Originalita nezná mezí, kór ve Velké Británii, kde se téměř z každého světově známějšího seriálu stává kult. Zdá se, že i u nás se stane něco podobného nebo k tomu Black Books má rozhodně namířeno. Po delší době jeden z novějších britcomů na našich televizích čímž jsem velice šťastný i když kvůli tomu přerušili vysílání Červeného Trpaslíka. Celé je to takové ztřeštěné, praštěné, bláznivé ale jen díky hlavním hercům, kteří jsou originální svým způsobem chování a rozhodně nešetří hláškami, které padají a padají a člověk se směje a směje a nakonec zjistí, že na ten samý díl kouká už po páté. (95%)(14.10.2006)

Dost zvláštní humor, zaplaťpánbůh jen za tři série po šesti dílech. Bernard se po chvíli stane otravným jak ostnatý drát v zadku a Fran je neslaná nemastná. Jediný, kdo za něco stojí, je Manny. Občas se vyskytnou dobré hlášky a cesta autobusem do zaměstnání slušně uteče. Ta atmosféra knihkupectví, ten smrad z chlastu a cigaret, to vše na mě jenom sálá... Brrr...60%(6.4.2011)

Bernard je prostě týpek, jaký se jen tak nevidí. Je protivný a sobecký, ale tím nejúžasnějším a nejvtipnějším způsobem..až frajerským. :) Nepokrytě si z Mannyho dělá svého poskoka a navzdory tomu co říká, víme, že by se bez něj neobešel. Všechno řeší ignorací, všude kolem je nepořádek, nezbytná cigára a hlavně láhev červeného vína. BB je úžasný britský sitcom s kupou hlášek a památných scének. Vedlejší postavy v podání Billa a Tamsin jsou taky perfektní, ale Dylan Moran vede! :) Bernard: Upřímně, po dlouhých letech pití a kouření se nad sebou občas zamyslíš a řekneš si... Někde mezi první cigaretou u kávy po ránu a poslední skleničkou když močíš na rohu ve 3 ráno, podíváš se na sebe a řekneš si: "Tohle je úžasné... Tohle je ráj!" http://www.youtube.com/watch?v=9M0ZO8jO4s8 IIIIIIIII http://www.youtube.com/watch?v=aaeeCV8eRr4(14.1.2012)

Každý správný knihovník má rád svoje zákazníky, protože díky nim je živ. Bernard Black není správný knihovník a svoje zákazníky ze srdce nenávidí. Kromě toho kolem sebe jen zřídkakdy někoho snese a je proto zázrak, že se v jeho blízkosti bez (závažnější) újmy na zdraví dokážou pohybovat náhodně přijatý podřízený Manny a sociálně nepružná Fran. Ale ještěže tak, protože s tímhle nesourodým trojlístkem je legrace přímo náramná. Nejde sice o tak šikovně vybroušený poklad, jakým se pro Linehana o pár let později staly vybrané série IT Crowd, ale o to snad ani nejde. Hovězí hlas a gumová tvář Dylana Morana dokážou totiž i ty přepálenější linky povýšit na příjemnou zábavu a nejlepší epizody pak na rodinný festival smíchu. Není se tedy čemu divit, že se o více než dekádu později, v době na vyloženě vtipné sitcomy čím dál střídmější, vzpomíná na Black Books jako na legendu.(13.9.2015)

Knihkupectví, které asi moc nevynáší, ale především diváka potěší. Dylan Moran je výborný komik. Ještě jsem neviděl všechny epizody, tak nebudu moc básnit až je zhlédnu ještě něco napíšu. Hlavně si asi nepouštět český dabing, protože je to dost síla. Povedené a všechny série vtipné jak nejvíce můžou. / Viděné epizody z 1-3 série *18.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 9/10 )(23.4.2010)

• - Mac McDonald, který v kultovním britském seriálu Červený trpaslík (od 1988)  hraje kapitána Hollistera, se v seriálu objeví v jednom díle jako zákazník. (exitak)

• - Bernardův účetní v první epizodě se jmenuje Voleur, což francouzsky znamená zloděj. (SKAmilka)

• - Postavu Bernarda napsal Dylan Moran, který ho v seriálu i hraje, podle skutečného majitele knihkupectví v Dublinu, kterého potkal. Popsal ho takto: "Vypadá, že zrovna vypil šálek kyselého mléka. Má v obličeji výraz neustálého hnusu, jak mu léta nelibosti navěky zdeformovaly tvář." (Morien)