Volavka

Volavka

Infernal Affairs

Krimi / Thriller

Hong Kong, 2002, 101 min

.....a teraz som zvedavý na to, čo s tým spravil Scorsese. 9/10(7.11.2006)

Nechápu jak mohl Scorsese dostat Oscara za film, kterej nechutně parazituje na Infernal Affairs. Každopádně, i když jsem dřív viděl Scorseseho vykrádačku, tak se mi hodně líbilo i tohle a to u mě neni moc pravidlem. Příběh je správně vypjatej, herci dokonalý v čele s Andy Lauem a Tony Leungem, dobře je doplňjou Eric Tsang s Anthony Wongem a finále fakt stojí za to, ale přece jenom mi tam ještě něco málo chybělo abych dal 5*(30.1.2010)

Jo, mám pomalejší vedení, musel jsem se podívat dvakrát, aby mi všechno bylo jasné. Ale na svoji obranu podotýkám, že na to, co se během těch ani ne sto minut odehraje, jsem vůbec nebyl připraven:) Andy Lau a Tony Leung opět podávají maximální výkon a nejvíce odměněným je divák. Díky za to všechno a vřele doporučuju celou trilogii. 100%(23.11.2006)

Velmi dobrý film, který je ale Scorseseovým remakem natolik zastíněn, že jsem nebyl s to, si jej patřičně užít. Skrytá identita oplývá lepší chemií, je intenzivější, napínavější, více se svých postav dotýká, lépe rozpracovává svízelnost situace a má mnohem údernější závěr. Nevědět, že to jde líp, určitě bych Volavku ocenil víc, ale když už jsem každičký její aspekt viděl o chloupek dotaženější vstříc dokonalosti, neubráním se zklamání. Jinak jde ale o nadmíru povedenou, svižnou kriminálku, které bych vytknul jen příliš "pseudoemocionální" použití sentimentální hudby ve spojení se zpomalovačkami v pár klíčových scénách. 7/10(24.1.2010)

Dobrá kriminálka s pěkně zamotaným příběhem. Bohužel se mi obličeje hlavních protagonistů ze začátku pletli, tak jsem v tom měl chvíli dost humbuk.(9.12.2004)

• - !!!SPOILER!!! V závěru filmu je Lau Kin-Ming (Andy Lau) povýšený na vyšší funkci, zatímco v alternativním konci ve scéně, kdy vystupuje z výtahu, je ihned zatčen. (tequilla)

• - Tvůrci se značně inspirovali kultovním akčním filmem Hard Boiled (1992) od Johna Woo, kde Tony Leung ztvárnil taktéž roli tajného agenta policie. Některé dialogy jsou doslova okopírované. (Dolvich)

• - Když Lau Kin Ming (Andy Lau) odchází z kina, aby splnil svůj úkol, lze spatřit plakáty na filmy K-19: Stroj na smrt (2002) a Muži v černém 2 (2002). Všechny tři filmy měly premiéru ve stejném roce. (MATADOR)