Volavka

Volavka

Infernal Affairs

Krimi / Thriller

Hong Kong, 2002, 101 min

Kvalitná krimi dráma s ohraným námetom, no nečakaným vyústením. Woo-ovská téma duelu dvoch mužov na opačných stranách barikád umocnená na druhú. Síce bez fetišiticky úžasnej akcie, no stále s dôkladne prepracovanými postavami a dynamickou vizuálnou stránkou i v pokojných scénach. Jedno z reprezentatívnych dielok svojho druhu, nabité myšlienkovým rozmerom, ktorý človeku nevykúzli práve úsmev na tvári.(26.4.2005)

Učebnicový příklad kvalitního kriminálního thrilleru. Nepříliš originálnímu námětu kryjí záda inteligentní scénář s hezkým vyústěním, skvělá kamera a hudba, akční střih a výborné herecké výkony. Nic přelomového, ale dobré.(9.2.2008)

Na komentář k téhle vybroušené perle si troufám až po zhlédnutí celé trilogie a nebude překvapením, když řeknu, že první díl je i dílem nejlepším. Před divákem se totiž odehrává krutá hra v žánru policejního thrilleru, tak napínavá, že chvílemi ani nedýchá. Když je vše navíc zahráno úžasným hereckým kvartetem (Yan a velitel Wong na straně kladných hrdinů a Ming s bossem Samem na zlé straně), nemůže se mi nikdo divit, že jsem se ve vypjatých chvílích neubránil slzám a po absolutním konci zůstal dlouho sedět s čelistí dole.(8.4.2007)

Tak trochu Skrytá identita... čímž chci jen říct toliko: je opravdu škoda, že jsem zmiňovaný film viděla dříve, než "originál". Asi by i hodnocení dopadlo jinak. Snad. Moc se mi to líbilo a jsem ráda, že jsem se k tomu konečně posadila. Kdybych stála... :-) Rozhodně pro ty, kteří mají rádi krimi a nebojí se známého příběhu. Zkrátka hotový herecký koncert slavné "čtyřky" (Andy, Tony, Anthony, Eric).(2.1.2009)

Jo, mám pomalejší vedení, musel jsem se podívat dvakrát, aby mi všechno bylo jasné. Ale na svoji obranu podotýkám, že na to, co se během těch ani ne sto minut odehraje, jsem vůbec nebyl připraven:) Andy Lau a Tony Leung opět podávají maximální výkon a nejvíce odměněným je divák. Díky za to všechno a vřele doporučuju celou trilogii. 100%(23.11.2006)