Zoo

(seriál)
Rodinný / Drama
Česko, 2022, 49 h (Minutáž: 56–65 min)

Jan Hubač

Michaela Pecháčková, Eva Salvatore Burešová, Veronika Freimanová, Marek Taclík, Sabina Laurinová, Jana Švandová, Šimon Bilina, (více)

Série(2) / Epizody(48)

V seriálu Zoo jsou hlavními hrdinkami mladá dědička sklářského impéria Sidonie Anna Novotná a chůva v rodině soudce Viktorie „Viki“ Janečková. V hlavních rolích se představí Michaela Pecháčková jako Sidonie a Eva Burešová coby Viki. Tyhle dvě svede dohromady náhoda, láska ke svému povolání, ale i touha jít si za svými vlastními sny. Zatímco Sid místo prestižní školy v Americe uteče za svou láskou a začne, bez vědomí rodičů (které hrají Sabina Laurinová a Marek Taclík) pracovat v zoologické zahradě, Viktorie zase musí vyřešit svůj osobní život a skloubit ho se svou láskou – zpíváním. (TV Prima)

topi80

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Před dávnými lety se mi povedlo souvisle vidět dost dílů seriálu Rodinná pouta. Po asi dvaceti letech si můj unavený mozek sám řekl o seriál podobných kvalit. A moje volba nemohla dopadnout lépe. Nežli eskapády "hrdinů" tohoto díla mě však mnohem více baví sledovat počínání scénáristů. Mám dojem, že se ti dva nikdy navzájem neviděli a nikdo z nich ani nikdy nečetl to, co napsal ten druhý. Jen tak si dovedu vysvětlit, kterak se nijak nepracuje se zápletkami a motivy, které byly načaty. Zato všechna klišé a pomocné hole všech bezradných tvůrců se tady využívají měrou vrchovatou, zejména pak náhody, když někdo vidí něco, co vidět neměl, nachomýtne se k něčemu, k čemu neměl. A je jedno, že ta situace trvá třeba dvě sekundy. Inu, timing :-D Nechybí samozřejmě ani to, kterak každý hrdina musí svůj problém nejdříve rozebrat s celým svým okolím a pak vyrazit vstříc dalšímu nedorozumění, které bude potřeba zase se všemi kolem rozebrat. Děj, herecké výkony a podobné věci asi nemá smysl rozebírat, seriál je zábavný právě tím, co jsem popsal. Kdyby to bylo doplněno nějakou soutěží (ve stylu Hříchy pro pátera Knoxe), kde by diváci hádali, jaké berličky byly použity tentokrát a jaké chyby se v ději staly, mohlo by to být ještě zábavnější. ()

soukyd33

Hodnocení do 43 dílu. Je to jízda. Chvíli jak telenovela, pak akční jízda, pak se to zase zbrzdí. Všechno se to neustále zamotává, a pak zase obráceně. Poznámka: Hezké holky tu jsou asi hlavním lákadlem, proč to vůbec sledovat. Klady: Zvířátka v ZOO. 👍 Hezké holky. Prostředí ZOO. Zápory: Herecké obsazení z jiných seriálu. (Je v tom zmatek.) Někdy příliš zlá atmosféra. Poznámka: I když mě to překvapilo, tak dávám průměrné hodnocení. Poznámka: Kdo vytváří ten scénář, je asi blázen. Hvězdiček 3 ()

DK197

1. série - překvapilo mě to ale seriál mě baví. Je to vtipné, romantické, s originálním prostředím, se sympatickými známými českými herci... Zdá se mi, že poslední dobou prima ty svoje nekonečné seriály opravdu umí. Není to nic intelektuálně povznášejícího, ale jako odpočinková záležitost, kterou to má být, to je skvělé. Výtku bych měla jenom k závěrečné epizodě, protože to na mě jako závěrečná epizoda vůbec nepůsobilo a absolutně mě to neoslnilo. Chtělo to větší terno. ()

ostravak30

Zoo se vlastně nijak zvlášť neodlišuje od jiných televizních seriálů. Většina scén se odehrává ve studiu a samotné zápletky jsou de facto prvoplánové. Od toho se odvíjí i chování postav. Nejednají logicky, naopak hystericky, většina má čas kafíčkovat v práci, řešit nesmysly a hlavně nepracovat. Postavy si nevolají, navštěvují se, omlouvají se a dlouho se o všem rozhodují. Většinou alespoň několik dílů. Seriál je spíše takovou oddychovkou, nad kterou nemusí divák moc (spíše vůbec) přemýšlet, ani bych to nedoporučoval. Pak by někoho mohlo napadnout, proč ředitelka po jmenování neodvolá úhlavního nepřítele, když ví jaké podrazy na ní dělá. Proč jí každý zaměstnanec leze do kanceláře jak se mu zlíbí a dokonce po ní řve a ona si to nechává líbit. Proč se dospělý člověk chová jako dítě a postavy se vždy vydávají tou nejsložitější cestou. Možná by seriózní seriál o skutečných problémech lecjaké zoo opravdu diváky zaujal. Jenže nejen problémy, ale hlavně jejich způsob řešení (a to zoo samotné i lidských postav) se leckdy ponižuje na úroveň trapnosti. Ale co chcete od autorů, kteří režírovali nebo psali seriály jako Doktoři z Počátků, Krejzovi, Ohnivý Kuře, Přístav či dokonce něco tak hrozného jako Kameňák. ()

filipvrbik

Uznávám,, že jsem se na to díval jen kvůli hezkým holkám, a taky mám rád zvířata.. Ale aby to mělo 37% to si seriál nezaslouží, je to celkem milý rodinný seriál, pochopitelně má příšerně moc epizod a kdo ví, kolik jich ještě bude. Upřímně první nekonečný seriál od Esmeraldy, který jsem přežil...60% (1.řada) ()

• Premiéru první epizody sledovalo 1,33 milionu diváků starších 15 let. (rublik05)
  • Natáčelo se v Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem. (rakovnik)
  • Scéna ke konci epizody, kde z pavilonu vychází muž s koštětem a dostává od Josefa (Oldřich Navrátil) pěkně vynadáno, že pomáhá jinde, když nemá svoji práci hotovou, je takový interní vtípek. Muž s koštětem, který se podle diskuze na obrazovce pro práci v zoo vůbec nehodí, je ředitel královédvorské zoo MVDr. Přemysl Rabas. (qydko)