poster

Volavka

 • Hong Kong

  Wu jian dao

 • Hong Kong

  無間道

 • Hong Kong

  Mou gaan dou

 • Slovensko

  Volavka

 • USA

  Infernal Affairs

Krimi / Thriller

Hong Kong, 2002, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lynn
  ****

  Ačkoli se mi Scorseseho "Skrytá identita" velmi líbila, teď, po zhlédnutí "Volavky", se plně odkrývají její nedokonalosti - v čem se "Skrytá identita" snaží zaujmout propletencem vztahů mezi hlavními postavami (hlavně rozšířená linka s policejní psycholožkou), tam je "Volavka" svojí přímostí mnohem údernější. Pokud se ovšem jedná o završení příběhu, přestože vyznívají oba závěry zcela odlišně, oba vedou k téže kýžené divácké katarzi a oba jsou zatraceně stylové... Remaku se skoro podařilo vyrovnat se originálu...(30.5.2008)

 • Falko
  ****

  Mne to strasne pripominalo SKRYTU IDENTITU (2006) od Martina Scorseseho, dokonca sa mi zdali byt niektore sceny skoro az okopirovane. Jediny rozdiel bol v tom, ze pokial som si DiCapria s Damonom neplietol, tak tychto Hong Kongskych hercov naopak plietol a preto by som si mal Volavku pozriet znovu, aby som jej mohol dat plny pocet. Bol som velmi spokojny, je to vynikajuci film o sledovani policajta ako spicla v mafianskom gangu a naopak gangstra, ako spicla medzi policajtmi... 02.10.2010 _______ Andy Lau - (Inspektor Lau Kin Ming) +++ Tony Leung Chiu Wai - (Chen Wing Yan) +++ Eric Tsang - (Hon Sam) +++ Kelly Chen - (Dr. Lee Sum Yee) +++ Sammi Cheng - (Mary) +++ Hudba: Kwong Wing Chan +++ Nemecka Cinema - 100%(2.10.2010)

 • Pohrobek
  ****

  Kompromis mezi zběsilým honkogským stylem klasických akčních filmů a zajímavě napsaným thrillerem. Režijně nápadité, hudebně nabité a vizuálně velmi pěkné. I samotný příběh je podáván jako na běžícím pásu, což pomáhá rozptýlit nebezpečí jisté ohranosti námětu. Velkým plus jsou i správně načasované finále a slušně zahrané ústřední postavy.(1.12.2006)

 • novoten
  *****

  Na komentář k téhle vybroušené perle si troufám až po zhlédnutí celé trilogie a nebude překvapením, když řeknu, že první díl je i dílem nejlepším. Před divákem se totiž odehrává krutá hra v žánru policejního thrilleru, tak napínavá, že chvílemi ani nedýchá. Když je vše navíc zahráno úžasným hereckým kvartetem (Yan a velitel Wong na straně kladných hrdinů a Ming s bossem Samem na zlé straně), nemůže se mi nikdo divit, že jsem se ve vypjatých chvílích neubránil slzám a po absolutním konci zůstal dlouho sedět s čelistí dole.(8.4.2007)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Učebnicový příklad kvalitního kriminálního thrilleru. Nepříliš originálnímu námětu kryjí záda inteligentní scénář s hezkým vyústěním, skvělá kamera a hudba, akční střih a výborné herecké výkony. Nic přelomového, ale dobré.(9.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace