Ray Kinsella (Kevin Costner) žije se svou manželkou a malou dcerkou na vlastní farmě v Iowě. Vede spořádaný rodinný život a pečlivě se věnuje svému hospodářství. To se však změní ve chvíli, kdy k němu začne v kukuřičném lánu promlouvat tajemný hlas. Ray si obsah sdělení vykládá tak, že má na svém poli zbudovat baseballové hřiště. Jeho bláhovému nápadu se nejprve všichni vysmívají, on je však odhodlaný naplnit svůj životní sen. Za podpory své milující manželky se mu podaří přeměnit kukuřičné pole v hřiště, na němž se sny dokážou změnit ve skutečnost. Na jeho hřišti se zjeví slavní hráči baseballové historie včetně legendárního „Bosého“ Joea Jacksona (Ray Liotta), který už je ale dávno po smrti. Tajemný hlas s dokončením hřiště ovšem neutichá a promlouvá k Rayovi znovu. Tentokrát ho donutí vyhledat slavného amerického spisovatele Terrence Manna (James Earl Jones), který mu nakonec pomůže porozumět významu poselství a odhalit účel jeho hřiště. Poetický snímek se v roce svého uvedení setkal s vřelou diváckou i kritickou odezvou a byl nominován na Oscara ve třech kategoriích včetně té nejprestižnější za nejlepší film. Snímek si dokázal získat srdce řady diváků svou magickou atmosférou, v níž se mísí minulost s přítomností a povzbudivým poselstvím o odvaze jít za svým snem. (Česká televize)

juta

Pěkné, když se vám splní sen. Příjemné pokoukáníčko, které není dělané pro českého diváka. Tady prostě baseball nefrčí. Hřiště snů neurazí, dobře se na to dívá, ale jinak se řadit k lepším filmům nemůže. ()

Pepinec

Příběh natolik snový, že jsem se z něj probudil až druhý den ráno... Teď se jdu rychle podívat do koupelny, jestli nemám na čele vytlačenou americkou vlajku. ()

Boogeyman

Utahanej megadoják pro chlapy, kterej sice občas fakt dojme a na srdíčko zahraje, ale většinou je tak přehnaně uondaně klišé kýčovitej až je k smíchu. ()

hippyman

hodně divný snímek, kterému jsem prostě nepřišel na chuť. zvláštní směsi pohádky / sci-fi / dramatu nepomohl ani sympatický soundtrack. ostatní oscarové nominace mi nejdou do hlavy. přeslazená reklama na státy, jednou a dost. 50% ()

Aky

Milý a dojímavý film o tradicích, starém a novém, vztahu rodičů a dětí, snech a věcech, které jsou v životě skutečně podstatné. ()

misterz

Film, ktorý oplýva veľkou mágiou a kúzlom nečakaných "príjemných" náhod. Filmové remeslo tu bolo odvedené veľmi dobre. Nenútené trikové efekty dávajú dojem reálnosti a celkovej prirodzenosti, z tohto pohľadu sa dá povedať, že ide o jedinečný snímok. Jadro príbehu vychádza zo skutočnosti, kedy sa naozaj tým 8 baseballistom stalo to, čo tu bolo opísané hneď na začiatku - dostali doživotný ligový dištanc. K tomu nadväzuje aj pekná pointa, a síce že si každý zaslúži ešte aspoň jednu šancu, jedno prianie, ktoré stojí za to vyplniť. Hlavná postava (Kevin Costner) túto možnosť akýmsi zázrakom dostane, nielen pre seba, ale aj pre mnohých ďalších. A tak sa čaro okamžiku môže začať, príjemnou a nenútenou formou, ktorá dokáže navodiť hrejivú myšlienku, že mágia je niečo prirodzené, niečo čo je tu už od počiatku. 75/100 ()

Snorlax

Amerika je skutečně zemí netušených možností. Chlápek má manželku, malé dítě a velké dluhy, začne slyšet hlasy, zbaví se kvůli nim velkého kusu pole, které mu vydělává na obživu, a manželka od něj neodejde, neodvleče ho k lékaři, dokonce ho podporuje. Buď to můžete brát takhle vážně, pak je to na dlouhé kroucení hlavou. Nebo film vnímáte jako fantasy, pak je to možná ještě větší tragédie, protože vše je tak růžovoučké a slaďoučké, vše tak krásně do sebe zapadá a hlavně to Rayovi tak roštoumilounkatě vycháží, že čekáte, že to konečně pochopí i v bance a žapomenou, že má hypotéčičku. Jelikož je to film o baseballu, tak samozřejmě nemohou chybět americké nacionalistické proslovy a hlavně konstatování, že tato hra vlastně drží celou zemi pohromadě. No ještě že ten baseball Američané mají. ()

InJo

Velmi dobrý snímek s okouzlující atmosférou a jedním z nejkrásnějších happyendů. Po celou dobu převelice příjemné, milé, poměrně originální a opravdu hodně dojemné... Parádní feel-good movie, který zahřeje u srdce. 80 - 90 % ()

Anderton

Po niekoľkých nadšených reakciách som očakával výnimočný zážitok. Možno za to môže nezáživný baseball, možno príliš poetická atmosféra, ktorá nám vnucuje pocit niečoho silne mystického vo vzduchu. Ono to tam je, ale je to akosi nedotiahnuté, neviem, čo si mám potom o Costnerovej postave myslieť. Chcelo by to pre nás európanov remake, kde by Luis Figo počul hlas Eusebia, ktorý by mu radil postaviť futbalové ihrisko. ()

Tomco

moze byt. ked pristupite na mierne uleteny scenar realneho vs. fantasy sveta budete sa celkom slusne bavit, teda ak mate radi kevina costnera minimalne tak ako ja. nech si kazdy hovori co chce, je to vynikajuci charizmaticky herec. ()

Chrustyn

Doslova kouzelný film o průměrném chlapíkovi, který se rozhodl jít ve svém životě po směru znamení a ze svého kukuřičného pole udělal baseballové hřiště. Výborný scénář, skvělá režie, Costner sympatičtější než kdy předtím a báječná, optimistická atmosféra, která nadchne každého, kdo rád sní nebo si jen chce odpočinout u příjemného filmu. Nepochopitelně opomíjený film. ()

Jirka_Šč

SPOILER: Pokud nejste na konci filmu při sledování množství lidí, přicházejících někam, dojati, ale honí se vám hlavou, jak se tam všichni vejdou, případně, že pro ně není vybudována žádná infrastruktura, pak máte problém. Konec SPOILERu. Není to zlý film. Odpočinkový. Na můj vkus trochu "fantasticky" překombinovaný. S hezkým poselstvím, že člověk má věřit svým snům. Ale přesto jsem čekal o trochu víc. 70% - pokud jste milovníky baseballu (a Kevina Costnera - který je v tomto filmu vlastně docela dobrý), přihoďte si nějaké to procento navíc. ■ Z herců se mi nejvíc líbil James Earl Jones. ()

heyda

Hřiště snů je opět film přesně na hraně. 3 hvězdičky jsou málo a 4 hvězdičky moc. Celkově se však dá říct, že jde o přijemný filmeček, který je i dobře zapamatovatelný díky dobrým hereckým výkonům Costnera i Amy Madigan a příjemné hudby Jamese Hornera. Přesto se nemůžu zbavit pocitu, že tenhle film jde tak trochu mimo mě. Řekl bych, že je dělaný pro americké fanoušky baseballu a tímto mě režisér tak trochu ´´vyřadil ze hry´´. Baseball mě prostě nikdy nezajímal a proto mě to ani moc nechytlo. ()

Roman.Ticka

Výjimečně laskavý poetický snový film, který odráží jak světla reflektorů na baseballovém hřišti pečlivý a s určitostí osobní přístup režiséra i skladatele. Není divu, že tím nakazili i hereckou sestavu, která hrála stejně nadšeně jak procítěně. Samotný invenční příběh bohatý na fantazijní zvraty a obraty se úzce dotýká každého, kdo umí snít a má dar citlivého vnímání. Ráda zopakuji, že pečlivá osmdesátková práce si stále drží status precizní kvality a bezstarostné pohody. Bylo to tak zvláštně strhující, že mi ani moc nevadil provokativně se rýsující vercajk excentrika Kevina Costnera v tehdy módních narvaných jeansech.;-) ()

poz3n

Hodně zvláštní a až úsměvně pohodový film. Pro milovníky baseballu zřejmě klasika, pro mě snaha doplnit si tak často v mnoha seriálech a filmech zmiňovaný a citovaný snímek. Ač to může znít naprosto dementně, Hřiště snů je něco jako mix Blízkých setkání třetího druhu a Interstellaru, akorát v tom namísto vesmírných entit figuruje baseball. Neměl bych s tím vlastně žádný problém, jen kdyby to alespoň trochu dávalo smysl a já měl pocit, že je mi představován svět, který se řídí určitými pravidly. Bohužel mi přišlo, že je to ale přesně naopak. Každých pár minut se stalo něco, co posouvalo bizarnost celého dění dalším směrem, aniž by se tvůrci alespoň pokusili vysvětlit, proč je to vůbec možné a kde tedy jsou hranice toho jimi vytvořeného fikčního světa. Je to ale škoda, jelikož ta podivná atmosféra filmu se mi líbila a Kevin Costner se v 80. a 90. letech do takových rolí skvěle hodil. 6/10 ()

Bauer

První setkání s režisérem Philem Aldenem Robinsonem a je to více než milé překvapení. To, že Kevin Costner měl kvalitní filmy v době jeho největší slávy to už vím. Ale Phil zabodoval na plné čáře. Slovo, kterými bych popsal mé pocity po skončení filmu, je UCHVÁCEN. Něco tak nádherně silného jsem delší dobu neviděl. Tajuplná atmosféra, díky níž jsem byl vtáhnut do děje, je znamenitá. Ze začátku jsem nevěděl, o co jde a ke konci to všechno začalo tak krásně do sebe zapadat. Na konci mi ukápla slza. Kevin Costner je dobrý herec, jenž měl před hodně lety čuch na dobré scénáře. A tímto filmem to potvrdil. James Earl Jones je velmi sympatický. Scéna, kdy se seznamuje s Costnerem mi přišla vtipná (zbraň v kapse). Nádherný film!!! ()

Earl_23

Baseball mi nic neříká, ale Costner s Jonesem mi ho opravdu krásně přiblížili. Možná že je Hřiště snů americká báchorka se slabším příběhem, ale zároveň i dojemný snímek o lásce k tomuto sportu. Naprosto magické a mrazící :-). ()

Lacike

Kultový americký film s legendárnou hláškou: ak sa ti postaví, tak nejaká príde. Ale tak nejak to tam furt opakovali. Ani na druhý pokus som genialitu tohto filmu nepochopil. A to mám rád dojáky, ktoré chytia za srdiečko. Ani baseball mi nie je proti srsti. Costnera zbožňujem. Ale pri tomto film som skoro zaspal. Je to taký iracionálny poetický film o slepej viere v zázraky či čo. Ja neviem. Ani záver s otcom ma nedojal. Možno preto, že nemám nekonečnú túžbu stretnúť svojho otca, ktorého som nikdy nevidel. Tak neviem. Asi to je jeden z filmov, ktorý nikdy nepochopím a tretíkrát to už skúšať nebudem. ()

Hřiště snů se dočká televizní adaptace

Hřiště snů se dočká televizní adaptace

16.08.2021

Streamovací služba Peacock ve spolupráci s Universal Television plánuje uvést moderní televizní verzi klasického fantasy dramatu Hřiště snů. Příběh farmáře, který se pod vlivem zvláštních úkazů… (více)