Vetřelec vs. Predátor

• Německo

Votrelec vs. Predátor

• Nový Zéland

Akční / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie / Kanada, 2004, 87 min (Director's cut: 109 min)

• flanker.27

Na jedné straně slušné technické zpracování a docela slušná atmosféra, na druhé nablbý scénář a velmi slabí herci (snad kromě Henriksena). Celkově se to jednou vidět bez následků dá a je to lepší než Alien: Ressurrection (o druhym dílu AvP nemluvě). Ale horší než na koleně natočenej fandovskej AvP: Redemption.(15.11.2005)

No... Nízká věková přístupnost filmu prostě neprospěla. Na druhou stranu se na něj vůbec nekouká špatně, a i když to není hodno ani jedné předlohy, tak je to příjemný náznak... Jako zastánce Predátorů jsem jenom rád, že jsme konečně ukázali alienofilům, zač je toho loket... Dvě hvězdy mi přijdou málo... i když tři jsou možná moc. No co...(11.12.2009)

Najprv to, čo mi vadilo. A nie je toho veľa na rozdiel od tu prítomných. Pár dialógov, len jeden (!) naprd a neprehľadne natočený fight AvP, prílišná náhodovosť. To, že boli Votrelci zobrazení ako zver určená na lov bez štipky inteligencie mi prišlo ako presne vystihnuté a objasnenie pôvodu Predátorov ako presné dosadené do kontextu ako sequel všetkých častí. Akcia a efekty boli na dosť dobrej úrovni, rovnako mi prišiel chápavý aj scenár, umiestnenie a nápad s pyramídou bol lišiacky. Už len aby sa nezavrhlo na pokračovanie. Buď opäť versus alebo sólo. 70%.(10.9.2007)

• hellstruck

Tomuhle filmu jsem se celý život vyhýbala jako čert kříži, protože mi tahle sci-fi tématika nic moc neříká. Včera jsem ale přepínala programy a nakonec podlehla. Rozhodně to není tak špatné, jak jsem čekala, docela mile to překvapilo, ale pořád to byla strašná ptákovina. Jen menší, než za jakou jsem ji měla:) Nejlepší je asi část, kdy hlavní hrdinka zjistí, že celý masakr byl vlastně zbytečný, protože stačilo predátorovi říct "Nepřítel mého nepřítele je můj přítel":))).Na konci jsem se přistihla, že na obrazovku koukám s otevřenou pusou.Na jedno shlédnutí to je zkrátka docela dobré,pomineme-li otřesný scénář,který tomu dával fakt korunu.(21.12.2011)

• POMO

Prekvapivo dobre nakrútená vecička s peknými trikmi, dynamickým strihom a svižnou akciou (neprehľadný bol iba prvý súboj Predátor vs. Votrelec, ktorý ma ale aj tak dostal do tínedžerského vytŕženia). Čo film však potápa pod hladinu priemeru, je fakt NEUVERITEĽNE debilný scenár. Že Anderson - rovnako ako Emmerich - iba kradne by ani tak nevadilo, ale že ukradnuté spája ešte ľahkomyslenejším lepidlom, to už je čo povedať. Byť lepšieho scenára a dlhšej stopáže, mohla to byť výborná zábava. P.S.: Trochu mi vadilo celkové „poníženie“ votreleckej rasy. Osobne k nej prechovávam o niečo väčší rešpekt než k ťažkopádnym Predátorom.(8.11.2004)

• - Spoiler: Lance Henriksen tímto filmem završil nepříliš veselý ale unikátní hattrick, kdy byl ve své herecké kariéře postupně zavražděn Terminátorem ve filmu Terminátor (1984), Vetřelcem ve filmu Vetřelci (1986) a nakonec zde - Predátorem. (ClintEastwood)

• - Kód morseovkou na začátku filmu říká "Kdokoliv vyhraje, my prohrajeme", což je motto filmu. (akisha)

• - AvP je první film s Predátorem, který ho zobrazuje jako leváka. (imro)