Reklama

Reklama

Vetřelec vs. Predátor

  • USA AVP: Alien vs. Predator (více)
Trailer 2

Zazobaný průmyslník Charles Bishop Weyland podnítí vytvoření mezinárodního týmu archeologů, přírodovědců a bezpečnostních expertů pod vedením ekoložky a cestovatelky Alexy "Lexy" Woodsové, který má prozkoumat záhadné obrysy budovy schované hluboko pod ledovým příkrovem poblíž Antartidy. Tím začíná neuvěřitelné a zároveň strašlivé dobrodružství – nikdo z nich netuší, jaké překvapení, ukryté v hloubce 2000 stop pod zmrzlým povrchem, je čeká… Členové expedice najdou pyramidu se stopami aztécké, egyptské a kambodžské kultury. V jejím nitru objeví bludiště chodeb, jehož technologické vybavení ukazuje na práci neznámých mimozemských civilizací. Stěny místností neočekávaně mění tvar, vězní jednotlivé členy týmu a oddělují je od jejich kolegů. Při strastiplné cestě napříč pyramidou vyjde najevo strašlivá pravda: podzemní chrám obývají predátoři, kteří drží v zajetí živou vetřelčí královnu. Ta ve stoletých intervalech klade vajíčka, z nichž se líhnou vetřelci, jejichž vybíjením mladí predátorští válečníci absolvují zkoušku dospělosti. Expedice tak přichází přímo do války mezi vetřelci a predátory. Dostane šanci zůstat jen nezúčastněným pozorovatelem? Postavu miliardáře Charlese Bishopa Weylanda scenáristé napsali pro herce Lance Henriksena, který hrál ve filmech Vetřelci a Vetřelec 3. Filmem Vetřelec vs. Predátor si režisér Paul W. S. Anderson, jeden z největších fanoušků filmů o Vetřelcích a Predátorech, uskutečnil svůj sen. (TV Prima)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (926)

TeeAge 

všechny recenze uživatele

Väčšinou sa stáva, že keď sa dialógy tvária sproste, je hlúpy aj samotný dej. V tomto filmu je tomu inak. Dejovo sa mi to celkom páčilo, spomínané keci neboli na úrovni voči vizuálnej stránke, takže ako často v týchto žánroch – forma zvýťazila nad obsahom. Napriek tomu som sa však nenudil, a nakoniec ma film presvečil, aby som si pustil starého predchodcu, Predátora. ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Ten film prostě nemá charizma, a to ani béčkovýho produktu. Jediný, co by se dalo zmínit, je Lance Henriksen, ač i ten působí dost unuděně. Ostatní postavy absolutní nula. Akční část je o poznání lepší, ale to myslím hlavně díky tomu, jak jsou obě monstra cool a že z nich jde respekt když jsou zvlášť, ale dvojitý respekt, pokud jsou spolu. Takže za těch pár zdařilejších bitek jdou moje 2*. Jinak odmítám tenhle film spojovat s jakoukoliv mimozemskou sérií. Anderson Horizont události nepřekonal. ()

Reklama

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Alebo ako pochovať dve legendy jednou ranou. Zatiaľ čo prvá polovica filmu zachytáva málo zázivné zoznamovanie sa s nevýraznými postavami, v druhej konečne pribudne aj akcia avšak na úkor hlúposti už beztak nezmyselného scenára. A to má pritom Alien Vs. Predator pomerne zaujímavý koncept a náčrt deja. Na klasiku sa to nechytá ani omylom. ()

petero 

všechny recenze uživatele

Nedosahuje tu kvalitu ani votrelcov ani predátorov. Anderson je síce hračička, ale zo spojenia týchto dvoch kultových monštier som očakával niečo oveľa lepšie. Scenár je neprepracovaný a málo ctižiadostivý. Takto sa môžem len tešiť že sa konečne stretli i na filmovom plátne a dúfať, že pokračovanie bude o niečo spektakulárnejšie. ()

Marius 

všechny recenze uživatele

AvP ma prekvapilo, a to pozitívne. Scenár je síce údesný a logickým chybám nie je konca, ale vzájomné strety votrelcov a predátorov sú na veľmi slušnej úrovni. Filmu škodí málo krvi a nerešpektovanie pravidiel oboch klasikov vesmírnych príšer. Votrelci sú príliš podcenení a zabiť ich môže vlastne aj človek prakticky jednoduchými zbraňami. Kde sú zlaté časy keď to do nich Hicks and comp. sypali plazmou.....Predátori toho zase bez svojich náplecníkov tiež veľa nedokážu. Vrcholom stupidity je ale záverečná aliancia a zničenie matkz (rovnako aj jej oživenie to som sa skoro váľal po zemi od smiechu. ()

Galerie (104)

Zajímavosti (56)

  • Společnost Weyland Industries je předchůdcem korporace Weyland-Yutani, která v sérii filmů Vetřelec neustále usiluje o zachování nebezpečných nestvůr. (Danny F.)
  • Je to první z filmů o vetřelcích bez Sigourney Weaver, které se myšlenka crossoveru nelíbila. (imro)
  • Dříve než vznikl tento snímek, vetřelci a predátoři se s velkým úspěchem objevili již v komiksech, videohrách, k nim patřících soundtracích a měli také svoje série hraček a sběratelských karet. (imro)

Související novinky

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (více)

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne

04.06.2007

Nemůžu se ubránit pocitu opakovaného déja vu. Transformers ještě ani neměli světovou premiéru, ale už teď jako by Hollywood ovládla posedlost futuristickými auty, které na nás vystrkují všelijaké… (více)

Reklama

Reklama