Marw

Sean Connery jako Bond: 4,5 hvězdy, bondgirl: 5 hvězdy, Záporák: 4,5 hv. Technické spracování: 4 hv., Dojem z filmu: 4 hv Průměr: 4,4hv. ()

MATADOR

Čtvrtá bondovka se vyznačuje perfektními podvodními scénami, ale zároveň na svou délku nutí občas koukat někam jinam a v některých částech i poměrně nudí. Přesto se to podařilo celkově vytáhnout úžasnému závěru pod vodou. ()

swed

"Thunderball" mě nikdy až tak moc nebral. Nevýrazný záporák, opakující se podvodní sekvence, dlouhá stopáž, nepřekvapivý příběh (divák je vždy krok před Bondem). Jenže pořád je tu dost zábavných scén, díky kterým to není nuda. No a hlavně film nabízí snad nejsilnější přehlídku sexy Bond girls v historii (scény mezi nimi a Connerym opravdu stojí za to). Vůbec všechny Bondovky ze 60.let jsou učebnicovým příkladem toho, jak dříve fungovala dynamika mezi mužem a ženou. V dnešní zženštilé a přehnaně politicky korektní době by něco takového nebylo možné. ()

L_O_U_S

Zdá se, že s Thunderballem začínají tvůrci odkládat naivitu, kterou se vyznačují první bondovky, a servírují divákům vědomě to, co mají na Bondovi tak rádi. Seanu Connerymu to jde i pod vodou. (995., 25. IX. 2014) ()

Colonist

O něco slabší než Goldfinger, ale od Younga nejlepší bondovka. Některé momenty mi trochu připomenuly Dr.No. Podmořské scény jsou natočeny pěkně, ale závěrečná bitka a honička na moři je trochu chaotická a nepřehledná (jak to v bondovkách od Younga bývá). Každopádně klasika s bondovskou atmosférou a jako obvykle skvělou Barryho hudbou. ()

Aleee89

Nemůžu si pomoct. I když se na ty bondovky chci dívat, abych neměla jako správný filmový fanda mezery, jedna po druhé mě pomalu přesvědčují, že to fakt není nic pro mě. Ač nejsem fanoušek akčních filmů, těm novým se aspoň musí nechat, že triky a akce jsou zvládnuty na výbornou. V těch starších (takže i v této) i tohle chybí. Nemají tak oslnivé scény a ač je Sean Connery s Brosnanem asi nejlepší představitel Bonda, ani ten to u mě nezachrání, když mě příběh a vůbec celý film celkem nudí... ()

kajas

"Tahle puška je vhodná spíš pro dámu." "Vyznáte se ve zbraních, pane Bonde?" "Ne, ale trochu v ženách." Po povedeném "Goldfingerovi" přichází slabší, jen lehce nadprůměrná podívaná na jedno zhlédnutí. Druhý den si pamatuji vlastně jenom bazén se žraloky. ()

major.warren

Thunderball je jednou z revolučních Bondovek. Ne snad, že by byl lepší než třeba Goldfinger, ale pro památné podmořské akční scény, krásné prostředí Bahamských ostrovů a Conneryho výkon v roli Jamese Bonda z něj dělají absolutní klasiku bondovské série. Režie Terence Younga je výborná, Claudine Auger je krásná Bond girl a Adolfo Celi vynikající padouch! John Barry složil jeden z nejvýraznějších a nejtajemnějších soundtracků své kariéry. Technicky je to na rok 1965 mimořádně působivé. Škoda jen, že ty nápady co přicházely tehdy, dnes už nemůžeme moc recyklovat. U mě to nejlepší hodnocení. Po Goldfingerovi asi druhá nejlepší "Conneryovka." ()

Fíla

Goldfinger je na vyšší úrovni. Thunderball, jistě, oceňuji. Velice dobrá Bondovka, ale na druhou stranu, která není, že? Jedno si ale neodpustím. V poslední vodní bitvě ke konci, jsem našel tak trošku blbůstky a Ti co mají bystré oko, by si jednu a druhou určitě také dali dohromady. Musím říct že Bond girl jsou snad čím dál krásnější s každým dílem. Rozkošná Claudine Auger. Sean Connery předvedl standartní Bondovský výkon. 7,5/10 ()

mahler

Komentář může obsahovat pár spoilerů: ,,Je úplně mrtvá" Čtvrtý příběh agenta 007 je sice good, u mne se setkal s několika ale ... je to moc zdlouhavé, moc přetechnizované. Podmořské scény určitě byly svého času revoluční, ale působí zase a zase zdlouhavě. Tomuto filmu by určitě slušelo zkrátit ho tak o 25 minut. Tři a půl hvězdičky, na čisté čtyři to není. James Bond: Connery opět agent na svém místě, škoda že ho čekala už jen jedna pořádná bondovka. Akce: Ano, akce zde je. Buďto moc zdlouhavá nebo moc zrychlená (závěr na kluzáku vypadá jak z nějaké grotesky). Bondgirl: Claudine Auger v pořádku, Martine Beswick jen na chvilku a do počtu, na malém prostoru kraluje Luciana Paluzzi. Padouch: Emillio Largo je takovým spíše řadovým záporákem ale díky pásce přes oko vypadá alespoň cool (a navíc má ital Adolfo Celi vizáž bosse Cosa Nostry), Fiona Volpe (Luciana Paluzzi) je báječná femme Fatale ale má málo prostoru. I tak je to ale jedna z nejlepších mrch které 007 potkal a scéna její likvidace je docela nápaditá. Ostatní posluhovači jsou dobří akorát jako žrádlo pro žraloky případně terč na harpuny. Hudba: Nějak mi neutkvěla v hlavě. Prostě ne ... Kniha: Tuto krátkou povídku si už moc nepamatuji, snad jen že byly ukradeny atomovky, na konci Domino opravdu střelila Larga do zad pod hladinou moře, postavu Fiony Volpe si v ní nevybavuji. Brzy si to přečtu znovu. James Bond will return: Žiješ jenom dvakrát ()

lekr

Jedna z nejlepších filmových bondovek!! Tomuhle filmu neschází absolutně nic. Akce zvládnutá na jedničku, bravurně napsaný scénář a Connery hláškující o život. Co víc si přát...... ()

Martin741

V poradi stvrtu bondovku Thunderball reziroval opat Terence Young, a ja som s jeho reziserskou pracou maximalne spokojny. Vo filme najdem vsetko, to, co v sekcii 007 mam rad : perfektny scenar, Sean Connery, bondgirl Claudine Auger, Aston Martin, vyhravky pana Q, zaporak Adolfo Celi taktiez. A najviac sa mi lubili podmorske akcne sceny /male ponorky, potopena stihacka.../ : jo a hlavne ten akcny masaker na konci. Druha najlepsia bondovka po Goldfingerovi. 100 % ()

kaposlav

Začína mi to všetko pripadať, že je to na jedno kopyto. Takmer u každej bondovky je to skoro podla toho istého scénara. ()

joeybarbaro2

Pro mě nejslabší Conneryho bondovka. Jak sám řekl, během tohoto natáčení onda nenáviděl, a je to sakra vidět. Film Thunderball nemá vůbec moc propracovaný děj a sám jsem se v něm ztrácel. Zničehonic se lítalo, krmilo a pak se propichovalo harpunama. nevím čím to bylo, viděl jsem to jen 1x a možná jsem měl jiné starosti a filmu jsem nevěnoval takovou pozornost. No, asi si to budu muset pustit ještě jednou, ale prozatím - 5/10. ()

Vyhy

Milá bondovka, která díky své dlouhé stopáži a absence akčních sekvencí a zapamatovatelných momentů, u mně upadne do zapomnění. Nebýt Conneryho a jeho šarmu, tak by si na film nikdo po tolika letech ani nevzpomněl. Ale on tomu opět dodává šťávu a náboj. Akce je naivní, ale takovým tím starým stylem, který snadno odpustíme. Problém je, že záporák nemá moc energii a charisma a děj je víceméně o ničem. Přesto, jsem rád, že jsem viděl a Connery neměl chybu a ani krásné slečny. ()

shyster

004 - Zvláště závěrečná několika minutová podmořská bitka zvedla hodnocení čtvrtého pokračování Bonda. Bez této ikonické scény by to byl jen průměrný Bond. ()

Elyssea

Je zajímavé sledovat, jak Bond s postupem času vykrádá sám sebe. Thunderballu se to netýká. Měla jsem spíš na mysli, že zápletky ze starých dílů se obnovují v dílech nových. Nemůžu jinak než obdivovat celou podvodní sekvenci, jejíž natáčení si opravdu nedokážu představit. I dneska, když se nad některými triky jen pousmějete, souboj potápěčů rozhodně obstojí. Sean Connery po hrůziplném souboji dokázal, že přeci jen On je ten nejlepší Bond. ()

Attta

Tak tahle bondovka mě hodně zaujala. Až na šnečí tempo některých podvodních soubojů to bylo hodně akční a kvalitně natočené (v rámci tehdejších možností). Film mě celkově překvapil. ()

DruidKarel

715. hodnocený film: Rozhodně stejně dobrý film s agentem 007 jako tomu bylo v případě vynikajícího goldfingera (a to je skutečně co říct). Vynikající soupeř a navíc úžasné podvodní záběry dělají z Thunderballu skutečný skvost a další vynikající kapitolu o Jamesi Bondovi. Navíc je zde opět další škála tehdejších krasotinek, které podlehli (jako vždy). Vynikající závěr a celý film. Hudba jako vždy skvělá, proto 5* není ani snad překvapením. 5* ()