Ruská mafie na vzestupu, James Bond opět v akci. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. James Bond spolu s kolegou a přítelem, agentem 006 Alexem Trevelyanem, zlikviduje sovětskou továrnu na chemické zbraně. Alex však během akce padne do rukou ruského plukovníka Urumova, který jej bez váhání popraví. Po devíti letech zachytí britské špionážní družice zkázu sibiřského střediska kosmických zbraní Severnaja. To je zničeno jedním ze dvou bojových satelitů, nazývaných Zlaté oko. Satelit způsobuje elektromagnetický výbuch, po kterém přestanou fungovat všechny počítače. Bond se proto vydá do Ruska zjistit, kdo za celou akcí stojí. Bývalý člen KGB Valentin Žukovskij mu za tučný obnos zařídí schůzku s šéfem zločinecké organizace zvané Janus. Bonda čeká několik šokujících překvapení: pro Januse pracuje samotný Urumov, nyní generál a šéf vývoje kosmických zbraní. A hlavou Janusu je někdejší agent 006 Alex Trevelyan, jehož smrt byla před lety jen fingovaná. Trevelyan má nyní kontrolu nad druhým satelitem Zlaté oko. Má v plánu jej odpálit nad Velkou Británií a způsobit tak její naprostý kolaps... (Česká televize)

Obivan

Film má skvělý děj. Je plný skvělých hlášek i akce a výborná hudba nechyběla. Ze všech herců, co hráli Jamese Bonda se mi nejvíc líbí právě Brosnan, takže pro mě jasných 90%. ()

Maynard.

Po druhém skouknutí ubírám jednu hvězdu. Brosnan a jeho podání nejznámějšího tajného agenta mě nechalo naprosto chladným, a co víc v akčních scénách ve mně spíše navozoval úsměv... Ruská honička v tanku, která patří ke stěžejním ve Zlatém oku je vskutku komická. Jasně, chápu, že Bond je nesmrtelný hrdina, který si poradí v každý situaci, ale co je moc, to je moc. Okay, tak dokázal tankem pronásledovat osobní vozidlo, no ale vysvětlete mi, jak se mohl dostat kilometr před rozjetou ruskou mašinu, kterou pak nemilosrdně rozpálil. Dále pak výbuchy... Připomínající neblaze známou Kobru 11, všecky auta letěj hned po nárazu do vzduchu, ale v 9O.letech to bylo všude, takže to asi muselo bejt i zde. Hudba, tak tu sem zde ani nezaznamenal. Jediné co stojí za zmínku, tak jsou Jamesovi dívky, v tomto případě krásná ruska, které je pro mě to jediné, co si budu pamatovat. Protřepat, nemíchat, ale vícekrát už neztrácet čas :o) ()

Yeosol

Líbí se mi všechny bondovky, ale musím uznat, že Pierce Brosnan je jako Bond nejsympatičtější a nejlepší. A když jsem ho prvně viděl ve filmu Zlaté oko, bylo to něco úžasnýho. ()

kenkaku

S ohledem na přestávku a změnu tváře jsem čekal tak trochu malér... přece jen mělo jít o "přelom" a jakmile se něco láme... no šak víme. Každopádně s ohledem na jasných 5 hvězd nebudu chodit okolo horké kaše a nebudu skrýcat nadšení. Zlaté oko je nejlepší Brosnanova Bondovka a to díky neskutečné variabilitě prostředí, děje, dopravních prostředků a až na ten laser v hodinkách zcela normální akční "tuctová" (hned si jdu vypláchnout pusu vodou a mýdlem za ta kacířská slova) podívaná, která uspokojí každého Bondofila. ()

PALINO

Po Timothy Daltonovi berie Walther PPK do rúk Pierce Brosnan, ktorý je mojím zatiaľ najobľúbenejším bondovským predstaviteľom. Jeho bondovky mám zo všetkých najradšej a ZLATÉ OKO odštartovalo brosnanovskú éru vo veľkom štýle. Hneď úvodná predtitulková sekvencia si vďaka svojim dvom zoskokom (z priehrady a zoskok priamo do lietadla) získala kultový status a vo vysoko nastavenej latke sa pokračuje aj počas úvodných titulkov, kedy zaznie Golden Eye, jedna z najlepších piesní (ak nie najlepšia), aké boli pre bondovskú sériu napísané. Ani záporáci nezaháľajú, okrem šialeného Ourumova zaujme predovšetkým Alec Trevelyan v podaní Seana Beana. ZLATÉ OKO je skrátka veľmi podarenou v poradí už 17. bondovkou s vynikajúcim hlavným predstaviteľom, ktorý dokázal priniesť tejto sérií nový sviežy dych. ()

klúčik

Už je pravidlom, že nový predstavitel Bonda pri svojom prvom filme vždy zaujme. Film je výborný , akčný , taký ako sa na bondovku patrí. Výborná scéna s tankom v uliciach Leningradu. 85%. ()

miklaras

Hlas božské Tiny mě natolik zaujal, že jsem přehlédla všechny nedostatky. Myslím, že je to jedna z nejlepších poseanovských bondovek. ()

hefoo

Toto patrí medzi klasiku, videlsom ho kedysi dávno a z nostalgie musím dať plný počet. Je to dobrý film z dobrou akciou. ()

xaver

Zase ten otřepaný scénář o šílenci, toužícím ovládnout svět. Ty náměty Bondovek jsou pořád víc slaboduché. A tak v tomto snímku stojí snad za zmínku jen honička v tanku s petrohradskou milicí. Ta nemá chybu. Jinak má spoustu chyb celý film. Jenom moje úcta k přechozím představitelům Bonda mě brání dát míň než 3*. ()

blueskin

miluju bondovská klišé, na kterých ostatně celý tenhle fenomén stojí. tady je jich ale na můj vkus namícháno zbytečně moc, navíc mám problém s díly s ruskými padouchy (pokud je ovšem nehraje sophia marceau). sadistická vražedkyně onatopp je nicméně moc pěkně napsaná postava! ()

666Carnage

Tohle byla moje první bondovka a líbí se mi do teď. Brosnan do Bonda vnesl trochu víc akce ale rozhodně to neni nejlepší James Bond. ()

Loki_Six

Famke bola dokonala, jednoznacne najvyraznejsia a najpamatnejsia zenska postava v doterajsich Bondoch. Vratane hereckeho vykonu. Xenia Onatopp - You don't need the gun, Commander. James Bond - Well, that depends on your definition of safe sex. ()

iXtr3m3

Skvelý až fantastický úvod do novej éry Bonda s novým predstaviteľom v podobe Piercea Brosnana. Zhostil sa svojej úlohy doslova úžasne, malo to super akciu, výpravu, vtip, sexi ženy, vychytávečky, jednoducho všetky ingrediencie, ktoré robia Bonda Bondom. A záporák len a len potešil. ()

borec999

Prvá a zároveň najpamätnejšia bondovka s Brosnanom (či najlepšia, to posúdim až keď si ich všetky dopozerám). Legendárna (a podľa mňa najlepšia vôbec) titulná pieseň Tiny Turner, entrée nie len pre Pierca Brosnana ale aj Judi Dench ako M, dôstojný záporák Sean Bean, sexi ženy, zvládnutá veľkolepá akcia, obstojný dej a všetko pod taktovkou skúseného Martina Campbella, ktorého filmy mám osobne veľmi rád. Náš agent 007 sa časom menil, vyvíjal a práve Pierce Brosnan sa štýlom poňatia postavy priblížil pôvodnému Seanu Connerymu podľa mňa najviac. Aj keď samotné filmy sa odvtedy zmenili z komorných, špionážnych akčňákov na popcornové blockbustery... 75% ()

Hopper

Prvý krát Brosnan ako Bond, tentokrát v Rusku, na Kube aby zatrhol tipec teroristom z ruských radov. Z moderných záležitostí určite lepšie ako Dalton, takže Bond si polepšil. ()

Zemřela Tina Turner

28.11.2022

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Gottfried John 1942 - 2014

Gottfried John 1942 - 2014

03.09.2014

Herec Gottfried John zemřel nedaleko Mnichova, kde dožíval svůj život po boku své ženy a kde prohrál svůj boj s rakovinou. Narodil se v Berlíně během bouřlivých dnů války. Otce nikdy nepoznal a… (více)