Vetřelec vs. Predátor

Alien vs. Predator

Alien Vs Predator

Votrelec vs. Predátor

Akční / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie / Kanada, 2004, 87 min (Director's cut: 109 min)

Z kdysi dost děsivého monstra se stal otravný lovený hmyz bez charismatu (a to sem ho měla vždycky radši). Kdyby hlavní postava nebyla politicky korektní černošská "hrdinka" (rasyzmuz!§), asi by mě to bavilo víc. To "kamarádění" mi přišlo napůl odporně patetické a napůl dojemné. Scénář úplně na hovno, ale o ten tu přece nejde. A úplný závěr je pro zasmání, ale snad to tak tvůrci chtěli. Celkově jsem to čekala mnohem horší, takže neva, když zaokrouhlim na 3*, že ne.(2.3.2011)

Vetřelec vs. Predátor přináší především příběh o tom, jak se uprostřed jedné nelítostné mezidruhové bitvy zrodilo jedno mimořádné přátelství:) Kdo by to byl řekl, že Predátor dokáže být i docela přátelský tvor. A ještě k tomu, když se jedná o sličnou, odvážnou černovlásku, která mu nejednou zachrání "kůži." Navzdory tomu, o jakého krutého a udatného zabijáka se jedná, oplývá Predátor smyslem pro spravedlnost, uznání a má své zásady. Nemluvě o vysoké inteligenci a organizovanosti Predátoří komunity. Velmi vydařené triky a kulisy. Nejvíce působivý je důmyslně propracovaný systém pyramidového komplexu. Predátoři na mě sice místy působili trochu gumově, ale to, ani pár dalších žánrových nedostatků, mi nezkazilo dynamickou podívanou na tuto mimozemskou bitevní "párty." Závěr vskutku velkolepý:) SPOILER Měla letět s nima:) Taková bojovnica by se jim mohla hodit:) KONEC SPOILERU.(8.6.2009)

A mně se to líbilo. Bylo to sice blbé jako autodráha bez trafa, ale protože mám rád cokoliv, kde vetřelec mrská ocasem, anebo predátor "growluje", přimhouřil jsem obě oči, skoro tak, že už jsem nic neviděl, a nechal se unášet vlastní představivostí. Pravda, ke konci mě to už tak sralo, že jsem proklel Andersona do pátého kolena... ale stejně jsem se po čase do pyramidy vrátil a vychutnal si to znovu.(17.8.2012)

Väčšinou sa stáva, že keď sa dialógy tvária sproste, je hlúpy aj samotný dej. V tomto filmu je tomu inak. Dejovo sa mi to celkom páčilo, spomínané keci neboli na úrovni voči vizuálnej stránke, takže ako často v týchto žánroch – forma zvýťazila nad obsahom. Napriek tomu som sa však nenudil, a nakoniec ma film presvečil, aby som si pustil starého predchodcu, Predátora.(9.12.2006)

• ScreamJay

Kurník Andersone, dobrovolně abdikuj na funkci režiséra nebo se z toho budu mít trvalý následky. Když jsem se prvně dostal k Vetřelci, byl jsem ochromený hrůzou a plíživým strachem. Když jsem prvně viděl Predátora, z tý akce jsem téměř nedýchal. A když jsem prvně viděl tu PC hru, některé útoky velkého množství vetřelců mi málem přivodili naplnění mého spodního prádla. A když jsem viděl tohle, málem jsem obšťastnil kvartýr hlasitým zívnutím. Příběh účelově zpatlanej tak, aby do něj bylo možné namontovat pokud možno co nejvíc efektních kousků. Prostředí se docela povedlo, ale po pár desítkách minut už zevšední a tu všeobecnou nudu kolem jen podtrhuje. Vetřelci tu hrají roli predátora likvidující všechno co se hýbe a Predátor tu hraje velkého zlého bitkaře co sem tam někomu z nich nakope zadek. Vzájemné souboje jsou sice ukázkou současného počítačového umění, ale leckdy se stane, že ztrácíte přehled. Lidský faktor postrádá charisma a originalitu, Lance Henriksen ač nyní nehraje androida furt mi ho připomínal. No a závěr? Ty bláho, Paule jak ty na tohle chodíš? To je jako když si přečteš scénář, pak se ti o tom zdá a když se probudíš, snažíš se ty sny co nejrychleji realizovat. Jó, sice je to efektní čůčo, ale trochu chaos. Jen co mi není jasný? Proč ta lovestory? Asi se jí ten klučina predátorskej líbil, ale pak to není daleko od parodie. Proč tedy nemůžu víc jak na 2? Nejsou v tom antipatie. Nesnažil jsem se srovnávat nesrovnatelné a přesto mi tohle přišlo jako akčák s velkým rozpočtem co se přiživuje na legendách. Atmosféra u ledu stejně jako ta svatyně obou nesmrtelných monster...(14.11.2004)

• - Náklady na film byly 60 000 000 $ a alších 35 000 000 $ padlo na mohutnou propagaci. I přes spíše záporné hodnocení kritiky a přes nevoli fanoušků původních sérií dokázal film vydělat 80 000 000 $ v USA a dalších bezmála 84 000 000 $ ve zbytku světa. Není tedy divu, že AVP 2 na sebe nenechal dlouho čekat. (messiah)

• - Oproti původním filmům byly zvětšeny jak ruce Vetřelců, tak i všechny zbraně Predátorů. Mimořádně nakynulo především laserové dělo, které nosí na rameni. (Divočák)

• - Žoldáci ve filmu používají zbraň Heckler & Koch G36C ráže 5.56x45 mm, Adele Rousseau (Agathe De La Boulaye) pak Berettu 84FS ráže .380 ACP. (dc125)