Reklama

Reklama

Vetřelec vs. Predátor

  • USA AVP: Alien vs. Predator (více)
Trailer 2

Zazobaný průmyslník Charles Bishop Weyland podnítí vytvoření mezinárodního týmu archeologů, přírodovědců a bezpečnostních expertů pod vedením ekoložky a cestovatelky Alexy "Lexy" Woodsové, který má prozkoumat záhadné obrysy budovy schované hluboko pod ledovým příkrovem poblíž Antartidy. Tím začíná neuvěřitelné a zároveň strašlivé dobrodružství – nikdo z nich netuší, jaké překvapení, ukryté v hloubce 2000 stop pod zmrzlým povrchem, je čeká… Členové expedice najdou pyramidu se stopami aztécké, egyptské a kambodžské kultury. V jejím nitru objeví bludiště chodeb, jehož technologické vybavení ukazuje na práci neznámých mimozemských civilizací. Stěny místností neočekávaně mění tvar, vězní jednotlivé členy týmu a oddělují je od jejich kolegů. Při strastiplné cestě napříč pyramidou vyjde najevo strašlivá pravda: podzemní chrám obývají predátoři, kteří drží v zajetí živou vetřelčí královnu. Ta ve stoletých intervalech klade vajíčka, z nichž se líhnou vetřelci, jejichž vybíjením mladí predátorští válečníci absolvují zkoušku dospělosti. Expedice tak přichází přímo do války mezi vetřelci a predátory. Dostane šanci zůstat jen nezúčastněným pozorovatelem? Postavu miliardáře Charlese Bishopa Weylanda scenáristé napsali pro herce Lance Henriksena, který hrál ve filmech Vetřelci a Vetřelec 3. Filmem Vetřelec vs. Predátor si režisér Paul W. S. Anderson, jeden z největších fanoušků filmů o Vetřelcích a Predátorech, uskutečnil svůj sen. (TV Prima)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (926)

choze 

všechny recenze uživatele

Miluju béčka, i ta nepovedená, ale tohle je prostě nuda jako hrom. Po úvodní expozici, která přestože trvá dvacet minut nám o postavách řekne velký kulový, se postavy dají na zmatený úprk pyramidou plnou predátorů a vetřelců a hraje se všichni proti všem. Jelikož příběh neexistuje a na postavách (nevýrazně hraných nevýraznými herci) nám nijak nezáleží, je dokonale eliminováno jakékoliv napětí a jelikož Anderson od MORTAL KOMBATU zapomněl i jak se dělá dobrá akce (viz. tragický ŽOLDÁK: LEGIE ZKÁZY), je eliminována i veškerá zábava. Hezkých záběrů a vychytávek (úvodní záběr se siluetou kosmické stanice evokující vetřelčí královnu, virtuální přechody) je tu tak akorát, aby bylo z čeho sestříhat trailer a trademarkové scény jsou natočeny zcela rutinérsky a sterilně. Nikdy jsem si ani na vteřinu nemyslel, že by se snad tenhle snímek mohl rovnat svým předchůdcům, ale že to bude až tak špatné... ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Miluju každou minutu tohoto filmu. Vetřelci přece měli skvělé momenty a čišil z nich respekt jako v každém z předchozíh dílů Vetřelce. AVP je dar pro fandy podobných xenomofrních organismů, kteří jsou rádi za každou minutu kdy se objeví jejich miláček na plátně. Snad každý chlap chce vidět pořádný souboj zla se zlem a teď nemluvím o Freddy vs. Jason. Film měl občas slabé momenty, ale už jen kvůli pohledu na skvělé masky predátorů a vetřelců musím dát plné hodnocení. ()

Reklama

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Na jedné straně slušné technické zpracování a docela slušná atmosféra, na druhé nablbý scénář a velmi slabí herci (snad kromě Henriksena). Celkově se to jednou vidět bez následků dá a je to lepší než Alien: Ressurrection (o druhym dílu AvP nemluvě). Ale horší než na koleně natočenej fandovskej AvP: Redemption. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Něco zajímavého se začne dít po půl hodině. Po 45 minutách je první akce. Celkově v celém filmu max. 3 slušné akční scény z nichž jedna je fakt moc dobrá. Bohužel se prakticky celý film nudíte. K nikomu z celé skupiny(asi kromě černošské "tvrdé" průvodkyně)si neuděláte vztah, protože vždycky po chvíli umřou. Závěrečná naivní scéna a naprostý konec opět ponechaný jako dveře (BRÁNA) k pokračování. Celkově to bylo špatné. vytratila se všechna snaha o navázání na alespoň jednu sérii a celý děj jde úplně jiným, špatným, směrem. Lidstvo hraje jen předmět, do kterého se vetřelci touží dostat, aby se z nás mohl vyklubat jejich další bratříček a predátoři figurují jako policie, která utrženým psům nakažených vzteklinou, chce zpátky uvázat obojek z jejich laseru a kopí. Paul W. S. Anderson neumí pořádně točit a sám se ztrácí v neschopnosti nejen své režijní, ale i scenáristické. Je to smutné kam spadl výtvor H.G.Gigera. ()

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Kurník Andersone, dobrovolně abdikuj na funkci režiséra nebo se z toho budu mít trvalý následky. Když jsem se prvně dostal k Vetřelci, byl jsem ochromený hrůzou a plíživým strachem. Když jsem prvně viděl Predátora, z tý akce jsem téměř nedýchal. A když jsem prvně viděl tu PC hru, některé útoky velkého množství vetřelců mi málem přivodili naplnění mého spodního prádla. A když jsem viděl tohle, málem jsem obšťastnil kvartýr hlasitým zívnutím. Příběh účelově zpatlanej tak, aby do něj bylo možné namontovat pokud možno co nejvíc efektních kousků. Prostředí se docela povedlo, ale po pár desítkách minut už zevšední a tu všeobecnou nudu kolem jen podtrhuje. Vetřelci tu hrají roli predátora likvidující všechno co se hýbe a Predátor tu hraje velkého zlého bitkaře co sem tam někomu z nich nakope zadek. Vzájemné souboje jsou sice ukázkou současného počítačového umění, ale leckdy se stane, že ztrácíte přehled. Lidský faktor postrádá charisma a originalitu, Lance Henriksen ač nyní nehraje androida furt mi ho připomínal. No a závěr? Ty bláho, Paule jak ty na tohle chodíš? To je jako když si přečteš scénář, pak se ti o tom zdá a když se probudíš, snažíš se ty sny co nejrychleji realizovat. Jó, sice je to efektní čůčo, ale trochu chaos. Jen co mi není jasný? Proč ta lovestory? Asi se jí ten klučina predátorskej líbil, ale pak to není daleko od parodie. Proč tedy nemůžu víc jak na 2? Nejsou v tom antipatie. Nesnažil jsem se srovnávat nesrovnatelné a přesto mi tohle přišlo jako akčák s velkým rozpočtem co se přiživuje na legendách. Atmosféra u ledu stejně jako ta svatyně obou nesmrtelných monster... ()

Galerie (105)

Zajímavosti (56)

  • Ve scéně v čase 1:02:36 Graeme Miller (Ewen Bremner) střílí ze zbraně Desert Eagle ráže .357 Magnum a vystřílí 13 nábojů, přestože zbraň je pouze na 9. (dc125)
  • Filmu vlastně "souhlasí" s teorií Ericha von Dänikena, že lidé stavěli pyramidy pro mimozemské bytosti přicházející z vesmíru, které uznávali jako své bohy. (Danny F.)

Související novinky

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (více)

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne

04.06.2007

Nemůžu se ubránit pocitu opakovaného déja vu. Transformers ještě ani neměli světovou premiéru, ale už teď jako by Hollywood ovládla posedlost futuristickými auty, které na nás vystrkují všelijaké… (více)

Reklama

Reklama