Vetřelec vs. Predátor

Alien vs. Predator

Alien Vs Predator

Votrelec vs. Predátor

Akční / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie / Kanada, 2004, 87 min (Director's cut: 109 min)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $80,282,231Tržby Celosvetovo $172,544,654║ Takže stačí byť ako že poriadnym fanúšikom najúspešnejšej sci-fi predlohy gigantov ako Predátor a Votrelec a štúdio 20th Century Fox vám z radosťou zveria dôveru a mini rozpočet aby ste domrvili kult. Neviem fakt, neviem kto čo videl na režisérovi Paul W. S. Andersonovi, keď mu zverili takéto niečo, človek čo nemá skoro štipku vlastného talentu, čo musí za každú cenu vykrádať iné filmy aby vo filme mal ako že funkčné scénky ... Prvá polovica filmu sa ešte dá uznať ako budovanie určitého príbehu, kde toho moc neškrípe ale keď sa na scénu dostanú dve mimozemské obludy ich povesť rázom každou minutou je zadupávaná pod zem, aj keď ako že snaha o širší rozhľad v ich minulosti je načrtnutý a nie je to až taký zlý nápad, všetko zničí okolo postavená jednoduchosť, samozrejme že nemyslím slušne vystavané kulisy ale spackané dejové línie a ta najhoršia je priateľstvo človeka teda žienky s Predátorom, čo vyznie skoro ako romantická až parodická osnova. Pre každého poriadneho fanúšika týchto nestvúr to musela byť pohroma sledovať takéto niečo čo malo byť nadmieru originálne a veľkolepé. Od tvorcov bolo pekné že oživili postavu Bishopa v podobe herca Lance Henriksena ale na tom v podstate chceli založiť celú podstatu starých dielov. /videl v kine: 50%/(4.1.2008)

• Dan9K

Nebudu skrývat, že jsem měl vždy raději vetřelčí sérii a to překvapivě všechny díly. Ano, je v nich znát sestupná tendence, ale přese všechno měla každá epizoda svou úroveň. Samozřejmě jsem se těšil, jací budou moji oblíbení hrdinové a jak to těm predátorům pěkně natřou. Čekal jsem zklamání a také jsem se ho bohužel dočkal. Herní předloha se již stala legendou. Prach však brzy filmovou konverzi odstraní z lidského povědomí a zařadí se po bok Wing Commanderu a Mortal Kombat 2. Alespoň doufám. Čeká vás sprška nelogičností a trapností a to ještě vůbec nevypichuji trapný závěr ála Godzilla, Aligátor, Jezero nebo třeba další milióny americký béček. Po půl hvězdičce dávám za triky, efektní souboj mezi hlavními hrdiny a za poměrné absentování nudy. Rád ale zaokrouhluji dolů, a tak dávám moc pěknou jednu hvězdičku :)(20.6.2005)

Než jsem tento film viděl, tak jsem si vyslechl dva názory...jeden zněl, že je to naprosto nezáživný a "mozkovymrdózní" snímek. Druhý názor zněl - "JE TO SUPER, OPRAVDU BOMBAstické !!!" A teď, když jsem to konečně zhlédl, tak musím říct, že se přikláním spíše k té druhé skupině...jenže ne na 100%. Anderson umí dělat filmy podle her, to ano...ale u AvP se mi nějaké věci moc nelíbily (stejně jako u RE) - např., že jeden vetřelec si na začátku udělá celkem slušný bodycount a nebo ten konec (který se dá v půlce filmu odhadnout......ale trošku mi to nejde dohromady, podle mě by to predátoři prostě poznali, anebo to musela zneškodnit královna - zasvěceni vědí, jak to myslím). Ale i přes tyto zápory si myslím, že film je celkem dobrý (nenudil sem se ani na vteřinu).(12.10.2004)

• Eddard

Blbinka s potenciálem komerčního trháku. Zatraceně slaboduchý film, jehož jediné plus spočívá v samotném námětu - opravdu to nešlo udělat chytřeji? Najít lepšího scénáristu a slušně ho zaplatit? A hlavně, svěřit režii někomu, komu nejde jen o finanční výsledek projektu, umí vyprávět příběh, pracovat s emocemi (tj. vzbuzovat je), pracovat s herci a nenechat je plácat kraviny a v neposlední řadě, který natočí bojové scény tak, aby to nevypadalo, že velký, ožralý chlap v převleku laškuje s digitální ještěrkou... Kdyby se toho ujal někdo, kdo by dosáhl aspoň jedné z těch věcí, mohla být z tohohle slibného cross-overu slušná podívaná. Takhle je to jenom ubohý odvar dvou kvalitních sérií a zatraceně nevyužitý potenciál... 30%(21.5.2007)

• Faidra

Teda to jsem zase jednou měla kliku jak od blázince. Oba titulní hrdinové jsou mi volní jak triko po Marlonu Brandovi a tím pádem je to pro mě jen jeden z mnoha mizerných filmů místo prznění legendy. Osamocenou hvězdičku věnuji Henriksenovi, který byl v tomhle filmovém ekvivalentu zánětu dásní osamocený jakožto jediný slušný herec, aby ani jemu, ani hvězdičce nebylo smutno. Ale třeba je Lance zvyklý přijímat útěchu od jiných hvězdiček, co já vím.(29.10.2009)

• - Kód morseovkou na začátku filmu říká "Kdokoliv vyhraje, my prohrajeme", což je motto filmu. (akisha)

• - Spoiler: Lance Henriksen tímto filmem završil nepříliš veselý ale unikátní hattrick, kdy byl ve své herecké kariéře postupně zavražděn Terminátorem ve filmu Terminátor (1984), Vetřelcem ve filmu Vetřelci (1986) a nakonec zde - Predátorem. (ClintEastwood)

• - Společnost Weyland Industries je předchůdcem korporace Weyland-Yutani, která v sérii filmů Vetřelec neustále usiluje o zachování nebezpečných nestvůr. (Danny F.)