Ceberus

Viděl jsem jenom půlku, někdy to musím dokoukat... Jinak pohodový Bond za standardní tři hvězdy, i když vizuální efekty už jsou dnes samozřejmě úsměvné. Asi už vím, který film inspiroval Dominika Feriho - Bond si tady násilně vynutí polibek a pak i sex pod pohrůžkou, že jinak prozradí něco, kvůli čemu slečna může přijít o práci. No a poté už je slečna okouzlena. Natočit něco takového dneska, tak je z toho feministický skandál. ()

Gromit

Viděl jsem téměř všechny bondovky, ale žádná z nich ve mne nevyvolala takové nadšení jako Thunderball. Proč? Protože je nejsvižnější, nejnápaditější, nejexotičtější a nejvtipnější. Prostě NEJLEPŠÍ! ()

donkocicak

Jeden z nejlepších snímků s Jamesem Bondem, zaujmou zejména podmořské scény, které jsou velmi dobře natočené. Krásně bylo sejmuto i prostřední Nassau. Adolfo Celi je jako hlavní záporák vynikající a celých 130 minut tohoto velkolepého dobrodružného snímku uteče jako voda. Což se o nepovedeném remaku Nikdy neříkej nikdy říci nedá... ()

xenopus

Jakožto člověk s potápěčským výcvikem vidím v tomhle filmu pár faktických bot jako vyrovnávání, dekomprese apod., ale čert to vem. Zrychlené záběry mi vadí, vypadá to tak trochu... pouťově. Sean skvělý jako vždy, jen moc sarkastických hlášek, srovnám-li to s Goldfingerem, mu v Thunderballu scénáristi nenapsali, a to je škoda. Pár jich je, a dobrých, ale hlavně zezačátku. Vůbec druhá polovina filmu je taková nevýrazná. Ale chápu, že před 45 lety diváci uchcávali z pouhého podvodního záběru, to tam ani nemusel být Bond. James Bond... Slabší 4*. ()

Oskeruše

Přesunout hřiště finálového zápasu pod vodu je odvážný nápad. Podmořské souboje zrychlí tep divákům přivyklým na už poněkud fádní honičky v superrychlých autech, jen tak tak se držících na klikatých horských silničkách. Bitky v luxusních sídlech, na vojenských základnách – to vše už tady bylo. Pod hladinou je svět mnohem klidnější, voda klade člověku odpor, a tak i závěrečný duel černá kontra červená působí jakoby zpomaleně, možná rozvlekle … nudně. A snad si to uvědomoval i režisér bondovky – jen nevím, jestli nereálně zběsilá jízda lehce „transformeřího“ člunu je tou pravou kompenzací. Bod za žraločí bazének! :o) Poznámka na okraj: Bílý kocour si nevšiml, co se stalo s nebohým neplavcem po výbuchu člunu. A taky pochopil (po odborném výkladu chytřejších), že když vyletí s loďkou do vzduchu i atomovka, nedojde ke štěpné reakci a nic fatálního se vlastně nestane. To jsou věci! ()

Tiiso

Thunderball je velmi svižná a rychlá bondovka. Více se zde děje než mluví a miluje. James sice nějakou tu krásku potká, ale celý duch filmu je hodně rychlý. Už úvodní rvačka s falešnou vdovou naznačuje jak bude film vypadat. A pak to jde ráz naráz. Podvodní scény jsou působivé a taktéž dobře působí i nápad ponořit stíhací bombardér pod hladinu moře. Ačkoliv jsem nyní vyzdvihl klady snímku, thunderball je pro mě pouze průměrný film o dvojté nule. Vždy když ho shlédnu, brzy mě vyprchá z mysli a tak nějak nedokážu zážitek udržet v sobě samém. Tudíž tři. ()

Kariya

Byla by to možná moje nejoblíbenější bondovka, nebýt pár scénáristických prapodivností. Hlavní plusy: Je tady fakt hodně hezkejch ženskejch=). A je tady ta vynikající scéna pod mořem - bitva potápěčů, kterou miluji od malička, ale i ta má své mouchy. Ze začátku vůbec nikomu, kdo byl zasžen harpunou či probodnut nožem krev neteče, až ke konci.... Kdykoli vidím ve filmu, že je někdo zastřelen, probodnut atd. a není tam krev, je to pro mě známka, že filmař zřejmě nemá koule na to, tam tu krev dát nebo já nevim.. 80% ()

MRPitivier

Čtvrtý díl této velkolepé série mě trochu zklamal! K režii se vrátil T. Young, ale bohužel Thunderball utrpěl na příběhové kráse...Young byl známý z minulých dílů napínavostí a velkým počtem odboček z hlavního děje k akčním meziscénám, které ale bohužel chybí a to ubírá na kvalitě filmu, jak v akčnosti, tak plynulosti děje! Young má odlišný styl než G. Hamilton, ale nechápu proč se ho v tomto díle snaží napodobit v přímosti děje, místo aby byl svůj! Proto hodnocení dolů a ještě jeden důvod, poslední "akční" scéna pod vodní hladinou je plná absurdit a zmatku, na absurdní věci je člověk zvyklý díky nadsázce, ale tohle je technická nedokonalost! Ale stále je to výborný film s kvalitním námětem, výborným 007 v dobré kondici a hračky opět nechybí! Bondgirl je krásná a nakonec se přidá na stranu Bonda, ale v průběhu působí nesměle, řekl bych až nezkušeně v hereckých dovednostech! Záporák, Emilio Largo, je samozřejmě číslo 2 v organizaci SPECTRE, ale chybí mu šmrnc Goldfingera, krvežíznivost Granta či nekompromisnost Rosy Klebbové! Prostě mu nevěřím ani minutu, že by vážně dokázal zničit Miami atomovou bombou! Pro mě slabší Bond v podání Seano Conneryho, ale ne kvůli hereckým nedostatkům, ale převážně přehmaty ve scenáři a v režii potápějí tento film na dno Atlantského oceánu u pobřeží Miami! ()

TommyDiamond

Bond. James Bond. Nejschopnější agent Jejího veličenstva s krycím číslem 007 je opět zpátky. Musím říct, že čtvrtý díl je z první čtyřky asi nejslabší. Bylo zde plno věcí, které mi vadili. Boje pod vodou mě vůbec nenadchly a zpomalovací scény (auto a na lodi) mě přišli trochu ubohé. Občas kvalita celého příběhu závisí na padouchovi. A právě o tom bondovky jsou. Od Jamese Bonda se čeké zničení zla. Od padoucha, že bude co nejdéle a překvapivě odolávat. A právě padouch byl v thunderballu hlavní kámen úrazu. Bond Girl..... byla krásná,ale u mě pořád vede Daniela Bianchi ze srdečných pozdravů. Celkově 55% ()

Godhaj

,,You've been reading the wrong books, Mr. Bond." Tuto bondovku mohu s klidným svědomím trochu vychválit. Zajímavý příběh doplňují promyšlené podvodní scény, kterých je poměrně dost, ale nenudí. I samotný Bond si trochu polepšil, zdál se mi vtipnější a pohotovější a více akční než v předchozích dílech. Neprosto nezvládnutá byla ovšem závěrečná neskutečně natahovaná bitva potápěčů, která byla nepochopitelně zrychlená, takže působila spíše dojmem nějaké grotesky. ()

departed

Hodně slabá bondovka. Nezajímavá zápletka, hrozná vřískající hudba, nevýrazný záporák působící směšně a zbytečně natáhlá stopáž. Ne, nebavilo. ()

Knor

Po Dr.No asi nejlepší bondovka s Connerym. Má to rychlý děj, hodně akce a skvělý podmořský scény, kterých je tu fakt požehnaně. Bond má pořád víc vymakanější hračky a pořád se to blýská krásnejma holkama. ()

celticek

Tak z prvních bondovek určitě nejlepší. Z mého pohledu. Dobrá akce, super scénář, podvodní scény, sexy mrcha z Spectre. ()

Najt

Bond č.4 a zatím nejlepší bond z těch všech čtyrech. Sice se scenaristicky nevyrovná o 2 roky starším pozdravům (č.2), ale efektně a akčně se jedná zatím o nejlepší díl (od 1. po 4.) Troufnu si říci, že Thunderball patří mezi top bondovky vůbec a určitě mezi top Connerovkami. Edit : po druhém shlédnutí se držím víceméně stejného názoru jako předtím. Podvodní akce je dobrá, vybuchy a efekty parádní, bond girl nádherná bond hudba se taky povedla no a bond hračky pomůžou v nouzi. Takže super. ()

helrohir

Kvalita prvých štyroch filmov o agentovi 007 má podľa mňa stúpajúcu tendenciu. Thunderball je asi najlepšia bondovka s Connerym, respektíve je na jednej úrovni s ďalším titulom Žiješ len dvakrát. Úžasné sú najmä podvodné scény a obdivujme Seana, že sa v scéne so žralokmi nenechal zastúpiť kaskadérom. Sean Connery je šarmantný, sarkastiký a skvelý ako vždy, záporák je dostatočne charizmatický a bondgril je krásna, takže je to bondovka so všetkým čo má mať. ()

maoc

Plusem je fajn zápletka, krásná Bond Girl (zatím asi nejvíc můj typ), fantastické podvodní scény a skvělé humorné záseky. Na druhou stranu zamrzí zbytečné nelogičnosti ve scénáři (převoz bomb, zmatená scéna v podvodní jeskyni, uspěchaný, i když efektní konec) a totálně přepálené zrychlení filmu a celá akční scéna při tryskojízdě Disco Volante. To prostě muselo působit směšně už tehdy. Škoda. Silné 3 hvězdy, ale ambice byly skoro na 5 :( ()

kubilov

Poprvé jsem z Thunderballu nebyl příliš nadšen, trochu mě po vynikajícím Goldfingerovi zklamal, ale na druhé shlédnutí už jsem si naplno vychutnal uchvacující podvodní akce, které nepotřebují komentář a přesto fascinují. Byť slabší než Goldfinger, přesto to na 5* stačí. ()