Volavka

Volavka

Infernal Affairs

Krimi / Thriller

Hong Kong, 2002, 101 min

Ačkoli se mi Scorseseho "Skrytá identita" velmi líbila, teď, po zhlédnutí "Volavky", se plně odkrývají její nedokonalosti - v čem se "Skrytá identita" snaží zaujmout propletencem vztahů mezi hlavními postavami (hlavně rozšířená linka s policejní psycholožkou), tam je "Volavka" svojí přímostí mnohem údernější. Pokud se ovšem jedná o završení příběhu, přestože vyznívají oba závěry zcela odlišně, oba vedou k téže kýžené divácké katarzi a oba jsou zatraceně stylové... Remaku se skoro podařilo vyrovnat se originálu...(30.5.2008)

Mne to strasne pripominalo SKRYTU IDENTITU (2006) od Martina Scorseseho, dokonca sa mi zdali byt niektore sceny skoro az okopirovane. Jediny rozdiel bol v tom, ze pokial som si DiCapria s Damonom neplietol, tak tychto Hong Kongskych hercov naopak plietol a preto by som si mal Volavku pozriet znovu, aby som jej mohol dat plny pocet. Bol som velmi spokojny, je to vynikajuci film o sledovani policajta ako spicla v mafianskom gangu a naopak gangstra, ako spicla medzi policajtmi... 02.10.2010 _______ Andy Lau - (Inspektor Lau Kin Ming) +++ Tony Leung Chiu Wai - (Chen Wing Yan) +++ Eric Tsang - (Hon Sam) +++ Kelly Chen - (Dr. Lee Sum Yee) +++ Sammi Cheng - (Mary) +++ Hudba: Kwong Wing Chan +++ Nemecka Cinema - 100%(2.10.2010)

Kompromis mezi zběsilým honkogským stylem klasických akčních filmů a zajímavě napsaným thrillerem. Režijně nápadité, hudebně nabité a vizuálně velmi pěkné. I samotný příběh je podáván jako na běžícím pásu, což pomáhá rozptýlit nebezpečí jisté ohranosti námětu. Velkým plus jsou i správně načasované finále a slušně zahrané ústřední postavy.(1.12.2006)

Na komentář k téhle vybroušené perle si troufám až po zhlédnutí celé trilogie a nebude překvapením, když řeknu, že první díl je i dílem nejlepším. Před divákem se totiž odehrává krutá hra v žánru policejního thrilleru, tak napínavá, že chvílemi ani nedýchá. Když je vše navíc zahráno úžasným hereckým kvartetem (Yan a velitel Wong na straně kladných hrdinů a Ming s bossem Samem na zlé straně), nemůže se mi nikdo divit, že jsem se ve vypjatých chvílích neubránil slzám a po absolutním konci zůstal dlouho sedět s čelistí dole.(8.4.2007)

Učebnicový příklad kvalitního kriminálního thrilleru. Nepříliš originálnímu námětu kryjí záda inteligentní scénář s hezkým vyústěním, skvělá kamera a hudba, akční střih a výborné herecké výkony. Nic přelomového, ale dobré.(9.2.2008)