První půlka dobrá - frajer Cruise + magor Cuba, ve druhé už začne být Cruise dost nesympatický a Cuba už méně vtipný. René jako zakřiknutá svobodná matka je v normě po celou dobu filmu. I přes dlouhou stopáž se na to dívalo vcelku dobře, ale chyběla mi tam nějaká kultovnější scéna. Dávám 70%, protože mi neukázali ty prachy!(23.4.2012)

Cameron Crowe je stará známá citlivka. Dokáže brilantně vykreslit vzájemné vztahy, lásku, emoce, avšak povětšinou je divák na konci dost zmaten. Jerry Maguire je typický příklad. Chvíli drama, chvíli romantika, chvíli komedie. Tyto tři segmenty však do sebe příliš vhodně nezapadají a tak tu máme lehce kostrbatý a uslzený příběh poctivého, bohatého a pohledného sportovního agenta, na jehož dobré srdce nestačil ani tučný balík peněz. Kouká se na to hezky, ti hodní jsou hodní, ti zlí zase zlí a všem je jasné, jak tahle pohádka pro dospělé dopadne. Ale na sobotu večer při svíčkách je to solidní varianta.(9.10.2007)

Tak první dvě třetiny jsem si to fakt užíval, ale pak mi příšlo, že do poslední třetiny se najednou skočilo hrozně zkratkovitě, dvěma scénami, jedním střihem. Hrozně jsem se ve filmu najednou ztratil, i když jsem pochopil, co se vlastně stalo, nebylo mi zřejmé co vlastně. Proto jsem v konečném hodnocení hvězdičku ubral a dal pouze tři.(9.9.2016)

• Pohrobek

Cameron Crowe se prý na tenhle výkon připravoval čtyři roky. Chtěl nám připravit "inteligentní drama s romantickým cítěním a satirickým nádechem". Jediné, co jsem v tomhle filmu našel, byla trocha rozplihlé romantiky, na níž bych si každopádně raději zašel někam jinam než ke Cruisovi, jehož rodinná stylizace je vyloženě odporná. Čemukoli společnému s pohledem do světa sportu či jinému inteligentnímu zhodnocení nějakého společenského problému je ale tenhle film samozřejmě na hony vzdálen.(6.4.2005)

Cameron Crowe natočil film o mužovi, ktorý má nevšedné povolanie - je agent športových hviezd. Hrá ho malý(vzrastom)-veľký(umením) Tom Cruise. Snímok sa zameriava na zákulisné ťahy „veľkého“ športového sveta, ktorý sa rokmi zmenil na obrovský business. Športovci kým nedostanú svoje tučné milióny ani nepohnú prstom a zabúdajú na to, prečo začínali so športom. A to je práca ich agentov, aby im tieto lukratívne zmluvy vyjednali. Na pozadí týchto machinácií sa v tomto filme odvíja príbeh lásky medzi Jerrym Maguireom a jeho asistentkou Dorothy, ktorá je slobodná matka s malým synom, ktorého si Jerry spočiatku zamiluje viac ako ju. To je asi stručné zhrnutie deja. Človek si povie, že ako sa dá o tomto natočiť celovečerný film, ktorý nebude nudiť. Režisér však nečakane natočil film, ktorý má obludných 133 minút, čím sa už dopredu odsúdil na zánik. Najväčšou chybou však prekvapujúco nie je zbytočne dlhá stopáž, ale zistenie, že film sám nevie čo je - či komédia, dráma alebo romantický film. Toto plávanie medzi žánrami mu značne ubralo na kvalite.(20.9.2005)

• - Do úlohy Dorothy bola zvažovaná aj Winona Ryder. Pri prvých kamerových skúškach s Tomom Cruisom (Jerry Maguire) ale vyzerali ako "brat so sestrou". (bergCA)

• - Krátce před natáčením filmu byl vyhozen trenér Detroit Lions Wayne Fontes. Jeho role ale byla ve filmu ponechána. (don corleone)

• - Cameron Crowe chtěl, aby postavu Dickyho Foxe hrál jeho idol, legendární režisér Billy Wilder. Ten si vzal čas na rozmyšlenou, ale odmítnul. Nepomohlo ani přemlouvání Cruise. Crowe napsal o několik let později knihu o Wilderovi. (don corleone)