Série(3) / Epizody(18)

Recenze uživatele Pajky3 k tomuto seriálu (1)

Black Books (2000)

Trvalo mi možná dýl než půl roku, abych vůbec dokázal dokoukat první sérii. Tím nechci říct, že by byla vysloveně špatná, jen to prostě není můj obvyklý humor a neměl jsem okamžitě chuť pouštět si další díly. Navíc jsem si chvilku musel docela zvykat na postavy, málokdy se mi totiž stává, že bych koukal na něco, kde jsou na první pohled tak nesympatický. Kde jinde potkáte protivnýho alkoholika, zvláštní ženskou a chlapíka s vizáží hipíka. Ale abych jim jen nekřivdil, vážně si prostě člověk musí zvyknout a pak ho Bernard, Fran a Manny začnou bavit. Zatím je to pro mě jen průměr, uvidíme jak to bude dál. Doufám, že druhou sérii stihnu rychleji. *** Druhou sérii jsem zvládnul přeci jen rychleji a to hlavně proto, že mi přišlo o dost zajímavější a vtipnější. Bernarda jsem si oblíbil, dostal mě svou alergií na zeleninu. S chutí se pustím i do poslední série. Asi nejvíc jsem se pobavil u úvodního klavírního dílu. *** A poslední třetí sérii jsem zhltnul jako nic. Podle mě mají série vzestupnou tendenci, tahle se mi totiž líbila nejvíc. Úžasný byl díl s Mannyho rodičema. Konečně jsem si postavy oblíbil, konečně jsem se u nich a s nimi začal skvěle bavit a přišel konec. Tak jako tak se Black Books stal prvním britcomem, který jsem si oblíbil a dokonce si ho i rád pustím znovu a třeba ho při příštím promítání ohodnotím ještě lépe. ()