Dva kadeti donuceni následovat dvě různé cesty. Ming byl rekrutován vůdcem největšího hongkongského gangu, aby se infiltroval do řad policie jako tajný vyzvědač. Policista Yan se mezitím úspěšně infiltruje do gangu a získává si důvěru mafiiánského bosse a Ming je povýšen do CIB - útvaru zvláštního zpravodajství, oddělení pro vyšetřování vnitřních záležitostí. Policie má podezření, že v jejích řadách někdo slídí, a tak potřebuje volavku. (oficiální text distributora)

Carlossss

Kvalitní současné thrillery se dají rozdělit do dvou skupin. V první skupině jsou ty asijské. V druhé jejich remaky. Tak to by bylo slovo pojachtaného trotla na začátek a teď zpátky k Volavce. Ta se dá shrnout jedním slovem: Brilantní! Andy Lau jako neuvěřitelně charizmatický prototyp vlka v rouše beránčím mi ukázal, proč je Volavka tolik opěvovaným počinem. Je stejná jako Andy. Neokoukaná, propracovaná a strhující... Těším se na její dvě pokračování, i když si od toho moc neslibuju. ()

honajz2

I přes dost nudný začátek se mi to nakonec líbilo zhruba stejně jako Skrytá identita. Tu budu sice mít vždycky radši kvůli tomu, v jaký den jsem ji sledoval, ale když si odmyslím tuhle čistě subjektivní věc, asi bych nedokázal vybrat lepší z těch dvou filmů. Skrytá identita má mnohem lepší soundtrack, podmanivější a silnější atmosféru po celou dobu a taky zapamatovatelnější herecké výkony, ale Volavka je zase chytřeji vymyšlená, nemá přehnanou stopáž a taky má lépe vymyšlený závěr. No a takhle bych mohl pokračovat a možná bych se k nějakému výsledku dopracoval, ale nechce se mi v tom až tak pitvat. Pocitově to mám opravdu nastejno a oba ty filmy mi přijdou celkem průměrné. Ale tak aspoň můžu být rád, že to bylo po celou dobu vážné a že se to vyvarovalo jakýmkoli humorným scénám, protože právě ty Hongkongu fakt nejdou. 3* ()

Martin741

Opat sa raz potvrdilo to, ze hong kongskej kinematografii asi v zivote nepridem na chut. Suchoparne prevedenie, spociatku dobre tempo sa utopi doslova v kope nudy. Herecke vykony sikmoociek su vyslovene priemerne, dej to akysi ma, ale aj ten je strnuly a pomaly a divak caka na strhujucejsi moment, ktory nepride. Prechody medzi scenkami sa mi zdali byt nezvladnute a dost chaoticke, rezia je podla mna len priemerna. Takze pre mna bol rymejk Martina Scorseseho ovela lepsi nez tento precenovany film. Videl som aj Mou gaan Dou 2 a 3. 40 % ()

Hees

Na začiatku som trocha nevedel kto je kto, ale postupne som sa do toho dostal. Vo filme je obrovské napätie celých 101 minút a človek nikdy nevie, ako bude film ďalej pokračovať. Proti sebe stoja dvaja muži, ktorí nie sú až tak výrazne odlišný. Obaja majú dostatočné schopnosti a premýšľajú niekoľko krokov dopredu. Aj keď na obrazovke vidíme všetky súvislosti a nič nás teda výrazne neprekvapuje, tak je to práve príbeh a jeho napätie čo veľmi výrazne zaujme. Tony Leung Chiu-wai hral ešte lepšie ako jeho protivník na druhej strane barikády. Zakončenie môže byť pre niekoho nepríjemné, ale nič lepšie sa nedalo čakať. Mou gaan dou je kvalitná zábava, v ktorej sa napätie dá krájať (a treba na to minimálne mačetu). ()

Rocky88

Hvězdičku musím sundat za ten pomalý rozjezd. Pro nabrání rychlosti se mohlo pár scén ubrat, nebo naopak přidat něco zajímavého. Takhle byl ten začátek docela bez šťávy...Ale nebojte, jakmile příběh nabere obrátky, ze svého strhujícího tempa neubere ani na sekundu. Profesionální režie, kvalitní herecké výkony a originální scénář udělali své a vy se tak můžete těšit na velice zajímavý thriller. Bál jsem se, aby se režisér Lau nezbláznil a nenatočil nějaký šílený konec s chaotickou přestřelkou. Naštěstí se tak nestalo. Konec je vygradován do poslední chvíle a působí jako taková sladká hruška na konec. 85% PS: Ze začátku jsem měl poněkud mišmaš v tvářích - nevím jak pro ostatní, ale mně připadaj všichni Čínani apod. úplně stejný, takže jsem se v úvodu ztrácel. Mezi mínusy filmu to ale nepočítám. ()

bogomira

Výborný, výborný...čekal jsem typicky asijskou splácaninu se spoustou akce a děsnejma hereckejma kreacema, ale tohle je jinačí coffee. Psycho thriller, kterej ani trochu nenudí a tý akčnosti je tam dost, i když jiný než jsem čekal. Dva herci v hlavních rolích jsou hodně dobrý a pointa je mocná... ()

BarryLyndon

Brutálně mi nesedla už Skrytá identita, myslel jsem si, že to bylo Martyho sterilní režií, ale asi je to celkově námětem, nevím. Začátek neskutečně nahňácaný a zkratkovitý a obstojný konec to moc nezachrání. Hudba sice úderná, ale přišlo mi, že dost se nehodící.A další 2 díly absolutně nemám proč vidět. 6/10 ()

tomtomtoma

Napínavý kriminální thriller o tajných cestách policie i gangsterů. Inspektor Lau Kin Ming (Andy Lau) je ve službách místního velkého gangstera, policejní agent Chan Wing Yan (Tony Leung Chiu Wai) se naopak do toho gangu vetřel. Začíná pátrání po špezích a boj mezi neohroženým mafiánem Hon Samem (Eric Tsang) a jeho policejním stínem Wong Chi Shingem (Anthony Wong). A tak se odehrává napínavé drama o skrývání, špehování, slídění, přepadávání, zabíjení, odstraňování důkazů a policejní pohřby těch hodných a stojících na správné straně zákona, zabitím mafiána jeho policejním špehem a přeměna zlého policisty v hodného. Jen škoda, že to nešlo do patřičné hloubky, ale jen se dotýkalo povrchu. ()

C0r0ner

Parádní závěr už bohužel nezachrání nepříliš výrazný průběh celého filmu, který určitě nebyl špatný, ale kdovíjak mě nechytl a nedokázal jsem mu plně přijít na chuť. Na tři hvězdičky se to sice kouká shora, ale pořád ještě jsou to tři hvězdičky. 70% ()

Flynn

Dost povedený filmeček, hodně se mi líbila zápletka a vychytané scénky při zásahu policie, jak pracovali informátoři na obou stranách, za poslední dobu jeden z povedených z podobného prostředí co jsem viděl. ()

matt6

Aj ked azijske filmy az tak neoblubujem a hlavne tie, v ktorych nie su ziadne cool akcne sceny, ale po zhliadnuti tohoto filmu som bol velmi spokojny.Vo filme sa nevyskitovala skoro ziadna akcna scena, ale atmosfera a herci boli na vybornej urovni 80% ()

zette

Vyborny asijsky film, ktery ma vse, co kvalitni kriminalka potrebuje- napeti, vyborna atmosfera, zajimave postavy. Kdyz k tomu pricteme vybornou kameru a hudbu, o uspech ma tento film pravem vystarano. Tesim se na pokracovani. ()

campix

Pokud natočíte film a pár let poté se jeho hollywoodského remaku zhostí někdo jako je Martin Scorsese, tak Vaše filmové dílko nebylo asi tak úplně špatné. Přesně tohle platí pro hongkongské krimi Volavka. Perfektně řemeslně zkonstruované kriminální drama o souboji dvou mužů infiltrovaných na každou stranu barikády v boji mezi policií a zločineckým gangem. Nechybí spád, napětí a zajímavý konec. Skrytá identita mě tedy chytla o trošku více, ale tak to znáte je tam Leo a já jsem poměrně konzumní divák. ()

Juto

Oslňujúca psychologická dráma. Film je vynikajúco vycibrený na úrovni scenára aj výkonu, pričom postavy majú prednosť pred akciou. 9/10 ()

c.tucker

Viděl jsem to později než The Departed, ale tenhle originál mi přišel značně lepší. Měl takovou tu asijskou lyriku, kterou mám rád, na rozdíl od dobře odvedeného Scorseseho počinu. ()

miciveres

Uz je to par rokov, co som videl Scorseseho The Departed, ale len nedavno som zistil, ze to bol vlastne remake. Tak som si zohnal original. Ten bol rovnako napinavy a dobre sa na to pozeralo. V remaku som fandil jednoznacne "policajnej" strane, ale v tomto filme mi boli obaja hrdinovia rovnako sympaticki. Len je skoda, ze pri scenach, ktore by vas normalne sokovali, az taki sokovani nebudete, lebo uz viete ako dopadnu... Avsak, SPOILER - dopadne to inak ako v The Departed. A prave o ten koniec u mna vyhrava remake nad originalom. ()

mortak

Malý klenot, jehož kvality vyniknou při srovnání s americkým remakem, který je jen rozplizlou ukecanou otrockou kopií. Tam, kde Scorsese potřebuje tuny vysvětlujících dialogů, používá originál filmovou řeč. Když si u remaku odskočíte pro popcorn, nic se nestane, zatímco u originálu místo kukuřice hltáte každé políčko filmu. ()

Mol

Parádní hudba a scény. Tenhle film se dočkal o čtyři roky později namakanýho remaku s Nicholsnem, DiCapriem a Damonem. To samo o sobě dokazuje, že ten film má hodně dobrej příběh. ()

tom88

Výborná krimi dráma, určite jedna z najlepších. Americký filmári by si to mohli brať ako vzor alebo aspoň ako poučenie. Je tu výborný dej, príbeh, herci, ale chýba mi tu viac prehľadnosti a vysvetlení. Takmer všetko som si musel domýšľať aby som pochopil o čo komu ide, ja som trošku nestíhal sledovať všetko naraz, a tiež asi nie som moc domýšľavý, takže to možno trošku podceňujem, ale pre náročnejších a rýchlejších to bude úplne super. Možno by sa mi to viac páčilo keby to natočil nejaký skúsenejší americký režisér a s vyšším rozpočtom. 80%. ()

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Scorsese všude, kam se podíváš

Scorsese všude, kam se podíváš

22.01.2007

Martin Scorsese. Jen těžko byste za poslední týdny našli v médiích zaobírajících se filmovým děním frekventovaněji zmiňované jméno. Tento legendární americký režisér si aktuální mimořádný zájem okolí… (více)

Bye bye Hollywood

Bye bye Hollywood

16.10.2006

I přesto, že se svým nejnovějším snímkem, Skrytá identita, slaví nevídané úspěchy, ať už kritické nebo finanční, má klasik velkého plátna Martin Scorsese v plánu dát si od hollywoodských blockbusterů… (více)