Můj zfilmovaný životní sen: NEprodávat knížky ve vlasním knihkupectví, kde divnej chlap s účesem Ondřeje Hejmy za mě odvede všechnu práci, lejt jako to hovado, stát se cynickým komikem, za kterého mluví hmatatelný pivní odér z předchozí noci a konečně každičký den poobědvat lahvinku bílého, kterou přinese, vzhledem k bídáckému životnímu stylu, nádherná promiskuitní bojovnice, co prodává cinkrlátka. CHCI TO!(7.4.2010)

Bernard je prostě týpek, jaký se jen tak nevidí. Je protivný a sobecký, ale tím nejúžasnějším a nejvtipnějším způsobem..až frajerským. :) Nepokrytě si z Mannyho dělá svého poskoka a navzdory tomu co říká, víme, že by se bez něj neobešel. Všechno řeší ignorací, všude kolem je nepořádek, nezbytná cigára a hlavně láhev červeného vína. BB je úžasný britský sitcom s kupou hlášek a památných scének. Vedlejší postavy v podání Billa a Tamsin jsou taky perfektní, ale Dylan Moran vede! :) Bernard: Upřímně, po dlouhých letech pití a kouření se nad sebou občas zamyslíš a řekneš si... Někde mezi první cigaretou u kávy po ránu a poslední skleničkou když močíš na rohu ve 3 ráno, podíváš se na sebe a řekneš si: "Tohle je úžasné... Tohle je ráj!" http://www.youtube.com/watch?v=9M0ZO8jO4s8 IIIIIIIII http://www.youtube.com/watch?v=aaeeCV8eRr4(14.1.2012)

Ze začátku mě seriál moc nepřesvědčil ale po pár dílech jsem si na tu zvláštní trojku a jejich knihkupectví zvykl stejně jako na jejich humor a začal se velice dobře bavit. Není to tak kvalitní jako "Partička IT" ale jedná se o jeden z těch lepších britských sitcomů, který je mi sympatický obsazením i tím, že zbytečně nevrší další a další epizody jako je tomu u amerických kolegů.(2.5.2010)

• Tom Hardy

Docela se tu v té záplavě nadšených hvězdiček ztrácím. Partičku IT, Červeného Trpaslíka nebo třeba klasickou Černou zmiji si užívám v každém díle, u Black Books jsem fascinovaně hleděl na neskutečně hluché scény, do kterých byly jen čas od času opatrně vloženy nějaké vtípky. Opravdu nechápu zdejší nadšení – těch fórů je v jednotlivých dílech poměrně skromně a většinou ještě vyšumí do ztracena. První „výborně“ hodnocený britcom, u kterého jsem se víceméně nudil – 2 ½*…(13.8.2008)

"Well, to be honest, after years of smoking and drinking, you do sometimes look at yourself and think... You know, just sometimes, in between the first cigarette with coffee in the morning to that four hundredth glass of cornershop piss at 3am, you do sometimes look at yourself and think... ... this is fantastic. I'm in heaven." Yep to je Bernard velice vtipný, nenapravitelný, rošťácký, neustále opilý a s cigárem v hubě. Miluji všechny postavy, ale jeho samozřejmě nejvíc. Jelikož mám vystudovanou knihkupeckou školu vím, že tohle je sen každého knihkupce mít takový krám a super kolegu Mannyho a kamarádku Fran.(15.9.2011)

• - Během filmování 1. série dostal Bill Bailey  (hraje Mannyho) chřipku při natáčení dílu "Cooking The Books" a Dylan Moran (Bernard) si zranil krk při natáčení epizody "Manny's First Day." (DivX)

• - Graham Linehan, režisér a spolutvůrce seriálu, se objeví v malé roli v epizodách "Manny’s First Day" (jako chlápek v tričku I LOVE BOOKS) a "The Big Lockout." (Morien)

• - Postavu Bernarda napsal Dylan Moran, který ho v seriálu i hraje, podle skutečného majitele knihkupectví v Dublinu, kterého potkal. Popsal ho takto: "Vypadá, že zrovna vypil šálek kyselého mléka. Má v obličeji výraz neustálého hnusu, jak mu léta nelibosti navěky zdeformovaly tvář." (Morien)