Spider-Man 2

USA, 2004, 127 min (Special Edition: 135 min)

Režie:

Sam Raimi

Předloha:

Stan Lee (komiks), Steve Ditko (komiks)

Scénář:

Alvin Sargent

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Danny Elfman

Tobey Maguire, Kirsten Dunst, James Franco, Alfred Molina, Rosemary Harris, J.K. Simmons, Donna Murphy, Daniel Gillies, Dylan Baker, Bill Nunn, Willem Dafoe (více)

Tobey Maguire je tu opět coby Spider-Man, který jako jediný může zachránit New York. Skvělý fyzik, dr. Otto Octavius (Alfred molina), se nešťastnou náhodou promění v zuřivé, osmiramenné monstrum, Doc Ocka. Superinteligentní robot s chapadly na jeho zádech ovládá jeho mysl a nic nemůže zastavit práci na silném elektrickém zdroji. Město volá svého hrdinu na pomoc, ale Spidey nikde není! Být dál Spider-Manem je pro Petera Parkera (Tobey Maguire) téměř nemožné a on se musí rozhodnout, jestli opustí studium a lásku svého života, MJ (Kirsten Dunst). Jenže když Doc Ock unese MJ, aby se dostal ke Spider-Manovi, Peter Parker nemá jinou možnost. Vrací se zpátky do akce plné dobrodružství a vzrušení, jaké ještě sám nezažil. (Bontonfilm)

willis

Spider-Man (tedy vlastně Parker) je normálnímu člověku (jako jsem já) sympatický předevšán tím, že to je hrozný loser. Nikde se mu nedaří, všichni ho utírají. Narozdíl od komiksu je filmový Spiderman méně uhláškovaný, což filmu jenom prospívá (hláškám v komiksu se snad nemůže smát nikdo). Pokračování je především o rozhodování se, čím náš hlavní hrdina bude. Jestli normálním šprtem a utřinosem Parkerem nebo nabušeným superhrdinou se spoustou nadlidských schopností.:)). Co byste si vybrali Vy? Proč hodnotím o stupeň hůře než jedničku? To že svou identitu během deseti minut prozradil půlce NY, mi připadalo zbytečný. To si mohl nechat až na třetí díl.(14.12.2004) ()

Macik

V několika scénách mi přišlo,že by si Sam raději střihl nějakej pořádnej krvelačnej horůrek (viz. scéna kdy Octopusovi chtějí odpilovat chapadla) to ale ovšem nemění nic na tom,že to byl pro mě daleko lepší zážitek než-li jednička.....Příště ještě bez těch přesentimentálních scén a bude to na 5!! ()

GREGOIRE

Pořád je to hodně dobrý film, ale přece jenom - je to už druhý díl a tím pádem trochu ztrácí na dechu. Snaží se to dohnat větší akčností (a docela se mu to i daří), ale milostné a romantické partie jsou slabší a poněkud okoukané. Osobně mám pocit, že by bylo ideální tímto dílem skončit. Byl by to ještě konec důstojný a ctný. ()

Cong

Jednička Spider-Mana měla dobrý scénář a neuspokojivé vizuální efekty, u dvojky je tomu bohužel naopak. Začátek se rozjíždí ještě celkem sympaticky, ale postupně se film čím dál tím více utápí v neúměrně protahovaných a dosti nesnesitelných rozhovorech mezi Peterem a Mary-Jane, případně Peterem a jeho starou tetičkou. Vrcholem je laciná slzopudná scéna, ve které Peter sděluje svému mrtvému strýčkovi, že už nebude Spider-Manem. Závěr se snaží Raimi natočit, co nejvíce kýčovitě to jde, zřejmě aby každý pochopil, že to nemyslí úplně vážně a odpustil mu všechny předchozí prohřešky. Na to už je ale příliš pozdě. Naštěstí film aspoń do jisté míry zachrańují brilantní akční scény a Alfred Molina, který si svoji roli záporáka jaksepatří užívá. ()

Jeržik

Tak tomuhle filmu do síně slávy komixových adaptací pomáhat nehodlám. Klasické "opíjení rohlíkem", které v kladné rovině nevyniká v žádném směru. Dětský divák se tetelí blahem při pohledu na "toho chlápka v přiléhavém červeném oblečku" a ke spokojenosti mu to, že pořád někam skáče, stačí. Starší divák je náročnější ale mokré tričko Kirsten Dunst ho dozajista přesvědčí o "kvalitách" tohoto filmu. No a nakonec přijde dospělý divák, koukne, zavrtí hlavou, zatne zuby a dokouká to s neodbytným klížením víček až do konce, poté to vypne, zamyslí se a začne se nezadržitelně histericky smát. Soup opera (na lanech) roku! ()

Ollie235

Pro mě o dost slabší než první díl. Je zde sice více efektů, více akce, ale k užitku to není. Z příběhu bylo to nejlepší narvané do prvního dílu a na druhý toho moc nezbylo. Navíc se mi Dafoe v roli záporáka zamlouval o poznání více než Molina. ()

TwoFace

Dnes už jde o kultovní klasiku, která celou jednu generaci uvedla do žánru superhrdinských filmů a nastartovala jejich boom o pár let později. Tobey Maguire je pro mě ten nejlepší Spidey. Celý film se nese ve své ikonické atmosféře, kterou podkresluje úžasná hudba. Lepší než díl první, psychika postav je víc rozpracovaná a konec je skvělý. ()

Movie Gourmet

Spider-Man 2 je vystavěn na stejných základech jako první film. A funguje stejně dobře. Oproti prvnímu filmu se zdokonalily snad jen filmové efekty (to potvrzuje jistě i OSCAR, který film obdržel právě za ně). Spidermanovým protivníkem je tentokrát zešílelý Dr. Octopuss, kterému k jeho vlastním dvěma rukám přibilo ještě 8 umělých robotických ramen. Uvěřitelně jej ztvárnil Alfred Molina. Verdikt: 4* a 80 %. ()

H4ku11

Môj najobľúbenejší diel z trológie. DVD tohto filmu patrilo k tým nahranejším, ktoré som mal. Scéna boja na vlaku je jedno veľké krásne, úžasné, bombastické divadlo. Fantastický Alfred Molina ako Dr. Octavius a vydarený soundtrack dopomohli k plnému počtu hviezdičiek. ()

bobstock

Sympatické, vyvážené, jen mě furt bolí oči z akčních scén spideho. Je to velmi rychlý, dynamický hrdina, kterého musíte komplet proždímat přes digi triky a bohužel ty patří spíš do animovaného seriálu pro děti nežli do filmu s rozpočtem 200melounů dolarů. Můj názor, má váhu pouze jedné hlavy a proto také připojim, že si ty velké zisky asi zasloužil. 65% ()

Strike

Možná bych dal i pět, ale ten hroznej dabing a hrozná Kirsten(souhlasím s HoneyBunny, více k ní můj příspěvek k Bravo Girls). Jinak sem se dost bavil, super byl Molina. ()

Tomyš

Oproti jedničně jde o velké zklamání. Jednak Kristen Dunst není hezčí, ale spíše naopak a navíc SpiderMan dvojka je de facto o třech větších akčních scénách, které jsou propojeny téměř nicneříkajícími dialogy, navíc zbytečně natahovanými. Vzhledem k tomu, že má film více jak dvě hodiny, docela jsem se nudil. Na straně druhé i ve dvojce je na co se dívat a hlavní záporák ztvárněný Alfredem Molinou nemá chybu. Už jen kvůli němu se vyplatí film shlédnout. ()

newt17

Vynikající po všech stránkách. Až jsem se divil. Hlavně tomu, že i ty patetické dialogové scény fungovaly. ()

Pawlisman

Tak toto mě tedy skutečně neuspokojilo. A musím také říci, že trochu s obavami a také s překvapením sleduji zdejší dobré hodnocení. Film má sice několik nadprůměrných a positivních stránek (triky, obsazení..), ale celkově se jedná o běžný, šedivý a myslím klasicky nešťastný amerikánsky hollywoodský výplašek. 6,5/10 PS: co mě taky docela zaujalo je, proč je z Parkera v jeho lidském životě dělán takový opozit hrdiny - chuďas až moula (taková předloha myslím skutečně není) ()

Deywid

Priznám sa, že komiksy (až na Batmana a X-menov) moc nemusím a že jednotka ma tiež moc neoslovila a tak som si dvojku pozrel až po roku na DVD. A bol som....NADŠENÝ. Neviem, či je to Alfredom Molinom, ktorého Dr. Octopus sa kľudne može rovnať s Jokerom Jacka Nicholsona alebo o triedu lepším výkonom Tobyho Maguira oproti jednotke či fantastickými akčným scénami. Ale pre mňa určite najlepšia komiksová adaptácia všetkých čias. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus