Série(3) / Epizody(18)

Recenze uživatele MarekT k tomuto seriálu (1)

Black Books (2000)

Další z řady slavných britských sitcomů, tentokrát z prostředí knihkupectví. Prostřední Linehanovo dílo mě ovšem nedokázalo zaujmout jako první řada IT Crowd nebo ostatní sitcomy, tudíž zde jsem ani na minutu nepomyslel na to, že bych mohl hodnotit pěti hvězdami. Vtipy tu samozřejmě jsou, hlavně díky cyničnosti Bernarda, ale ten jejich výskyt je nižší a někdy jsem se prostě nesmál - zato klasiku si vychutnávám v každém díle. Navíc mě moc nepotěšilo, že Linehan některé vtipy či zápletky z IT Crowd opakuje (vím, že BB byli dříve, ale IT jsem viděl jako první). Přesto je to pořád jeden z těch lepších seriálů, které dokáží zabavit, ale po Bernardovi či Mannym se mi tolik nestýská jako třeba po Basilu Fawltym, Reném Artoisovi či Edmundu Blackadderovi. Takže slabé čtyři hvězdy. Bohužel, jak to tak vypadá, produkty privátních TV jsou oproti těm veřejnoprávním slabší nejen u nás, ale i v Anglii... *** Doplněk: V původní části komentáře jsem zapomněl dodat, že jsem neviděl kvůli problémům s titulky všechny díly. Po nějakém čase jsem se rozhodl vrátit k epizodám ještě neviděným, což jsem asi dělat neměl. Zde se mi také potvrdilo, že seriál je nevyvážený - po geniálním fóru či scénce následuje zase vtípek trapný - a že kromě výborného Bernarda tu není další podobně srovnatelný zdroj humoru. Manny je průměrem a Fran je nesympatická. Aspoň, že Linehan je naštěstí otcem seriálu IT Crowd (který se ale po 1.sérii vyčerpal!), jinak bych kult okolo jeho osobnosti už tuplem nechápal. Ač mě to mrzí, poprvé musím britcom hodnotit za tři hvězdy (považte, že už čtyřhvězdičkový britcom je pro mě důvodem k trpkému úsměvu). ()