Série(3) / Epizody(18)

aciss

V celku hezké dílko, některé díly slabší, jiné hodně dobré. Občas trochu moc přitažené za vlasy a dovedené do extrémů, to se ale zřejmě od takovýchto seriálů očekává. Dle mého názoru něco mezi 3 a 4 hvězdicemi. ()

Peršanka

Kdy je zas uvidím? Fakt se mi stýská (Fran po mejdanu: tohle když si namažeš na bok, vsákne se to rovnou do krve). Oskar mi mluví z duše. ()

Bohulib

Moto: Bernard Black si zařídil knihkupectví, ale chodili mu tam lidi. Tenhle seriál se mi líbil víc než Červený trpaslík. Na některé scénky (např. Manny s fénem ve vaně) bych se mohl dívat pořád do kola. ()

Kwaczek

I kdyz jsou nektere dily "slabsi", tak i presto je Black Books prehlidkou toho nejvybranejsiho drsneho britskeho humoru. Nektere dily jsou legendary... priklad za vsechny dil se slepym ucitelem piana :-)) ()

smerfetka

Snad jediný seriál, který si mohu pouštět pořád dokola a dokola a neomrzí mne. Bernardův krutý humor je prostě bezchybný - ale bez Mannyho a Fran by to bylo o ničem :-) Fakt to stojí za to! Škoda, že není dílů více. ()

catr

Skvělý drsný humor v podaní všech tří hlavních protagonistu kterým vévodí nádherně upatlaný Bernard.Jen houšť. Prostředí antikvariátu a knih je mi blízké tudíž 100% ()

Blitzkrieg

Občas celkem vtipné, ale spousta hluchých míst. Slabší z britcomů, o dvě tídy horší než Trpaslík nebo Jistě pane ministře, o třídu horší než první série IT Crowd... ()

haasha

Nakonec přidávám ještě jednu hvězdičku. První tři díly jsou trochu slabší, ale pak už to jede jako po másle. ()

Jo-sie

Úžasný britský humor. Seriál s veľkou kvapkou čierneho humoru a dostatkom sarkazmu. Prostredie v ošumelom a špinavom kníhkupectve, vás dostane do správnej nálady. Bernard je prvotriedny povaľač. Ukáže vám ako sa správať k tým bezohľadným bastardom..teda zákazníkom, ktorí ho tak veľmi obťažujú. A čo je najdôležitejšie? Predsa cigarety a alkohol! Dávam bez pochýb 5 hviezdičiek a pripíjam na Bernarda:) ()

wormsík

Miluji tento britský humor! V Bernardovi se tak trochu vidím - nesnáší lidi, pije víno a kvůli němu bych snad i začala kouřit :-) ()

zuz.annka

Nevím nevím, pořád nějak tomuhle suchýmu anglickýmu humoru nemůžu přijít na chuť, což se ale nedá říct o Montypythonech, který zbožnuju...tohle je takova sucharna traparna, který se bohužel nedokážu zasmát...třeba časem... ()

Jartian

Po repete jsem zvednul na 5. Britskému humoru se musí přijít na kloub. Poprvé si říkáte že je to trochu potrhlý, podruhé se pousmějete a potřetí se popadáte za břicho. Tehnle typ humoru nenajdete ani v HIMYM nebo BBT .PS: du si pro flašku ()

Entity

Tenhle seriál si mě získal po pouhém prvním dílu, ten nejlepší britský humor a skvělé hlavní trio. Pořád se nemůžu rozhodnout, koho mám nejraději, jestli cynického Bernarda, smolařku Fran nebo věrného Mannyho. Celkově mi přijdou všechny díly na velmi vysoké úrovni a oceňuji, že se tvůrci rozhodli utnout seriál v nejlepším a nenastavovat ho jako řídkou kaši, jak můžeme vidět u většiny seriálů. Taky se nedokážu rozhodnout, které momenty nebo díly se mi líbily nejvíc, tolik jich tam je. Možná bych vypíchla to, kdy se Bernard a Manny snaží napsat knížku pro děti, u toho jsem téměř brečela smíchy a obávám se, že už nikdy tu scénu nedostanu z hlavy. ()