle film mi mluvil rovnou do duše, gratuluji. 100% ()

Gilmour93

Blonďaté Frankensteinovo monstrum vyplivnuté komunistickou dopingovou laboratoří proti o dvě hlavy menšímu Američanovi trénujícímu do úmoru ve sněhu a mrazu a s mozkem tak pevně ukotveným v hlavě, že mu protivník nemůže způsobit jeho otřes. Rok výroby 1985, vyrobeno v USA. Jakpak asi ten finální souboj bez použití boxerských krytů a se směsí krve a potu cákající na všechny strany dopadne? Při závěrečných titulcích s Caffertyho peckou „Hearts on Fire“ museli soudruzi hromadně trhat stranické legitimace.. ()

genetique

Sériu bolo treba nutne oživiť a práve touto časťou sa to náramne podarilo. Hlavne nápadom. Nieže by bol scenár náramne hlboký, ale zmena prostredia a hlavne exotického bojovník zaručene prospela. Dolph bol sakra dobrá voľba, ktorá sa vyplatila ako filmy, tak aj jemu. Záverečný fight bol skvelý, nebyť pár naivných a smiešnych okamihov, bolo by to za plné. 80%. ()

StarsFan

Pro mě osobně jeden z vrcholů série (dalším je pak první a poslední díl). Nejde tu jen o box jako v ostatních dílech, Rockymu nejde jen o to ukázat, že "na to má", tentokrát hlavně bojuje kvůli pomstě svého mrtvého kamaráda a za čest USA ve světě. Jednoznačně je Ivan Drago Rockyho nejlepší soupeř, soundtrack je pěkně nadupanej, trénink v Rusku má šťávu a finální zápas... no, co si budeme nalhávat, působí snad ze všech dílů Rockyho nejdynamičtěji a taky nejatmosferičtěji a nejpůsobivěji a nejvelkolepěji a... a... prostě všechna ta další honosná přídavná jména, co vás napadnou. Navíc všechno prosakuje takovou tou atmosférou 80. let: dobří Američané, zlí Rusové, která vás i po letech strhne. I tento pohled se ale v závěru filmu stírá a trochu to vypadá, jako by Rocky osobně pomáhal Reaganovi ve sjednocení těchto dvou velmocí. ()

Hakha

Parádní motivační filmek, v posilovně se po zhlédnutí hnedka lépe cvičí, protože když si projdu peklem, horším než ten nejhorší sen, tak na konci budu stát nejvejš.... "možná vyhrát nemůžu .... ale jedno přece jen můžu …. dělat všechno co on .... ale aby mě porazil, musel by mě zabít .... a aby mě zabil, musel by mít srdce se mě postavit .... a to aby udělal, musí mít vůli nechat se sám zabít .... nevím, jestli je na to připravenej" ()

ScreamJay

POMSTA. Tohle je moto čtyřky, pomsta za nepovedený třetí díl a nebo jen hříčka scénáře? Ať tak či onak, čtvrtý Rocky přetaktoval motor sportovního dramatu na klasický akční film se sportovní tematikou. Jestliže se v předešlém díle pral pokus vyrovnat se jedničce s komerčnější zábavou, tak tady se o něco podobného už ani nepokoušeli a vsadili všechno na přímočarou komerční řežbu. A světe div se, funguje to! Musíte se vykašlat na přehnaného ducha amerikanismu, který je cítit z každé situace, s každého kouska scénáře. Studená válka, která mezi dvěmi velmocemi vřela v reálu na sebe vzala symboliku dvou zcela rozdílných postav boxerů. Možná aby dali amíci najevo že mají navrch, že jsou země otevřených možností, ale na tohle jak řikám kašlete. Nebo se to alespoň pokuste brát z legrace. Sylvester Stallone tentokrát znovu nad scénářem zapracoval. Tu zbrklou a nedotaženou režii protáhl do neuvěřitelně svižného rozměru a hlavně naservíroval snad nejdrsnější, nejtvrdší a nejintenzivnější trénink ze všech dílů téhle série. Postavil svou postavu proti anabolické bestii, steroidy polikající mašině, dal do kontrastu sovětskou supertechnologii se svým dřevorubeckým a notně přiznat originálnějším stylem. Dolph Lundgren ztvárnil dle mě nejdrsnějšího a největšího protivníka, který kdy proti Rockymu stál. Zaměnit souboj pleťově odlišných boxerů za mezinárodnostní je rozhodně jedním z obrovských oživení. Stejně jako si ve trojce odbyl své závěrečné defilé Burgess Meredith, tak ve čtyřce jej následoval i Carl Weathers. Sice je to děsně jednoduchá zamotat příběh tak jako tady, leč je to velmi účinné. Právě na místo zmíněného trenéra Micka se pasoval Tony Burton, který konečně dostal více prostoru. Z toho podivína co v jedničce rozdával neurotické výlevy na všechny strany Burta Younga se tady stal takovej roztomilej strejda na cesty a hlavně Talia Shire už neinkasovala umělé a rádoby dojemné výlevy a vrátila se na post Rockyho skutečné opory. Příběh má daleko větší tempo hlavně díky svižnému střihu a pohotové kameře, na které Bill Butler od posledně řádně zapracoval. Trénink a hlavně souboj soubojů by byl poloviční nebýt opětovně dokonalé muziky, skvělého a neopakovatelného hudebního doprovodu. Tentokráte si ji vzal pod patronaci Vince DiCola a krom klasického theme přidal svižnější a modernější sound, doplněný písňovým doprovodem kapely Survivor (Eye of the Tiger & Burning Heart). Jen tu rapovanou dabingovou vložku s povadlými křidélky si mohli nechat (ovšem, kupodivu i tohle ke kultovní záležitosti patří). Ten mega souboj je metou, kterou se snaží docílit stovky pronásledovatelů, ovšem takový zápal emocí, takový kontrast sil (vždyť Sly od prvního dílu vypadá poloviční a proti Dragovi je jak ředkev ku melounu) a neuvěřitelná spontánnost, to se těžko povede napodobit. Jestli jsem jedničku pasoval na jedno z nejlepších sportovních dramat, pak tenhle díl patří ke špičce akčního filmu a nejen let 80tých. Proč nemůžu jinak než za 5 hvězdiček? Proto! Popravdě, viděl jsem to snad 30krát, možná i víckrát a nepřestalo mě to bavit ani o chloupek. Rocky is back!!! (jenže ne na dlouho chlapče) () (méně) (více)

kitano

Viac menej variacia na treti diel, avsak Stallone sa vynasiel s velmi atraktivnym protivnikom a hlavna cast pribehu je prenesena do ruska, co filmu (hlavne oproti starsim dielom) dava torchu exoticky filing. Zaverecny suboj je tiez vydareny a najviac ma dostala Dragova hlaska asi po tretom kole, na Rockyho adresu - "That's not a man, that's a piece of iron". Vydarene. (8/10) ()

Kaka

Souboj Východu a Západu ve strhujícím podání. Lungren je skutečný démon a těžko se někdo této role mohl zhostit lépe. Samozřejmě nesmí tu chybět zobrazování ideologie, pomsta kamaráda a fakt, že poctivý trénink vydá za dvacet injekcí se steroidy. Rocky IV je nesmrtelná klasika a brilantní ukázka filmu let osmdesátých, kdy nám nevadil jednoduchý ba až prostý příběh. S odstupem let, můžeme s nostalgií vzpomínat a nechat se unášet onou strhující atmosférou a neskutečným feelingem, kterým tento film bez debat disponuje......"aby vyhrál, musel by mě zabít"... ()

sud

Film zcela v područí Studené války a soubojem mezi USA a SSSR. Ale řekněte, měl nechat Rocky nepotrestaného Apolla a nenamlátit tomu blonďatému Rusákovi?! 65%. ()

akisha

Z celý série Rocky je tohle jediný mnou zhlédnutý kousek a nejspíš ten z těch nejlepších, ačkoliv to někdy působilo skoro až komiksově komicky. Apollovo hejskovství a jeho namachřený poskakovaní za otřesný americký národní danceshow bylo nemluvným gigantem Lundgrenem po zásluze potrestáno vejpraskem smrti. Když pak Dolph stojí nad jeho cukajícím tělíčkem, pronáší robotickým hlasem věcné poznámky: "Kdo se mi postaví, zemře. Nemůžu být poražen. Všichni zahynete. Tato planeta bude zničena. Jestli umřel, tak holt umřel." Sly se nasere, sbalí saky paky a rozjede se za pomstou do Ruska, následuje neuvěřitelně dementní scéna s jízdou v autě, do který českej dabér překládá velmi znuděně text písničky: "Nežádám o další šanci. Chci jen vědět proč. Není to snadný. Slipy mě škrtí." a tak dále. V Rusku naštípe pár metráků dřeva a v ringu pak samozřejmě megatronovi Dolphovi naklepe půlky. Nicméně aby nedošlo k nepochopení, mě se tenhle Rocky líbil. Dokonce i zatracovaná Brigitte Nielsen, která za roli dostala malinu, mi jako chladná ruská atletka sedla. Sralo mě ovšem to, že Rockymu ve stoje zatleskala řádka ruskejch papalášů, jako ve filmu může bejt nadsázka, ale čeho je moc, toho je příliš. Mimochodem, Lundgren je jako dvou metrová kolosální ruská mašina na rány dokonalej. ()

castor

Sly si u mě rezolutně řekl o několik vrcholů – tehdy, když oživil svou první legendu (Rocky, 1978), o šest let později, když oživil druhou (Rambo, 1982), o dalších šest let, když utáhnul příjemnou buddy movie (Tango & Cash, 1988), následně se rval coby chrabrý horolezec v roli šité na míru (Cliffhanger, 1993) i profesionální vrah v netriviálním thrilleru (Nájemní vrazi, 1995), od té doby však uběhlo mnoho vody. Úporně se snažil o další nádechy právě s dvojicí svých ikonických legend R+R. Když se ve čtvrtém pokračování rval v Moskvě nejen za kamaráda, byl to další triumf. Ano, ona bitva USA vs. SSSR je dost pokřivená, dialogy mnohdy úsměvné (šaškující Creed na tiskovce), řežba přepálená, protože z počtu Dolphových ran by se neoklepal nikdo, a celkově je to velmi naivní. Na druhou stranu zvolené skladby pohánějící tréninkové montáže jsou stejně jako ony cvičební metody a samotné zápasy úchvatné. Nefalšovaná srdcovka a nostalgická pohádka o americkém Davidovi a sovětském Goliášovi. ()

ClintEastwood

Stalloneho filmový triumf. Obrovsky povzbuzující snímek a legendární boxerský souboj na pozadí studené války, s nadčasovým závěrečným poselstvím. Rocky, na kterého se pokaždé rád podívám, protože tento díl je skutečně moje srdcová záležitost, je to splněný sen všech malých i velkých kluků, kteří chtějí v životě něčeho dosáhnout. Maximální inspirace i pulsující energie. Sylvester Stallone, který je zde v neuvěřitelné fyzické formě, herecky celý film táhne, jako režisér opět diváky zásobuje spoustou skvělých nápadů a rockový hudební doprovod (např. Burning heart), je naprosto úžasný. Zlatá 80. léta v plné své kráse. ()

MM_Ramone

Rocky Balboa so svojim podporným teamom odchádza na ťažkú misiu do Sovietskeho Zväzu. Musí pomstiť smrť svojho starého, dobrého priateľa Apollo Creeda, ktorý zahynul priamo v ringu pri nerovnej exhibícii s ruským šampionom Ivanom Dragom. Táto tragická, smutná udalosť donúti Rockyho znova si nasadiť boxerské rukavice. Po poctivom, tvrdom, náročnom tréningu sa postaví proti obrovskému, stereoidmi našľahanému ruskému boxerovi. USA versus CCCP. Rocky Balboa versus Ivan Drago. Sylvester Stallone versus Dolph Lundgren. "Rocky IV". **** ()

D.Moore

"Vidím ho třikrát." - "Řež toho uprostřed!" Mnoho lidí považuje tenhle díl za jeden z nejlepších, pro mě je to první, kterému nedávám plné hodnocení. Něco mi v něm chybí (Contiho hudba především), něco přebývá (robot, příšerně dlouhá vzpomínková montáž před Rockyho odletem). Jinak ale jde o perfektní podívanou se zabijáckým Dolphem Lundgrenem a k smrti odhodlaným Stallonem, kterému nakonec vestoje tleskají i členové politbyra. Tréninková část "moderní technologie versus stodola a příroda" je stále ohromná. ()

Wacoslav1

Pro někoho je Rocky kultovní série, pro mě ne, ale tenhle díl který považuji za nejlepší je čestnou výjimkou a to nejen díky neskutečně namakanýmu Lundgrenovi kterého zde Sly přivedl na scénu (za to velký dík) ale i za to, že zde na mě poprvé a naposledy v rámci této série působili nějaké emoce a konec kdy Sly zdraví svého kluka jsem skoro obrečel, takže s odstupem času odpustím filmu i tu úsměvnou proamerickou propagandu a Slyovo ukončení studené války dávno před tím než to dokázal Gorbačov! Zkrátka do háje se vším nakonec ten plnej kotel napálím, protože člověk časem hlavně při sledování většiny současné tvorby tyhle staré klasiky docení a aspoň u mě vůbec neplatí, že bych si začal všímat nějakých chyb spíš naopak. Tenhle Rocky má strhující tempo Stallone se nesnaží předstírat, že je Oscarový herec, ale o to je přirozenější. Bavil mě i jeho trénink na závěrečný duel a vše je zabaleno do naprosto bombastického soundtracku, takže vlastně jaký chyby?! Navíc Dolph i když se tu teprve rozkoukával už stihl zanechat nesmazatelnou stopu. Navíc i když tu moc nemluví, tak když už něco řekne tak to stojí za to. Nejvíc to zazdil po té bitce kdy ubije Weatherse k smrti a pak v klidu dává rozhovor do televize. Weatherse všichni obklopí a jsou v šoku ptají se co se mu stalo? je mrtvý??? a Dolph jenom lakonicky pronese : když umřel tak umřel! a vyřízeno.100% ()

Davies182

Rus Drago dokázal do žil série vstříknout o trošku více života, než měly poslední dva díly, ale jednička zůstává jen jedna. ()

pepo

po jednotke najlepší diel série.ivan drago je protivník akého si rocky zaslúži.ale keď som videl záver s tlieskajúcim gorbačovom skoro som sa pochcal od smiechu.ale bola to súčasť tej dobe takže odpúšťam ()

Xmilden

Absolutní vrchol série. Dechberoucí podívana od začátku do konce. Nejde spočítat u kolika scén jsem dojatý i po tolika letech. Nebojím se označit za nejlepší sportovní film, nikoliv film se sportovní tématikou. Protože třeba první dva díly Rockyho byla vlastně existenční dramata a sport byl až druhořadý. Trojka a hlavně Čtyřka, tento poměr zcela otočily. Skvělé písničky a trénink při mám chuť vzít do ruky švihadlo a pak si udělat sto sedů lehů. Casting Lundgrena byl skvělý tah. Není nic co bych mohl vytknout. Rocky inkasuje jako nikdy předtím a nezná bolest. 100% ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)