Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1912. Mladá dívka se probouzí z děsivé noční můry, která ji v poslední době pravidelně pronásleduje. Následujícího rána se jde představit jako nová chůva do rodiny Allisonových k jejich dvěma dětem dívence Lorraine a nemluvněti Trevorovi. Všichni společně se mají hned nazítří nalodit na Titanic, který má podniknout slavnou plavbu ze Southamptonu do New Yorku. Největší a nejluxusnější loď všech dob, podle všeobecného mínění nepotopitelnou, navštěvují novináři a starý kapitán Smith, jehož čeká poslední plavba před penzí, je chtě nechtě musí doprovázet. Další den loď opouští přístav a vyplouvá vstříc svému osudu (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (46)

MISSha 

všechny recenze uživatele

Pokud někteří vyčítaly Cameronovi (cituji) jednoduchost, kýčovitost a přeslazenost příběhu jeho slavného opusu, tak ať si preventivně pustí tohle. Po tomhle, myslím, že své přesvědčení přehodnotí. Všechny příběhy do jednoho, které se zde odehrávají, jsou prostinké a studené jak psí čumák, okořeněné slušnou dávkou trapnosti. Tomuhle faktu pochopitelně nahrávají podprůměrní herci a scénář, který se dělí na dvě poloviny. Ta polovina příběhová (jak jsem již zmínila), jde neúprosně ke dnu, spolu s Titanicem. Naopak druhá polovina, by sama mohla fungovat jako vynikající dokument. Určitě ne vizuálně (tam nastavil Cameron laťku pořádně vysoko), ale co se informací týče. Například jsou zde více rozebráni radisté na Titanicu, neschopnost spojení se s nedalekou tajemnou lodí mezi Titanicem a oficiálně nejbližší lodí Californian, či případ samotné SS Californian která přijela později, než pro přeživší spasná Carpathia, která byla o více než 50 mil dál. Ale i zde jsem našla pár restů, které nelze přehlížet- první důstojník Murdoch ve filmu spáchá sebevraždu (stejně jako v Cameronově verzi) a přitom byl brán za hrdinu,který pomáhal pasažérům, kde mohl, a šel ke dnu s lodí. A absence dalšího hrdiny, šéfkonstruktéra Titanicu- Thomase Andrewse. Tak či onak, informace o tajemné lodi a lodi Californian, byste zase v Cameronově Titanicu nenašli. A proto dávám průměr, za vcelku podrobně historicky doložená fakta a za jediný výborně zahraný charakter, a to je kapitán lodi Smith, který mě dostal svými posledními slovy které zde musím napsat: V NOVINÁCH POŘÁD OMÝVALY JEDNU MYŠLENKU- ANI SÁM BŮH, NEMŮŽE POTOPIT TUHLE NEPOTOPITELNOU LOĎ. A ONA DOSTALA TO SPRÁVNÉ JMÉNO- TITÁNI SE JEDNOU ODVÁŽILI PROVOKOVAT BOHY SVOU NADUTOSTÍ A PÝCHOU, A ZA TO BYLY SVRŽENI DO HOROUCÍHO PEKLA. ()

curunir 

všechny recenze uživatele

,,BOH PREDSA LEN EXISTUJE.“ ,,ÁNO, A CHCE, ABY SI VYPILA POLIEVKU!“ __  ,,Titanic“ Roberta Liebermana som prvý krát videl v marci 1998 na Nove – ako podotýka Lima -, teda v čase, kedy Cameronov opus magnum dobýval kiná. Aj dôvod vzniku tohto filmu preto možno hľadať najmä v podobe ,,predfilmu“ , akejsi ochutnávky pre nedočkavých divákov, ktorý na druhej strane mohol u menej skúsených divákov  vtedy ozaj vyvolať dojem, že sa dívajú na trojhodinový oscarový veľkofilm, rozseknutý pre potreby televízie do dvoch častí. Užívatelia a diváci môžu oba filmy porovnávať iba z dôvodu rovnakej doby ich vzniku, avšak aj to končí keď sa pozrú na diametrálne rozdielne rozpočty oboch projektov. V tomto smere si tvorcovia TV verzie zaslúžia istý obdiv za to, že boli schopný nakrútiť celý film za sumu, ktorá v hollywoodskej verzii išla iba do reklamy. Technické spracovanie je nutné brať s ohľadmi na dané možnosti a potopenie Titanicu je tu znázornené   v ,,tradičných, dramatickosť  vyvolávajúcich“ spomalených záberoch a prekrývačkách. Obsadenie je bez jednoznačných hlavných hrdinov a ľúbostnú líniu medzi – ešte neobjavenou hviezdou – Catherine Zeta-Jones a vtedy obľúbenou televíznou star Petrom Gallagherom , označovanú za červenú knižnicu, si scenáristi vypožičali z novely Morgana Robertsona Márnivosť, pojednávajúcej o fiktívnej skaze lode Titan, ktorá o 14 rokov vopred predpovedala celú katastrofu. Vzhľadom na všetko uvedené ide o absolútne čisté 3*. (1800. hodnotenie, 47. komentár k filmu) ()

Reklama

freddy 

všechny recenze uživatele

Toto byl vůbec první film o Titanicu, který jsem ve svém životě viděl. Tehdy, koncem devadesátých let, ho Nova vysílala v hlavním vysílacím čase a byl to pro měv mém dětském věku tehdy velmi zajímavý filmový zážitek. Nicméně jak ubíhaly roky od doby, kdy jsem ho viděl poprvé, tak mé vzpomínky na film slábly, a tak jsem doufal, že ho třeba někdy nějaká TV stanice bude reprízovat. Dočkal jsem se až nyní, před dvěma dny totiž tento film vysílala slovenská Joj Plus u příležitosti 101. výročí potopení lodi. A já si tento film po mnoha letech vychutnal znovu stejně jako tehdy při prvním zhlédnutí. Jelikož už jsem si nepamatoval, kdo z hlavních hrdinů filmu se zachrání a jak to celé dopadne, tak jsem celý příběh velmi intenzivně a s napětím prožíval a musím říci, že tenhle dvoudílný film je celkově velmi povedený, a na to, že tvůrci asi nedisponovali příliš velkým rozpočtem, je film výborně zvládnutý. Oproti Cameronově verzi zde není tolik pozlátka a velkoleposti, což je ale spíše ku prospěchu, a samotné potápění lodi je zvládnuto asi nejlépe, jak to jen rozpočet dovolil. Ve výsledku jsem s tímto filmem velmi spokojený a hodnotím ho jako nadprůměrný. Film ode mne získává čtyři hvězdy. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tahle televizní inscenace Titanicu určitě není zase až tak špatná. Na Cameronův velkofilm se to sice ani náhodou nečape a taky to trpí typickými neduhy dvoudílných televizních katastrofických snímků, ale to neznamená, že by se jednalo zase až o tak špatný film. Samozřejmně, že v té první polovině se toho zase až tak moc neděje, ale bylo by nefér to tomuto zpracování vytýkat, vždyť i ta bůhvíkolika oscarová verze od Camerona nemá zrovna v první půlce kdovíjaký drajv a tam to kupodivu hodnotícím nevadí. Takže asi takhle co se hodnocení týče tak pro Jamese a jeho film mluví vyšší rozpočet a lepší efekty. Jinak nemám zase až takový problém tyto dvě verze porovnat. Každopádně toto dílo mě ve finále nijak nenadchlo ani neurazilo a dávám 60% ()

fiLLthe3DD 

všechny recenze uživatele

Pro tento televizní snímek mám vcelku slabost - byť (logicky) ani zdaleka nedosahuje velkoleposti Titanicu od Camerona (oproti Oscarovémo trháku za 200 mega měl tento film rozpočet jen 13 miliónů USD). Milostná zápletka mezi Isabellou a Wynnem sice něměla takovou chemii, jako mezi sebou měli Jack a Rose, překosnout se ale dala a potěšilo i obsazení tehdy mladé Catherine Zeta-Jones (ta mimochodem získala roli Eleny ve snímku Zorro: Tajemná tvář poté, co jí producent Spielberg uviděl v tomto tv filmu). Mnohem víc mně zaujala zápletka s „vražedkyní" Alice Cleaver, která tomuto počinu jen dodávala na ponurosti a znepokojivé atmosféře, která k tématu tragického ztroskotání Titanicu perfektně sedla. Výpravou ani efekty film vyloženě neoslní, ale ani extra neurazí -  na lacinou televizní produkci to vypadá docela dobře, a takové kostýmy a kulisy též nebyly z nejhorších. Naprosto vynikajicí je ovšem opening theme a hudba celkově - opět to skvěle podtrhuje onen depresivní tón a onu beznaděj, kterou si prošli pasažeři nechvalně proslulého „nepotopitelného" parníku... 65% ()

Galerie (22)

Zajímavosti (8)

  • Prvý film o Titanicu, ktorý ukazuje ako sa loď rozdelila na dve časti. (Zaara)
  • Odborníci na Titanic snímku vytýkají jeho historickou nepřesnost – původně se tvůrci sice chtěli držet historických reálií, avšak producenti požadovali, aby byl větší důraz kladen spíše na romantickou dějovou linii, a tak najali nového scenáristu, aby vytvořil zcela nové fiktivní zápletky a postavy. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama