,,VŠICHNI LIDI VYPADNĚTE! JE TO MŮJ OBCHOD!!..... Jste připraveni na pořádnou porci toho nejkvalitnějšího britskýho humoru dávkovanýho po 20ti minutách? Co může vzniknout jinýho spojením irskýho opilce nesnášejícího lidi Bernarda, s téměř Božím stvořením, jenž by mohlo být klidně maniakem Mannym? KNIHKUPECTVÍ! Nesmím zapomenout na Fran, která prodává věci, o kterých neví k čemu jsou, má ráda víno (vlastně cokoliv) a má smůlu na chlapy. Nesourodá trojice, která bez sebe nedokáže žít, je snad od Hotýlku tím nejlepším, co jsem v tomto žánru viděl! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci vidět bradku, na který visí idiot. 2.) Jsem neustále nalitej a mám kámoše, kterej tak jenom vypadá. 3.) Chci umět vyrobit víno, které dokáže otrávit Papeže! 4.) Chci se stát PR manažerem roku. PŘÍBĚH **** HUMOR ***(14.11.2010)

Jsem rád, že se mě tento kvalitní seriál dostal do rukou, jelikož má perfektní herecké obsazení a anglický humor, ale i přes všechny výborné díly se nachází i vcelku dost špatné a né všechny díly jsou vyrovnaně zábavné. Přes všechny mouchy, co tento seriál nabízí se řadí mezi mé oblíbené a hodnotím 4,5 hvězdičky... Intro: http://www.youtube.com/watch?v=1P984xbsb3o(3.8.2008)

Velká Británie byla vždycky plodná na humorné a kvalitní seriály, sitcomy a pořady. Odjakživa. Black Books v podstatě pokračuje v tradici; není to žádná oslnivá televizní bomba zastiňující slavnější předchůdce (na což si tu ani nikdo nehraje), ale vkusný anglický humor s velmi sympatickými hlavními protagonisty a rozverně hravými problémy. Oddech s příjemně malým výskytem trapnosti. 70%(9.10.2006)

Když jsem to viděla poprvé, nevěděla jsem, co si o tom mám myslet, ale nepřestávala jsem se smát. Nyní, když mám za sebou všechny díly, mohu říci, že je to jeden z nejpovedenějších a nejvtipnějších sitcomů. Nejde si neoblíbit všechny tři hlavní postavy, osobně mám ale slabost pro Bernarda. Takový antikvariát chci i u nás...(29.12.2007)

TV-seriál. Britskému humoru já zřejmě nikdy zcela nepřilnu, ovšem výjimkou u mne bude vždy fenomenální seriálový Mr. Bean, a po zhlédnutí 3. série Black Books je onou výjimkou i tato seriálová satira. | 1.série (85%), 2.série (85%), 3.série (85%) > Průměr: 85% (5*) |(27.1.2015)

• - Bill Bailey (hraje Mannyho) se narodil se jménem Mark, na Billa si jej změnil, když si jeho učitel hudby ve třídě zpíval "Won't You Come Home Bill Bailey". (DivX)

• - Mac McDonald, který v kultovním britském seriálu Červený trpaslík (od 1988)  hraje kapitána Hollistera, se v seriálu objeví v jednom díle jako zákazník. (exitak)

• - Postavu Bernarda napsal Dylan Moran, který ho v seriálu i hraje, podle skutečného majitele knihkupectví v Dublinu, kterého potkal. Popsal ho takto: "Vypadá, že zrovna vypil šálek kyselého mléka. Má v obličeji výraz neustálého hnusu, jak mu léta nelibosti navěky zdeformovaly tvář." (Morien)