Ta záležitost s Gray

Dievča mojich snov

Romantický / Komedie

USA, 2006, 93 min

• vesper001

A tenhle znáte? Povídá na svatbě ženichovi jeho sestra: „Nebýt tebe, byly bychom ideální pár.“ (smích) Gray a Sam jsou sourozenci tak ideální, že by se dali představit mimozemšťanům jako nejreprezentativnější vzorek homo sapiens. Mají společný byt, společné zájmy, shodnou krevní skupinu Š (= šampóni) a jak se ukáže, i stejnou sexuální orientaci. To je fakt bomba. Popravdě, nebýt toho, že ústřední trojlístek je tak nechutně fešný (homunkulus Cavanagh se z něj jako jediný neobjevil v Sexu ne městě), asi bych tuhle super vzrušující filmovou událost nezvládla mít zapnutou ani jako kulisu k práci.(5.1.2015)

• Annaud

Už dlouho jsem neviděla tolik klišé vměstnaného do jednoho filmu. A navíc mě silně urážela snaha zalíbit se širokému publiku i přes rádoby lesbické téma. Pokud chcete vidět romantickou komedii v hlavní roli s lesbičkou, která má také zábavné dialogy, ale je mnohem inteligentnejsi, zajimavejsi a postrada naprostou hloupost tohoto snímku, doporučuji britský film Imagine me and you. S tímhle filmem někam hluboko do zapomění.(14.5.2008)

Čo je treba na začiatok spomenúť je fakt, že rukopis ženy ako režisérky je tu ozaj citeľný. A vlastne možno práve tým ma vyviedol tento film z letargie jednoprúdových romantických komédií. Napodiv mal tento film toľko lásky, koľko nemáte ani v tých najdojemnejších "slaďákoch". Od samotného začiatku na vás pôsobí príjemne, nežne, a skutočne vytvára nový pohľad na lásku... No a ako chlap musím poznamenať, že Bridget Moynahan je od filmu k filmu čoraz pôvabnejšia. PS: Určite si tento film pozrite s partnerom.(4.4.2009)

V současnosti je většina komedií plná trapných vtípků, které se motají okolo témat jako je sex a nedokáží nic víc, než být nechutnou přehlídku nudné nemohoucnosti scénáristů. Přesto se dá najít malý poklad jako je tento snímek, který příjemně pohlíží na bizarní situaci, kdy se sestra zamiluje do bratrovy manželky (vůbec se jí nedivím a až uvidíte Bridget Moynahan tak se nebudete divit také). Překvapivě jsou postavy velmi milé a ne úplně tupé. Heather Graham společně s Thomasem Cavanaghem vypadají jako pravý bratr a sestra. Opravdu příjemný film, který vás nedokáže urazit jako některé přeceňované komedie o bandě teenagerů, kteří dělají cokoliv možného i nemožného. PS: Bridget Moynahan a Heather Graham při jejich karaoke bych složil k nohám svět:)(10.2.2008)

• Leleta

Hetero komedie o hetero holce, co se zamiluje do bráchovy manželky. Je to miloučce přihlouplé, předvídatelné a, co si budeme nalhávat, tak trochu nevtipné. Navíc jediné osoby, které působí, jako že kopou za jiný tým, jsou mužští protagonisté. A to bez výjimky. Nebýt Rachel Shelley, tak to možná ani nedokoukám, takže druhou hvězdičku uděluji speciálně za ní.(6.10.2012)