Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace

• USA Starship Troopers 2: Hero of the Federation (více)

Nejlepší jednotka Federace se střetává s hordou nepřátelských brouků. Ale tentokrát na ni brouci čekají. Malá skupina vojáků, odříznutá na odlehlé základně od nejbližších posil, bojuje s daleko chytřejším a prohnanějším nepřítelem. Pokud stojí alespoň o malou naději, musí spojit své síly s nechvalně proslulým zrádcem Federace. V sázce nejsou pouze jejich životy, jde o záchranu celé lidské rasy. Jestli chtějí přežít, musí být rychlejší než brouci! (oficiální text distributora)

Ceberus

Královsky jsem se bavil jen asi prvních dvacet minut: "Fight or die, soldier!" - "Grab my hand!" - "It seems we've got a company." - "You're disgrace to the uniform." - "We're all gonna die!" Každé další starověké klišé vykouzlilo úsměv na můj obličej, o vztyčení vlajky ála Iwo Jima ani nemluvě. :-D Pak ale začalo všechno slizovatět, upadávaly kousky těla a pavoučci lezli do těl hrdinných bojovníků. To už nemělo se zábavou mnoho společného a spíš jsem odvracel zrak (nedoporučuji pouštět k jídlu :-P). Ani Kelly Carlson v celé své přirozené kráse nepřidá hvězdičku navíc. ()

Abbadon.

Už nikdy víc Nečekal sem, že nějakýmu scifi dám takhle nízký hodnocení, ale v tomhle opravdu nic nebylo a těch 22% je zasloužených. Bohužel, nápad velice dobrej ale to jak to bylo zpracované. 15% ()

RajAthen

Bohužel, celá atmosféra původní Pěchoty je v čoudu. Zcela nepochopitelně se změnil žánr a potenciál Brouků totálně nevyužit (jsou jen hrozbou v pozadí a k soustu se dostanou v podstatě jen v posledním záběru). Místo toho jsme nuceni sledovat nevydařený pokus o budování atmosféry s druhořadými herci a místy na nás očkem mrkne nějaké to gore, které ovšem nevyváží všeobjímající nudu, snad jen první útok nebyl špatný. Ne, tudy ne přátelé, měnit žánr série takovýmhle obratem je vaz lámající výkon. ()

LordMysti

Abych pravdu řekl, z jedničky jsem byl namlsaný na něco jiného, nízký rozpočet tohoto podprůměrného béčka je vidět v každé scéně :(. ()

Likan7

Jestli neměli peníze, raději se do toho nepouštět. Vytvořit z tak parádní a vtipný jedničky takovou nudnou blbost chtělo pěknou dávku odvahy. Film se odehrává na jedné stanici, kde vidíme pár místností, běhají tu celou dubu rádoby drsní vojáci a vojandy, brouky jen slyšíme (protože na ně nemáme peníze) a závěr není správně přepálený, jen prostě hloupý. Proč upustit od zábavně pojaté války ke komornímu pokusu o něco, co je ve finále strašnej blivajz? ()

Psycho.R

Čekal jsem strašnej shit, ale dočkal jsem se slušnýho pokračování. Který dávalo smysl. Efekty jsou na video film dost kvalitní a zbytek je maskován tím, že se celý film odehrává v šeru, ale překvapivě to nevadilo. ()

DjMetal odpad!

Tak akoze, toto malo byt pokracovanie?? To nemalo ani zaciatok. Vidim ze Cechom ani nasim sa uz ani neunuvalo prekladat Hero of the Federatio, lebo asi vedeli kde skonci takyto ´´super uzasny trhak´´, ze v kosi. Totalne to reziser Phil Tippett dosral. Konecne chcel natocit svoj prvy film a totalne sa mu nepodaril. Podaril sa mu iba v tom, ze tam dal kocku blondinku, Strasne to dokazil. Ale bolo to asi v tom, ze som sa moc tesil na druhu cast. Lebo oproti jednotke. Toto je vazne ze nic. Jedna hviezdicka so zavretymi ocami,ked som spal zhuleny. Asi tak.nic viac nejdem hovorit. Doporucujem si to pozriet v tom pripade, ze pridete o dom, ale DVD-player si zachranite a na ceste najdete prave tento film. Tak jedine vtedy. ()

leÉrable

Na tenhle film jsem se těšil, doufal jsem, že tvůrci nezahodí příležitost natočit ucházející béčko. Nakonec to vzali celkem širokým záběrem přes snad veškeré pokleslé žánry, včetně zombie filmů. A některé záběry byly opravdu stylově kýčovité, jako třeba prvý pohled na pevnost. I televizní obsazení bylo fajn, velmi mě pobavila opětovně angažována Brenda Strong. ()

Alojs odpad!

Těžká... ehm... jak to jen říci... nooo... sra*ka. Po ucházející jedničce nehorázně levná a nehorázně studiová dvojka, které neměla (při nejlepší vůli) nikdy vzniknout. Nechápu účel těchto filmů. Opravdu se z toho něco vytěžilo? Kdopak se nažral? Možná tak brouci... ()

Lembi

Krome brouku to nema s hvezdnou pechotou nic spolecnyho. Atmosfera z jednicky uplne zmizela. Triky jsou horsi nez v jednicce, ale par dobrych scen se tam da najit. ()

mikhail

Po prvom pozretí som hodnotil ako odpad. ALE! Odvtedy sa mi podarilo zhliadnuť tento film ešte asi dvakrát a napriek slabším výkonom niektorých hercov v skutočnosti nejde až o taký brak. Oproti "Jednotke", sa jedná o film, ktorý nestavia na klasickom príbehu od Robert A. Heinleina plnom patriotických hesiel. Jedná sa o komornejší film s minimom hercov, kde je príbeh postavený viac na interakcii jednotlivých hrdinov ako na "zbesilej" streľbe. Príbeh je v celku dobre vygradovaný a nechýba aj niekoľko prekvapujúcich zvratov. ()

Jaromír

Komorní příběh ve věži s pěknými novými prvky. Místy mi připoměl Aliens 2 (kde byla Ripleyová zavřená s holčičkou v laboratoři...). Druhý díl už není tak monumentální, ale stejně mě zaujal a rozhodně se časem k němu ještě vrátím. Charizmatičtí herci, dobrý skromny příběh, mě se film líbil, byť rozhodně nedosahuje kvality dílu prvního (třetí díl je bohužel ještě horší). ()

Suomi

První díl se mě celkem líbil, ale pokračování je velmi nepovedené a zajímalo by mě kde by nabrali takový skvělý marináky, když po nich leze malej brouček,tak místo aby ho ze sebe nějak sundali, tak tam stojí jako trubky a nechají si ho vlízt do huby-otřesný zážitek-myslím tím film ()