ADZI

Moc povedená bondovka. Dobrá zápletka a mělo to spád. Pár věcí samozřejmě bylo divných, třeba proč žraloci nežrali Bonda, když Largova služebníka slupli jako malinu. Ale na 4 to dá. ()

Movie Gourmet

Zlatý fond světové kinematografie, jako snad všechny bondovky s Seanem Connerym. Poznávacím znamením tohoto filmu je, mimo skrytého Přízraku "No 1 - Blofelda", hlavní záporák s páskou přes oko a nekonečně dlouhé podvodní scény soubojů, které jsou trošku kontroverzní. Stejně jako u Goldfingera je závěr přehnaný ad absurdum - závěrečná raketová jízda lodí po moři je fakt vtipná :D A ještě jeden poznávací znak, resp. ikonická scéna filmu - v úvodní scéně Bondův únik s využitím "jetpacku" (trysek na zádech). Verdikt: 5* a 80 - 85 %. ()

laepus

Legrační udělátka, padouch s páskou přes oko, flirtování Bonda s Moneypenny, mučení na skřipci, dost možná nejkrásnější bondgirls (všechny tři - Beswick, Auger, Paluzzi), ještě hezčí auta, dvojníci, smrtící plyn, atomová bomba, exotické pláže, žraloci v bazénu, zázračné útěky, podvodní potápěčská bitva - takže až na ten úplně přehnaně protahovaný závěr se ptám: "Co chcete od bondovky víc?" ()

filipvrbik

Ach ten zub času - tolikkchyb, tolik nelogičností, tolik nudy- jediné hezké byly ty podmořské záběry, jinak hrozná nuda až trapnost....40% (měl jsem to vidět v osmdesátých letech, né teď) ()

Renfield

Sice jsem ji u Goldfingera zmínil, ale ono už to jiné nebude, tedy neřešit nadsazenost a nechat se unášet... třeba úvodními titulky. Samozřejmě myšleno jejich "pozadí", kdo by v takovém případě četl titulky, že? Ale vážně, jsou opět nádherně provedené, navíc s výbornou hudbou Johna Barryho (což platí pro celý film), kterou vokálně doplňuje Tom Jones. Příběhově je Thunderball návratem do špionážních vod, čímž nabízí prostor pro taktizování, ale také až nečekanou prázdninovou pohodu, občas doplněnou vhodnou hláškou... to když je třeba partnerka úplně mrtvá a potřebuje se naléhavě posadit. Tuto pohodu občas naruší Largo (démonický Adolfo Celi) a jeho parta "podvodníků", aby ji brzy vrátila Bond girl Claudine Auger, po několika filmech zase žena na svém místě. Jedinečnost Thunderballu se ale skrývá pod vodou, ve obzvlášť na svoji dobu výborně natočených akčních scénách, z nichž stačí zmínit závěrečnou potápěčskou pranici na harpuny. Ale zdaleka nemusí jít pouze o akci, někdy hold stačí pouze ti žraloci. 80% ()

Brejlil

Bondovka poněkud zdlouhavá. Ale ty podvodní scény jsou tak krásné. Úroveň bondovek s Connerym jinak od této docela klesá. ()

Skarface

Pořád paráda jako předchozí díly ale tenhle mi přišel tak nějak mín zajímavý. A už vůbec se mi nelíbily efekty ale jinak je to opět parádní bondovka ()

maty39

Thunderball je pro mě osobně poměrně rozporuplná bondovka. Nabízí sice spousty skvělých momentů a postav - samozřejmě James Bond, postava Fiony, Largo (plus jejich vzájemná interakce). Poměrně zajímavé jsou i podmořské sekvence. Na druhé straně je v Thunderballu nejnudnější bondgirl, děj je trochu roztahanější (na bondovské poměry ) a přestože jsou podmořské scény zajímavé, tak nepůsobí zrovna moc dynamicky a jsou jemně naivní. Na druhou stranu je Thunderball stále skvělá bondovka, která se vydala tak trochu jinou cestou (podmořskou). Objektivně po několikátém zhlédnutí 4 hvězdičky, ale z nostalgie 5 (s Goldfingerem první bondovky, co jsem kdy viděl a právě díky nim jsem se do bondovské série zamiloval a několikrát si jí zopakoval - a tenkrát bych o té páté hvězdičce ani omylem nezapochyboval). ()

Lilloos

Na oko působí podmořská akce jako vítané oživení, výsledný dojem je ale nakonec stejný jako v předešlých dílech. Jediný výraznější rozdíl vidím v nepovedeném střihu. ()

majec4

Brutalny film. Connery ako Bond je proste pan. A tato cast bola prespikovana super efektami. Na tu dobu samozrejme. Sceny zpod vody su nezabudnutelne a ta bitka bola fakt TOP. A Bondove dievky boli tiez super. Sem tam mi to prislo trochu hluche, inak by som dal plny pocet. Fakt sa mi to velmi pacilo. ()

bolan

4. BAHAMAS - 1965 - Československá televize zahájila vysílání pořadu Večerníček. V obchodech se začal prodávat alobal, výrobcem byl národní podnik Kovohutě Břidličná. Na Strahovském stadionu se uskutečnila 3. československá spartakiáda. ()

RockStar01

Mám bondovky rád, ale to dokonalé přistání s bombordérem na hladině a to jak poté ještě vysune podvozek, aby mohl krásně sednout na dno. A ta fantasticky realná exploze lodi na závěr. To nezachrání ani Bondovo charisma ani Bondovy hlášky. ()

Curunír

Thunderball bohužel sráží podmořské scény, které byly sice v době vzniku snímku originální a přispěly bezpochyby k mimořádnému komerčnímu úspěchu filmu (Thunderball je se započtením inflace nejúspěšnější bondovkou v amerických kinech a dokonce 28. nejvýdělečnější film všech dob tamtéž), ale dnes spíše nudí. Negativním vrcholem je v tomhle ohledu závěrečná podvodní bitka. Záporák je ovšem skvělej. ()

Viper

Po fantastickém Goldfingerovi přišel o trochu slabší čtvrtý díl. Connery je pořád fantistický se správným chlapáckým projevem, který už v dnešní rádoby genderově vyvážené společnosti může působit politicky nekorektně. Znovu nechybí nádherný Aston Martin i jeho nové zlepšováky. V Thunderballovi mi trochu vadila přecejnom delší stopáž a až trochu nadbytek podvodních scén, i když chápu, že v té době to musela být bomba. ()

vito_corle

Thunderball- čtvrtý Bond a Connery, který je opět ve skvělé formě. Stejně jako v předchozích dílech nechybí akční scény, ale i humorné pasáže. A zase skvěle udělaný záporák, který je členem organizace SPECTRE, nesmí chybět Blofeld a jeho krásný bílý kocour. Krásné prostředí, ve kterém se film odehrává a spoustu krásných žen-ať už Bondovo děvče nebo záporačka ze SPECTRA. Zkrátka- Bondovka je hodně dobrá a má spád. Závěrečná scéna na lodi hlavního záporáka působí sice komicky, ale v tom věku! I tak je to skvělý špionský film. Thunderball má super úvodní titulky píseň od Toma Jonese je chytlavá. ()

zdeny99

Můj první James Bond s Connerym v hlavní roli, který se mi hned na úvod zapsal do paměti tím, že Bond sám létá pomocí nějakých trysek na zádech, podobně jako ten chlap na OH 1984 v Los Angeles. Další zajímavé scény: Bond natáhnutý na skřipci, motorka ze které střílí děla, přistání stíhačky na moři, smrt pilota stíhačky v moři, ukrytí stíhačky v moři potápěči, plavání Jamesa Bonda mezi žraloky a v samotném závěru námořní bitva lodí. Podle mě to mělo vše, co by měl Bond mít. Bylo to akční, nějaké scény nečekané až přehnané, flirtoval se dvěma ženskýma a celé to spíše připomínalo jednu dovolenou (moře, karneval, Karibik). [9232. hodnocení, 353. komentář, 79%] ()

tomashrabek

4. bondovka. Bondgirls, Conneryho one-linery a zábery spod vody sú skvelé. Film však ide až prekvapivo málo naproti divákovi, a to najmä v zmätočnom závere, kde expozičný dialóg, či aspoň monológ aby človek pohľadal. Zápletka stojí na náhode hraničiacej nie so scenáristickou lenivosťou, ale nekompetentnosťou. Film ako celok mi splýva s ďalšími menej výraznými kusmi tej doby. ()

strikeman

Po Goldfingerovi další vydařený kousek s Seanem Connerym a la 007. Kvalitativně z bych jej řadil na podobnou úroveň jako "Zlatoprsťáka", i když samozřejmě co se týče triků, jsme zde opět o level výše... ()