Wilsoooon!!!!!!! Geniálny Hanks v priemernom a miestami nudnom filme...(4.1.2006)

Tak málo slov a přece řekne tolik. Skvělý Hanks, skvělý zvuk, příroda i atmosféra. Ztráta Wilsona je opravdu hodně silná a to i přes to, že jde jenom o míč. Tak se to musí. Parádní závěr.(20.4.2011)

oscar pro wilsona(8.7.2007)

No abych se přiznal, chvílemi jsem se nudil i přes výborný výkon Hankse. A nudil bych se i dkyby podal asi i nadlidský výkon, Kdyby měl film o 40 min míň, vůbec by mi to nevadilo(9.9.2007)

Dokonalý herecký koncert Toma Hankse s přispěním volleybalového míče Wilsona, nejde jinak než dát 5 hvězd .(15.3.2010)

Novodobý Robinsone Crusoe s Tomem Hanksem se povedl. Dávám 4*. Ty nápady Trosečníka např. s bruslemi a pásky kazet jsou výborné.(31.8.2010)

Tom Hanks je dobrý v komediích, ale v dramatických rolích je geniální. Mičuda Wilson také nehrál špatně. :D 100%(8.7.2011)

Wilson!(23.12.2012)

Nebudu nic zdlouhavě rozebírat , příběh byl zkrátka dojímavý a bavit musí většinu lidí.Vše bylo dokonalé.(3.4.2013)

Tom Hanks to zahrál úplně výtečně, obecně jako cokoli, co on hraje. Opravdu mě dostal Wilson. Takové přátelství se jen tak nevidí. ;)(4.6.2013)

Kvalitná práca so slabším scenárom a s dobrým, ale pre mňa trocha nudným, Tomom Hanksom.(4.6.2015)

Dal bych klidně plný počet,jen kdyby nenechal uplavat Wilsona-pro mě hl.postavu celého filmu:-)(6.6.2017)

Fantasticky dobře natočený a zahraný film, je to vlastně koncert jednoho herce a je úžasné, co dokázal Tom Hanks pro tuto roli udělat. Je ostuda akademiků, že nedostal Oscara. Zemeckis se zase vytáhl.(9.2.2004)

To co predvadi Tom Hanks nema nejmensi chybu. Ano i one-man-show umi predvest velike divadlo a spousta scenek ma ohromnou vypovedni hodnotu. Dokazete si to vubec predstavit?(10.11.2005)

Vynikajúca "one man show" Toma Hanksa, ktorý mal vyhrať Oscara...!(17.11.2009)

Takovéto filmy mi nějak nejdou na chuť. Hodnotím jej jako solidně natočený dobrodružný film se vším co k tomu patří. 55%(27.12.2010)

Film o cloveku, ktory ma presne rozvrhnuty program zivota. Raz, ked si sadne na lietadlo z A do B, lietadlo stroskota a on doplava k akemusi opustenemu ostrovu. A musi zacat rozmyslat po novom : ako si zabezpecit byvanie, vodu ..... Keby nebolo vo filme Hanksa, ktoreho povazujem za skveleho herca a rezisera Roberta Zemeckisa, film by to bol len priemerny. Takto musim dat 80 %(7.3.2013)

Good mood movie. One man show. Entertainment.(17.8.2015)

Tom Hanks dokáže utáhnout celou tíhu, kterou mu naložil Zemeckis. Jen díky němu je tento snímek nadprůměrný.(14.4.2004)

• Elví

U tohoto filmu jsem usnula dokonce dvakrát. Zatím naprosto nejlepší lék na nespavost.(24.9.2005)

Chuck Noland (Tom Hanks) pracuje jako manažer u firmy FedEx - dopravní společnosti. Sám se stará o to, aby všechny balíčky ve stanoveném čase dorazila na místo doručení, a tak se není čemu divit, že i sám má svůj život rozvržený po téměř po minutách. Jednoho dne jeho spořádaný (a pravidelně rozplánovaný) život přeruší havárie letadla, se kterým cestoval. Po pádu letadla Chuck uvízne na pustém ostrově, jako jeho jediný obyvatel. V tento okamžik přesný čas přestává hrát jakoukoliv roli, a jediné časové intervaly jsou určovány základními tělesnými potřebami a střídáním nocí a dní. Největším nepřítelem trosečníka ale není hlad či žízeň, ale nepředstavitelná samota ... Málokterý herec by dokázal utáhnout téměř dvouhodinovou oneman show, ale pro Toma Hankse to byla určitě brnkačka. Zemeckis měl při výběru hlavního hrdiny výborný čich, a Hanks se mu za to skvěle odměnil. Nevím jestli by někdo další dokázal takto obdivuhodně sehrát postupné chátrání trosečníka (po stránce tělesné i duševní). Jinak jde ale o několikrát viděné téma, někdo někde uvízne, a zde postupně žije dokud jej někdo nevysvobodí, nic objevného - ale opravdu, tady jde jen a jen o Hankse. Paráda ...(10.7.2008)