Dobré ráno, Brno!

(seriál)
  • angličtina Good Morning, Brno! (festivalový název)
Česko, (2023–2024), 7 h 52 min (Minutáž: 26–34 min)

Petr Koblovský

Ivan Acher

Jan Kolařík, Zuzana Zlatohlávková, Ondřej Kokorský, Simona Lewandowska, Tereza Volánková, Ivana Hloužková, Slávek Bílský, Vojtěch Hrabák, Roman Slovák (více)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Dobré ráno, Brno! je osmidílný televizní seriál Jana Prušinovského, který si tentokrát vybral prostředí živě vysílaného ranního pořadu, o němž vypráví s obrovskou nadsázkou. Pořad Dobré ráno to nemá jednoduché. Je to ranní show, jejímž posláním je připravit diváky do nastávajícího dne pomocí dobré nálady. Každý ho zná, ale málokdo na něj soustředěně kouká. Pro několik šťastlivců bývá tento pořad odrazový můstek k další kariéře a pro většinu hrob... Když na Špilberku zhasne noční osvětlení, rozsvítí se v režijní místnosti studia České televize na druhé straně města červené světýlko a společně s ním se rozzáří i oči ostříleného televizního režiséra Mirka Kurše. Se svou televizní rodinou, vlastní už dávno nemá, každý sudý týden bojuje o přízeň vstávajících diváků, kteří spouštějí své televizní přijímače, aby zahnali ranní chmury. Že rána nejsou vždycky dobrá, to ví Mirek, milovník piva a žen, moc dobře. Přes nepřízeň techniky, lidského faktoru, přírodních i hromadných katastrof chce ale všem těm, kteří to potřebují, společně s moderátorkou Radkou a jejím kolegou Cyrilem pravidelně naživo popřát – Dobré ráno, Brno! (Česká televize)

Don82

Prušinovského humor zaobalený do charakterové taškařice snažící se rozstřílet poslední zbytky serióznosti ČT. A nebo spíš zasadit do kulis Brna neformální seroš, který se čistě náhodou točí kolem napůl bizarního pořadu Dobré ráno. Na této polovině hřiště to celkem funguje, ale jinak jsem čekal o něco více. Samozřejmě, hodně lidi zde bude chválit to, že to ČT vůbec pustila a "střílení" do vlastních řad, ale podle mě je zde vidět jasný kalkul a tandem s tvůrci jede na plno. ()

EllienPM

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jan Prušinovský psal i točil Dobré ráno, Brno! očividně dlouho. Různá nálada epizod, různé vyznění.  Celkově bezchybné obsazení, originální námět, vyladěn každý detail scén i scénáře, včetně reálií. Skvělá hudba. Veřejnoprávně oprcávající zábava plná osvěžujících tváří i lokací. Precizní zpracování, žádný papundekl - dokonalé do posledního plakátu, knihy, hlodu či plata vajec. Cyril si nakonec ty kamerunské ovce nekoupil. ()

Mrkvič

Zajímavé a oproti předchozím Prušinovského počinům ještě o něco méně korektní. První díl byl fantastický a potom měl seriál ještě pár světlých chvilek, ale kvalita bohužel upadala. V druhé řadě už byla spousta momentů, které se objevily, někdy i vícekrát, ale žádná pointa s nimi nesouvisela. Za co jsem ale ze seriálu nejspokojenější, je pro mě objevení spousty zajímavých herců. Kokorský, Kolařík a několik dalších. ()

Olík

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na shledanou, Brno! ČSFD to za mne zprůměrovala na tři hvězdy, s čím se nedá, než souhlasit a ke stejnému výsledku bych se zřejmě dostal i já. Odvážné, nekorektní, dobře obsazené, okořeněné televizním prostředím a epizodními rolemi známých osobností…..tohle má divák mého ražení rád. Pak je tu ale také rozdílná kvalita jednotlivých epizod a pocit jakési uspěchanosti nebo nedotaženosti. Díky tomu bohužel přes ty tři hvězdy nejede vlak, ač bych hrozně rád přitlačil. ()

angel74

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Není to špatné, ale Jan Prušinovský rozhodně umí i líp. Čtvrtá hvězda a Most! budiž toho důkazem. Tady jsem se nejvíc nasmála u hudebního dílu s dávnou hvězdou Láďou Křížkem. Ten se vtipem a kvalitou bez problémů vyrovnal výše zmíněným seriálům. Každopádně bych se příště obešla bez fekálních šprýmů. Nicméně je potřeba říct, že casting se povedl na výbornou. Skoro všichni zúčastnění se mi nesmazatelně vryli do paměti. Oblíbila jsem si hlavně Jana Kolaříka, Zuzanu Zlatohlávkovou, Simonu Lewandowskou a Ondřeje Kokorského. (70%) ()

• V epizodě si můžeme na zdi vedle zasedací místnosti všimnout dvou plakátů. Jeden je na seriál Trpaslík (od r. 2017) a druhý na Snědou tíseň ze seriálu MOST! (od r. 2019). (Leopard105)
  • Kostel, kam jede Mirek (Jan Kolařík) natáčet příspěvek do Křesťanského magazínu, stojí v Doubravníku na Tišnovsku. Interiéry kostela se natáčely v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Mendlově náměstí v Brně. (skudiblik)

Související novinky

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

15.01.2024

V pondělí 15. ledna 2024 dopoledne byly na tiskové konferenci České filmové a televizní akademie (ČFTA) odhaleny nominace v rámci 31. ročníku předávání cen Český lev. Na začátku tohoto ceremoniálu… (více)

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

04.01.2024

Ve čtvrtek 4. ledna byly Sdružením české filmové kritiky oznámeny nominace pro 14. ročník výročního předávání Cen české filmové kritiky, které by tentokrát měly vyzdvihnout výrazná česká… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)