Rocky Balboa doprovází svého přítele Apolla Creeda do ringu při zápasu proti ruskému boxerovi Ivanu Dragovi. Drago je na Creeda příliš silný a bohužel ho v zápase zabije. Balboa se viní z Creedovy smrti a je odhodlán Draga porazit. S pomocí Creedova bývalého manažera Dukea odcestuje do Sovětského svazu, aby se s Dragem utkal. (Filmbox)

Merenre

Asi nejslavnější Rocky, který je tak čistokrevnou žánrovkou, že víc to ani není možné. Zároveň je tak úžasnou propagandou v rámci sklonku Studené války o zlém Rusku satanově a morálně vyspělé, hodné Americe ježíškově, že to by i kapitánu Dabačovi lezly oči z důlku. Zatímco první dva díly mi jako malému jinochovi přišly poněkud neslané nemastné, třetí o něco lepší, ale pořád tomu něco chybělo, tak poté co přišla právě 4 konečně jsem slintal blahem. Zejména tréninková "montáž" je prostě něco nezapomenutelného. ()

oSiSko

Právom hodnotený ako možno najlepší z celej série, ale u mňa vyhráva 6tka. Tento diel bol ZSSR vs. USA, ruský nadčlovek trénovaný vtedy modernými technológiami proti starému Rockymu trénujúcem old-school a čo prinieslo väčší úspech? To je snáď jasné. Začiatok kariéry Dolpha Lundgrena ()

LencaN

Je až mrazivé jak se vztahy Rusko-USA od dob Rockyho nevyvinuly zrovna moc k lepšímu. Každopádně ten blonďatý nabobtnaný ruský mutant byl tak NESKUTEČNĚ kamenný, až mě SKUTEČNĚ iritoval. Tady se nedalo než Rockymu fandit ještě o to víc. Jednak Drago využíval všemožných přístrojů, dopovacích přípravků a byl živým robotem, Kdežto Rocky se zavřel kamsi na Sibiř, tam se prodíral sněhovými závějemi s kládami na ramenou (na tuhle scénu jsem čekala, tu si vybavím vždycky, kdykoliv se řekne Rocky Balboa), cvičí poctivě, do úmoru jen svými silami a taky silou jeho podporujícího týmu a v neposlední řadě vůle pomstít smrt kamaráda. V čem je tenhle díl odlišný od předešlých je hudba. Ta byla temperamentní, sice dost dobová, ale mně se to stejně líbilo, byl to odvaz. ()

vinnetou500

Smrt Apolla alespoň vyvádí celou sérii ze stereotypu, kterému zatím podléhala. Najednou se začne konečně něco dít. Ve vygradovaném závěrečném zápase si pak začínám uvědomovat, že se mi celá série díky tomuto dílu líbí čím dál více! ()

Faltyni

Nejlepší díl série, jeden z nejlepších sportovních filmů a také jeden z mých nejoblíbenějších filmu - všemi těmito přívlastky se Rocky IV může pyšnit. Je v něm totiž všechno, co v něm má být. Obstojny příběh, výborná hudba (hlavně při trénincích), sympatické herecké výkony a hlavně skvělý box. Prostě, na Rockyho se můžu podívat po padesáte, a stejně mě pořád bude bavit. ()

Necrolock

Jak může být tento film hodnocený lépe než trojka? Úplně nepochopitelné. Koukám teď chronologicky na všechny díly a čtyřka byla nejhorší ZDALEKA. To se ani nedá srovnávat. Já vážně nevím ani co napsat. Po zhlédnutí jsem čekal že objevím hodnocení 30-40% a tady 82% to si ze mě snad děláte prdel. Nesmyslná propaganda, která jen kopíruje děj trojku, posranej robot s ženskym hlasem a jiný absolutně cheesy aspekty z toho dělaj ne béčko, ne céčko ale snad rovnou déčko. Dávám tomu dvě hvězdy za fajn záporáka (i když taky uplně nesmyslnýho) a za trénink ve sněhu (tréninky jsou moje oblíbená část Rocky filmů). Soundtrack taky v pohodě. Ale to jádro bylo absolutně tragický a kladně to hodnotit může asi jen člověk co to viděl v době kdy se nenáviděli rusáci a zbožňovala amerika a akčních filmů bylo jako šafránu. Člověk co to vidí poprvý v roce 2019 bohužel neví jestli se z toho cringe poblít nebo to vypnout. Pětka je tu hodnocena nejhůř tak čekám, že mi spraví chuť. ()

Sunwheel

Kryštalické béčko 80. rokov vzdávajúce priam kultový status studenej vojne. Na jednej strane ten najlepší americký sympaťák verzus ten najprimitívnejší ruský steroiďák. Jeden z najpriamočiarejších filmov priam pripomínajúci automatovú akčnú hru. ()

Atchyroz

In the end I know you'll be the one standing. Rocky Balboa je dnes sportovní legendou a Sylvester Stallone bude s touto rolí vždy spojován, už jen tím, že se díky prvnímu filmu stal slavným. Tuto sérii miluju od dětství, viděl jsem ji několikrát a mnoho scén je pro mne nezapomenutelných. I když mám rád všechny díly série, nejvíce dávám přednost tomu čtvrtému. Rocky IV totiž jako jediný ze série ukázal, jak jinak se může film sportovního žánru natočit a oproti ostatním dílům v něm jde trochu o něco jiného. Rocky se tu totiž má postavit svému největšímu soupeři. Do Ameriky přijíždí ruský šampion Ivan Drago, kterého hrál Dolph Lundgren, a od první scény budí respekt a neporazitelnost. Tentokrát ale nejde jen o poražení dalšího o level těžšího boxera, ale je to osobní bitva skrze Rockyho přítele Apolla Creeda. Čtvrtý Rocky je bravurním příkladem sportovního filmu, ve kterém jde o tvrdou zkoušku. Kromě toho je zde kontrast mezi soupeřícími Spojenými státy a Sovětským svazem. Je to silný zážitek, nechybí nejlepší tréniková montáž série, perfektní hudební doprovod a naprosto epický finální souboj mezi fyzicky nevyrovnanými soupeři. ()

PanPyzamo

Rocky IV je v mých očích vrchol série. Už ve trojce to vypadalo, že je snad vše hotovo a že už nemůže přijít nikdo silnější. Ovšem čtvrtý díl ukázal, že může v podobě pořádného Rusáka, který zkrátka vypadal vražedně. Nejlepší nepřítel v ringu. Nejlepší workout a za mě i nejlepší díl série. Za mě skvělý film, který doporučuji. 8/10 ()

ZetDaElO

Len málo akčných filmov (ak vôbec nejaký) majú takýto politicko - spoločenský presah. Ivan Drago je zároveň jeden z najvýznamnejších záporákov vo filmovom svete. ()

david141474

Tohle je bezesporu ten nejlepší díl celé série. Zatracený Ivan Drago. Dolph Lundgren ve své životní roli. Celým filmem je cítit neuvěřitelná atmosféra, která vyvrcholí ve finálním fightu. Začátek filmu s Apollem a Dragem je opravdu skvělej a ztráta Apolla celkem zabolí, navíc když vám na této postavě celkem záleží. Tréninková montáž na Sibiři je opravdu skvělá. No a následný fight je nejlepší ze všech šesti dílů. Děj je opravdu skvělej. Postavy jsou skvělý. Herci jsou skvělý. Soundtrack je božskej. No a finální fight samozřejmě taky. Nemůžu jinak než 20/10, toto je jednoznačně klenot kinematografie a sportovních filmů! ()

Dvojirakri

"-Jak vysvětlíte Dragovu abnormální sílu? -Jedl denně špenát, jako váš Pepek námořník." Kdo sleduje Rocky IV. v roce 2023? Nepřipadají vám kecy jeho filmové manželky kydy takových kreatur které si říkají Solovjov, Medveděv, Simonjanová, Lavrov...? Jestli ne, buď si stojíte(sedíte) na vedení, nebo jste bolševický rudý nok. A každý, kdo dá na budku bolševickýmu rudýmu noku, je u mě borec! Zde je navíc spojitost se snímkem Million Dollar Baby, kde hrdinka bojuje s boxerkou z Východního Německa. Toto Východní Německo mělo propracovaný dopingový systém, který byl takřka celý v 90.letech odhalen(doporučuju knihu Cena vítězství od Madse Drange). Fantastické výkony v individuálních sportech(podívejte se na světový rekord Marity Kochové na 400m) ale nulové v kolektivních. Jak na tom bylo Rusko v nultých letech 21.století, a pak v Soči, víte někdo?! Souhrn? Rusko a jeho tehdejší i dnešní politika roznáší zlo po celém světě a vše co mu srazí hřebínek je dobrý! ()

PTuranyi

Štvrtý Rocky sa drží zabehanej šablóny: rodinný úvod, výzva, hecovanie, zápas. Zmenil sa čas, všetci sú o čosi starší a žijú spokojne obklopení výdobytkami modernej techniky, napr Paulie dostane na narodeniny vlastného robota. Výzvou je tentokrát ruský šampión Ivan Drago, ktorý tiež pri tréningu používa najmodernejšie metódy. Propaganda a antagonizmus medzi USA a ZSSR tu tvorí jasne čitateľný kontext. Atmosféra 80s je vo vrcholnej forme a to si o sebe myslí aj Apollo Creed, ktorý je Dragovým prvým vyzývateľom. Samozrejme podľahne, aby dal Rockymu pádnu zámienku nastúpiť do ringu, čo film zobrazuje ako efektnú sekvenciu Rockyho spomienok. Tak sa Rocky vydáva do chladného Ruska, aby sa pripravil na nadchádzajúci zápas. Jeho príprava je v porovnaní s Dragom využívajúcim najmodernejšie metódy, sparťanská. Posledná štvrťhodina filmu je vyhradená pre samotný zápas. Rocky je opäť spočiatku fackovacím panákom, ale už menej ako v prechádzajúcich filmoch a čoskoro začne oplácať rany. Boxerské klišé sa tu však opakuje. Ideológia tečie z obrazovky, aby nakoniec podľa očakávaní Rocky vyhral a predniesol mierové posolstvo poslal pozdrav svojmu synovi čo pohne citmi aj prítomného Michaila Gorbačova. 75% ()

Xylobalsam

S jednickou asi nejlepsi Rocky. Objevuje se zde velka davka propagandy, ale pokud se pres to prenesete, uvidite vcelku dobry box. ()

Martinek

Svého času byl pro mě tento film opravdu obrovským zážitkem a dá se říct, že mě částečně ovlivnil. Dnes už člověk na tenhle typ filmů kouká s nostalgickým odstupem. Krása toho černobílého rozdělení dobra a zla ale hned tak nevyprchá. Na první pohled nejlepší díl série, ale časem člověk ocení spíš jedničku. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)