Velice prijemne prekvapeni. Tom Cruise nehraje namachrovaneho frajirka, ktery to vsem natre, ale naopak feroveho, ne az zase tolik uspesneho chlapika, ktery se snazi prosadit v arogantnim a bezcitnem prostredi sportovniho businessu. Velice me potesily herecke vykony ustredni dvojice Cruise + Zellweger. Je fascinujici, ze prestoze na Cruisovi je od prvni chvile videt, ze neni zdaleka tak fenomenalnim hercem jakym nekdy dokazi byt napr. panove Pacino, Hoffman ci Di Caprio aj., vubec to filmu neskodi, naopak Cruise dokaze film cely „utahnout“ prakticky sam bez jakychkoliv problemu a pochybnosti. Zellwegerova zase pusobi vyjimecne civilne a neafektovene a je radost se na ni divat. Film je citlivym vypravenim o boji se zivotnimi prekazkami i se sebou samotnym, ale zaroven nebere sam sebe az zase tolik vazne, takze jeho sledovani je prijemne a pohodove.(4.2.2007)

• jitrnic

Tak jeste jednou - Tom Cruise je strasny herec, s jehoz postavami je, az na vzacne vyjimky, naprosto nemozne se jakkoliv ztotoznit. Co se tyce Cuby Goodinga jr., byl asi nejzabavnejsi figurou filmu, ovsem Oscar za tento vykon mi prijde tedy znacne prehnany (ukricenymi sprostymi cernochy se da v americkem filmu dlazdit). Ze slabeho vykonu Renne Zellweger bych nedelal vedu, byl to prece jenom zacatek jeji kariery (a ono taky predstirejte, ze jste se prave zblaznili do afektovaneho nacesaneho panaka, ktery vydal jakousi knihu a pak ho vyhodili z prace). Po Vanilkovem nebi a Jerrym Maguierovi myslim, ze od Camerona Crowea uz opravdu nechci nic dalsiho videt.(13.8.2010)

Veľmi divoké, normálne ako chlapík z burzy s cennými papiermi alebo akciami mi prišiel Cruise. Správanie, dej, dialógy sa mi vôbec nepáčili, tiež je to zbytočne dlhé. Okrem Goodinga Jr. mi väčšina hercov dokonca ani veľmi sympatická nebola. No nejako som to prežil, bolo to z iného súdka ako obvykle, na niečom sa dalo zabaviť, bolo svojské.(8.6.2012)

Jerry Maguire nepatrí medzi Tomove najlepšie filmy, ale je to rozhodne veľmi zaujímavý film. Každý herec je veľmi dobre vybraný. Napríklad Cuba Gooding Jr a Tom Cruise boli výborní. Zviditeľnila sa tu ale hlavne krásna a ešte mladučká Renée Zellweger. Film je zaujímavý, romantický a miestami aj vtipný. Tom Cruise tu po dlhej dobe naozaj hviezdi, ale stále je na míle vzdialený od svojho najlepšieho hereckého predstavenia.(21.1.2015)

Tak první dvě třetiny jsem si to fakt užíval, ale pak mi příšlo, že do poslední třetiny se najednou skočilo hrozně zkratkovitě, dvěma scénami, jedním střihem. Hrozně jsem se ve filmu najednou ztratil, i když jsem pochopil, co se vlastně stalo, nebylo mi zřejmé co vlastně. Proto jsem v konečném hodnocení hvězdičku ubral a dal pouze tři.(9.9.2016)

• - Jann Wenner, který hraje postavu Scully, je v reálném životě vydavatel časopisu Rolling Stone, pro který kdysi pracoval režisér filmu. (don corleone)

• - Americký filmový institut v roce 2008 zařadil film v žebříčku nejlepších filmů sportovního žánru na 10. příčku. (TheDude)

• - Jde o pátý film Toma Cruise, za který obdržel honorář vyšší, než než 100 mil. (don corleone)