Vetřelec vs. Predátor

• Německo

Alien vs. Predator

Votrelec vs. Predátor

Akční / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie / Kanada, 2004, 87 min (Director's cut: 109 min)

• KevSpa

Horor bez špetky napětí a litrů krve (zřejmě kvůli přístupnosti), scénář bez nápadu, akční scény bez švihu a náznaku přehlednosti... Andersone, zabal to, nemáš na to! Člověk čeká pořádný krvavý béčko a dočká se takovéhle soft zhovadilosti bez kouska nadsázky. Alespoň má film slušné tempo, takže nehrozí, že divák usne. A navíc, především závěrečná sekvence, je roztomile komická (nechtěně samozřejmě).(1.11.2004)

No... Nízká věková přístupnost filmu prostě neprospěla. Na druhou stranu se na něj vůbec nekouká špatně, a i když to není hodno ani jedné předlohy, tak je to příjemný náznak... Jako zastánce Predátorů jsem jenom rád, že jsme konečně ukázali alienofilům, zač je toho loket... Dvě hvězdy mi přijdou málo... i když tři jsou možná moc. No co...(11.12.2009)

• Dan9K

Nebudu skrývat, že jsem měl vždy raději vetřelčí sérii a to překvapivě všechny díly. Ano, je v nich znát sestupná tendence, ale přese všechno měla každá epizoda svou úroveň. Samozřejmě jsem se těšil, jací budou moji oblíbení hrdinové a jak to těm predátorům pěkně natřou. Čekal jsem zklamání a také jsem se ho bohužel dočkal. Herní předloha se již stala legendou. Prach však brzy filmovou konverzi odstraní z lidského povědomí a zařadí se po bok Wing Commanderu a Mortal Kombat 2. Alespoň doufám. Čeká vás sprška nelogičností a trapností a to ještě vůbec nevypichuji trapný závěr ála Godzilla, Aligátor, Jezero nebo třeba další milióny americký béček. Po půl hvězdičce dávám za triky, efektní souboj mezi hlavními hrdiny a za poměrné absentování nudy. Rád ale zaokrouhluji dolů, a tak dávám moc pěknou jednu hvězdičku :)(20.6.2005)

• Jossie

Velká škoda , ze zajímavého nápadu udělat tak slabý film. Scény , kdy se mám leknout a neleknu se , když se mám bát a nebojím se a jaké překvapení , přesně vím , kdo přežije. Jediné hezké na celém filmu je , že je tak krátký. A možná ještě to , že tentokrát v téhle vražedné expedici neměli prsty lidé.(10.4.2005)

• M.a.t.t.

Alebo ako pochovať dve legendy jednou ranou. Zatiaľ čo prvá polovica filmu zachytáva málo zázivné zoznamovanie sa s nevýraznými postavami, v druhej konečne pribudne aj akcia avšak na úkor hlúposti už beztak nezmyselného scenára. A to má pritom Alien Vs. Predator pomerne zaujímavý koncept a náčrt deja. Na klasiku sa to nechytá ani omylom.(17.2.2007)

• - Stejně tak byl pro režii zvažován i David Twohy. (akisha)

• - Scéna, kdy hlavní hrdinka prchá společně s predátorem, se točila před zeleným plátnem v Praze nedaleko stanice metra Kolbenova. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Černobílý film, který můžeme vidět na začátku snímku, je další crossover Frankenstein Meets the Wolf Man (1943). (imro)