Vetřelec vs. Predátor

• Německo

Alien vs. Predator

Votrelec vs. Predátor

Akční / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie / Kanada, 2004, 87 min (Director's cut: 109 min)

Najprv to, čo mi vadilo. A nie je toho veľa na rozdiel od tu prítomných. Pár dialógov, len jeden (!) naprd a neprehľadne natočený fight AvP, prílišná náhodovosť. To, že boli Votrelci zobrazení ako zver určená na lov bez štipky inteligencie mi prišlo ako presne vystihnuté a objasnenie pôvodu Predátorov ako presné dosadené do kontextu ako sequel všetkých častí. Akcia a efekty boli na dosť dobrej úrovni, rovnako mi prišiel chápavý aj scenár, umiestnenie a nápad s pyramídou bol lišiacky. Už len aby sa nezavrhlo na pokračovanie. Buď opäť versus alebo sólo. 70%.(10.9.2007)

• hellstruck

Tomuhle filmu jsem se celý život vyhýbala jako čert kříži, protože mi tahle sci-fi tématika nic moc neříká. Včera jsem ale přepínala programy a nakonec podlehla. Rozhodně to není tak špatné, jak jsem čekala, docela mile to překvapilo, ale pořád to byla strašná ptákovina. Jen menší, než za jakou jsem ji měla:) Nejlepší je asi část, kdy hlavní hrdinka zjistí, že celý masakr byl vlastně zbytečný, protože stačilo predátorovi říct "Nepřítel mého nepřítele je můj přítel":))).Na konci jsem se přistihla, že na obrazovku koukám s otevřenou pusou.Na jedno shlédnutí to je zkrátka docela dobré,pomineme-li otřesný scénář,který tomu dával fakt korunu.(21.12.2011)

• Faidra

Teda to jsem zase jednou měla kliku jak od blázince. Oba titulní hrdinové jsou mi volní jak triko po Marlonu Brandovi a tím pádem je to pro mě jen jeden z mnoha mizerných filmů místo prznění legendy. Osamocenou hvězdičku věnuji Henriksenovi, který byl v tomhle filmovém ekvivalentu zánětu dásní osamocený jakožto jediný slušný herec, aby ani jemu, ani hvězdičce nebylo smutno. Ale třeba je Lance zvyklý přijímat útěchu od jiných hvězdiček, co já vím.(29.10.2009)

Vetřelec vs. Predátor přináší především příběh o tom, jak se uprostřed jedné nelítostné mezidruhové bitvy zrodilo jedno mimořádné přátelství:) Kdo by to byl řekl, že Predátor dokáže být i docela přátelský tvor. A ještě k tomu, když se jedná o sličnou, odvážnou černovlásku, která mu nejednou zachrání "kůži." Navzdory tomu, o jakého krutého a udatného zabijáka se jedná, oplývá Predátor smyslem pro spravedlnost, uznání a má své zásady. Nemluvě o vysoké inteligenci a organizovanosti Predátoří komunity. Velmi vydařené triky a kulisy. Nejvíce působivý je důmyslně propracovaný systém pyramidového komplexu. Predátoři na mě sice místy působili trochu gumově, ale to, ani pár dalších žánrových nedostatků, mi nezkazilo dynamickou podívanou na tuto mimozemskou bitevní "párty." Závěr vskutku velkolepý:) SPOILER Měla letět s nima:) Taková bojovnica by se jim mohla hodit:) KONEC SPOILERU.(8.6.2009)

Nečekal jsem nic a dostal jsem slušnou akci s výbornými efekty a s dostačujícím příběhem, který dost kazilo spřátelení Predátora a tý ženský, ale to se dá přetrpět. Celý film je v docela rychlým tempu, takže tam neni moc hluchých míst, Dokonce můžu říct že jsem se skoro celý film nenudil a to jsem opravdu nečekal(11.2.2005)

• - Žoldáci ve filmu používají zbraň Heckler & Koch G36C ráže 5.56x45 mm, Adele Rousseau (Agathe De La Boulaye) pak Berettu 84FS ráže .380 ACP. (dc125)

• - V čase 13:11 si Charles Bishop Weyland (Lance Henriksen) u počítače mezi roztáhnuté prsty bouchá propiskou. Tato scéna má návaznost z Vetřelců (1986), kdy to Bishop provádí mariňákovi jménem Hudson (Bill Paxton), ale s nožem. (Horryx)

• - Režisér Anderson v jednom z rozhovorů prozradil, že Arnold Schwarzenegger mu slíbil cameo roli na konci filmu, ale jenom pokud by prohrál volby na guvernéra Kalifornie. (akisha)