Série(3) / Epizody(18)

Recenze uživatele GOREGASM k tomuto seriálu (1)

Black Books (2000)

1. série - ***** (95%) Nihilisticky černohumorná britská klasika. Lepší čtyřsloví mne pro tuhle knihkupeckou odyseu Dylana Morana nenapadá. Většího bastarda za prodejním pultem jste prostě neviděli, a když k němu nakopnete prvoligové nemehlo jménem Manny (Bill Bailey) dojde k bezvýchodně třaskavé reakci ve vaší bránici. Kontrast vesmírem neposkvrněného Mannyho a upřímného hulváta Bernarda pohání neúnavně každou epizodu. A když se k nim přidá vztahy frustrovaná Fran a sem tam tehdy ještě neznámá tvář britské komedie (Nick Frost, Martin Freeman), máme na světě další britskou klasiku. 2. série - ***** (100%) Druhá série se svou vysokou kvalitou od první moc neliší, ale dovolím si říct, že je vyrovnanější a bez slabých míst. Manny je ultimátní tele a Bernard pije, kouří a sekýruje všechny okolo s takovým nadšením, že bych málem zapomněl na Fran, která dostává mnohem lepší hlášky a její exkurze do jedné nejmenované kanceláře a kolega, který si nonstop hraje s koulema, nemají chybu. 3. série - ***** (90%) Úvodní epizoda se Simonem Peggem nastaví laťku proklatě vysoko a ta se daří udržet až téměř do konce. Poslední epizoda evidentně nebyla plánována jako poslední a je škoda, že tak skvělý seriál nemá plánované ukončení, ale i tak je to fajnšmekrovsky osobitá osmnáctidílná taškařice. ()