elea

Merlin je bezpochyby jeden z mých nejoblíbenějších televizních filmů doprovázený skvělou hudbou Trevora Jonese a fantastickým výkonem Sama Neilla. Legenda krále Artuše je zde vyprávěna stařičkým kouzelníkem Merlinem, který vzpomíná nejen na život Artuše ale také i na svůj život a svou lásku. ()

Hopkins

Tv - film takže si zaslouží jako druhořadý 4 hvězdičky děj byl zajímavý a sam neil roli Merlina zahrál dobře. Celý děj se dá nazvat bitvou mezi Mab kralovnou starých obyčejů a Merlina, který s ejí chce pomstít za to co mu provedla . viz vražda jeho matky zohavení jeho životní lásky. ale taky v ději narazíme na artuše ,excalibr a kamelot. ()

bangee

Sice trochu zdlouhavé - ty dvě části, ale zato pohádkové a takové kouzelné, že jsem si to nakonec oblíbil. Styl alá starý Merlin vypráví svůj příběh malým dětem v době, kdy moc a kouzla upadají a mizí, protože lidé v ně a na ně přestali věřit, mě příjemně překvapil. Navíc obsazení herců a jejich výkony nebyly nejhorší, hlavně královna Mab (Miranda Richardson) byla výborná. A ktomu podmanivá dokreslující hudba. Celkový dojem kazí snad jenom ten skřet. ()

hazaba

Na tenhle film jsem se chystala víc jak půl roku... no, nebylo to zas až tak hrozné... Sam Neill jako Merlin docela v pohodě. Kupodivu mě více zaujaly ženské postavy než mužské (do Lancelota bych se nezamilovala ani omylem, natož abych s ním podvedla Artuše). Na to, že to má být televizní film (vlastně dva), je vizuální stránka velice dobře zpracována - penězi se asi moc nešeřilo... nejhůř z toho vyšla Jezerní paní. Nejmilejší postava: Frick :-) ()

Rikky007

Merlin je jedna z mála doopravdy podařených fantasy v televizní produkci. Hlavní podíl na tom má Sam Neil, který to dokázal skvěle uchopit a taky je tam pár jiných skvělých osobností, což se u Hallmark filmů zas tak často nevidí. Pro mě nejlepší pohádka o tomhle kouzelníkovi. ()

Wolvie

Když to vezmu kolem a kolem (a taky mě to překvapuje),Merlin mi vychází jako moje nejoblíbenější filmová adaptace artušovské legendy.Nic v ní nechybí (kouzla,Excalibur,Lancelot a Guinnevra,kulatý stůl...),je poctivě natočená,má vynikající herce a na to,že jde o televizní projekt,je to jednoduše paráda.Na to,aby se to stalo skutečným kultem,je film až příliš tradičně natočený a postrádá punc výjimečnosti,ale já mám Merlina moc rád. ()

Leoric

Zajímavý pohled na vděčné téma - Artušovské legendy. Tahle má štěstí na Sama Neila, neokoukaný pohled na postavu Merlina, ale se stejnojmennou knihou nemá společného téměř nic. O temnotě, stínu smrti a jeho myšlenkách tak lze přemýšlet jen ovlivněn knihou, zde tyto aspekty nedostanou žádný prostor. Tohle je zdařile strukturovaná pohádka, se skvělým výtvarným zpracováním, dobrými herci, a přeslazeným koncem. Přesto však nemohu hodotit jinak, láska k těmto časům přetrvá věky. ()

raelz

Snad to bude Samem Neillem, kterého mám vždy a všude rád, ale ačkoliv je to již nějaká doba, co jsem tento film viděl a tudíž si nejsem úplně jistý, co bych na něj řekl dnes (tenkrát jsem dal za 5, dnes jsem přeci jenom jednu ubral, pět si film opravdu nezaslouží), stále si jen vybavuji, že se mi tenhle film prostě líbil. Na druhou stranu, naprosto chápu kritiku zakončení. ()

foundation

Vyborny Sam Neill a neuveritelna nostalgia z pozerania. Hlavne dovody preco si v pripade Merlina prisadim vyssie. Kde sa na toto hrabe nedavno videny, mizerne pozeratelny Excalibur. ()

dalziel

Toto filmové spracovanie Merlina so Samom  a Helou zbožňujem. Toto je fantasy podľa môjho gusta. Vždy keď na to narazím tak si to rád pozriem. Je to samozrejme TV produkcia ktorá zvyčajne bývala rozdelená do dvoch dielov no napriek tomu to považujem za A-čkový titul. ()

alienemo

Podla mňa skvelé prevedenie klasického príbehu o Merlinovi. Je to krásna fantasy s pekne spraveným dejom a kúzlami. ()

Sosak

Dost roztáhlé fantasy, ze kterého si ale kupodivu pamatuju až hrozivě dost momentů, takže to muselo bejt dobrý. Efekty sice působily místy trochu fádně, stejně tak kostýmy, ale na zabití odpoledne to stačí. Celkem pěkný. ()

artuš

Velmi pěkný film o době krále Artuše, s úžasnými efekty a pěkným zpracováním mýtických bytostí. Rozhodně pěkně natočený. ()

RajAthen

Dle mého nevyvážený film, kdy některé pasáže jsou skvělé, některé zase nudí, stejné je to s postavami. Zatímco král Vortigern, Merlinova milá i Mab (s jiným líčením) mají něco do sebe, Artušův otec, Ginevra, pouze místy vtipný skřetík a povětšinou i král Artuš jsou dosti unylými postavami. Tahounem je pak po zásluze (naštěstí) sám Merlin. Přiznám se, že se mi moc nelíbí mezirasový románek skřet-ošklivá holčička, to je zde opravdu zbytečné. Na druhou stranu pominuli Excalibur, vše ostatní okolo této legendy se s tímto počinem nemůže moc rovnat, jelikož se zase nejedná o nějaký blábol z první ruky a nejsou zde žádné patetické scény. Snímek by si asi zasloužil 3*, ale jelikož artušovskou legendu, kterou mám rád, nehaní, 4* dostane. ()