Volavka

Infernal Affairs

Krimi / Thriller

Hong Kong, 2002, 101 min

• NinadeL

Unifikovaná krimi podle nejpoužívanějšího mustru, nechybí ani veselá přítelkyně v civilním životě, titulní volavka a klasické rozložení rolí na hodné a zlobivé manipulátory. Takže osvěžující je jenom ten Hong Kong.(23.6.2011)

Hezké. Líbilo se mi to skoro stejně jako Skrytá identita, ale Scorseseho precizní režii upřednostňuji před zdejší "roztřepanou" hrou. Výhodou je rozumná stopáž.(24.4.2011)

Dobrá kriminálka s pěkně zamotaným příběhem. Bohužel se mi obličeje hlavních protagonistů ze začátku pletli, tak jsem v tom měl chvíli dost humbuk.(9.12.2004)

Ano, ve Skryté identitě Scorsese nějaké scény doslova kopíruje, měl ale prý k dispozici pouze původní scénář, samotný film nikdy neviděl, příběh i postavy v jeho podání jsou ale mnohem barvitější, nápaditější, konec pak v každém z filmů vyznívá trochu jinak.(30.12.2006)

„Myslíš si, že som dobrý?" A kto je? A kto je zlý? Občas človek môže zabudnúť na to, kým vlastne pred rokmi bol. Je to tak správne? Alebo to znamená, že zišiel z cesty? Napokon sa možno predsa len dozvieme, kým sme. Budeme z toho ale nadšení? Vidieť, že režisér chcel nakrútiť „svojho Wooa“. Našťastie mal k dispozícii nielen talent pre dynamické tempo aj mimo akčných scén (ktorých je vlastne minimum a vôbec to pri takom napínavom a inteligentnom deji a dobrých postavách neprekáža), ale i charizmatických hercov (obaja mladí "hrdinovia" a ich "otcovia"). Napätie sa dá sekať katanou bez toho, že by sa v prvej hodine odohrala jediná akčná scéna. P.S. 100% dávam aj americkému remake Martina Scorseseho NA DRUHEJ STRANE, ktorý je ale úplne iný, no rovnako výnimočný. Viac v mojej recenzii na CinemaView, kam už nepíšem: http://cinemaview.sk/clanok/1226265877/volavka(7.12.2005)

• - Tvůrci se značně inspirovali kultovním akčním filmem Hard Boiled (1992) od Johna Woo, kde Tony Leung ztvárnil taktéž roli tajného agenta policie. Některé dialogy jsou doslova okopírované. (Dolvich)

• - Když Lau Kin Ming (Andy Lau) odchází z kina, aby splnil svůj úkol, lze spatřit plakáty na filmy K-19: Stroj na smrt (2002) a Muži v černém 2 (2002). Všechny tři filmy měly premiéru ve stejném roce. (MATADOR)

• - !!!SPOILER!!! V závěru filmu je Lau Kin-Ming (Andy Lau) povýšený na vyšší funkci, zatímco v alternativním konci ve scéně, kdy vystupuje z výtahu, je ihned zatčen. (tequilla)