Vetřelec vs. Predátor

Alien vs. Predator

Alien Vs Predator

Votrelec vs. Predátor

Akční / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2004, 87 min (Director's cut: 109 min)

Z kdysi dost děsivého monstra se stal otravný lovený hmyz bez charismatu (a to sem ho měla vždycky radši). Kdyby hlavní postava nebyla politicky korektní černošská "hrdinka" (rasyzmuz!§), asi by mě to bavilo víc. To "kamarádění" mi přišlo napůl odporně patetické a napůl dojemné. Scénář úplně na hovno, ale o ten tu přece nejde. A úplný závěr je pro zasmání, ale snad to tak tvůrci chtěli. Celkově jsem to čekala mnohem horší, takže neva, když zaokrouhlim na 3*, že ne.(2.3.2011)

• Brouk

Ach jo.... co s tím? Film skončil.. a co se stalo? Nic... jen prázdno.. Chtěl jsem tomuhehle filmu dát šanci neboť jsem před mnoha a mnoha lety Vetřelce prožíval a prožívám a Predátor patřil taky k mým oblíbeným.... Ač upozorněn na úskalí filmu a tudíž varován, nečekal jsem takovou scénáristickou stupiditu... A přitom !!! Kdyby byl možná jiný režisér (jóóó starý dobrý Ridley by mi tam pasoval :-)... kdyby byl jiný scénář... kdyby byl větší rozpočet.... Ale na "kdyby" se nehraje,že? Škoda. Mohl to být dobrý sci-fi horor No, ale zase z druhé strany.. mou tohu po hororu teď v plné míře přínáší současná česká kocourkovská politická scéna, tak aspoň, že se u DVD na rozdíl od TV či novin tak nebojím....(12.2.2005)

• Superpero

Nuda shit debilita. Čím víc máte rádi původní filmy tím více se u tohohle poblejete.(24.1.2005)

• POMO

Prekvapivo dobre nakrútená vecička s peknými trikmi, dynamickým strihom a svižnou akciou (neprehľadný bol iba prvý súboj Predátor vs. Votrelec, ktorý ma ale aj tak dostal do tínedžerského vytŕženia). Čo film však potápa pod hladinu priemeru, je fakt NEUVERITEĽNE debilný scenár. Že Anderson - rovnako ako Emmerich - iba kradne by ani tak nevadilo, ale že ukradnuté spája ešte ľahkomyslenejším lepidlom, to už je čo povedať. Byť lepšieho scenára a dlhšej stopáže, mohla to byť výborná zábava. P.S.: Trochu mi vadilo celkové „poníženie“ votreleckej rasy. Osobne k nej prechovávam o niečo väčší rešpekt než k ťažkopádnym Predátorom.(8.11.2004)

Od tohoto filmu se očekávalo jak jinak opravdu hodně. Střetne se tu Vetřelec a Predátor, které do té doby navštívili komiks nebo počítač v hrané formě, ale na stříbrném plátně chyběl a tak se to muselo napravit. Pustil se do něj režisér, který většinou točí efektivní akce, jenže divácky z větší části propadnou, jenže jak u koho. Alien vs. Predator se mně osobně vcelku líbil. Do teď si pamatuju jak vetřelec kyselinou pálí plášť Predátora a celé to syčí a mně způsobuje mrazení v zádech, jenž efektivně dokáže zapůsobit. Mimojiné se to točilo opět v naších zemích. Zajímavé je, že to co se točí u nás většinou propadne, i když jsou výjimky. Tento film sice nejspíš ty, co vetřelce a predátory zná do nejmenších detailů možná dost naštve. Já na tom tak rozhodně nejsem a proto jsem se nejspíš u filmu dost dobře bavil. Jen mě stále zaráží hodnocení. I když film si na sebe vydělat nechal a v přípravách už je i dvojka. ---Celé to byla past! - Oni nás neloví. Dostali jsme se doprostřed války.(16.9.2007)

• - Ve scéně, kdy první predátor bojuje s vetřelcem, vetřelčí kyselina mu rozežere brnění i zbraně. Když však Alexa (Sanaa Lathan) probodne vetřelce predátořím kopím a druhý predátor ho následně nožem vykuchá, zbraně jsou kyselinou nedotčené. (Foxhound#1)

• - Kód morseovkou na začátku filmu říká "Kdokoliv vyhraje, my prohrajeme", což je motto filmu. (akisha)

• - Režisér Anderson v jednom z rozhovorů prozradil, že Arnold Schwarzenegger mu slíbil cameo roli na konci filmu, ale jenom pokud by prohrál volby na guvernéra Kalifornie. (akisha)