poster

Volavka

 • Hong Kong

  Wu jian dao

 • Hong Kong

  無間道

 • Hong Kong

  Mou gaan dou

 • Slovensko

  Volavka

 • USA

  Infernal Affairs

Krimi / Thriller

Hong Kong, 2002, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EvilPhoEniX
  ***

  Scorseseho remake mi přišel tak 4x více zábavnější. Tohle je celkem nudné, stereotypní, nezajímavé, bez akce, bez krve. Nesedlo mi to vůbec. 50%(3.3.2015)

 • Pohrobek
  ****

  Kompromis mezi zběsilým honkogským stylem klasických akčních filmů a zajímavě napsaným thrillerem. Režijně nápadité, hudebně nabité a vizuálně velmi pěkné. I samotný příběh je podáván jako na běžícím pásu, což pomáhá rozptýlit nebezpečí jisté ohranosti námětu. Velkým plus jsou i správně načasované finále a slušně zahrané ústřední postavy.(1.12.2006)

 • Matty
  ****

  To je ono! Takhle se to dělá, takhle má vypadat moderní kriminální thriller! Dva hrdinové – jeden vzorový polda, ve skutečnosti gangster, druhý oddaný gangster, ve skutečnosti polda. Je jen otázkou času, kdy se o sobě dozví a půjdou si po krku, muž proti muži, tváří v tvář. Ale tihle borci se nikdy nesníží k používání přímočarého násilí, likvidace nepřítele lze dosáhnout i mnohem rafinovanějšími způsoby. Je doba hi-tech hračiček, odposlouchávacích a sledovacích zařízení, proč je tedy nepoužít? Ve filmu jsou nanejvýš dvě poctivé akční scény, napětím je však prodchnut celý a to díky inteligentnímu scénáři a skvělým hercům. V tomto Hongkongském filmu stejně jako ve spoustě dalších neplatí tradiční rozdělení na černou a bílou stranu, nejsou zde charaktery hodné a zlé, pouze charaktery jednající správně. A co je správné? Máte šanci se to sami dozvědět a já vám ji vřele doporučuji využít. Připravovaný Scorseseho remake se superhvězdným obsazením bude bezesporu také stát za to, ale originál je jenom jeden. 85% Zajímavé komentáře: Marigold, mm(8.8.2006)

 • POMO
  ****

  Kvalitná krimi dráma s ohraným námetom, no nečakaným vyústením. Woo-ovská téma duelu dvoch mužov na opačných stranách barikád umocnená na druhú. Síce bez fetišiticky úžasnej akcie, no stále s dôkladne prepracovanými postavami a dynamickou vizuálnou stránkou i v pokojných scénach. Jedno z reprezentatívnych dielok svojho druhu, nabité myšlienkovým rozmerom, ktorý človeku nevykúzli práve úsmev na tvári.(26.4.2005)

 • Falko
  ****

  Mne to strasne pripominalo SKRYTU IDENTITU (2006) od Martina Scorseseho, dokonca sa mi zdali byt niektore sceny skoro az okopirovane. Jediny rozdiel bol v tom, ze pokial som si DiCapria s Damonom neplietol, tak tychto Hong Kongskych hercov naopak plietol a preto by som si mal Volavku pozriet znovu, aby som jej mohol dat plny pocet. Bol som velmi spokojny, je to vynikajuci film o sledovani policajta ako spicla v mafianskom gangu a naopak gangstra, ako spicla medzi policajtmi... 02.10.2010 _______ Andy Lau - (Inspektor Lau Kin Ming) +++ Tony Leung Chiu Wai - (Chen Wing Yan) +++ Eric Tsang - (Hon Sam) +++ Kelly Chen - (Dr. Lee Sum Yee) +++ Sammi Cheng - (Mary) +++ Hudba: Kwong Wing Chan +++ Nemecka Cinema - 100%(2.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace