Hanys_

Čtvrtý Bond a prozatím asi to nejlepší s Connerym. Zápletka, záporák, prostředí.. Všechno funguje na jedničku. Navíc ta dlouhá podvodní bitka s harpunami je dobrá i v současném měřítku. Škoda že dojem trochu sráží ty groteskně zrychlené bitky nad hladinou. ()

farfalla

4. James Bond (Sean Connery) na Bahamách. Ženské postavy jsou dost navýrazné. Pomáhá mu Domino (Claudine Auger), sestra zavražděného pilota a Largova (Adolfo Celi) milenka. Largo je Číslo 2 ve SPECTRE. Opět scény stylizovaného místního folklóru. Tento film mi přišel zatím nejslabší. ()

Tessie

Pořád dávám o hvězdu více za dobu, ve které film vznikl. Efekty a natáčení pod vodou je třeba náležitě ocenit, byť pořád nedotáhli pozadí při jízdě autem .. nemluvě o tuze velké rychlosti jachty. Nicméně i tak to byla bondovka velmi dobrá, děj svištěl a celé to bylo moc příjemné koukání. ()

Gilberto

Povedený díl s klasickou a osvědčenou strukturou, která snoubí náhled do každodenního agentského života s poutavou (a vcelku i reálnou) akcí v atraktivním prostředí Karibiku. Ale vzhledem k celkové stopáži filmu jsou některé sekvence až příliš dlouhé, zejména akci pod vodou je věnováno spoustu prostoru a závěrečná podvodní bitka to celé jen podtrhuje. Záběry pod vodou jsou naštěstí dobře natočené a divák se u nich rozhodně nenudí. Hlavní záporák, vlivný a chladnokrevný pan Largo, ztělesněný výborným Adolfem Celim je oddaným členem Spectre a díky němu se také podíváme do zákulisí této organizace. Bondovou partnerkou se stane Largova milenka Domino (Claudine Auger), která díky své dokonalé postavě a pize krásy pod spodním rtem patří mezi nejatraktivnější Bondgirls v historii. Celý film je oděný do pestrých veselých barev (jo, zlatý šedesátky) a tak se dočkáme přehlídky nejrůznějších barevných šatů, kostýmů či plavek, ale také Bonda v růžové košili. Jenom nechápu proč musel být Bondův neopren zrovna zářivě červený. Ústřední píseň, jež je založena na bondovském motivu, zazpíval Tom Jones a nenápadně nás provází celým filmem. ()

kobe6

Bondovka jak se patří, kterou osobně řadím mezi top. Pochopitelně se zde objevily i pasáže na dnešní dobu poněkud úsměvné, ale také prvky naprosto originální. Connery klasický vynikající. Velmi dobrý je také záporný hrdina společně s Ernstem Blofeldem, dále zmíním Aston Martin a nádherné ženy. Prostě bez toho by Bond nebyl Bondem:) ()

Hanes88

A opět budu srovnávat s předchozími díly, jednotlivě pak s filmem Goldfinger. Musím říct jak předtím měly bondovky vzestupnou tendenci, tento díl už byl "jen" na stejné vlně jako již zmíněný Goldfinger. Podobný spád děje apod. Takže logicky přichází i stejné hodnocení:-) ()

peetriss

Výborná klasická bondovka, která má spád a obsahuje v sobě výborně natočené akční scény, z nichž ty podvodní jsou průkopnické. Nechybí samozřejmě ani překrásné sportovní vozy, různá udělátka do Bondovy výbavy a v neposlední řadě ani bondgirl, konkrétně Domino v podání Claudine Auger, která patří mezi nejkrásnější v historii bondovek. Thunderball se šarmantním Seanem Connerym patří k nejlepším bondovkám, film mi dal vše, co jsem očekával a jsem spokojen. ()

Prochy38

Zatím u mě nejlepší BOND (zatím je myšleno tak, že je sleduji od nejstaršího). Konečně jsem trochu rozuměl zápletce :) a akce s potápěči neměla chybu! Trochu mě mrzí přehnaná krvelačnost žraloků, ale u těchto starších filmů prostě byla zvířata brána trochu jinak. C. Auger velesympatická Bong-Girl. A i příběh, nebo chcete-li případ nebyl vůbec špatný! Spokojenost! ()

TERRORDROME

Do štvrtej Bondovky sa opäť raz musel nasrať Terence Young len aby mi dokázal že je chumaj. Takže podobne ako Pozdravy z Ruska je aj Thunderball predovšetkým nuda ktorá sa útrpne vlečie ako hodina matematiky alebo čakanie u zubára. Navyše sa tu často potápa čo ma teda nikdy nebavilo. Sledovať potápačov ako mávajú plutvami to je fakt zábava až k posratiu. Naproti tomu v suchozemských akčných scénach sú zasa zábery komicky zrýchlované čo vo svojej dobe možno dvíhalo divákom adrenalín, ale dnes sa im už len trasú bruchá od smiechu. Hromadná harpúnová prestrelka dobrých a zlých potápačov je jasný nezmysel a taktiež finálna bitka v superrýchlej lodi ( ktorej super rýchlosť je simulovaná spomínaným zrýchlovaním záberov ) kde si účastníci vždy nájdu čas medzi rozdávaním buchnátov aj na to aby sa chopili kormidla a v pravej chvíli zakľučkovali medzi útesmi. Nie som expert, ale je mi jasné že turboloď v plnej rýchlosti nemôže robiť také absurdné obraty. Ale zase, aspoň je sranda keď už nič iné. Úvodná bitka, Bond s Jetpackom a občasné uchechtnutie sa nad grotesknosťou si zaslúži aspoň jednu hviezdičku. ()

Hadriel

Velmi slibný začátek. Konec je bohužel trošku horší. Paráda na karnevalu. Larga je skoro takový typický bondovský zlosyn. Trochu exotický a nějak znetvořený. Možná až moc podvodních scén. Ale finální bitka, nehledě na to jak se chvílemi zdá komická, si zaslouží úctu. Je to pořádný kus podvodní filmařiny. Claudine Auger, kam na ty krásky chodili, to je záhada. + Disco Volante. Skvělé jméno i samotná loď, hlavně to rozdělení. ()

Lefty86

Kdyby jste se mě zeptali o čem film je, neřeknu to, protože nevím. střílelo se, krmili se žraloci, potápělo se a šlo o nějaký bomby nebo co. Jasně nejslabší Bondovka co jsem zatím viděl. ()

filipvrbik

Ach ten zub času - tolikkchyb, tolik nelogičností, tolik nudy- jediné hezké byly ty podmořské záběry, jinak hrozná nuda až trapnost....40% (měl jsem to vidět v osmdesátých letech, né teď) ()

Paldiny

Hrozne dlho som sa nevedel chytiť, ako by film už 40 minút bežal a predošlé udalosti sa mi nikto neunúval vysvetliť. Strašne moc to pôsobí hŕŕ, zato vôbec ucelene. Jednotlivé scény sú bez myšlienky pozliepané dohromady a pritom na tak jednoduchý príbeh. Zlý chlapík ukradne dve jadrové bomby a chce ich vymeniť za striebro, toť vše. Ale toho zlého pána si moc neužijem, je nezaujímavý, rovnako Bond a tiež jeho komické vychytávky. Agent 007 si nasádza prilbu a vznášadlom sa presúva do bodu B, podobnú má aj pre vodné atrakcie a keď už som pri tej vode, tam sa odohráva dobrá tretina filmu a veškerá akcia. A síce neviem ako to pôsobilo v dobe vzniku, no dnes som nudou škriabal omietku. V mľandravom pohybe sa tam stále niekto niekam presúva, občas iného stretne, nudné bolo aj Bondovo plávanie medzi žralokmi, vlastne ma neuspával len ten finálny karambol, kedy možno tri tucty potápačov na seba strieľali harpúnami. Jediný pozitívny dojem ale rýchlo pokazila akcia na mori, kedy bola scéna s neovládanou loďou zrýchlená tak veľmi, až som mal pocit, že za chvíľu obopláva oceán. Toto nevyšlo a myslím si, že za to môže režisér prvých dvoch bondoviek, ktorý nepochopil čaro tej tretej a do štvrtej chcel až agresívne preorientovať na iný štýl, lenže tento mu nie je vlastný. Je tak čas od kormidla odísť. ()

Spectre

Thunderball možno pôsobí trochu rozťahane, ale podmorské scény stoja za to. Blofeld a jeho "ovládací panel smrti" sú moc cool. ()

Alf

krásné interiéry i exteriéry, působivé záběry letadel, lodí, dovedně využité půvaby ženské i šarm hlavního představitele, ale nějak mi připadá, že samotný příběh je poněkud jednoduchý, kromě takřka neustálých soubojů je skoro .... o ničem.. ()

gocatgo

Moje nejmilejší. Naplno sarkastický Bond, skvělé podmořské souboje, letadla Vulcan a nejkrásnější Bondgirl. ()

Mikino00

Velmi dobrá bondovka, Sean je stále ve své nejlepší formě, zápletka a prostředí je velmi originální a Domino je velmi půvabná. Jistě chtělo to více prostoru pro Celiho, trochu zkrátit podvodní boje, ale tohle nemůže zkazit celkový zážitek z filmu. ()

Paulík

Thunderball je dobrý film, má to ale svoje úskalí. Podvodní souboje jsou vizuálně zajímavé ale někdy až moc dlouhé a nudné. Také je tam moc 'ukecaných scén' film by klidně přežil osekat o minimálně 15 minut. Ale to se u starých bondovek občas stává. Adolfo Celi patří mezi moje oblíbené záporáky a obě bond bitch jsou good. Oblíbený film. ()

serioga

Podľa mňa jedna z najlepších bondoviek vôbec.A keď nie najlepšia, tak aspoň najlepšia v ktorej hral Sean Connery.Najviac ma dostala tá podvodná bitka.Tá mi normálne vyrazila dych.Klobúk dole pred tvorcami. ()