Spider-Man 2

USA, 2004, 127 min (Special Edition: 135 min)

Režie:

Sam Raimi

Předloha:

Stan Lee (komiks), Steve Ditko (komiks)

Scénář:

Alvin Sargent

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Danny Elfman

Tobey Maguire, Kirsten Dunst, James Franco, Alfred Molina, Rosemary Harris, J.K. Simmons, Donna Murphy, Daniel Gillies, Dylan Baker, Bill Nunn, Willem Dafoe (více)

Tobey Maguire je tu opět coby Spider-Man, který jako jediný může zachránit New York. Skvělý fyzik, dr. Otto Octavius (Alfred molina), se nešťastnou náhodou promění v zuřivé, osmiramenné monstrum, Doc Ocka. Superinteligentní robot s chapadly na jeho zádech ovládá jeho mysl a nic nemůže zastavit práci na silném elektrickém zdroji. Město volá svého hrdinu na pomoc, ale Spidey nikde není! Být dál Spider-Manem je pro Petera Parkera (Tobey Maguire) téměř nemožné a on se musí rozhodnout, jestli opustí studium a lásku svého života, MJ (Kirsten Dunst). Jenže když Doc Ock unese MJ, aby se dostal ke Spider-Manovi, Peter Parker nemá jinou možnost. Vrací se zpátky do akce plné dobrodružství a vzrušení, jaké ještě sám nezažil. (Bontonfilm)

CrashHP

Ešte lepšia ako prvá časť. Vydarené efekty, hudba, skvelé herecké výkony-takto sa dá stručne charakterizovať druhý film o Spider-manovi. ()

Marčus

Oproti prvnímu dílu je dvojka znatelně méně logická, což mi zrovna dvakrát nevyhovuje. Spiderman je v některých chvilkách totálně neohrabaný, aby se pak náhle změnil v pavoučího boha. Pokud nekoukáte na děj a technické nepřesnosti a nelogičnosti vám nevadí, pak můžete čekat technicky lepší provedení a zajímavější akce, než v prvním díle. 60 % ()

turbolama

tak ako je film lahko predpovedatelny uz od uvodu, tak ma v zavere absolutne prekvapil, zmiereny s unhappy endom som cakal na titulky ked tu zrazu... ale vobec mi to nevadi, aj napriek silenej lovestory ktorej dalsi osud tesne pred titulkami predpoveda polosmutny pohlad Mary Jane je film celkovo zaujimavy, a prekvapujuco hlbavy co do samotnej filozofickej podstaty hrdinstva... chvilami som mal pocit ze sledujem spiderman verziu temneho rytiera... nikomu neuskodi a aj napriek pridlhej minutazi v rozsirenej verzii svojim mixom, humoru, romantiky a akcie prijemne pobavi... ()

oleg121

Sam Raimi nám naservíroval pokračovanie, ktoré ale veľmi...nechutí. Je to v podstatte solídne spracovanie, ale čo z toho, keď sa divák nudí? ()

TONYNKO

Tak važeni vznikol bezchybny film, za ktory Raimimu tlieskam. Splna Hollywoodom dane pravidla sequelov: bude velkolepejší, akčnejší a drahší. :-) 9/10 ()

QuietRioT

Takto som sa nenasmial snáď na žiadnej komédii. Ale nebyť pár wtf scén tak by som išiel s hodnotením hore. Tak či onak je to len ďalší tuctový hollywoodsky fabrikát. ()

sovel

Drží se kvalit jedničky, doc Oc je dobrej, scena s metrem mě mrazila a dojala :)) jak nějakou patnáctku. Vše odsýpá jak má. Nemám co vytknout. ()

damapo

Podobné jako jednička. O nic moc lepší, o nic moc ani horší. Proto i hodnocení dávám stejné, tedy 3 hvězdičky. Opět to na mě působí jen jako jednohubka, kterou zhlédnu a zapomenu. ()

neo101

Nejlepší díl ze všech filmů o Spidermanovi, kterého osobně mám hodně rád. Octopus je skvělej, vypadá mnohem líp než v kresleném spidovi a až na závěrečné prozření je geniálním záporákem. Šéfredaktor hlásí jak o život, je to mnohem vtipnější než první díl a hlavně plné akce. Jo a bradavky Kirsten Dunst to na závěr ještě vylepšují. ()

lupik84

Problém "druhých" dílů komixfilmů se podle mého tomuto kousku vyhnul. Film kvalitou stagnuje, což jde považovat za úspěch. Koneckonců, když je kvalitní berlička v podobě příbehu z komixové předlohy, tak je půl práce hotovo. ()

Johny_Blaze

Měsíc před premiérou jsem se modlil ať to není zase ten křečí ztuhlý Tobey ať je z něj jiný uvolněný a herecky dobře naladěný Maguire. Ne, prostě ne, neumí to. Nikdy Raimimu neodpustím obsazení tohoto herce protože prostě není akčním hrdinou. Je sladkým hošíkem do romantickýh filmů pro slečinky ale rozhodně ne Spider Man-em. Bože chraň mě před dalšími díly. ()

mikla

No druhý diel si už tých 5 hviezdičiek zasluži- film je akčnejší, svižnejší a hlavne pätavejší. Herecké výkony Kirsten Dunst a Tobeyho Maguima sa oproti prvému filmu výrazne zlepšili a navyše ako oživenie série prišiel výborný Alfred Molina, ktorý bol naozaj tou najlepšou volbou do roly Dr Outobusa a tak isto aj James Franco ukázal v tomto filme ovela viac než v tom prvom. Sam Raini nakrútil skvelý film ()

+sfinx+

Někde jsem četl ty ufňukané kecy k hlouposti jistých českých filmů. Tady blbost čiší z každé minuty, ale stejně to vychválíme do nebes. Je to totiž Spider-man! Je jedno, že v jedné z nejtrapnějších scén ukazujou defilaci slizouna a ještě u toho przní jednu z nejslavnějších filmových melodií. Tady se to odpouští. Je to totiž Spider-man. Vřískající ťamanka, kterou by Homer dokonale zazdil (zpěvem i textem) se rázem promění v roztomilého herolda, létající ječící bába-hrdinka s deštníkem, stupidní příběh o zabouchnutém idiotovi, jehož holka má jiného a který trpí samomluvou a spider-impotencí a mnoho dalšího posílá tuhle blbost pod šedivý průměr. Dialogy jsou tak pitomé, že by i Esmeralda ještě víc zezelenala hanbou, kdyby něco takového musela pronášet. Nejspíš by nerozdýchala ani ten emerický patos. Tak už zbývá jen ten kostým "všech teploušů král" a dostatek materiálu pro mnohem kvalitnější parodie. Ale jen když je tam trocha komiksové kamery a dostatečně jednoduchý příběh pro pravé komiksové fandy. ()

blahar

Jedna z nejlepších komiksovek, stejně kvalitní jako jednička, akorát s lepším záporákem a promakanějšími efekty. Hlavně je to asi první komiksovka, která mě absolutně strhla a započla mou komiksovou mánii (nehledě na to, že spolu s X-meny započla mánii všude). ()

SNCIS

Hlášky: (V bance, když Octopus drží Spider-Mana.) Octopus: "Už mi lezeš na nervy!" Spider-Man: "Lezení, to je moje." Octopus: "Už jsi dolezl!" / Peter Parker: "Není to tak prosté." Mary Jane Watson: "Samozřejmě, že není, když to pořád komplikuješ." / Octopus: "To je naposled, co strkáš pavučiny do mých věcí!" / Peter Parker: "Vy něco slavíte?" Teta May: "Ale, Petere, vždyť máš narozeniny." / "Ty jo... On mu čmajznul pizzu!" - 60%. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus