Reklama

Reklama

Vetřelec vs. Predátor

  • USA AVP: Alien vs. Predator (více)
Trailer 1

Zazobaný průmyslník Charles Bishop Weyland podnítí vytvoření mezinárodního týmu archeologů, přírodovědců a bezpečnostních expertů pod vedením ekoložky a cestovatelky Alexy "Lexy" Woodsové, který má prozkoumat záhadné obrysy budovy schované hluboko pod ledovým příkrovem poblíž Antartidy. Tím začíná neuvěřitelné a zároveň strašlivé dobrodružství – nikdo z nich netuší, jaké překvapení, ukryté v hloubce 2000 stop pod zmrzlým povrchem, je čeká… Členové expedice najdou pyramidu se stopami aztécké, egyptské a kambodžské kultury. V jejím nitru objeví bludiště chodeb, jehož technologické vybavení ukazuje na práci neznámých mimozemských civilizací. Stěny místností neočekávaně mění tvar, vězní jednotlivé členy týmu a oddělují je od jejich kolegů. Při strastiplné cestě napříč pyramidou vyjde najevo strašlivá pravda: podzemní chrám obývají predátoři, kteří drží v zajetí živou vetřelčí královnu. Ta ve stoletých intervalech klade vajíčka, z nichž se líhnou vetřelci, jejichž vybíjením mladí predátorští válečníci absolvují zkoušku dospělosti. Expedice tak přichází přímo do války mezi vetřelci a predátory. Dostane šanci zůstat jen nezúčastněným pozorovatelem? Postavu miliardáře Charlese Bishopa Weylanda scenáristé napsali pro herce Lance Henriksena, který hrál ve filmech Vetřelci a Vetřelec 3. Filmem Vetřelec vs. Predátor si režisér Paul W. S. Anderson, jeden z největších fanoušků filmů o Vetřelcích a Predátorech, uskutečnil svůj sen. (TV Prima)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (919)

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Horor bez špetky napětí a litrů krve (zřejmě kvůli přístupnosti), scénář bez nápadu, akční scény bez švihu a náznaku přehlednosti... Andersone, zabal to, nemáš na to! Člověk čeká pořádný krvavý béčko a dočká se takovéhle soft zhovadilosti bez kouska nadsázky. Alespoň má film slušné tempo, takže nehrozí, že divák usne. A navíc, především závěrečná sekvence, je roztomile komická (nechtěně samozřejmě). ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Nic moc jsem nečekal, ale Anderson toho nabízí ještě podstatně méně. Žádná pořádná akce, žádná krev, žádné silné charaktery, jen docela hezká výprava, občas vydařený záběr a do toho třepotající se nohy v šachtě, smešná hlavní hrdinka, hrající si na amazonku a naivní děj, kterému by hutně prospělo, kdyby se nebral tak vážně. Prostě zmršený crossover, který se zavděčí leda opravdu hladovým sci-fi fandům... ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Přijmout poslední Andersenův film předpokládá obrazně řečeno nikoliv vložit ruku do popcornu, ale vlézt do něho rovnou celým tělem. I tak lze ale AvP těžko akceptovat. Přitom technické stránce není moc co vytknout. Triky ujdou, animatrické modely vetřelců jsou zdařilé, film má svižné tempo. Dost zásadní problém je ale v absenci dvou důležitých filmových ingrediencí - atmosféru a napětí aby člověk hledal lupou. A scenář? Vše běží podle ověřených a stokrát viděných schémat, žádné překvapení se nekoná, děj je průhledňoučký a předvídatelný. Základní Andersenova idea příběhu dává sice smysl, ale je dost připitomnělá. Navíc - copak si asi pomyslel McTiernan, když viděl, že se z jeho původně nekompromisního lovce stal kámoš do nepohody? Tak tohle prosím ne. Ty 2*jsou až moc, i s přihlédnutím ke skutečnosti, že nemám rád crossovery - ty chladné finanční kalkuly. Teď už jenom čekám, kdy někdo přijde s filmem ČERVENÁ KARKULKA vs. BATMAN. To by byl biják!! ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Jak konstatovala jedna z postav asi ve 37. minutě filmu - "Mám z toho divný pocit." Předtucha dotyčného se naplnila poměrně brzy, neboť byl proměněn v mrtvolu, předtucha moje se naplnila na samém konci filmu, během nějž jsem marně čekal na to, kdy děj dostane jakýsi smysluplnější řád. Nedostal. Prvoplánovitá akce ale byla alespoň perfektně nasnímána a sestříhána, takže v tomto smyslu se moje smysly "nabažily". Ale ten scénář, ten zatracený scénář... Mám divný pocit, že Anderson ho psal asi pod vlivem "měsíce lovce" neboli úplňku, protože tolik děr nemá ani pověstný švýcarský e-mentál. Co mě teda vysloveně sra..., teda iritovalo, že P.W.S.A. neváhal pro své potřeby znásilnit i celý vetřelčí vývoj - ten trval od vyprdnutí vejce matkou až po samotné dospění jedince vpodstatě jen pár desítek minut. No kde to sakra jsme? Jo aha, v Hollywoodu 21. století. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Prekvapivo dobre nakrútená vecička s peknými trikmi, dynamickým strihom a svižnou akciou (neprehľadný bol iba prvý súboj Predátor vs. Votrelec, ktorý ma ale aj tak dostal do tínedžerského vytŕženia). Čo film však potápa pod hladinu priemeru, je fakt NEUVERITEĽNE debilný scenár. Že Anderson - rovnako ako Emmerich - iba kradne by ani tak nevadilo, ale že ukradnuté spája ešte ľahkomyslenejším lepidlom, to už je čo povedať. Byť lepšieho scenára a dlhšej stopáže, mohla to byť výborná zábava. P.S.: Trochu mi vadilo celkové „poníženie“ votreleckej rasy. Osobne k nej prechovávam o niečo väčší rešpekt než k ťažkopádnym Predátorom. ()

Galerie (99)

Zajímavosti (59)

  • Většina filmu se odehrává v naprosté tmě. (fanda124)
  • Postava Verheidena se jmenuje podle komiksového scénáristy Marka Verheidena, který napsal první minisérii „Vetřelec vs. Predátor“. V ní se poprvé ocitli tito dva tvorové spolu, pokud nepočítáme výskyt lebky v Predátorovi 2. (imro)
  • Při plavbě ledoborce polárním mořem, kde jsou teploty pod nulou, se cestujícím, konverzujícím na odkryté palubě, nekouří od úst. (pjotri)

Související novinky

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez …

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?…

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání…

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne

04.06.2007

Nemůžu se ubránit pocitu opakovaného déja vu. Transformers ještě ani neměli světovou premiéru, ale už teď jako by Hollywood ovládla posedlost futuristickými auty, které na nás vystrkují všelijaké…

Reklama

Reklama