Vetřelec vs. Predátor

Alien vs. Predator

Alien Vs Predator

Votrelec vs. Predátor

Akční / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie / Kanada, 2004, 87 min (Director's cut: 109 min)

• flanker.27

Na jedné straně slušné technické zpracování a docela slušná atmosféra, na druhé nablbý scénář a velmi slabí herci (snad kromě Henriksena). Celkově se to jednou vidět bez následků dá a je to lepší než Alien: Ressurrection (o druhym dílu AvP nemluvě). Ale horší než na koleně natočenej fandovskej AvP: Redemption.(15.11.2005)

• Djkoma

Něco zajímavého se začne dít po půl hodině. Po 45 minutách je první akce. Celkově v celém filmu max. 3 slušné akční scény z nichž jedna je fakt moc dobrá. Bohužel se prakticky celý film nudíte. K nikomu z celé skupiny(asi kromě černošské "tvrdé" průvodkyně)si neuděláte vztah, protože vždycky po chvíli umřou. Závěrečná naivní scéna a naprostý konec opět ponechaný jako dveře (BRÁNA) k pokračování. Celkově to bylo špatné. vytratila se všechna snaha o navázání na alespoň jednu sérii a celý děj jde úplně jiným, špatným, směrem. Lidstvo hraje jen předmět, do kterého se vetřelci touží dostat, aby se z nás mohl vyklubat jejich další bratříček a predátoři figurují jako policie, která utrženým psům nakažených vzteklinou, chce zpátky uvázat obojek z jejich laseru a kopí. Paul W. S. Anderson neumí pořádně točit a sám se ztrácí v neschopnosti nejen své režijní, ale i scenáristické. Je to smutné kam spadl výtvor H.G.Gigera.(27.8.2004)

A mně se to líbilo. Bylo to sice blbé jako autodráha bez trafa, ale protože mám rád cokoliv, kde vetřelec mrská ocasem, anebo predátor "growluje", přimhouřil jsem obě oči, skoro tak, že už jsem nic neviděl, a nechal se unášet vlastní představivostí. Pravda, ke konci mě to už tak sralo, že jsem proklel Andersona do pátého kolena... ale stejně jsem se po čase do pyramidy vrátil a vychutnal si to znovu.(17.8.2012)

Z kdysi dost děsivého monstra se stal otravný lovený hmyz bez charismatu (a to sem ho měla vždycky radši). Kdyby hlavní postava nebyla politicky korektní černošská "hrdinka" (rasyzmuz!§), asi by mě to bavilo víc. To "kamarádění" mi přišlo napůl odporně patetické a napůl dojemné. Scénář úplně na hovno, ale o ten tu přece nejde. A úplný závěr je pro zasmání, ale snad to tak tvůrci chtěli. Celkově jsem to čekala mnohem horší, takže neva, když zaokrouhlim na 3*, že ne.(2.3.2011)

Než jsem tento film viděl, tak jsem si vyslechl dva názory...jeden zněl, že je to naprosto nezáživný a "mozkovymrdózní" snímek. Druhý názor zněl - "JE TO SUPER, OPRAVDU BOMBAstické !!!" A teď, když jsem to konečně zhlédl, tak musím říct, že se přikláním spíše k té druhé skupině...jenže ne na 100%. Anderson umí dělat filmy podle her, to ano...ale u AvP se mi nějaké věci moc nelíbily (stejně jako u RE) - např., že jeden vetřelec si na začátku udělá celkem slušný bodycount a nebo ten konec (který se dá v půlce filmu odhadnout......ale trošku mi to nejde dohromady, podle mě by to predátoři prostě poznali, anebo to musela zneškodnit královna - zasvěceni vědí, jak to myslím). Ale i přes tyto zápory si myslím, že film je celkem dobrý (nenudil sem se ani na vteřinu).(12.10.2004)

• - AvP je první film s Predátorem, který ho zobrazuje jako leváka. (imro)

• - Žoldáci ve filmu používají zbraň Heckler & Koch G36C ráže 5.56x45 mm, Adele Rousseau (Agathe De La Boulaye) pak Berettu 84FS ráže .380 ACP. (dc125)

• - Je to první a zároveň jediný film, ve kterém se objevuje postava Predátora nehraného hercem v obleku, ale vytvořeného zcela digitálně. (korbitch22)