Vetřelec: Vzkříšení

Alien: Resurrection

Votrelec: Vzkriesenie

Akční / Horor / Sci-Fi

USA, 1997, 109 min (SE: 116 min)

• flanker.27

Pořádné šlápnutí vedle. Sympatických charakterů 0.0, banda lumpů se náhle mění ve spasitele, předobrou androidku Winonu Ryder bych asi odstřelil sám (proč nepředvedla svůj trik s pingpongáčema?). Pár nápadů scénárista měl, bohužel během pořádného nočního tahu, a než se probral z kocoviny, už se mu z hlavy vykouřilo, co chtěl vlastně napsat. Návaznost na trojku úsměvná (jen když to sype, že?), dějová linie vyloženě debilní, akce vesměs trapná, tuna rádoby kůl hlášek (Ripley co "musí někoho ošukat aby se dostala ven" mi způsobila menší závar šedé kůry mozkové), no a ten konec radši komentovat nebudu. Jedna za podvodní sekvenci.(2.7.2007)

Podvodní scény jsou jedny z nejlepších scén vetřelčí ságy vůbec. Celkově film sice nedosahuje úrovně prvních dvou dílů, přesto je to hodně nadprůměrná sci-fi. Škoda toho nijakého konce. Pořádný souboj na konec by možná chybějící hvězdičku dodal.(15.4.2004)

Nemyslím, že je to až tak špatný díl. Je sice nejhorší ze všech dílů, ale to nic neznamená. Když řeknete, že je nejškaredější tenhle pětikarátový diamant ve srovnání s těmito deseti dalšími stokarátovými, budete mít pravděpodobně pravdu. Nejvíc mi vadilo špatné prokreslení postav, kdy většinou o nich skoro nic nevíme a ani se nedozvíme. Jak tu někdo říkal něco o skvělém prokreslení mariňáků ze dvojky, tak s tím nesouhlasím. Dobře vyvedení tam byli hlavně Hicks, Hudson, Vasquezová a jejich šéf Borman. Ostatní se tam buď jen velmi lehce mihli a nebo o nich ani nebyla zmínka. Přerod Rip v drsnou a cool bojovnici mi taky zrovna nesedí, ale smrt Dana Hedayi, jak si z hlavy vytáhne kus mozku, je naprosto hloupá a jen pro efekt. Nebo třeba odkaz na jedničku jméno počítače stanice je Otec. Ale největším problémem je podle mě, že se tu pokusili skloubit dohromady klasickou vybíječku z jedničky s klasickou honičkou ze dvojky a bohužel do toho nepřikloubili dostatek prostoru pro herce, jako ve trojce. Kdyby extended edition měla, jako u předchozích dílů 145 minut a tu půlhodinu navíc dali na rozvinutí postav lidí, myslím, že by z toho byl mnohem lepší film. A doufám, že další díl už konečně převede děj na zemi, jak se o to už od prvního dílu Společnost snaží. A ještě jedna taková drobnost. Lidičky, copak už jste zapomněli, že je to čtvrtý díl? A kolik čtvrtých dílů ve filmové historii bylo stejně kvalitních, jako tento? Buď mi vynechává paměť, nebo takovej (kromě Hvězdných válek epizoda 4) není.(11.12.2005)

Tohle je spíš akční sci-fi než pokračování vetřelce, ale musím říct, že ta scéna, kdy díra v okně vysaje toho vetřelce mě málem dojala!(7.7.2002)

Aj keď sa jedná o najslabšiu časť z Votrelcov, stále je zaujímavá. Perfektný vizuál a nezvyčajné nápady (scéna pod vodou, mutant - áno, mne sa ten nápad zdal brilantný atď...). Každý režisér priniesol do série niečo iné a to robí v mojich očiach túto sériu jednu z najlepších vôbec. Vadila mi však nová Rypleyová a ani ten čierny humor mi nesadol. Pozerá sa však na to dobre a hocikedy to dám znovu. 60%(2.11.2007)

• - Režisér Jean-Pierre Jeunet v dobe natáčania takmer vôbec nehovoril po anglicky. Preto mal na natáčaní vždy tlmočníka. (hradecek)

• - První z vetřelčích filmů, který se netočil v Anglii. Jedním z důvodů je, že Sigourney Weaver se nechtělo cestovat. (cariada)

• - Všimněte si, že jména androidů jsou ve vetřelčí sérii řazena abecedně - v prvním filmu Ash, v dalším Bishop a nyní Call. (-bad-mad-wolf-)