Vetřelec vs. Predátor

Alien vs. Predator

Alien Vs Predator

Votrelec vs. Predátor

Akční / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie / Kanada, 2004, 87 min (Director's cut: 109 min)

• petero

Nedosahuje tu kvalitu ani votrelcov ani predátorov. Anderson je síce hračička, ale zo spojenia týchto dvoch kultových monštier som očakával niečo oveľa lepšie. Scenár je neprepracovaný a málo ctižiadostivý. Takto sa môžem len tešiť že sa konečne stretli i na filmovom plátne a dúfať, že pokračovanie bude o niečo spektakulárnejšie.(10.2.2006)

Najprv to, čo mi vadilo. A nie je toho veľa na rozdiel od tu prítomných. Pár dialógov, len jeden (!) naprd a neprehľadne natočený fight AvP, prílišná náhodovosť. To, že boli Votrelci zobrazení ako zver určená na lov bez štipky inteligencie mi prišlo ako presne vystihnuté a objasnenie pôvodu Predátorov ako presné dosadené do kontextu ako sequel všetkých častí. Akcia a efekty boli na dosť dobrej úrovni, rovnako mi prišiel chápavý aj scenár, umiestnenie a nápad s pyramídou bol lišiacky. Už len aby sa nezavrhlo na pokračovanie. Buď opäť versus alebo sólo. 70%.(10.9.2007)

Vetřelec vs. Predátor přináší především příběh o tom, jak se uprostřed jedné nelítostné mezidruhové bitvy zrodilo jedno mimořádné přátelství:) Kdo by to byl řekl, že Predátor dokáže být i docela přátelský tvor. A ještě k tomu, když se jedná o sličnou, odvážnou černovlásku, která mu nejednou zachrání "kůži." Navzdory tomu, o jakého krutého a udatného zabijáka se jedná, oplývá Predátor smyslem pro spravedlnost, uznání a má své zásady. Nemluvě o vysoké inteligenci a organizovanosti Predátoří komunity. Velmi vydařené triky a kulisy. Nejvíce působivý je důmyslně propracovaný systém pyramidového komplexu. Predátoři na mě sice místy působili trochu gumově, ale to, ani pár dalších žánrových nedostatků, mi nezkazilo dynamickou podívanou na tuto mimozemskou bitevní "párty." Závěr vskutku velkolepý:) SPOILER Měla letět s nima:) Taková bojovnica by se jim mohla hodit:) KONEC SPOILERU.(8.6.2009)

• Tom Hardy

Nic moc jsem nečekal, ale Anderson toho nabízí ještě podstatně méně. Žádná pořádná akce, žádná krev, žádné silné charaktery, jen docela hezká výprava, občas vydařený záběr a do toho třepotající se nohy v šachtě, smešná hlavní hrdinka, hrající si na amazonku a naivní děj, kterému by hutně prospělo, kdyby se nebral tak vážně. Prostě zmršený crossover, který se zavděčí leda opravdu hladovým sci-fi fandům...(16.1.2006)

No... Nízká věková přístupnost filmu prostě neprospěla. Na druhou stranu se na něj vůbec nekouká špatně, a i když to není hodno ani jedné předlohy, tak je to příjemný náznak... Jako zastánce Predátorů jsem jenom rád, že jsme konečně ukázali alienofilům, zač je toho loket... Dvě hvězdy mi přijdou málo... i když tři jsou možná moc. No co...(11.12.2009)

• - Nápad natočit Vetřelec vs. Predátor dostal režiér Anderson poprvé už v roce 1997, kdy na festivalu Sundance prezentoval svůj nezávislý debut Shopping. (Divočák)

• - První scénář o setkání obou kultovních ras vznikl již v roce 1991 a z jeho autora Petra Briggse kromě bohatého člověka udělal i hvězdu mnoha novinových článků. Scénář ale nakonec skončil v odpadkovém koši, podobně dopadl i Shane Salerno, který pracoval na projektu 15 měsíců. Psal i během samotného natáčení a nakonec se nedostal ani do titulků. Je ale uveden alespoň pod literárním přepisem filmu. (imro)

• - Film mohl natočit i Guillermo del Toro, ale dal přednost Hellboyovi. (akisha)