Prvý diel ma skvelo navnadil. Daňové priznanie, skíni a predovšetkým jehovisti. V prvej sérii bol však už len jeden ďalší, ktorý by som vyzdvihol. Bezpečnostné dvere a spolužiak so sexy hlasom. Takže úvodných šesť dielov bolo cestou z kopca do kopca. V druhej sérii išla kvalita vyššie, či skôr sa zmenšili skoky medzi stupňami zábavnosti. Tu by som vyzdvihol mafiána analfabeta. Celkový dojem mi však kazí postava Mannyho. 20 rokov plešatý týpek čo si silou mocou drží posledné chlupy na hlave, nech už mu rašia kdekoľvek. Miestami dosť vtipné, ale celkovo len dobré.(23.3.2013)

Bernard je prostě týpek, jaký se jen tak nevidí. Je protivný a sobecký, ale tím nejúžasnějším a nejvtipnějším způsobem..až frajerským. :) Nepokrytě si z Mannyho dělá svého poskoka a navzdory tomu co říká, víme, že by se bez něj neobešel. Všechno řeší ignorací, všude kolem je nepořádek, nezbytná cigára a hlavně láhev červeného vína. BB je úžasný britský sitcom s kupou hlášek a památných scének. Vedlejší postavy v podání Billa a Tamsin jsou taky perfektní, ale Dylan Moran vede! :) Bernard: Upřímně, po dlouhých letech pití a kouření se nad sebou občas zamyslíš a řekneš si... Někde mezi první cigaretou u kávy po ránu a poslední skleničkou když močíš na rohu ve 3 ráno, podíváš se na sebe a řekneš si: "Tohle je úžasné... Tohle je ráj!" http://www.youtube.com/watch?v=9M0ZO8jO4s8 IIIIIIIII http://www.youtube.com/watch?v=aaeeCV8eRr4(14.1.2012)

Originalita nezná mezí, kór ve Velké Británii, kde se téměř z každého světově známějšího seriálu stává kult. Zdá se, že i u nás se stane něco podobného nebo k tomu Black Books má rozhodně namířeno. Po delší době jeden z novějších britcomů na našich televizích čímž jsem velice šťastný i když kvůli tomu přerušili vysílání Červeného Trpaslíka. Celé je to takové ztřeštěné, praštěné, bláznivé ale jen díky hlavním hercům, kteří jsou originální svým způsobem chování a rozhodně nešetří hláškami, které padají a padají a člověk se směje a směje a nakonec zjistí, že na ten samý díl kouká už po páté. (95%)(14.10.2006)

Další báječný sitcom s bezkonkurenčním britským humorem tentokrát z prostředí knihovny, ve které je její majitel nejradši když tam nikdo nechodí. Cholerický, pijící víno a neustále kouřící Dylan Moran, jeho otloukánek a člověk co za něho všechno udělá Bill Bailey a jeho jediná kamarádka Tamsin Greig, jsou naprosto perfektní a v jejich rolích si neumím představit někoho jiného.(11.12.2007)

Naprostá kanonáda slov a skřeků Dylana Morana a každý díl je napěchovaný k prasknutí parádními gagy, scénkami a grimasami. Británie je v komediích prostě nepřekonatelná. Martin Freeman či Simon Pegg jako třešničky na vysmátém dortu. Manny a Fran jako pořádně sladká šlehačka, která oslazuje jednotlivé díly neskutečným způsobem. Nemůžu nevypíchnout geniálně dokonalý (povšimněte si tohoto spojení - má vážně význam) třetí díl první řady s neskutečně odzbrojující pointou. Tenhle ujetý kousek mám doopravdy rád a to by v tom byla kniha, aby se to nelíbilo i vám. P.S.: Mnohem slavnější IT Crowd zaostává...1. série = 100% | 2. série = 90% | 3. série = 90%(16.9.2006)

• - Tamsin Greig (představitelka Fran) byla během natáčení první série těhotná. (Morien)

• - Scény před knihkupectvím byly filmovány před skutečným knihkepctvím Collinge & Clark v Londýně. (exitak)

• - V 1. epizodě 3. série Manny (Bill Bailey) leknutím rozplácne muffin o pult, v další scéně je však ale zákusek opět celý. (Moloko_El)