V základním táboře pod K2, druhou nejvyšší horou světa, která si vyžádala nejvíc lidských životů, se chystá k výstupu výprava financovaná miliardářem Elliotem Vaughnem. Ten chce akci využít k reklamní kampani na svou leteckou společnost. Do tábora přichází Peter Garrett, který pracuje pro časopis National Geographic a fotografoval nedaleko sněžné leopardy. Ke svému překvapení se v táboře setká se svou sestrou Annie, která sice patří k nejuznávanějším horolezkyním, s bratrem však už tři roky nemluví. Nedokáže mu totiž odpustit, že poslechl otcův rozkaz a odřízl ho z lana, na němž viseli po nehodě dvou horolezců. Další den se Annie vydá s Vaughnem a zkušeným horolezcem Tomem McLarenem k vrcholu. Během cesty se začne zhoršovat počasí a horský vůdce Skip Taylor žádá Vaughna, aby sestoupili zpět do tábora. Ten však odmítne. Počasí ho nakonec přinutí výstup přerušit. Během sestupu strhne prudká bouře lavinu, která srazí část výpravy. Přežije pouze Vaughn, Annie a zraněný Tom, kteří se zřítí do ledové jeskyně, kde je lavina uvězní. Peter okamžitě zorganizuje záchrannou výpravu. Ví, že má pouhých šestatřicet hodin, jinak sestra i ostatní zahynou na vysokohorskou nemoc. (TV Nova)

Triple H

Oddychovka na sobotný večer. Jasne nalinkované postavy, kopec nelogickostí, typovo jasne obsadení herci a profesionálne zmáknuté technické aspekty filmu. Bavil som sa dobre a o to tu išlo. ()

fantoci

Miluju hory a horolezectví ještě víc, přesto že nejvýš sem byl na sněžce a horolezecký lano jsem viděl jen za výlohou v obchodě:)Když fil začal a hned na začátku jsem viděl umřít otce obou hlavní hrdinů chtěl jsem jít pryč od počítače. Chybu bych udělal. Velkou. Musím se vzpříčit hodnocení Foxe a říct že film nepostrádá podle mého nic co by měl mít. ŠKODA JEN ŽE KOLEGA LYŠKA NEPÍŠE KOMENTÁŘE MOHLI BYCHOM SI O TOM POKECAT.Nenašel sem kromě nitroglycerinu ve filmu nic co by se vymykalo zdravému rozumu.Naopak si myslím, že výborně jsou tu ztvárněny obvzláště charaktery různých lidí a pud sebezáchovy. Chceš žít tak zabij. Jenže tady to neplatí. Chceš žít tak vydrž co nejdýl a nepodléhej panice a navíc si krej záda protože ten kdo chce přežít s tebou tě klidně zabije.Trocha psychologie, hodně dobrodružství a odvahy a jedna obrovská zrada s velikánskou chutí na pomstu. A co ještě? Konec. Pro někoho spravedlivý pro někoho šílený ale pro mě spíš očekávaný. ()

Swansea

Film, od kterého jsem tak jako tak moc nečekala , mě navždy dostal svojí úvodní scénou. Proto ty čtyři hvězdičky. ()

Honzíno

Lehké pletené čepečky a letecké sluneční brýle, dlouhé pobyty, sprinty, neuvěřitelné skoky, pády, fyzické výkony nad hranicí 8000 metrů. :-D Ale na druhou stranu je ten snímek megazábavný a Cambell má opravdu cit pro nabušenou akci, spád a tempo. K tomu i ty hodně nadsazené kraviny natočí opravdu stylově. Kvalitní střih i hudba. Ty čtyři hvězdy dávám evidentně za provinilé potěšení z prostředí mně sympatického a přitahujícího mou mysl. Yes, o příběhu a nelogičnostech nemluvě. ()

Karush

Veľká škoda, že napínavým a pozoruhodným okamihom nevenovali dostatočnú pozornosť na vypracovanie príbehu, hlavní hrdinovia sú príliš fádni a nepriniesli žiaden nový a zaujímavý charakter do filmu a úplne jednoduchý príbeh je od prvých momentov až po posledné odhadnuteľný. A tak Vertical Limit nie je ničím viac ako mierne nadpriemerný sezónny film, ktorý popár mesiacoch úplne vyšumí z hlavy. 65% Podobné filmy: Smrť v skalách, Final Ascent, Cliffhanger, Nordwand, K2. ()

lennyd

Pro sourozence Petera (Chris O'Donell) a Annie (Robin Tunney) je lezení po horách tím největším koníčkem. Ale tragická nehoda jejich otce je rozdělí - Annie se zatvrzela a slézá nejnebezpečnější hory světa, zatímco Peter se horolezectví odvrátil a fotografuje pro National Geographics. Oba se náhodou znovu setkávají v horském táboře pod zrádnou K2, kde se Annie chystá na výpravu na horu s multimilionářem Elliotem Vaugnem (Bil Paxton). Když ale výpravě na K2 hora ukáže svoji tvář, a zůstavají zasypáni pod lavinou, musí Peter dát dohromady narychlo tým a vyrazit na záchranou misi. Té se účastní i podivín Montgomery Wick (Scott Glenn), který má s Vaugnem jiné úmysly ... Naštěstí jsem horolezectvím zcela neposkvrněný (nijak mě neláká a nikdy nelákalo, a po shlédnutí tohoto filmu asi ani lákat nebude), takže nějaké nelogičnosti ve výstupu na K2 mi žíly netrhají. Člověk si akorát musí odmslet hrátky s nitroglicerinem, který bouchá bez ohledu na fyzické podmínky jen v okamžiku, kdy si to autoři přejí. Akčních scén je ve filmu dostatek, a jsou moc hezky natočeny, takže jsem těžko přesvědčoval manželku, že opravdu filmaři nevyvezli celý tým na K2 a nenatáčeli tam. Z herců nejvíce vyčnívá Scott Glenn, i když v českém dabingu má naprosto uhozenej hlas a Bill Paxton, kterému takovéto role dokonale sedí. ()

Beky

...úvodní scéna je perfektní!!!!!!!!...špičková!!!...uvede film nevídaným způsobem....fakt mě dostala!!!!...no a dál????...a dál už jen lehce nadstandartní akční podívaná!!!!!....vypněte mozek, bavte se!!!...60%!!! P.S. výrazným plusem filmu je zajímavá kamera, a občas atmosféra vykoukne na povrch!!! ()

Iroquaise

mankote, syntetická krávovina, pseudodramatická umělá hmota...ale Campbell do toho pěchuje spoustu efektních momentů, které to zachraňují a zakrývají i tu vykonstruovanost a natahovanost zápletky...zajímavé je například překlápění os při záběrech na horské stěně, kdy stěna, na níž horolezec visí, se jeví jako země, na které leží, a dole či nahoře působí jako vlevo a vpravo - s podobným principem pak pracuje Raimi v sériích o Spidermanovi...a Chris O´Donnell je dutohlávka sobí... ()

pytlik...

Musím opravit své hodnocení horolezectví, to jsem fakt nevěděl, že se dá v horách užít taková sranda. Kde jinde si člověk může nechat říznout do ramene listem od helikoptéry a tím ji obětavě zachránit před spadnutím? Kde jinde má slabá žena příležitost viset ze skály a držet se jednou rukou cepínu, zatímco v druhé ruce drží taktéž cepín, na kterém pro změnu visí její kolega? Na kterém jiném místě může při narovnávání malíčku do správné polohy proběhnout kongeniální dialog "Byl to maniak, musela jsem s ním spát dva roky. Zadarmo"? A to už se radši nezmiňuji o lízání "zmrzliny", která sice na chladném severu s úspěchem už po léta praktikuje metodu profesora McDonalda, ale přesto jí nějakým záhadným způsobem nezamrzl límeček, takže jí tento vesele vlaje. Filmu také chyběl nějaký doopravdy charismatický herec, třebas typu Nicolase Cage. Pravda, pak by snímek trval maximálně půl hodiny. Stačilo, aby horám věnoval svůj tvrdý pohled, ony by se roztřásly... ...smíchem... ... veškerý sníh by z nich opadal a bylo by. ()

noriaki

Armageddon v Karákóram. S Bayovým slavným trhákem soutěží v množství pitomostí na minutu děje a klidně bych se vsadil, že ho v téhle disciplíně poráží. Scénář vrší jednu hloupost za druhou a postupně se její míra stupňuje, takže už někdy v první hodině se z dobrodružného filmu stalo takové horolezecké fantasy. Martin Campbell není špatný režisér. Na svém kontě má výborné Casino Royale a luxusní Zlaté oko, takže je jasné, že akci zvládá. S gradací si hlavu neláme a napětí postavil na překvapivých zvratech. Film je hodně dynamický a tento dojem podporuje i úderná hudba Jamese Newtona Howarda a občas až nepříjemně pohyblivá kamera. Takže dávám další bod pro horolezce. Akční scény jsou impozantní a pokud ze sledování vynecháte mozek, tak i napínavé. Dokonce bych řekl, že by Vertical Limit porazil Armageddon i v téhle kategorii. S herci už je to slabší. Obě dívčiny jsou sympatické, Scott Glenn je chodící charisma a Billa Paxtona nehodlám kritizovat nikdy a za nic. Zbytek je ale vyloženě bída. Konečné skóre by bylo velmi slušných 3:1. ()

JohnSmith

Spíš průměrný horolezecký thriller. Má sice svoje klady jako je Scott Glenn nebo blonďatá Scorupco. Ale má i svoje zápory jako třeba efekty,scénář a O´Donnella. Campbel se snažil jak jen to šlo a jeho režie je příjemně svižná. Jen mi to všechno přišlo jako snaha o trumfnutí Cliffhangera. Zůstalo jen u snahy a to dosti nedostačující. ()

VanTom

Krásu majestátních vysokohorských hřebenů (stejně jako zručnost hollywoodských řemeslníků je působivě zachytit na kameru) tu zpochybňovat nehodlám, jen bych nesměle poznamenal, že celá ta záchranná mise na K2 odporuje zdravému rozumu (a to nejsem z oboru). Nehorázně hovadský scénář zkrátka dělá z diváků blbce (nejviditelněji asi všechno s nitroglycerinem explodujícím na slunci nebo sprintováním v osmi tisících bez kyslíku), a jelikož se ani zdaleka nejedná o neustávající adrenalinovou jízdu, nelze si toho nevšimnout. Proto může být nechtěně směšné superseriózní drámo vnímáno i jako poměrně zábavná parodie. ()

cross

Už začátek dává tušit, že sledování tohohle filmu bude chtít notnou dávku nadsázky a sebezapření. Bohužel, ve výsledku vše dopadne ještě hůře a celkem vážně míněné téma tak působí jako přehlídka Supermanových dobrodružství. Tohle snad scénáristé ani nemohli myslet vážně... ()