Wartord

Hororová sága feminismu má pokračování, tentokráte se naše mamča replikuje, jen aby po celý film potlačovala člověčí charakter na úkor alienského. Na konci její kámoška porodí čokla, kterého Ripleyová vyhodí nemilosrdně dírkou v okně kosmického plavidla a ani neprožívá žádný syndrom mateřství. Tento film asi měl za úkol pobavit, ale mě teda nadnesl jenom ten absurdní závěr. ()

3k7

Obsahuje spoustu spoilerů: "Zabij to! Zabij to!" ....a borec tam střílí půl minuty a nemůže se trefit.... V tu chvíli se mi honilo hlavou "bože to je ale blbost!!!". Strašně zdlouhavý, Přičtěte k tomu jednoho udeptaného pubescentního robota, který mi před 10 lety připadal sexy a teď mi připadá spíš jako rozmazlenej otravující fakan, ale všechno to zachraňuje hláška Ripleyové: "Koho mám ojet, abych se odsud dostala?" A ty dialogy...ty dialogy! Ripley: Máš sny? Potrefená sangvinická robotka: "Máme neuronové procesory.Takže máme sny.." <- No potěš koště... Ale byly i vtipnější: A:Jsem unavený! B: Vyspíš se až umřeš!!! No, skvělý a v 90.minutě se z toho stává něžné aliení "porno" v hlavní roli s Ripleyiovou s objímáním s alienem! Got dammit! 100.minuta: Tak už vím, kde se inspiroval matrix v těch velkejch dalekejch skocích mezi budovama. Bylo to tady. A další líbivý dialogy, kvůli kterejm bych se na to podíval znovu: Ripley: Ahoj! B: Vy jste mrtvá!? Ripley: To říkají často. :-) A: Ahoj Ripleová! Ripleyová: Fajn paměť! :-) A:Já slyšel, prý jsi na ně narazila už dřív. Ripley: Jo. A: A jak to skončilo? Ripley: Umřela jsem. :-) A na závěr jeden povedenec udělanej hezky po mamince a jeho převrácení na ruby. Pěknej humáč a asi to bylo úmyslem. Vychutnáno všemi doušky, škrtám. :-) Efekty závěrečnýho výbuchu fakt mizerný. A ještě šílenější logika...To už mě bolelo čelo od toho, jak jsem se furt na ně plácal, nechápavě, jak pan režisér podělal takovej titul, jako je alien. Přemýšlím, co byla větší hovadina, jestli tohle, nebo Prometeus....Už mlčím, byl to jednoznačně prometheus. Tomu jsem dal 50%, tady dám 65% za ten humor, občas povedený záběry, suprový hlášky u kterejch jsem se nostalgicky zasmál a takovou tu neohroženou Ripleyovou ve stylu Duke Nukem / Chuck Norris / Super Man (ne, Superman je oproti tomu jemňounkej uhlazenej gay, tohle má aspoň pořádný grády!). Takže průměrnej 90.tkovej film. Viděl jsem jak US tak CZ verzi. Musím uznat, že v těch 90.tkách stál ještě CZ dabing opravdu za to, je překvapivě kvalitní. A Weaverová to zahrála fakt dobře jak to tam pálila plamenometem s následným odchodem. Teď k nějakému hodnocení globálně. No jo, je to béčko. Ale líbilo se mi víc jak Prometeus. A bude to znít divně ale ve srovnání s tou trojkou mi to prostě nějak sedlo líp, ale ne kvalitou nebo celkovým hodnocením, ale tou podívanou, ikdyž to působilo hodně zdlouhavě, tak se tam pořád tak nějak něco dělo, pořád bylo na co koukat, kdežto ta trojka se odehrávala tak nějak pořád ve stejných prostorách, bylo to takové monotónní, ikdyž vážnější. Tady mi přišlo pár fakt trapných situací, kdy např. ripleyové skočí na hlavu facehugger a ona to tam ze sebe zase po chvíli serve a lážo plážo plave dál. Je to prostě film, který dělá aliení sérii vyloženě ostudu a úplně kazí tu vážnost, se kterou přišla jednička a dvojka, ty fakt měly úroveň. Pokud by točili další díl, mohl by bejt určitě lepší jak čtyřka. Popravdě, jakejkoliv další díl by musel bejt lepší, než tohle. Takže ANO, chci další díl, čtyřkou to nesmí končit, dokud Weaverová žije, ať si napraví reputaci a daj šanci lepším režisérům. () (méně) (více)

DannyBurino odpad!

Co je tohle za film? Jak mohli zachránit tělo Rypleyové když ve třetím díle skočila do rožhaveného olova dost pochybuji že tam to tělo vydrželo a co teprv ta královna jak ta mohla přežít? Vojáci beze zbraní, android který nic nevydrží, ta divná věc na konci, šílený vědec a generál který místo boje zdrhá a lodě udělané tak aby tam vlezl vetřelec a všechny zabil a na závěr vetřelec kousne geerála do mozku ale před smrtí si vytáhne kus uhryzlého mozku, fakt úchylně debilní film. ()

Danny.cz

"Vzkříšení"... doslova a násilím! Jak jinak popsat pokračování trilogie ukončené hrdinou smrtí hlavní postavy? Jednička byla přelomová, dvojka téměř dokonalá, trojka o poznání slabší, ale s důstojným završením série. Čtyřka je zbytečná. Vetřelčí série vždy stála na rozdílnosti alienů a lidí - tyto dva druhy opravdu nemají nic společného. Zde se ale vydáváme naprosto opačným (a špatným) směrem. Arogantní, otravná a zbytečná Ripleyová, která je napůl Alien, je jedinou vadou na kráse velké většiny filmu, kterou ale pohřbí konec, jenž z poměrně nadějného počinu během pár minut udělá béčkovou roztrhávací matlaninu, zakončenou odporným mazlením Ripleyové s uboze trapným mutantem a jeho následným "vytečením" trhlinou v okně. Byl tu potenciál... Škoda. - 45% ()

Archee

Na jedničku a dvojku už asi nikdy nic mít nebude, ale za mě rozhodně lepší než třetí díl, který naprosto promrhal skvěle nastartovaný potenciál od Camerona. ()

Margay

Jak jsem od toho nic nečekala, tak mě to hodně bavilo. "Pravý" vetřelec, se strachem z odhalení, klaustrofobickou atmosférou a děsem to už určitě není, ale Jeunet přišel s pár opravdu dobrými nápady. Od hororu jsme se přiklonili k akčnímu a vůbec mě to netrápí. Příšeru už známe, děs z neznámého se zkrátka nedostaví. (A na Sigourney Weaver se hrozně dobře kouká. Nádherný úsměv a bylo vlastně osvěžující vidět, jak už je jí všechno někde :) ) ()

Bohulib

U předchozích tří filmů byl každý něčím osobitý. Tenhle sice k celé sérii se Sigourney Weaver nic nového nepřidává, ale pořád je to velmi dobře udělaný akční film. Kromě rozšíření některých scén je u speciální edice navíc závěrečná scéna po přistání na Zemi a také je jiná úvodní titulková scéna než u standardní verze. ()

Doffy

Po poměrně dobře vydařené trojce je tu takový skluz mezi béčkové filmy, až se mi nechce věřit, že jde pořád o tu samou sérii. ()

mocakardiak

Mě se to líbilo. Weaverová jako vždy skvělá, tady zahrála excelentně. Každý z dílů má tu svoji atmosféru, i tento. A tento patří k těm nej. Viděl jsem to snad 20x a furt nemám dost ()

Mistr119

Umělé udržování něčeho, co se potácí mezi hnusem a směšností.. :/ Předchozí díl měl alespoň nějaký potenciál k myšlence, ale tady to zase spadlo.. Oukej, Ripleyová nově v roli velké mámy, ale nějak z jejího jednání není znát, jestli je teda člověk nebo alien a kdy se to rozhodla být člověkem? :/ ()

Sa.sa

Hustý pokračování, kde se ukáže nový druh vetřelce... Njn není nad pokusy vojáků s klonováním Riplyové... Jinak scény z kosmické stanice a souboje mají opravdu grády... Inteligence vetřelců byla fajn a zábavná... ()

soukyd33

No klasika. Ani po 200 letech jsme se nepoučili. Riplyová je zde akční více než předtím, a také se už asi ani nebojí střetu. Je jiná, než kdy dříve. Ale není sama, kdo se změní. Končí to na zajímavém místě. Hvězdiček 3 ()

Destoroyah

Neuveriteľne divné pokračovanie kultovej série Votrelec. jednotka sa mne osobne až tak nepáčila, dvojka bola vynikajúca, trojka bola nudná ale dalo sa to pozerať a tam mala aj séria skončiť. No ale máme tu Vzkriesenie ktoré je podľa mňa zatiaľ najhoršie pokračovanie. Nebyť toho mutanta na konci, bolo by to lepšie ale ten film by už nič nezachránilo. Príbeh nie je vôbec originálny, Ripply je už po niekoľký krát oživená a z votrelca už skoro nejde žiadny strach. Naozaj slabé pokračovanie. HODNOTENIE: 5,5/10 ()