poster

Volavka

 • Hong Kong

  Wu jian dao

 • Hong Kong

  無間道

 • Hong Kong

  Mou gaan dou

 • Slovensko

  Volavka

 • USA

  Infernal Affairs

Krimi / Thriller

Hong Kong, 2002, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ****

  Velice originální kriminálka, které by ale prospěl o něco zručnější režisér. Ne že by to bylo špatně natočené, ale občas trochu chaotické, pár věciček mi tam chybělo a pár zas bylo navíc. Herecké výkony jsou hodně dobré a celému filmu kraluje hlavně Andy Lau a Eric Tsang. Tony Leung mi tu přišel o něco méně výraznější než jindy, a to ho mám hodně oblíbenýho. Prostě, dobrý to bylo.(14.9.2006)

 • genetique
  *****

  Fajnovka! Po pozrení 'The Departed' som si musel pripomenúť túto prvotinu a tak ako som si pamätal, ide o oveľa efektnejší film. A konečne znova jeden z mála šikmookých akčných filmov, ktoré sa mi ozaj páčili! Navyše aj trefnejšie po citovej stránke, k čomu sa hollywoodsky remake Scorseseho ani nepriblížil. Originálny scenár, príbeh, kde na každej strane zákona stoja dvaja muži nasadený druhou stranou. Svižnejšie, atraktívnejšie prostredie, veľa prekvapivých zvratov, ktoré dej len umocňujú. Tak ako aj štýlová kamera a jej filtre. 95%.(10.9.2007)

 • NinadeL
  **

  Unifikovaná krimi podle nejpoužívanějšího mustru, nechybí ani veselá přítelkyně v civilním životě, titulní volavka a klasické rozložení rolí na hodné a zlobivé manipulátory. Takže osvěžující je jenom ten Hong Kong.(23.6.2011)

 • Tsunami_X
  ****

  Notně ohraný a triviální námět jež působí v přímém kontrastu s výtečnou režií a skvěle zahranými postavami jako pěst na oko. Celkově se však překvapivě jedná o netuctovou podívanou o dvou zásadových mužích na opačných stranách zákona. Tohle zajímavě vystavěné drama v samém závěru dokonale strhne a zůstane po něm dojem, že jej natáčel Michael Mann, jemuž zakázali přílišné kamerové eskapády a experimenty, což bylo jenom k dobru věci. Žánrově těsně pod vrcholem.(20.10.2005)

 • viperblade
  ****

  Nejprve musím podotknout, že jsem remake viděl dříve a fakt si netroufám tvrdit, jak by to dopadlo, kdybych jako první viděl originál. Nicméně mi přišlo, že Scorsese dva ústřední charaktery vykreslil ještě o něco lépe a ta atmosféra, kdo dřív přijde na to, že on je agent, mi v remakeu taky přišla lepší. A proto musím tomuto (byť kvalitnímu) filmu dát "jen" 80 %.(14.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace