Po jednom ze svých typicky rázných zásahů je inspektor sanfranciské policie Harry Callahan přeložen z oddělení vražd do personálního. Na scéně se však objeví pětičlenné komando vyhozeného vojáka Bobbyho, které přepadne armádní sklad a odcizí zbraně, dynamit, a dokonce i rakety. Jsou sice překvapeni inspektorem DiGeorgiem a jeho kolegou, v přestřelce však oba policisty smrtelně postřelí a zmizí. Harry se v nemocnici dozví od umírajícího přítele DiGeorgia důležitou informaci, než ji však stačí využít, vrazi se sami ozvou. Ohrožují město ukradeným arzenálem a požadují milion dolarů výkupného. Je čas, aby Drsný Harry znovu vyrazil do akce. (TV Nova)

hans500

I třetí část série Drsného Harryho si zachovává vysoké kvality a stále patří mezi to nejlepší z krimi filmů 70. let. O Clintovi není třeba mít pochybnosti, znovu se své role zhostil na jedničku, herci v dalších rolích jsou dost dobří. Ani tentokrát nechybý skvělé hlášky, akčních scén je hodně a jsou natočeny výborně. Menší výhrady pouze k režii, James Fargo se svým předchůdcům nedokázal plně vyrovnat, přesto si s Násilníkem poradil dobře. ()

andrii

Zločiny zatarasí klíny. Jedinec. Ocelový kabátec, i pohled. Neprůstřelný, od jistých dob. Zákonitě, jistí ho tvrdý džob, jako betonová zeď. Děs se, městský terore. Osobitě nabitého, odvetného komentáře, kulometné (ti)ráže. ()

Sfinkter

Mám rád starší kriminálky a Harry Callahan patří ke klasice. Nová parťačka Kate Moore má osobní kouzlo a tvůrci mě osudem její postavy hodně překvapili. Eastwood v největší formě, Harry a jeho kanon vyrážejí do boje s elitním veteránem. ()

Mrkvič

Clint Eastwood v poctivém akčňasu, kde nechybí pár na tu dobu drsných scén a pěkná kolegyně. Clint si hraje to, co skoro v každém svém filmu, ale divákovi se jeho hrdina nikdy neomrzí, takže zase výborný film s výborným Eastwoodem. Mě velmi blízký komentář: woody ()

noriaki

Pro sérii Harryho Callahana platí čím více akce, tím méně atmosféry. Jednička je skvělá mrazivá kriminálka, dvojka má náběh na drsný akční film a trojka už je skoro střílečka. Pochopitelně sedmdesátky nezapře, ale o napínavosti prvního dílu, či nekompromisnosti druhého si může nechat jen zdát. Cesta inspektora za vyřešením případu je přímočará a nenápaditá. Na žádné dějové kličky a kudrlinky nezbývá čas. Hláškující Clint Eastwood svým kouzlem osobnosti utáhl i tenhle slabý scénář, takže film nedělá svým předchůdcům ostudu. ()

shantim

No bavil jsem se výborně! Eastwood hraje přesně podle očekávání a scénáristé rozhodně nešetřili skvělým drsným humorem. 79% hvězdiček ()

J-o-k-e-r

Tady se jedná o krok zpět, styl jiný, hodně se ubralo na tempu. Harry je pořád hláškující drsňák, a své nové partnerce to dává více než sežrat. Ale zápletka samotná na mě tolik nezapůsobila, ale pořád to Clint udržuje v těch správných mezích. ()

Styxos

Odporná hudba, slabý scénář, chabá akce, hnusná herečka po boku Dirty Harryho a dementní záporák - to vše dělá z Násilníka nejslabší díl celé série. 2* jsou za skvělého Clinta Eastwooda a sem tam nějakou tu hlášku, co utrousí. Po Dirty Harrym a Magnum force obrovské zklamání ()

SG-1

"Možná se budu muset rychle hejbat a nepotřebuju, aby mě zdržovalo tvý nacpaný panděro." -Harry Callahan- ()

Circumscriptor

"$14,379." - "How can that be?" - "You want an itemized account? You took out two front doors, one front window, 12 feet of counter. Plus damages to the stock, plus one city vehicle totaled. Not to mention three hostages in the hospital, all of whom will probably sue the city." - "For what?" - "Excessive use of force. For your information, Callahan, the minority community has just about had it with this kind of police work." - "By the "minority community", I suppose you're talking about the hoods." Nuž, Enforcer je o niečo viac klišéovitý a sedemdesiatkovitý diel série, ale našťastie si stále v mnohých ohľadoch udržuje svoju počiatočnú úroveň. Tento film je zo všetkých asi najviac bohatý na trefné hlášky a obzvlášť Clintove argumentačné sólo o "štýlovom" feminizme a egalitarizme bolo veľmi príjemnou pasážou. ()

Han22

Opět se vrací Drsný Harry a s ním všechny známé věci v sérii. Byrokratický a neschopní nadřízení, krásná politická nekoreknost, poprvé má Harry parťačku, nechybí jeho magnum. Ale chybí zde tempo - přestože film má kratší stopáž, trošku se vleče, záporáci nejsou moc výrazní a pokulhává docela i akce. Závěrečná scéna v Alcatrazu je samozřejmě perfektní, ale na první dva díly to nestačí. EDIT 2023: Myslel jsem, že bych mohl hvězdičku za Eastwooda přidat a že to bude lepší, než jsem si pamatoval, ale nebylo. Utahaný, jednoduchý případ s nezajímavými záporáky (rádoby teroristi), slaboučká akce (nudná honička s černochem) a navíc ji moc není. Parťačka ošklivá, zbytečná SPOILER a když k něčemu začne být, tak zařve. KONEC SPOILERu. Za něco stojí fakt jen finální řežba v Alcatrazu (bazuka rulez!), 3* ponechávám. ()

KoRner

K tomu len toľko, že som si absolútne nevšimol pokles kvality a túto časť považujem osobne za najlepšiu. Nečakaný koniec, výsmech z neschopnosti polície a humor, aj keď už nestaval len na suchých hláškach Eatwooda spravili z toho môj obľúbený krimi akčák. ()

LEATHERFAC

Ne taková pecka jako jednička, ale mnohem lepší než dvojka. Nová inspektorka je příjemným osvěžením. Gang záškodníků bohužel slabota - působí tu poněkud trapně, není to protivník na úrovni. Ani sám vůdce gangu není moc výrazný, což tento díl shazuje podobně jako dvojku shazoval slabý a neuvěřitelný příběh. První díl měl obojí - dobrý příběh i chytrého a dostatečně evil záporáka. To dvojce i trojce chybí. ()

Loki_Six

"Hypothetical situation, huh? All right, I'm standing on the street corner, and Mrs. Grey there comes up and propositions me. She says if I come home with her, for $5 she'll put on an exhibition with a Shetland pony..." ()

borec999

Co chtějí? Auto. A co uděláš? Dám jim ho...  Šéf: Harry na vraždách již nepracuješ, byl si přeložen na osobní- Na osobní, to je pro blbečky!-Šéf: Já dělal na osobním 10 let!- Aha. Ubralo sa z krimi zápletky a prehnanej 2 hodinovej dĺžky, pribudlo viac akcie, humoru a ja som veľmi spokojný, pretože tým sa odstránilo všetko prečo ma dvojka až tak nechytila. Clint má v tomto dieli ženskú parťáčku, čo je samozrejme zdrojom veľa vtipných momentov a okrem toho je definitívne späť tak ako ho poznáme z jednotky- s nikým a ničím sa nevybavuje a pritom sype neskutočné hlášky. Záporáci nič moc (holt Robinson zostane asi neprekonaný), ale to je asi to jediné čo sa dá filmu vytknúť. Aj napriek uvoľnenejšiemu spracovaniu Násilníka sa ale stále podarilo zachovať aj vážny tón filmu-najmä v závere kedy sa ukáže že Harry na parťákov proste nemá šťastie. Tu však musím pochváliť aj herečku Tyne Daly a scenáristov zato, že dokázali z na prvý pohľad otravnej postavy inšpektorky Moorovej spraviť sympaťáčku, ktorej na konci naozaj príde ľúto... 1. čistokrvný akčný film v sérii striedajúci jednu lepšiu scénu za druhou (vyjednávanie,bordel,dialógy so šéfom pohovor s Moorovou,záver v Alcatraze) a znova sa musím opakovať-fantastický Clint Eastwood. PS: Mckayi múžu vám něco říct?- Jistě.- Smrdí vám z huby. 95% ()