Reklama

Reklama

Zoo

(seriál)
Rodinný / Drama
Česko, 2022, 56 h 10 min (Minutáž: 56–65 min)

Hrají:

Michaela Pecháčková, Eva Salvatore Burešová, Veronika Freimanová, Marek Taclík, Sabina Laurinová, Jana Švandová, Šimon Bilina (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(55)

Obsahy(1)

V seriálu Zoo jsou hlavními hrdinkami mladá dědička sklářského impéria Sidonie Anna Novotná a chůva v rodině soudce Viktorie „Viki“ Janečková. V hlavních rolích se představí Michaela Pecháčková jako Sidonie a Eva Burešová coby Viki. Tyhle dvě svede dohromady náhoda, láska ke svému povolání, ale i touha jít si za svými vlastními sny. Zatímco Sid místo prestižní školy v Americe uteče za svou láskou a začne, bez vědomí rodičů (které hrají Sabina Laurinová a Marek Taclík) pracovat v zoologické zahradě, Viktorie zase musí vyřešit svůj osobní život a skloubit ho se svou láskou – zpíváním. (TV Prima)

(více)

Recenze (16)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Zoo se vlastně nijak zvlášť neodlišuje od jiných televizních seriálů. Většina scén se odehrává ve studiu a samotné zápletky jsou de facto prvoplánové. Od toho se odvíjí i chování postav. Nejednají logicky, naopak hystericky, většina má čas kafíčkovat v práci, řešit nesmysly a hlavně nepracovat. Postavy si nevolají, navštěvují se, omlouvají se a dlouho se o všem rozhodují. Většinou alespoň několik dílů. Seriál je spíše takovou oddychovkou, nad kterou nemusí divák moc (spíše vůbec) přemýšlet, ani bych to nedoporučoval. Pak by někoho mohlo napadnout, proč ředitelka po jmenování neodvolá úhlavního nepřítele, když ví jaké podrazy na ní dělá. Proč jí každý zaměstnanec leze do kanceláře jak se mu zlíbí a dokonce po ní řve a ona si to nechává líbit. Proč se dospělý člověk chová jako dítě a postavy se vždy vydávají tou nejsložitější cestou. Možná by seriózní seriál o skutečných problémech lecjaké zoo opravdu diváky zaujal. Jenže nejen problémy, ale hlavně jejich způsob řešení (a to zoo samotné i lidských postav) se leckdy ponižuje na úroveň trapnosti. Ale co chcete od autorů, kteří režírovali nebo psali seriály jako Doktoři z Počátků, Krejzovi, Ohnivý Kuře, Přístav či dokonce něco tak hrozného jako Kameňák. ()

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Uznávám,, že jsem se na to díval jen kvůli hezkým holkám, a taky mám rád zvířata.. Ale aby to mělo 37% to si seriál nezaslouží, je to celkem milý rodinný seriál, pochopitelně má příšerně moc epizod a kdo ví, kolik jich ještě bude. Upřímně první nekonečný seriál od Esmeraldy, který jsem přežil...60% (1.řada) ()

Reklama

HERGImanCZ odpad!

všechny recenze uživatele

Pásový produkt od Primy, který nemá co nabídnout. Tak jsem si u skleničky vína pustil na pozadí něco z české televizní produkce. A jako smál jsem se (jen to asi nebyl záměr v této formě). Viděl jsem sice jen jednu epizodu, ale i kdyby to byla ta nejhorší ze seriálu, bylo to tak moc za hranicí únosnosti, že tu ten odpad musím dát. Nesmyslné a nefunkční establishing shoty, vágní a naprosto nenosné motivace postav, zápletka v samotné zoo jak z parodie či pohádky pro děti, vztahy napsané asi člověkem po lobotomii, vedlejší herecké výkony jak ze školky, humor nevkusný, kamerové úhly odfláklé a dokonce i některé kostýmy mi vnukly nápad dojít si pro bělidlo. Nejhorší je, že nemám úplně pocit, že by šlo o problém s rozpočtem. Ono to totiž působí, že na tomto bizarním počinu spíš pracovali naprosto netalentovaní lidé, kteří by v tomto oboru neměli co dělat. Na tohle opravdu nekoukejte, nestojí to za váš čas. ()

jakubi 

všechny recenze uživatele

Je to sice nekonečně nadstavováno, ale mně se seriál líbí. Na žádné jiné "soap opery" se nedívám, nemám čas ani motivaci, ale tato mě chytla, na ni si kousek času ukrojím. Asi prostředí a herci. Lubor Brázda mě neskutečně baví, vždycky, když něco začne vymýšlet, je jasné, jak to dopadne, stokrát dokolečka, ale Pavel Nečas jej hraje perfektně. Taky postava Ilonky je kouzelná. Šíleně natahovaná je linie soudce - Viki - Markéta, jeden čas už to vypadalo, že z postavy soudce, zpočátku nejsympatičtějšího, udělají úplného blbečka, tak uvidíme. A nejlepší je haďák. ()

topi80 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zábavnost tohoto seriálu spočívá v tom, že se divák baví naprostou bezradností a imbecilitou scénáristů, takže místo sledování děje (dá-li se to tak vůbec nazvat) je během sledování zaměstnán výsměchem těm největším klišé, se kterými scénáristický tým nestydí vytasit. Divácký zážitek pak umocňuje škodolibé sledování herců, kteří ty absurdní scény musejí s absencí jakéhokoli hereckého talentu zahrát. Režiséři jsou si evidentně vědomi těchto limitů, proto se vyhýbají vypjatým scénám jako čert kříži. Situaci směřující ke konfliktu tak nechají předehrát, udělají střih (aby se vyhnuli nutnosti vytáhnout z herců nějaké emoce) a následuje scéna, která jakoby následuje po konfliktu. Pokud jde o samotný děj, mám pochybnosti, zda duo scénáristů vůbec čte to, co v minulém díle napsal ten druhý. Jen tak si lze vysvětlit, že načaté zápletky vyšumí do ztracena a že v jednom díle si hlavní hrdinka úpěnlivě střeží své utajované soukromí, zatímco v dalším díle jedná tak, jako by nic netajila. Lahůdkou jsou pak ty náhody. Inu, situace, kterou by někdo neměl vidět, trvá asi 2 sekundy. A kdopak nám to v tu chvíli přichází? Ano, ten, kdo to neměl vidět. Tradičním vrcholem tvorby tohoto druhu bývají dialogy. Každý z hrdinů tohoto veledíla, má-li před sebou nějaké dilema (většinou ve vztahu k jiné osobě), musí svůj problém nejdříve rozebrat s celým svým okolím ze všech stran, a pak vyrazit vstříc dalšímu nedorozumění, které bude potřeba zas se všemi kolem rozebrat, než dojde k dalšímu střetnutí. Se všemi přáteli, kolegy a kamarády, musí své dilema samozřejmě rozebrat i protějšek. Ale zase musím přiznat, že jsem docela zvědavý, jak se největší nešťastník seriálu (mladý soudce) vypořádá s tím, co mu naložili. Snoubenku mu obtáhl jeho oblíbený barman, všichni kromě něho vědí, že zpěvačka, kterou píchá, je zároveň jeho chůva, které se svěřuje se svými patáliemi se zpěvačkou. Za debila tak je před svou mámou, nejlepším kámošem i hospodyní. A to zdaleka není všechno. Buď je všechny pozavírá, anebo musí nutně skončit špatně. ()

Galerie (262)

Zajímavosti (3)

  • Premiéru první epizody sledovalo 1,33 milionu diváků starších 15 let. (rublik05)
  • Scéna ke konci epizody, kde z pavilonu vychází muž s koštětem a dostává od Josefa (Oldřich Navrátil) pěkně vynadáno, že pomáhá jinde, když nemá svoji práci hotovou, je takový interní vtípek. Muž s koštětem, který se podle diskuze na obrazovce pro práci v zoo vůbec nehodí, je ředitel královédvorské zoo MVDr. Přemysl Rabas. (qydko)
  • Natáčelo se v Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem. (rakovnik)

Reklama

Reklama