Nejhorší obavy

• USA The Sum of All Fears (více)

Jack Ryan představuje populární postavu tajného agenta CIA ze špionážních románů Toma Clancyho. Románová řada s životním příběhem tohoto výjimečného analytika si rychle získala své věrné čtenáře a dočkala se několika filmových zpracování. Jack Ryan se na filmovém plátně poprvé představil ve strhujícím thrilleru Hon na ponorku (1990), následně zmařil teroristický útok IRA ve Vysoké hře patriotů (1992) a čelil kolumbijské drogové mafii i zrádcům v řadách zpravodajské služby v Jasném nebezpečí (1994). Po několikaleté přestávce se Jack Ryan objevil znovu v akci ve filmu Nejhorší obavy (2002). Po Alecu Baldwinovi a Harrisonu Fordovi se role neohroženého agenta zhostil Ben Affleck. Setkáváme se s ním v pozici nastupujícího analytika CIA a specialisty na politické poměry v bývalém Sovětském svazu, kde se právě ujal moci nový ruský prezident. Ryan o něm před časem napsal odbornou studii, a proto se vydává s americkou delegací na zdánlivě rutinní inspekci ruských nukleárních zbraní. Během ní ovšem vychází najevo, že zmizeli tři elitní ruští fyzici, kteří jsou schopni sestrojit atomovou bombu. Politické napětí mezi oběma velmocemi narůstá a nejhorší obavy z nové studené války se naplňují. Když dojde ve Spojených státech k atomovému útoku, Rusko se jeví jako jasný viník. Svět se ocitá na pokraji jaderné katastrofy a Ryanovi zbývá k jejímu odvrácení zatraceně málo času. (Česká televize)

pedrossa

Hodně dobře zapleteno, první krok ke smíru v americkým filmu udělá Rus, nevyhraje ani levá ani pravá, nýbrž na chvilku rozum. Dostalo mě to. Umocněno závěrečným nekompromisním a neokecávaným odstraněním viníků. ()

JuiceOrange

Film i obsazení je vynikající. Ovšem primární myšlenka filmu je trošku přitažená za vlasy - Fain, to že Izrael má jaderné zbraně, to ano, to beru, to je fakt. To že alespoň část z nich má svůj původ v USA, to bych bral také. Ovšem, když už by Izrael vyslal bombardér na misi s jadernou bombou na palubě, tak by se asi po jeho sestřelení poměrně dost zajímal o to, kde je jeho vrak a hlavně ta bomba, ne ??? :). Nezdá se mi moc pravděpodobné, že by si Izraelci řekli, no tak smůla no, ztratili jsme jadernou bombu, ale co, sere pes, snad ji nikdo na Sinaji nenajde :D Takže tato nelogičnost trochu ten film devalvuje, ale ostatní klady filmu ji vyvažují. ()

RADX1

První polovina byla trochu nudnější, nejsem si jist zda extra stopáž byla potřeba pro plný rozkvět dynamické druhé půle, která byla plná napětí akce a neotřelých nápadů o tom jak by si to mohla "rozdat" USA s Ruskem. Určitě patří do zlaté sbírky špionážních filmů. ()

dedavena

Gdyž vybuchně stihačka a navic strati jadernu pumu, je to fpiči. Later třa zistiť, gdo přefiknul Liškovovu. Šef CIA Morgan s přechytřalym Dr. Džekem leťa do Ruska a ve vyzkumaku zišťuju problemy. Gdě kurwa su třy jaderni fyzikovja. No su na Ukraině. Dr. Džek dava otazku, co robi jihoafryčan na Ukrajině s třuma ruskimi vědcami a bednu z Izraela. Teraz bacha, bo na vychodnim pobřežu USA dochaza k jadernemu vybuchu. Jacy šilency to zrobili. Šef Morgan umira a obavy sa stupňuju bo konflikt USA z Rusami se vyhrocujě do maxyma. No Dr. Džek to ma pevně v rukach a fšecke problemy urovnava. Sem si myslel, že sfět zachraňuje enem 007, ale vidim, že naši emeryčti přatele maju takich machruf vice. Dalši snimek, kery robi z ľudi hlupaki. ()

Blind307

...za 2* film vďačí hlavne M. F., inak by to bolo za 1*...tak veľa vecí tam bolo "pritiahnutých za vlasy" až hrôza...tzv. stupňovanie deja podľa mňa nefungovalo...postupné odvetné protiútoky zo strategického hľadiska ľudia proste nepochopia...evidentne kniha/y (asi majú kvalitu) ťahájú % hore, inak by šiel podstatne dolu...Ja som nečítal, lebo som o tom nevedel,..ale po tomto filme ma to teda odradilo asi nadobro...našťastie som bol fit a dokukal som, ale kočka pri mne zaspala okolo 10-15minuty a musel som rekapitulovať pár minút :D...B. A. ma teda nepresvedčil sorry... ()

Honza2211

Spíše zklamání. Film jsem viděl kdysi v televizi, a dnes jsem čekal možná něco jiného. Především text distributora je úplně mimo, vůbec tady nejde o Egypt, Sýrii či Izrael a jejich atomovou bombu. Jde tady o studenou válku mezi Amerikou a Ruskem a především tam se odehrává děj. První polovina je docela nuda, vše zachraňuje druhá polovina, nechci prozrazovat, ale je tam místy docela dobrá akce a napětí.. bohužel má to své mouchy a díry, a už mě to tak nebralo. Americe nějak nefandím. Filmové efekty pádu helikoptéry byly dost amatérské, ale potešilo pár milých hlášek na závěr. Slušných 60% s přimhouřením oka. UPDATE: tak zklamání a zahořklost nad Amerikou se ve mě drží i po měsíci. Celkové hodnocení 72% je zcela nadhodnocené, proto snižuju mé hodnocení na 40%. Upozorňuju znova Ben Affleck i Morgan Freeman účinkovali v mnohem lepších filmech! ()

Majkl_fuky

Skvělej špionážní thriller. Většinu filmu super akce a když to vypadá, že trochu ztrácí dech, tak je to náběh na další super akci, ačkoliv i ty dialogy jsou zajímavý a rozhodně jsem ani jednou neměl pocit nudy, nebo nutkání to přepnout. Dokonce ani Affleck mi nevadil, zvlášť když Freeman exceloval jako vždy a Schreiber též standardně vysoká kvalita, u toho bych uvítal větší roli. ()

andydufrsn

Moc se mi to nelíbilo, román jsem nečetl a jsem fanouškem pana Forystha a viděl jsem pár filml podle jeho románů tak vím, jak je, až na vyjjímky, těžké převézt špionážní román do filmu! Ale tohle bylo prostě slabé ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Jsem jaderný fyzik, když budu utíkat, raději se přidejte." Jack Ryan 4: Opět se potkáváme s agentem Jackem Ryanem, který má pro tentokrát obličej Bena Afflecka. Ten sice není tak kvalitní Ryan jako Harrison Ford ale i tak mu role celkem sedla. Jde zde o to, že v okolí Boltimoru je odpálená atomová bomba a umírá tak obrovské množství lidí. Americký prezident se domnívá, že to mají na svědomí rusové. USA a Rusko se tedy najednou nachází jen desítky sekund před atomovou válkou. Jack Ryan však v čas zjistí, že má vše na svědomí obchodník se zbraněmi, který na neštěstí chtěl jen vydělat. Velmi dobře natočený akční thriller, kde je o ti, co mají na starosti červené tlačítko a jsou vlekem událostí nuceni, ukazovat protivníkovi, kdo je silnější. - 60%. ()

doom.cz

Tohle není Jim Beam. Film je celkem zajímavý a chápu, že zfilmovat přes 600 stran ukecaného Clancyho posedlého popisy lokalit a situací není úplně jednoduché, ale jelikož jsem knížku četl, dost jsem kroutil hlavou. Děj je značně zjednodušený, občas nedává smysl a ztrácel jsem se, protože jsem zvyklý na knížku. Vyloženě mi chyběly pasáže skládání atomovky, které se podle knihy odehrávají někde jinde a úplně jinak. ()

Oxytocin

V době této recenze probíhá opět studená válka a bububu mezi Amíky a Rusáky, takže toto téma se zdá nadčasové. Dvojice Freeman a Affleck se vydařila. Ke konci jsem se začínal již nudit a vyhlížet konec, ale přesto celkem koukatelná podívaná. ()

TylerD.

Tak tohle překvapilo. Čekal jsem víceméně nudný špionáží thriler "hodní usa a zlý někdo". Jenže v jednu chvíli přijde nečekaný a silný zvrat a po zbytek filmu se díváme na realistické vykreslení stále ještě možného scénáře. Akorát se obávám, že to má docela sílu přesvědčovat, že usa jsou skutečně ti hodní. Oni nejsou, a ani ti další nejsou :) ()

Leopard12

Copak o to, napětí to mělo a myšlenku v dnešních dnech dost aktuální. Ale zobrazení Ruska Hollywoodem je vždy a bez výjimky na blití, už od dob Rockyho. To mi celkový dojem kazí, ale vlastně za to nikdo nemůže. ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (více)

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)