Znovu přicházejí na plátna našich kin: odvážný romantik D´Artagnan, melancholický cynik Athos, krásný a tajnůstkářský Aramis a ješitný dobrák Porthos. Vracejí se a s nimi všechny lásky, dobrodružství a intriky, tak jak je ve své legendární knize popsal nespoutaný bouřlivák Alexandre Dumas. D´Artagnan znovu zahoří láskou ke krásné paní Bonacieuxové, Anna Rakouská ještě jednou věnuje své diamantové závěsky vévodovi z Buckinghamu a nade všemi se bude vznášet temný stín hrozivého kardinála Richelieu. Čtyři přátelé opět vyskočí do sedel, aby se bili za čest Francie a srdce krásných žen, sledováni otcovským zrakem pana de Tréville a hněvivýma (byť krásnýma) očima zrádné Mylady. Doprovodíme je na cestě do Londýna i k La Rochelle, prožijeme s nimi dobrodružství soubojů i tajných výprav, nebezpečí dvorských intrik i romantiku lásky. Ale hlavně přátelství, hluboké a věrné, které, jak dobře víme, vzniklo díky Athosově rameni, Porthosově zlatému pasu a Aramisově kapesníku... (Magic Box)

ostravak30

Při hodnocení musím nutně vycházet z toho, že jsem už viděl hned několik verzí mušketýrů. Jak tu z roku 1973 a 1974, tak předchozí z šedesátého prvého. A též dvě verze Muže se železnou maskou. Ve všech případech mi až tak nevadilo obsazení hlavních rolí, které zde bije do očí. Bohužel. Charlie Sheen i Kiefer Sutherland nejsou špatní herci, ale mě do rolí mušketýrů zkrátka nepasovali. To Oliver Platt a Chris O´Donnell už docela ano. A pak je tu role Milady de Winter, kde jsem v jiných verzích viděl též charismatičtější mrchy. A konečně kardinál Richelieu alias Tim Curry. Ten mi do této role nepasoval ze všech nejvíc. Ostatní kardinálové působili úlisněji, ale přitom důstojně. Tato verze kardinála bouchala do stolu, řvala rozčílením a bohužel se neubránila  místy ani komediálním momentkám. Hlavně ten široký úsměv jsem okamžitě viděl v Sám doma 2, mimochodem natáčený o rok dřív. Celý děj vůbec nepasoval do konceptu Mušketýrů. Kardinál se zatím nikdy nepokoušel sám stát panovníkem. Na druhé straně se verzi nedá upřít snaha o výpravnost a dobré šermířské souboje nebo pokus o akční scény. Jenže já jsem fanouškem původních verzí a vzhledem k tomu, že mám srovnání nelze jinak. ()

tomalakis odpad!

Nevěřím, že tohle mohl někdo páchat s kamennou tváří a bez potutelného chichotu, protože mě upřímně děsí myšlenka, že by něco takového mohlo být míněno vážně. Podle mě se pan scénárista s někým vsadil, že dokáže napsat scénář s největším možným množství klišé (chyběly jen žabí stehýnka) a nelogičností (podpalování kočáru vínem, snajpr v 17. století...), s co nejšablonovitějšími postavami s nejnižším myslitelným počtem dimenzí, nejkřečovitějším hláškováním a nejnevtipnějším humorem...Pro zajímavost: Kostýmy navrhl John Mollo, odborník na historické uniformy, který mimo jiné spolupracoval i na Star Wars. ()

backi

Mladé pušky v mušketierskom vydaní. Pre niekoho možno hlúposť, pre mňa film, ku ktorému sa vždy rád vrátim. Nenáročný, rozprávkový, proste príbeh, kde to odsýpa. Keby som hodnotil historický film, tak by to muselo byť bez jedinej *. Ale mám to takto rád. Ako napísal Cervenak - berte alebo nechajte tak :) ()

Galenius

Až příliš změněný příběh na to, aby to mělo s původní knihou cokoli společného. Nepříliš kvalitní děj. ()

route60

Taková plejáda známých herců v tak špatném filmu, je až neuvěřitelné ta neúcta ke slavné předloze, ale jako akční film by to šlo, Tim Curry jako vždy parádní to kvůli němu dávám 1* ()

Slam7

Já se hodně dobře bavil a nikdy timhle filmem nepohrdnu!!! Jasně, že to neni dokonale zfilmovaný podle románu Dumase, ale jako oddychová polokomedie to určitě nezklame... ()

calculus

Chybělo málo a tento skvost by vůbec nevznikl! Producent původně požadoval další díl seriálu Želvy Ninja, ale onemocněl jim kreslíř. Tak to rychle překopali na Tři mušketýry a skoro to ani není poznat:-) ()

OryLien

Opravdu nevím, jestli by francouzští mušketýři, věrní svému králi, podávali zprávy svým kolegům v angličtině, ale budiž odpuštěno. Bylo to komické zpracování. ()

Gig

Uvažuji, co je na tom filmu to pozitivní. Ale nejvíc asi mě oslovila hudba a závěrečná píseň. A nejen proto, že jsem byl rád, že už je konec. Ale prostě je dobrá. Uvažuji, co tim chtěl básník říct. Byl tento film brán vážně, byla to parodie nebo komedie. Komedie byla i vynikající a snad nejlepší verze Tří mušketýrů s Michelem Yorkem od Richarda Lestra. Ale tohle nevím jak nazvat. ()

swinevenca

I když je to jen hvězdně obsazená kýčovina, která filtruje žanrová klišé stejně špatně jako bytový panel zvuky mrdajících sousedů, pořád jsou to moji první dětský mušketýři. ()

BrckoGOS

Je to jeden z tech filmu, ktery mam spojeny s dětstvím a jako kluk jsem ho mel rad :) a protoze to neni vylozeny nesmysl a mam to spojene s nostalgii, tak si to ty 4 hvezdy zaslouzi ()

KaKKashi

no musím uznat, že na sobotní ráno příjemná záležitost, občas jsem se i zasmál...bylo to opravdu hodně jednoduché, primitivní, ale obsazené skvělými herci. slušně rovná se za tři*:-) ()

Rian_witcher

Mí oblíbení herci působí jako mušketýři sympaticky, ale ... Střílení z bambitek jak ve westernu a absolutní neznalost scénáristů jak historických faktů, tak i románu A. Dumase, z filmu dělá americký paskvil. Ti kdo nemají rádi Sheena, Sutherlanda, Donnella a Platta si s klidným srdcem mohou odečíst z mého hodnocení 2 hvězdičky. ()

lumpcz

Toto filmové zpracování od Stephena Hereka se mi opravdu líbí, je to vtipné a nápadití zárověň. Jasně děj je trochu jednoduchý a je jasné jak to dopadne,ale díky hereckému obsazení je to velmi dobrá podívaná. Překvapuje mě jak tento film může mít tak malé hodnocení :-( Pro mě 6/10!!! ()