Po jednom ze svých typicky rázných zásahů je inspektor sanfranciské policie Harry Callahan přeložen z oddělení vražd do personálního. Na scéně se však objeví pětičlenné komando vyhozeného vojáka Bobbyho, které přepadne armádní sklad a odcizí zbraně, dynamit, a dokonce i rakety. Jsou sice překvapeni inspektorem DiGeorgiem a jeho kolegou, v přestřelce však oba policisty smrtelně postřelí a zmizí. Harry se v nemocnici dozví od umírajícího přítele DiGeorgia důležitou informaci, než ji však stačí využít, vrazi se sami ozvou. Ohrožují město ukradeným arzenálem a požadují milion dolarů výkupného. Je čas, aby Drsný Harry znovu vyrazil do akce. (TV Nova)

john.h

Čtyři s odřenýma ušima. Ta baba u Harryho byl takovej otravnej element, každopádně záporák byl opět hodně zajímavý a vidět Clinta znova v Alcatrazu byla též sranda. ()

Stanix

Slabší a odlehčenější než předchozí díly, přesto stále dobře koukatelné. Tyne Daly byla překvapivě příjemným oživením postavy Harryho parťáka " na jeden díl ". Zajímavost: Clint si v tomhle snímku odjede " zastřílet " na Alcatraz. Zřejmě v té době ani netušil, že se tam za 3 roky se štábem vrátí. ()

Looka

60% záleží na přístutu, mě to přišlo spíš trapný než vtipný. Celé hipie komando se kterým si to Clint rozdal bylo dost trapný. ()

altaica

PRO MUŽE:Drsnej Harry v třetím dílu série. Opět má koule větší než vánoční stromeček a po smrti parťáka mu přidělili nejošklivějšího chlapa s kundou, co vyštrachali v céčkovým komparzu na rodinný film Myla vokna sekerou. Tentokrát se Harry potýká s celou teroristickou skupinou, která si hned na úvod vyzvedla skvostný arzenál hraček v místním skladu zbraní, debilito scénáře odpusť, chráněném jen vetchým senilním staříkem. Duševně zakřiknutá mužatka se činí, takže Harry má proti sobě nejen bandu kriminálníků a policejních úřednických šimlů, ale na krku žvanící pytel neschopnosti jako ukázku politicky korektní, pozitivní diskriminace. Bude z ní dobrej polda, nebo jen živej terč? Zmákne to Harry i tentokrát? Doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE:Madame, výborná ukázka ženské adaptability na zhoršené podmínky prostředí. Kancelářská myšička po devíti letech v archivu sice nevyšetřila ani přestupek parkování, či sraní psů na veřejném prostranství, ale nešť. Je potřeba ukázat novou tvář a od doby, kdy došlo k té chybě, že na jednom z vatikánských koncilů byla ženě přiznána duše a o nějaký čas později i volební právo, je nutné počítat s volebními hlasy žen. Hromada chlapů šlapala chodník s plackou v kapse a pendrekem u boku i patnáct let , ale inspektorkou se stala myšička. Nejspíš se její mužná tvář bude dobře vyjímat na neostrých fotkách v novinovém článku o hledání družiny ztracených dětí v budově magistrátu. Jak si dáma povede v nové roli na vraždách, uvidíte ve filmu. Doporučuji.          HLÁŠKA:Zapomněl starosta na to, jak říkal, jak je důležité vyhnat ty lumpy ze San Franciska? Neřekl, že máte použít násilí. A co by chtěl? Abych jim kupoval lízátka?// Nesnáším hlupáky, zavřeli nepravýho a samolibost jim nedovolí to přiznat. ()

Knor

Mě to přišlo stejně dobrý jako Magnum Force. První díl ale jasně vede na plný čáře. Série má pozvolna sestupnou tendenci, to ale neznamená, že by tento díl byl nějak hroznej. Clint je pořád stejnej tvrďák a je paráda sledovat jak likviduje jednoho hajzla za druhým. Jen ten záporák vypadal jak Ivánek z Mrazíka :-) Jinak solidní akční krimi ze starý školy. ()

Amonasr

Film je po většinu času poměrně odlehčenou odpočinkovou podívanou, při níž mrtvoly hrají spíš roli nezbytných rekvizit, než že by budily soucit či úzkostné mrazení.  Až na samotný závěr, kdy akční selanka s řadou i otřepaných postupů a klišé nekončí očekávaným happyendem. Kvůli tomuto neobvykle neamerickému zakončení jsem přidal jednu hvězdu. ()

Dinsberg

Oproti Magnum Force zřetelný posun ke kriminálce, kde scénárista trestuhodně ztroskotává. Šílená překombinovanost děje je Callahanovi na škodu, protože nemá možnost přímočaře potírat zákon svými neortodoxními metodami. ()

Davis I

James Fargo zkrátil stopáž a snažil se udělat z Násilníka "buddy movie". Film se mu povedl. Sice jsem čekal akčnější finále, ale Harry sfouknul hlavního záporáka stylově... ()

MaxForValue

Poctivá klasika zo starej školy, tvrdé, syrové, drsné s nezabudnuteľným Eastwoodovským rukopisom. Záver je nezabudnuteľný, ale to je samostatná kapitola asi pri každom takomto filme. ()

johnsnow

Násilník je už slabší a kratší než prvá dve Calahanovsko.Eastwoodovské filmy ale Clint to perfektne ťahá. Síce akcie je málo a je tentoraz slabšia, tak je stále fajná a Clint je správny drsniak. Horšie je to zo záporákmi ktorý nemajú veľa priestoru a ani rešpekt. No ale na 5* to stále hlavne kvôli Clintovi je. A ten záver v Alcatraze bol perfektný. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 79%, Audience Score - 59% | FDb.cz - 76,1% | Zatímco Harryho (ne Pottera :) série tímto snímkem lehce upadla a The Enforcer se pro nás stal zatím nejhorší callahanovkou, samotná postava drsného, neúprosného a hláškujícího sanfranciského poldy každým dílem zraje jako víno (Harry na adresu feminismu v policejním sboru nás dostal :), i když jeho ženský protějšek byl spíše otravný. ...A Clintovi se Alcatraz evidentně velmi zalíbil ;) 70% ()

pekas

Třetí Dirty Harry. Parťačka žena je příjemné nóvum. Ale na plný počet to není, je to tak na čtyři hvězdy. 70% ()

majky19

Kvalitativně tento snímek úplně nedosahuje laťky svých předchůdců - Drsný Harry a Magnum Force, ale i tak se jedná o velmi dobrý krimifilm s Clintem Eastwoodem, coby inspektorem Callahanem v ústřední roli. A Tyne Daly coby inspektorka Mooreová také nebyla ve své roli vůbec špatná. ()

ostravak30

Po Magnum Force mi přijde Násilník jako akčnější a údernější než předchozí film. Možná též přímočařejší. V tomto díle se navíc filmaři pustili i do otázky postavení žen ve společnosti, hlavně u policie. Harry Callahan tak dostává kolegyni a ta působí zpočátku jako komediální složka, která má celý film odlehčit. Rozhodně povedená je sekvence ve věznici Alcatraz. Pořád se mi ale oba díly (druhý a třetí) hodnotí složitě, když nemám srovnání se slavným Drsným Harry. Každopádně si myslím, že je to pro Jamese Farga dobrý debut. ()

Tominni

Celkem dobrý krimi film, kde se Drsný Harry dostane na personální a navíc dostane novou kolegyni. Přesto se samozřejmě vyšetřují vraždy. Samotné finále na Alcatrazu je moc dobrý, ale předchozí děj tak nějak ničím nepřekvapí, takže to nakonec stačí na solidní 3 hvězdy, jsou lepší filmy s Drsným Harrym. ()

Stanmi

Drsnej Harry se vrací potřetí, tentokrát teroristická skupina zabila jeho parťáka, ukradla zbraně a unesla starostu a navíc dostal nového parťáka - ženskou. Enforcer pokračuje ve šlépějích svých dvou starších bratříčků a nijak neslevuje. Harry je tu takový jakého jej máme rádi - drsný, nekompromisní a s vždy nabitým relolverem značky Magnum. ()

Nonna

Tady mě drsný Harry opravdu bavil. Možná pro určitou míru lidskosti, jeli ji schopen dát najevo. Jeho vztah s mladou policistkou se sice vyvíjí předpokládatelně a učebnicově, ale i přesto jim to spolu ladí. Politický podtext věci je i přes dávnou dobu vzniku stále aktuální, takže na film se stále kouká líp, než na kdejakou soudobou policejní matlaninu. ()