Dva kadeti donuceni následovat dvě různé cesty. Ming byl rekrutován vůdcem největšího hongkongského gangu, aby se infiltroval do řad policie jako tajný vyzvědač. Policista Yan se mezitím úspěšně infiltruje do gangu a získává si důvěru mafiiánského bosse a Ming je povýšen do CIB - útvaru zvláštního zpravodajství, oddělení pro vyšetřování vnitřních záležitostí. Policie má podezření, že v jejích řadách někdo slídí, a tak potřebuje volavku. (oficiální text distributora)

Salmayo

Nevím jestli je horší, že jsem prvně viděl americký remake, který mě nadchnul a měl jsem pro něj jen slova chvály(5*). Teď po shlédnutí volavky mám rozpoluplné pocity. Scorsese zkopíroval snad skoro všechno(kromě morseovky) + přidal pro široké publikum hlubší vysvětlování. Volavka je přímočařejší a svižnější. Dal bych také za 5*, ale všichni ti asiaté mě přijdou strašně podobní a já si je pletl .-). "Já nevím jestli je hodný nebo zlý, to ví jen on sám." ()

Brejlil

Skvělé herecké výkony a neustálé napětí budující režie jsou hlavními přednostmi Volavky. Dobře řešené jsou také letmé pohledy do soukromí obou protivníků a mnoho nezodpovězených otázek. A tragický konec je prostě dokonalý. ()

Lilloos

Moc jsem si od toho neslibovala, žánrově spadná snímek úplně mimo mé oblíbené vody a s asijskými filmy mám zkušenost jen takovou, že dá zabrat rozeznat jednoho od druhého. S tím jsem sice měla ze začátku problém (mladí aktéři), ale již při první akci mi bylo jasné, kdo kde stojí. A tak mě už nic nerušilo v silném prožitku. Snímek má mimořádně působivou atmosféru, někdy zapříčiněnou hudbou (scéna v obchodě, kdy se poprvé setkávají), jindy kamerou (když se na parkovišti navzájem téměř odhalí) a nebo vygradovaným napětím (když spolu poprvé telefonují). Nechyběla mi akce, právě naopak, ta by tuhle psychologickou hru jen rušila. Do toho všeho příběh, který tu možná už byl, ale natolik lidsky podané zamyšlení nad dobrem a zlem se jen tak nevidí. Naše západní kultura/filmografie nám totiž málokdy nabídne pohled, kde vítěz nevyhraje. ()

Martyr

Iba jedna výhrada a to je tá, že podľa mňa sa to dalo ešte viac vyostriť a spraviť z toho ešte viac napínavý thriller. Uvidíme, možno sa dočkám v americkom vydaní. Čo ma mrzí je, že na Film+ nedávajú filmy radšej s pôvodným jazykom a titulkami ako s takým dabingom. Žiadne sprievodné zvuky, iba hlasy. Určite by v originále vyzneli takéto filmy lepšie. 75% ()

artas

Tento film som videl náhodou, vopred nepoznaný obsah a skôr ako jeho americký remake The Departed. Osobne sa mi táto čínska verzia pozdávala viac. Málokedy sa mi čínske filmy páčia, to ich afektované mikanie pravou rukou v úrovni pŕs u práve hovoriacich hercoch ma irituje. Volavka bola prekvapením, zdala sa mi európskejšia a príbeh zaujal. Dúfal som že nakoniec aj krivý policajt zmení stranu, polepší sa... no moje domienky sú poznačené množstvom odpozeraných amerických filmov, takže asi naštastie nič také sa nestalo. Nakoniec dobrá "akciovka" bez zbytočného psychologického balastu amerického remaku. Ten som neustále porovnával s originálom a asi aj preto som ho hodnotil ako slabší. Volavka 4* a The Departed 3*. ()

Gastovski

Remake mám sice raději, ale přesto se jedná o opravdu vydařený, nervy drásající thriller. Ze začátku jsem měl ale trochu problém s tím kdo je kdo (ty asijský kluci občas vypadají úplně stejně). ()

ashtangi

Jako první jsem viděl Skrytou identitu, která je postavená na námětu tohoto filmu. Bohužel pro tento film je ale S.i. precizně dotažená do všech detailů. Hlavně děj je u ní propracovanější. Tento film mě neměl čím překvapit a trochu mě nudil :-( ()

Caaslav

ti číňani vypadjí všichni stejně...bez toho abych viděl remake "Skrytá identita" asi bych se v příběhu tohohle filmu ztratil ()

Puol

Aj v honkongu vznikajú mrazivé thrilery s s dobrým scénarom, a dokonca bez očakávabých akčných vsuviek. Základná premisa je síce obohratá, ale vybrúsená až do extrému. Andy Lau aj Tony Leung su perfektný. Vizuálne je tiež zaujímavé. Teším sa na ďalšie diely a obávam amerického remaku. ()

tragos

Špička v subžánru agentského kriminálního dramatu, navíc stylově natočená. Díky svižnému tempu a střihu se zpočátku téměř jistě ztratíte v postavách i jejich úmyslech, ale postupně se vše ustálí, abyste nakonec mohli plně ocenit přesné nehollywoodské dávkování informací, které vám režisér a scénárista v průběhu filmu předkládali. Herci propůjčují už tak dobře napsaným postavám lidský rozměr, takže ačkoliv se na plátně často odehrává psychologická hra pokerových tváří, dokážete se vcítit do pocitů a myšlení obou hlavních hrdinů. Vysoké ocenění zaslouží i fantasticky odladěný scénář a hlavně očekávané, leč přesto překvapivé finále, které potěší i jasným poselstvím. Připomnělo: L.A. - Přísně tajné ||| Pokud váháte, zda se nejdříve podívat na Skrytou identitu nebo na Volavku, doporučuji zvolit raději hongkongský originál. ()

Regis

Hutná atmosféra, jednoduchý a úderný příběh. Není se co divit, že si Scorsese chtěl střihnout remake. ()

raud

Chytrý drama z policejního prostředí se super budovanou atmosférou - takhle napnutej jsem už dlouho nebyl. Pro mě několikanásobně lepší než Scorseseho The Departed, který mě vůbec nesedl a nepochopil jsem ten hype kolem. ()

Rokle

Volavka oslňuje jak v akční poloze, tak ale zejména v klidných pasážích, jenž tu převládají. Díky této skutečnosti jsem si užíval maličkosti typu "hlavní postavy poslouchají hudbu z reprosoustavy" nebo "policista v utajení sedí na pohovce u psycholožky". Finále je vynikající, hlavně má vskutku zvlášní dozvuk v hlavě, když o tom člověk tak pouvažuje. Nehaním hollywoodskou Skrytou identitu, kterou jsem viděl dřív, přesto tuhle HK pecku vřele a bez váhání doporučuji více. 90% ()

hororwatch

Docela mě to příjemně překvapilo. Na to že mám Asijce) až na pár vyjímek) za herecké břídily neschopné mimicky projevit jakoukoliv jinou emoci, než ty základní, což je jasně staví mimo hereckou špičku. Je to předloha ke skryté identitě a doslova a písmene opisuje příběh. Něco je samozřejmě trochu jinak, jinde atp. Tak či onak, herci tady nehráli zas tak zle a tak celkově se na to dalo koukat. Bohužel jsem viděl dřív několikrát remake, ze kterýho jsem byl unešenej a tak todle tomu nesahá ani po název. Naprosto tomu chybí coolovost, která , byť je spíš dneska kritizována, udělala ve Skryté identitě hodně. Já si nedokážu k žádnýmu z těch mončičáků vytvořit vztah, narozdíl od DiCapria, Wahlberga nebo Damona.Prostě další remake, který překonal originál. ()

strikeman

O pidikousíček se mi tenhle snímek líbil více než jeho americký klon "Skrytá identita". Snad proto, že tohle bylo první... ()

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Scorsese všude, kam se podíváš

Scorsese všude, kam se podíváš

22.01.2007

Martin Scorsese. Jen těžko byste za poslední týdny našli v médiích zaobírajících se filmovým děním frekventovaněji zmiňované jméno. Tento legendární americký režisér si aktuální mimořádný zájem okolí… (více)

Bye bye Hollywood

Bye bye Hollywood

16.10.2006

I přesto, že se svým nejnovějším snímkem, Skrytá identita, slaví nevídané úspěchy, ať už kritické nebo finanční, má klasik velkého plátna Martin Scorsese v plánu dát si od hollywoodských blockbusterů… (více)