Jeanne du Barry - Králova milenka

• Francie Jeanne du Barry (více)

Jeanne, mladá dívka z chudých poměrů se zálibou v kultuře i jiných radostech života, díky své inteligenci a půvabu postupně stoupá po společenském žebříčku. Jako kurtizána se stane oblíbenkyní krále Ludvíka XV., který neví o jejím postavení, ale získá díky ní zpět svou chuť k životu. Propukne mezi nimi vášnivé milostné pouto. Jeanne se naproti všem konvencím a správným mravům stěhuje do Versailles, kde její příchod vzbudí na dvoře skandální povyk… (Film Europe)

BOURQUE

V tomto filme herečka/režisérka Maïwenn lepšie zapôsobí pred kamerou ako za kamerou. Scenár priemerný, ale chýbajú v ňom lepšie dialógy, ostrejšie scény a lepšie herecké výkony. Nehovoriac o tom, že Johhny Depp podáva jeden zo svojich najslabších hereckých výkonov ever. Inak autentickosť kostýmov a prostredia nemá nejaké vážnejšie problémy. Osobné hodnotenie: 55% (*) ()

strikeman

Když se herečka v hlavní roli do této role castingově nehodí, může to být pro publikum vcelku problém, přestože po herecké stránce svou roli vcelku zvládá, jak ostatně ukazují i zdejší komentáře. Krom toho jsme si opět neodpustili černouška... Jinak se jedná o slušné kostýmové drama s pěkným hudebním doprovodem a solidními hereckými výkony... 70% ()

geek.ondra

Komorní dobové drama s naprosto fantastickými kostýmy a nádherně nasnímanými lokacemi. Maïwenn do toho jako režisérka, scénáristka ale i herečka dala vše a na projektu je to hodně vidět. Johnny Depp zde předvedl fantastickou mimiku a potvrdil že na klidné charakterové herectví stále nezanevřel. Jako správného srdcaře mě ale také potěšil stále usměvavý Pierre Richard a kupodivu mě hodně bavil také charismatický Melvil Poupaud. Jeanne du Barry je krásný a parádně zahraný film který dokáže vzít za srdce a účinně zabavit - ve výsledku se ale i přes všechnu snahu stále nepodařilo zakrýt fakt že jde "pouze" jen o standardní evropskou produkci a Johnny si tak na ten opravdový a šokující comeback ještě chvíli počká. 7,5/10 ()

papilon395

Nečekaně sympatický film, kterému prospělo velké plátno. Kdo očekává lechtivé scény z královského budoáru, bude zklamán. Koho přitahuje velkolepé prostředí Versailles, kus zajímavé francouzské historie či nahlédnutí do soukromí stárnoucího panovníka, svázaného dobovou dvorní etiketou, má, co si přál. Ano, krásný film (jen do hlavní role bych obsadila půvabnější představitelku). ()

faraoon odpad!

Tento naprosto otřesný filmový průjem s bezprecedentně nechutným nehereckým pitvořením, všech bez výjimky, neměl nikdy opustit útroby střižny. Toto se Maïwenn opravdu nepovedlo. ()

shade000

Mne sa to celkom páčilo. Nemám rád, keď niekto kto film režíruje v ňom aj hrá, jedinou výnimkou je asi Clint Eastwood, no toto bolo dobre spracované. Áno, režisérka si dala veľa priestoru, no v podstate bol to film o nej, teda o postave, ktorú hrala. Ludovít XV v podaní Johnnyho Deppa excelentný. Ďakujem za ďalší skvelý francúzsky film a teším sa na ďalšie. A nezabudnite: "C’est Versailles!" ()

MyrnaAlec

Francie za Ludvíků je moje oblíbená doba, takže jsem z tohoto období toho viděla fakt hodně. Oproti jiným zpracováním je tady znát subjektivní pohled Maiwenn. Historická fakta moc nerespektuje - např. královy dcery byly výrazně starší, naopak Marii Antoinettě bylo teprve 15, rakouský velvyslanec Mercy byl starý pán. Naopak aféra s oslovením na veřejnosti je naprosto přesná a stejně tak i okolnosti královy smrti. Točilo se evidentně ve Versailles, ale působilo to na mě jako dost laciný kompars. Maiwen je zvláštní, výrazná tvář a Depp moc nehrál, stačila mu gesta a pohledy. Pro mě je nejlepší Ludvík (ten XIV.) v Angelice a nezapomenutelná du Barry v podání Asii Argento v Marii Antoinettě Sopfie Coppoly. ()

hrumsrt

Jsou to už tři roky, co Johnny Depp zmizel z filmového plátna a vlastně už třeba deset let, co ještě šlo o hereckou superhvězdu.. A bohužel za to nemůže jen aféra s Amber Heard, která po něm sice házela špínu, kde to šlo, ale od velkých produkcí a lukrativních nabídek ho odstřihl jeho životní styl, čím dál tím více ovlivňující jeho pracovní morálku.. A i když velkým studiím došla s Deppem trpělivost pořád se mohl pyšnit velkou fanouškovskou základnou a řadou vlivných kontaktů, které mu i po letech mimo branži mohou pomoc. Asi si už jen málokdo bude dnes myslet, že Johnny má ještě na to se vrátit na výsluní a navázat na svoje úspěšná léta, s čímž musím bohužel smutně souhlasit. Nicméně kromě jeho nabité herecké minulosti čítající tolik skvělých a odlišných filmů, že se o tom může většině i těch nejlepších herců jen zdát, si myslím, že Johnny ještě nekončí a my se ho ještě dočkáme v několika menších filmech, které by snad mohla Jeanne du Barry třeba i spustit.. Maiwenn určitě není žádná filmová hvězda, ale s režií se taky nevidí poprvé.. Příběh ukazující absolutistickou Francii v době jejího postupujícího úpadku, kdy právě je na trůně Ludvík XV. coby právě Johnny Depp, který i jako čerstvý šedesátník po herecké pauze pořád dokazuje, že má charizma a osobitý nonšalantní styl, jaký mu můžou všichni jen závidět... Jen tohle není film o Ludvíkovi, nýbrž životopisná zpověď slavné jeptišky Jeanne du Barry, které předtím byla milenkou svého bourbonského krále. A Maiwenn dokazuje, že má pro tuhle postavu a období cit. Nejen, že postavu du Barryové prodává jako feministickou osvětu, ale současně i jako společenskou anomálii, pro níž jsou nastavené dobové konvence jen zastávka v pokroku.. Plně chápu, že tohle není tolik atraktivní téma a závěr přednapoleonské dynastie Bourbonů by se dal představit i bez figurky du Barryové.. Jenže ono by to nakonec nevyznělo podobným nádechem. Maiwenn se totiž asi moc dívala na Kubrickova Barryho Lyndona, a co navíc ona se jím inspirovala pro tenhle svůj celovečerní kousek. Takže nejen, že vlastně kopíruje některé vyprávěcí prvky, ale nepřímo na něj odkazuje svým vlastním závěrem.. Jenže Maiwenn není Stanley Kubrick, takže zůstává jen u moc pěkné poklony tomuhle dokonalému filmu, který neprávem někdo označuje za kostýmově poutavou a výpravou nablýskanou dialogovku.. Ale zda Jeanne du Barryová je víc než je Barry Lyndonovskou onanií, si vyhodnoďte po svém. Já jsem z ní na dvě hodiny skoro nemohl spustit oči. /viděno v kině/ 75% ()

TOMEK17

9/10. Mohu říci, že tento film není nuda, jak se dříve propagovalo. Všichni víme, odkud tyto recenze pocházejí. Je mi líto, ale recenze kritiků mě neobtěžují a nezmění můj názor na film. Jsou to úzkoprsí lidé. Každopádně si myslím, že tento film je skvělý. Samozřejmě je to film z jiné doby a pokud nemáte rádi tento typ filmů, nebude to vaše věc. Ale když tomu dáte šanci, může se vám to líbit, stejně jako mně. Johnny Depp si vedl velmi dobře. Docela mě zaujalo, jak ztvárnil krále Ludvíka. Možná nemá moc řádků, ale vynahradil si to řečí těla, a pokud znáte Jonnyho a jeho řeč těla, víte, co tím myslím. Řekněme, že udělali skvělou volbu a dali roli Johnnymu, nikdo by nemohl udělat lepší práci. Pokud jde o meiwenn, byla také docela dobrá. Také na mě velmi zapůsobilo její ztvárnění Jeanne du Barry. Ona a Johnny Depp spolupracovali velmi dobře. Opravdu doufám, že v budoucnu uvidíme další film s nimi dvěma společně. ()

cernakus odpad!

Stará, ošklivá, mužsky vypadající rašple hraje pětadvacetiletou, oslnivě krásnou a nežnou kurtizánu asi tak přesvědčivě, jako bych já zahrál koně. Navíc se to doslova a do písmene točí jen kolem té alžírské berberky, takže hodnotit její vzhled, půvab, charisma jako merito filmu je zcela správné. A právě kvůli jejímu věku a vzhledu za nula. ()

blondboss

Až tak neobľubujem tieto snímky z kráľovského prostredia a nie je to moja cieľovka, ale tu to bolo celkom dobre spracované a najmä so zaujímavým námetom jednej z najznámejších kurtizán francúzskej bohatej histórie. Bolo vtipné vidieť Deppa vo francúzskom prevedení a márny pokus to určite nebol. V zásade som spokojný a určite som sa nenudil. Škoda len, že téma mi až tak nesadla. 60 % ()

hufnagel

Ide vyslovene o dialógovku,kde ale to čo sa dialo mimo Versailes asi nikoho nezaujímalo a tak to aj dopadlo.Dozvedeli sme sa kopu zbytočností,ako trebárs dvornú etiketu a neustále intrigy,ale Johny Depp veľmi zdržanlivý a kvalitný. ()

werxix

Johnny se vypořádal u soudu s Amber a je zpět v plné palbě a mluví francouzsky! K filmu: Miluji historické, nebo historizující filmy, takže hodnocení je hodně subjektivní. Příběh je vyprávěn v dosti pomalém tempu, ale zde to není na škodu. Prostředí absolutistické Francie 18. století je zde vyobrazena ve vší kráse (fakt už si musím udělat výlet do Versailles!). Některé nuance okolo královského dvora mohou dívakovi připadat až směšné, ale vše sedí, protože vychází z “nastavení” od Ludvíka XIV, neboli L'état c'est moi (Stát jsem Já). Krásně vyobrazeno. ()

david141474

Řeknu jediný důvod proč jsem na to šel. Johnny Depp. Ano je to tak po soudu s Amber Heard se Depp konečně objevil na velkých plátnech, jen to nebylo ve velkofilmu, ale v komornějším historickém filmu, který se také promítal na festivalu v Cannes. Co si budem, film překonal mé očekávání. To co jsem dostal jsem z daleka nečekal. Bylo mi jasný, že Depp si ukradne každou scénu pro sebe, což se taky stalo . Depp zde hraje kraje Ludvíka XV. mám pocit a hraje si jak pán. Velice kvalitní hereckej výkon. Šel z něj cítit respekt a autorita, což filmu extrémě pomáhalo. Hlavní postava Jeanne du Barry, po které je pojmenovaný film je zde nonstop, protože je to vlastně hlavní postava. Herečka a zároveň režisérka a scenáristka Maïwenn si řekla, že film jsem já a podle toho to taky udělám a taky se tak stalo. Film je prakticky jen o ní a její postavě a věnujeme se jen jí. Nesledujeme nic kolem krále ani jeho minulost ani prd. Prostě všude musela být Maïwrnn, která je v každé scéně filmu a to mě chvilkama neskutečně sralo. Ale postupem času jsem si začal zvykat. Ale abych filmu nekřivdil, bylo zde hodně povedených scén. Herecky to bylo zahraný perfektně. Soundtrack nezazněl. Kostýmy byly fajne. Depp byl skvělej. No a to je tak vše dámy a pánové. No a konec byl neskutečně emotivní, babky vedle mě sušili kapesníčky a nonstop u toho filmu brečeli, byl to mírně rušivej element, ale dál se přežít. Ale abych se vrátil k finální scéně, já si ji neskutečně užil a je to jednoznačně nejlepší scéna z celýho filmu. 9/10 Když nepočítám fakt, že francouzky nerozumím ani prd, tak jsem si film opravdu užil! (Velký Špalíček - 10.10.2023) ()

PenelopaW

V Liberci snímek skutečně nehráli v jediném kině... Když jsem se kolegovi v práci svěřila, že bych na to chtěla jít, nadšeně mi posílal zmínky, kde všude to hrají: Frýdlant, Ústí nad Labem, … a vesele se ptal: Půjdeme? Když teď v únoru vyrukoval s tím, že to 20.2. hrají od 10:00 v kině v Lomnici nad Popelkou, brala jsem to jako provokaci. Pak jsem si ovšem řekla, že do lomnického kina (které je velmi stylové) jsem stejně jít chtěla, film chci vidět dlouho, a možná je to znamení. Takže jsem si vzala dovolenou a vyrazili jsme na road trip. Lístky jsme rezervovali v pondělí večer s obavou, aby představení nebylo určeno nějaké zájmové skupině (třeba matky s dětmi, školní představení apod.), protože kdo sakra půjde na film v 10 dopoledne?? Pokladní říkala, že se nemusíme bát, že moc lidí nečekají. Když jsme kupovali lístky online, bylo prodané jen jedno místo. Po příchodu do kina v 9:30 se ukázalo, že jsou prodány tři lístky, z toho dva naše. Postupně se ale začali trousit další návštěvníci, a nakonec nás celkem bylo 15. S kolegou jsme silně snižovali věkový průměr, ale znovu: který pracující člověk půjde v 10 dopoledne do kina na film? Kino bylo velmi příjemné, staré čalouněné sedačky, před filmem se roztáhla opona zakrývající plátno, po skončení filmu panovala tma v sále hezky až do konce titulků. Dokonce i paní, která za námi ještě na začátku filmu hlasitě líčila kamarádce nějaké své životní problémy, nakonec zmlkla a projekci rušilo jen občasné zachrchlání někoho s respiračními potížemi. Film byl poměrně dlouhý, ale mně to nevadilo a byla jsem zvědavá, kam až nás děj zanese. Jeanniny osudy jsou líčeny hlasem vypravěče, který i v závěru hovoří o tom, jak zemřela – nevím, jestli mi má být líto, že tuto scénu Maïwenn nepřevedla, ale možná dobře, že nám revoluci neukázali, do příběhu romantické lásky mezi králem a jeho metresou to nepatřilo. Asi jsem povrchní, ale musím se připojit ke kritice vzhledu představitelky hlavní postavy. Maïwenn má svoje kouzlo, určitě bych si s ní zašla na kávu a rozuměly bychom si, ale pro postavu mladičké dívky jí chyběla ona přidaná hodnota. Navíc opravdu není krásná v tom klasickém slova smyslu :). Právě ta spontaneita, možná i naivita a bezelstnost v některých momentech, hravost – např. když králi přiznala, že neumí cupitat pozpátku, všechno to, co staršího muže muselo okouzlit, že se s chutí vykašlal na bonton a znovu našel radost v životě, to bohužel Maïwenn chybělo... Když jsme vylezli z kina, dali jsme si ještě v kavárně dortík a u stolu řešili svoje dojmy. Citovala jsem některé výroky kamarádek, které film viděly přede mnou, aby mne pak při cestě z WC odchytila jedna z divaček, že se omlouvá, že nás poslouchala, ale že mi musí říct, že celý film se pořád okřikovala: „Nemysli na to, jak je ta herečka ošklivá, oprosti se od toho!“ ale že se to nedalo. Tak jsem jí se smíchem řekla, že to Maïwenn produkovala a režírovala, na což paní začala křičet: „Ne! To jste mi neměla říkat! Teď se mi zošklivila ještě víc, když vím, že je taková sebestředná!“ :D Musím říct, že to byl moc krásný komorní snímek, a za sebe ho doporučuji.Souhlasím s tím, že Depp se představil v nebývale civilní podobě a navzdory výtkám, s Maïwenn k sobě na plátně ladili. Kostýmy byly promakané, podle pokojů se točilo v reálných Versailles, mělo to svoji atmosféru a vizuálně to bylo perfektně udělané. Hudba se také moc povedla a umocňovala dění na plátně.Ludvíkovy dcery ve filmu byly naprosto příšerné a Pierra Richarda bych tedy nepoznala, kdybych netušila, že v tom má hrát a marně ho pořád hledala.Krásnou postavou byl pro mne pan La Borde. Sympaťák, který v běhu let vlivem působení hlavní hrdinky přece jen pozbyde škrobeného přepjatého dvorského formalismu, aby se sem tam nepatrně usmál. Samotný ceremoniál se svící byl nesmírně dojemný a osobně mě zasáhlo i to, jak Jeanne La Bordeovi utírá slzy poté, co král zemřel. () (méně) (více)

Heywood

Maïwenn jako madam du Barry? Tak to byl hodně blbý vtip. Portréty této královské milenky jsou známé, její věk také a tahle herečko-režisérka se jí ani věkem ani jinak nepodobá. Až se to natočí podesáté bude du Barry černoška nebo asiatka? Když točíte historický film, tak v něm nesmíte okatě lhát, umění-neumění. Ale co oceňuji je výkon Deppa, který hrál toho Ludvíka XV. jinak téměř neschopného monarchu dobře a požitkář z toho čišel. Oceňuji kostýmy a i to, že Ludvík XVI. byl tak trochu ňouma s rozmazlenou manželkou, která se inteligencí např. svému bratru Josefu II. neblížila ani náhodou. Není divu, že je revoluce smetla i s paní du Barry, která místo toho, aby si žila v Londýně se jela domáhat majetku do revoluční Francie. To film neukázal, jen se o její popravě zmínil. Co jsme si ale během sledování filmu stále šeptali: Proč super milenkou krále má být žena, která je tak nehezká a tak stará? Za 60% je to předražená koupě průměrného zboží. ()

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

03.10.2023

Be2Can, přehlídka výrazných filmů ze tří největších filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes, oslaví jubilejní desátý ročník. Odehraje se mezi 4. a 11. říjnem a do programu ji zařadí 28… (více)

Johnny Depp se postaví za kameru

Johnny Depp se postaví za kameru

16.08.2022

Po letech kontroverzí kolem jeho bouřlivého vztahu s herečkou Amber Heard (Aquaman) a velmi veřejném soudním procesu za pomluvu se zdá, že se Johnny Depp (Alenka v říši divů) přece jen začíná pomalu… (více)

Johnny Depp bude král Ludvík XV.

Johnny Depp bude král Ludvík XV.

21.01.2022

Herec Johnny Depp za sebou má nelehké období. Po nařčeních z domácího násilí z úst bývalé manželky Amber Heard a prohraném soudním sporu s britským bulvárním plátkem The Sun, který ho otevřeně… (více)