Tom Cruise září jako Jerry Maguire, sportovní agent, který zažívá životní krizi. Když se vší parádou přichází o práci i o přítelkyni (Kelly Preston), jeho osobní i profesionální kariéra se rázem ocitá na úplném dnu. Pak do jeho života i do jeho srdce vstupuje svobodná matka (Renée Zellweger) a Jerry si uvědomuje, že ho čeká to nejtěžší vyjednávání v životě... V sázce je totiž srdce ženy, kterou doopravdy miluje. (Bontonfilm)

wege

Stárne to více než ostatní filmy z té doby. Hlavně to sportovní prostředí vůbec nepůsobí realisticky, ve světle sportovních filmů z doby, co následovala, to jde vidět o to více. Navíc ta chemie mezi nimi, marně ji hledáte. Ty tři hvězdy jsou jen za to, jak jsem si ten film pamatoval z dřívějška. Vidět to prvně dneska, tak to dostane daleko méně. ()

papadoce

Veľmi veľmi rozpačitý rozbeh počas ktorého mi Tomáš asi prvýkrát v živote vyslovene vadil ako hraje a jediné na čo sa bolo dívať bola prekrásna Renée. Film ma začal baviť až od pasáže kedy vyhodili Jerryho Maguirea z agentúry. Chytilo to šťavu a dynamiku a začala ma zaujímať zápletka. Jerry mal šťastie na ženu, ktorá ho podporila v tej najťažšej chvíli len preto, že uverila jeho snu a šla s ním do neistoty len z presvedčenia, že má čisté srdce a správny cieľ. A to sa choval tesne predtým ako magor. Renée hrala hrozne sympatickú úlohu slobodnej matky, ktorá sama vychováva pomerne “živého” syna. Hľadala skutočnú lásku, akú nepoznala a našla ju paradoxne u namysleného frajírka, ktorý takú lásku doposiaľ nerozdával. Ľudia sa pre lásku vedia zmeniť. Tí čo milujú skutočne, tí určite. Cuba Gooding hral miestami zaujímavo, ale strašne hlučne a to mi skôr vadilo, než nie. Ja by som mu za to Oscara nedal. Ako fanúšik športových drám som mal asi väčšie očakávania od filmu s piatimi nomináciami práve po tej športovej stránke, lenže tá milostná časť ma skutočne dostala. Bola natočená tak nádherne, že srdce pri nej pookrialo. Pusa, ktorú jej dal to ráno na líce, mi pripomenula jednu pusu to ráno na parkovisku. Tú, ktorá bola tak vytúžená, no pritom neistá. Bude, nebude? Bola a bola láskavá a úprimná. Presne takú dostala Renée. Veľmi super bol ten malý chalan. Bol tak rozkošne hyperaktívny, že ho nešlo nemilovať. Film podľa mňa nedosahuje Oscarových kvalít, ale ako romantická duša, ktorá verí v pravú lásku, ho rozhodne oceňujem. “Musíš sa k nej chovať fér. Musíš s ňou hovoriť. Miluje ťa. Pokiaľ ty ju nie, tak jej to povedz.” Renée bola rozprávkovo krásna. Úžasný záver. Štyri hviezdy, lebo 70% som zaokrúhlil nahor. Prečo iné by sa oplatilo žiť, ak nie pre toto. ()

OL@F

Nevím.Tenhle film na mě působil docela rozpolceným dojmem.Výprava je přinejmenším zvláštní,ale nedá se zase říct,že by to bylo na škodu.Jen byla trochu škoda,že jsem snad do konce filmu nepochopil vnitřní stránku Jerryho Maguirea.Proč se tak choval?Nějaký podnět,náznak...Ale co bylo pro mě velkým překvapením,byla Renée Zellweger.Já ji nesnáším!Ale v tomhle filmu jsem se do ní úplně zamiloval! ()

Yakuza05

Zlatý glóbus 1 : Herec Tom Cruise (Komedie/muzikál). Nominace 2 : Film (Komedie/muzikál), Herec vedl. role Cuba Gooding Jr. ()

Bigwave

V počátcích to určitě nadchlo mnoho fanoušků sportovních dramat nebo spíše dramat za stíny velkých sportovců. Myslím, že ve stínu každého vrcholového sportovce stojí nějaký ten Jerry Maguire. Škoda, že se počáteční mámení na kvalitní kousek s charizmatickým Tomem Cruisem nedělo celé dvě hodiny. Film vystoupá na jakýsi vrchol,během několika desetiminut, a pak už nerovnoměrně padá v zapomnění. Stává se z něj jakási nedobrá romantika, takové sportovně romantické klišé, plné nedobrých scén, dialogů, romantiky. Je to slušný americký béčkový průměr, na odpočinek. ()

whysoserious

Pro mě je to čistej průměr. Film mi nepřišel ničím nějak extra vyjímečný. Spíše naopak. Byli tam fajn herci, ale jinak je to klasický film o přátelství, lásce a nacházení sebe sama. Rozhodně to ale NENÍ na druhou stranu film, kterému by se člověk měl obloukem vyhnout. ()

Alca

Ze začátku se mi zdálo, že je to trochu nuda, pak se to rozjelo, ale ztráta v první polovině se už donat nepodařila. Renée Zellweger podala podle mě jeden ze svých slabších výkonů, ani Tom Cruise mě nijak extra nepřesvědčil, i když kombinace byla dobrá. cuba Gooding jr. si rozhodně Oscara zasloužil, on je nejlepší postava v celém filmu. A ještě jeho manželka :-) ()

ostravak30

Fanoušci NFL a amerického fotbalu obecně asi mohou být po shlédnutí spokojeni. Já mám sport rád, ale je pravda, že tento film představuje sportovní agenty v trochu jiném světle. Jsou to hlavně lidé, kteří své „zboží" v podobě sportovců prodají ochotně komukoli, hlavně, když je dobře zaplaceno. A přitom někteří sportovci ani na to být dobří nemají. A tady právě přichází na scénu hráčští agenti. A proto je mi jejich profese mírně protivná. A nejspíš i proto, mě celý film příliš nenadchnul. Vlastně jde hlavně o to, zda Tom C. nakonec dojde svému štěstí a po propuštění dokáže, že to zvládne i sám, bez agentury. A zda C. G. Jr. se zvládne prosadit. Oba herci jsou bezpochyby kvalitní. Druhý jmenovaný hrál velmi dobře, přesto mě troch zisk Oskara překvapil. Ale to záleží také na tom, jaký ten rok byla konkurence. No a pak je tady Renée Zellweger. Podle mě hodně dobrá herečka, bohužel dle mého názoru Hollywoodem trochu nedoceněná. Možná je tento film oceňovaný, ale dle mého názoru se jedná prostě o běžný film. Nic výborného, ale také nic špatného. Kvalitní herci a zajímavý příběh s klasickým Hollywoodským dobrým koncem pak už nepřekvapí. ()

Dextwer

Nevím, čím to je, ale filmy, kde hrál Tom Cruise v 90.letech jsou opravdu výborné a to i přes to, že Tom nepatří k herecké extra třídě. Jerry Maguire je dobrým filmem a prvním filmem shlédnutým po svém novoročním předsevzetí, že shlédnu všechny zbývající oskarové filmy od roku 1992 v kategoriích nejlepší film, herec a herečka v hlavní a vedlejší roli plus nejlepší zahraniční film. Cuba Gooding Jr. je opravdu pořadný sousto pro sportovního manažera. Zajímavosti: * Hlavní role byla napsána původně pro Toma Hankse * Jde o pátý film Toma Cruise, za který obdržel honorář vyšší, než než 100 mil. * Tom Cruise si nepamatoval, že Bonnie Hunt s ním pracovala ve filmu Rain Man. Myslel si, že si dělá legraci, když mu řekla, že spolu už natáčeli. Moje hodnocení: 75% ()

pollstro

Úctyhodná a jemná režie Camerona Croweho skvěle spojující kombinaci romantické komedie a sportovního tématu, líčící bezohlednou povahu sportovních agentů a jejich schopnosti jít za určité hranice smluv, které bezohledně sjednávají za účelem většího a většího zisku. Ze začátku cynicky a bezohledně vypadající drama se poněkud rychle přeměňuje v lásky plný příběh, který i přes určitá místa plná sentimentu a přeslazenosti, neustále baví a nádherně se na něj dívá. Film stojící na vynikajících a bezchybných hereckých výkonech, ale především zakládající si na silném a obsáhlém příběhu s několika dílčími zápletkami, jejichž podstata prezentuje skutečné různorodé životní osudy lidí. Opravdu plnohodnotný a rozsáhlý příběh o snaze jít si za svými sny, schopnostmi pro to něco obětovat, vypořádávat se s neustálými překážkami, které nás odrazují od pokračování, schopnostmi věřit druhému, podporovat ho, o víře a snaze to někam dotáhnout a především nevzdat se. Crowe fantasticky balancuje nad hranicemi různých žánrů a nabízí skutečnou hru emocí s prvky komedie, dramatu, romantiky a sportu. Jeho tendence přecitlivělosti v romantických scénách znatelně narušuje průběh celého filmu, což vytváří efekt, že se film v určitých místech jednoduše vleče a z mého pohledu není v lásky plné zápletce tak přesný, jako ve vykreslení přátelského vztahu, jehož dějová linie mě zasáhla několikanásobně více, ale na druhou stranu je Jerry Maguire tak plnohodnotným filmem, jehož krásy jsou natolik různorodé a rozsáhlé, že si v něm každý najde svoji krásu, slabost, inspiraci a zkušenost. Bezchybný Tom Cruise ve své pravděpodobně nejsilnější a nejlepší herecké roli, asistován skvělým a vtipným Cubem Goodingem Jr., a z mého pohledu překvapující Renée Zellwerger, která mě opravdu přesvědčila o svých nezpochybnitelných hereckých schopnostech. I přes několik klišoidních a přecitlivělých momentů se stále jedná o srdcem nádherně odvyprávěný film inspirující nejednoho znás. "Show me the money!" & "You had me at "hello." & "Yeah, man, it means love, respect, community... and the dollars too. The package. The kwan." ()

Zemřela herečka Kelly Preston

Zemřela herečka Kelly Preston