Rocky Balboa doprovází svého přítele Apolla Creeda do ringu při zápasu proti ruskému boxerovi Ivanu Dragovi. Drago je na Creeda příliš silný a bohužel ho v zápase zabije. Balboa se viní z Creedovy smrti a je odhodlán Draga porazit. S pomocí Creedova bývalého manažera Dukea odcestuje do Sovětského svazu, aby se s Dragem utkal. (Filmbox)

Kokutek

Tisící video kopie namluvená jedním hlasem s rozmazaným obrazem a barvama jak vyblitá pizza...přesně tak jsem to viděl poprvý za komoušů...všichni jsme milovali Rockyho, celá naše parta předpubertálních holobrádků, tenhle příběh nemá chybu a musím souhlasit s ostatníma, že je to ten nejlepší díl z celé série, jeď Rocky, hřebče, zab toho hajzla rudýho. ()

yazik

Čtvrté pokračování italského hřebce sráží jen na můj vkus moc silná, proamerická propagace a patriotismus. Nicméně nad tohle vše je to příjemné pokoukání a na Slye vedle Doplha je opravdu skvělý pohled. :) ()

megajalec

Posun dopredu. V prvom rade dobrý výber záporáka, takisto konflikt medzi ZSSR a USA, prenesený do boxu. Príprava na záverečný zápas je skvelá, dokonca aj súboj je celkom v pohode. Až na tú záverečnú reč Rockyho, tomu hádam neveril ani sám Stallone ()

Aywes

Ach to vlastenectví.Snímkem je prosáklé jako houba.Pořád vidíme jak Rocky dostává čočku od Draga, ale nakonec tleskají a povzbuzují rusové i Rockyho což mi přijde trošku jako nereálné a až příliš vlastenecké.To nemluvím o zabalení Rockyho do americké vlajky.Dobrá tedy dáme vlastenectví stranou a co nám zůstane?VÝBORNÝ soundtrack a pěkné scény jako například "dvojí" výcvik Rockyho a Draga při písni Hearts on Fire.I když Rocky prostě boxovat neumí hlavní náplň příběhu krom vlastenectví je nikdy se nevzdat.A to jde Rockymu parádně za podpory skvělého soundtracku.Ivan Drago je opičák a moc toho nenamluví.Díky tomu není moc šancí, aby se vám znelíbil.Rocky má prostě vždy sympatie a pan Stallone ho hraje skvěle.Snad bych věřil, že i tato postava existuje!Vynikající výkon jako vždy.Nuže je těžké rozhodnout, ale s hodnocením zůstaneme díky vlastenectví při zemi.Určitě Rocky ustojí, že mu nadělím 4*. ()

djbarrel

Dobro vs. zlo, Amerika proti Rusku, pomsta za zabitého přítele, spousty emocí ... i když je to na první pohled strašně klišovité, v tomhle případě vše skvěle funguje a je to akční drama jako hrom. Tvrdý trénink, dynamický souboj neschválený boxerskou federací. Rocky v nejlepší formě v jaké kdy byl. 86 % ()

Lajty

Zde se povedlo všechno. Skvěla hudba, perfektní trénink, dokonalý protivník Ivan Drago. Tohle je srdcovka a ukázka lidského odhodlání a bojovnosti. 100% ()

Sendy23

Skvělé boxerské motivační drama. Sestřih tréninkových momentů vás opravdu nabudí k práci se svým tělem. Malý Rocky se postaví tváří v tvář velkému Rusovi, aby pomstil smrt svého trenéra. Rocky dlouho neboxoval, a tak se rozhodne svou přípravu strávit v odlehlé chatě v Rusku, kde se připravuje po staru. Žádné moderní stroje, jak je to u jeho protivníka. A už v tom je kouzlo tohohle filmu. ()

Forum.

Je neuvěřitelné , že se po skvělé jedničce slabší dvojce a trojce , kterou nenávidím příjde něco co nelze popsat. Stejně silný zážitek jako při jedničce. Neznám filmovou sérii , jejíž čtvrtý díl by se vyrovnal jedničce a zkultovněl. Myslete si o Stallonovi co chcete ale je to velký člověk s obrovským srdcem. 85% ()

Slam7

Z odpůrců série o Rockym udělá tenhle díl milovníky série o Rockym!!! Jednička je originál a nejde překonat, ale co se týká všech pokračování, tak je čtyřka jednoznačně nejlepší. Dokonce u mě strčila do kapsy i druhej díl, kdy Rocky získá vysněnej titul. A Ivan Drago? Nejlepší soupeř...boxer, kterej by vymlátil duši ze všech, z Tysona, Aliho, Frazera, Lewise!!! A Rocky ho zničil:) tak kdo je nejlepší? ()

route60

V době studené války a Reganovy vlády téměř nutnost vzniku Rocky IV která má vše co k té době patří, nafoukaní Sověti, Ivan Drago totáni vymačtný mozek, umrtí nejlepšího kamaráda atd. v té době určitě aktuálni ale dnes? 65% ()

Diskantka

Pokud se divák jenom mírně otřel někdy o box, chce se u tohohle filmu zabít. Přesto sázim, protože Ivan Drago je hajzl. ()

jkpj22

Dovolím si jednu technickou poznámku - takhle se neboxuje. Bylo by opravdu smutné udělat si obrázek o boxu na základě tohoto filmu. Viděl jsem pouze jednoho jediného představitele v těžké váze, který se otvírá svému oponentovi a to byl Evander Holyfield. ()

socket7

"Když umřel tak umřel." Nejkultovnější film série, nabitý skvělou hudbou, (show Jamese Browna), hláškami a atmosférou končící studené války. Asi nejlepší role Dolpha Lundgrena. Nebýt toho amerického patosu na konci je to plných 100%, takhle bohužel "jen" 90-95%. ()

DILLEN

Môj prvý film ROCKYHO čo som včera videl. Bol to úžasný film so Sylvesterom Stallonom mojim obľúbeným hercom. Na rok 1985 to bol podla mňa najlepší film. Bol to aj prvý film Dolpha Lungrena a jeho mám tiež veľmi rád. Proste super herci, super príbeh, musíte pozrieť. ()

Petr59

Jednoznačně nejlepší díl celé série. Je tedy pravdou, že tam je cítit dost ideologie, antikomunismu a americké propagandy. FIlmu vykresluje USA jako dobro a SSSR jako zlo, ale takhle jednoznačně se to rozdělit nedá. Ale když to pominu, tak i když je to propaganda, tak film je skvělý. Délka přijatelná a dostačující, Rockyho nový soupeř je suveréně nejlepší ze všech, s kterými boxoval. Drago totiž působí jako bezcitný robot, zatímco Rocky jako citlivý člověk. Sice není Dragovo chování vůbec přirozené, je skutečně jako robot, o to větší z něho jde ale respekt. Dále film dost rozjela smrt Apolla, tím ještě více zhoustla už tak dost hustá atmosféra. Konečně se tvůrci věnují plně scénám o boxu a scény mimo box jsou zábavné (např.robot v domácnosti). Hudba je také dost dobrá, trénink je dobrý a konec je strhující a velice emotivní. K tomu ani není co dodat. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)