Mary19

Další bondovka s pořadovým číslem čtyři určitě nedosahuje kvalit předešlých dílů, přesto hlavně díky Seanu Connerymu stojí za shlédnutí. Největší slabinou je oproti Goldfingerovi velmi slabý záporák a příliš protahované akční scény (např. závěrečná bitka pod mořskou hladinou...). Naopak se mi moc líbila krásná bondgirl a titulní skladba od Toma Jonese... 75% ()

Akana

Pro tuhle bondovku jsou charakteristické hlavně ty podmořské pasáže, výsledek tehdy ultramoderních filmařských technologií. A ony skutečně i dnes působí velmi efektně. Jen se mi zdá, že se tvůrci nechali těmi novými možnostmi trochu unést a atraktivní harpunovou potyčku natáhli víc než si zasloužila. Ale budiž, horší je to s finální rádobyzběsilou jízdou ve člunu s nesmyslně zrychlenými záběry moře a útesů. To už doopravdy vadí. Jinak ale pořád vysoký conneryovský standard, bondovka, která má ksicht. ()

Hapretor

Pravý Bond. Neni nad Conneryho. Bez něj to pak už stojí za prd. V těchto starších "Bondovkách" krásně funguje nadsázka a je to i vtipné. To další, modernější "Bondovky" naprosto postrádají. ()

Lyžař

Thunderball. Nechápu název tohohle filmu. Ale toby mi až tak nevadilo. Bohužel je děj o trochu složitější na pochopení než Goldfinger. Moment jsem si opravdu nebyl jist, jestli všechno chápu dobře. No ale musím uznat, že množství výbuchů, podvodních bitek a honiček je ohromné. Nechápu, kde na tohle v šedesátých letech vzali peníze a jak to všechno dokázali. Smekám. Jinak příběh nakonec nebyl mým šálkem kávy. Honičky na moři také nějak nevyhledávám. Ale to je můj osobní problém. No ale..co jsem zde postrádal, to je klasická bondovská titulní píseň. Buď jsem si ji nevšiml (což by značilo, že není nikterak výrazná), nebo zde prostě není. Škoda. Režie: ****; Herci: ****; Hudba: ***; Scénář: *** ()

MickeyStuma

V pořadí čtvrtá bondovka opět překvapuje. Nádherné lokace velmi dobře nasnímané a hlavně vynikající scény z podmořského světa. Jsou tak výborné, že si jich divák užije do sytosti. Vrcholem všeho je velká podmořská bitva. Škoda chybky, která vše kazí. Bond si po strhnutí potápěčských modrých brýlí nasadí protivníkovy černé, aby vzápětí po dvou střizích měl opět modré. Tvůrci použili ke všemu strhující hudbu, která podtrhuje dramatičnost. Vyprávění si drží své obvyklé tempo, a vše rozehrává k dokonalosti. Technické 'hračky' opět po tolika letech už spíše budí úsměv, ale z nostalgického hlediska jde o převratné věci. Ono taky jak jinak. Divně už také vypadají zrychlené záběry na konci filmu. Zkrátka tato finta značně zestárla. Sean Connery je do své role již vžitý a tak rozehrává doslova špiónský koncert. Tento snímek je velkým adeptem být 'best' ale ty nepřehlédnutelné chybky to velmi shazují. ()

kkarx

Pás na protahování páteře, kterej je udělanej tak, že člověka může zabít mě vžycky pobaví. :-D  Pak je tu slavná scéna s jet-packem, žraloci a povedené podmořské scény. Nejlepší je ale karnevalová honička. Hlavní motiv hudebního skóre je tak dobrý, že si ho budete pamatovat i po desítkách let. ()

Besyn

Vynikající Bond s perfektně vyvedenými podmořskými souboji.Co mě však zkazilo totální prožitek byla závěrečná "zrychlená " akce na jachtě,která je spíše k pláči,než k smíchu.Za to bodík dolů.Škoda,přeškoda,mohlo to být opět za pět. ()

Barak

(4) O deset minut delší a dostal bych alergii na vodu. Brr.. většina akčních scén se odehrává právě tam a chvilku je to sice úsměvné, ale pak už jen hrozná nuda. Terence Young opět za kamerou, ale tentokrát, oproti prvním dvěma bondovkám, více přitvrdil a jeho režie mi přišla taková více "dravější". Dá se na to v klidu koukat, ale je to docela nezáživné.... 7.5/10 ()

maaan

Now pay attention. A recently developed harmless radioactive device. Harmless. It sends out a homing signal to a special receiver. Hmmm, and what am I supposed to do with this? Obviously, you...swallow it. Now? Nejvtipnejsi Conneryho Bond film :) ()

Bollek

Po další bondovce cítím mírné zklamání. A když nad tím přemýšlím, tak vlastně ani nevím proč. Máme tu téměř vše, co jsem u předchozích filmů vychvaloval, kazí to však jisté maličkosti. Objevuje se zde zbytečně moc vymožeností. Proč ten Jetpack na začátku? Bylo to sice efektní, ale kdyby byl použit v hlavním příběhu, mohlo to být i efektivní. A k čemu to lano na úplném konci? Navíc nechápu, kam tvůrci nechali zmizet vědce, který skáče se záchraným kruhem do moře. Já vím, že se jim nehodil pro závěrečnou romantickou scénu, ale přece jen nebýt jeho... Navíc jsem u tohoto filmu zjistil, že asi nejsem příliš velký fanoušek podvodních bitek a podvodních přestřelek. Možná je to jen tím, že v Thunderballu byly velice nepřehledné. Nebyl to zase takový průšvih, jak tu popisuji, jen mi film prostě moc nesedl. Co hodnotím kladně a na co nezapomenu, je nepřeberné množství velice slušivých plavek na těle Claudine Auger. Hlavně ty černo-bílé! Ty stojí za to vidět :) ()

Stíba

Za nejlepší Conneryovku je asi považován Goldfinger ale Thunderball se mu u mě určitě dokáže vyrovnat. Má totiž opět skvělého záporáka, Claudine Auger, jednu z vůbec nejhezčích Bond girls, promyšlený spádový děj a fantastické podvodní scény za které by se nemuseli stydět ani dnešní filmaři. ()

Jakubik

O filmu Thunderball se dá napsat úplně to samé co o Goldfingerovi. Velice povedený začátek ale závěr nějak skřípal, dal bych 4 za podmořskou akci ke konci, bohužel byla zbytečně zdlouhavá a dost nepřehledná. Další věcí, která mě nejenom v tomto filmu docela vadí jsou zrychlené záběry aby to vypadalo „dynamicky“. Vypadá to spíše chaoticky a komicky. Chápu, že se to takto dříve dělalo, místy by to ani nevadilo, ale jsou scény, kdy je to naprosto příšerné. Škoda, snad další film už bude na čtyři hvězdy a věřte tento měl velice blízko… ()

Jajar

Terence Young se chopil kormidla potřetí a naposled, tentokrát v mnohem akčnějším duchu, než v případě Srdečných pozdravů z Ruska, kde ve vyprávění dával větší důraz na detektivní linii a postupné rozkrývání podlých plánů skupiny Spectre. Thunderballu hodně chybí svižnost Goldfingera (hlavně ve zdlouhavých podmořských scénách) a pořádný záporák. Výpravu i triky mohutně poznamenal zub času (podvodní akce je přesto revoluční). Conneryho kouzlo a opravdu nádherná bondgirl stačí na tři hvězdičky. Nic převratného a po skvělém třetím dílu celkem zklamání. Z hlediska dobové divácké popularity přitom jedna z nejúspěšnějších bondovek. ()

Ondr@932

Sci-fi bondovky nejsou mým oblíbeným a tato začíná být i sci-fi což mě už přestávala bavit spíše mě začala nudit... Dávám 5,5/10 ()

Al44...

Další díl neohroženého a nezranitelného Jamese Bonda - tentokrát se bude ve velké míře odehrávat pod mořskou hladinou - ničím to jinak nevybočuje z řady. ()

Ozzy2

Connery jako Richard lví srdce,pecka.Jako Ramiréz v Highlanderovi-fámózní.Jako James Bond,trapák k smíchu.Ostatně jako všichni Bondové v této nebetyčné hovadině,nejpřeceňovanější sérii všech dob. Takovýho borce bych fakt chtěl vidět.To víc věřím,že existuje E.T.,než takovej neprůstřelnej drsoň. Dvě hvězdy jen za všechny ty krásný ženský. ()

tranquill

Connery alias "vodní" Bond mne nikterak nezaujal. Ukrutně dlouhé podvodní bojové scény se suchým hudebním doprovodem opravdu nudili. Takže ta jedna hvězda navíc je za krásnou Claudine Auger v plavkách :-) ()