Vetřelec vs. Predátor

Alien vs. Predator

Alien Vs Predator

Votrelec vs. Predátor

Akční / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie / Kanada, 2004, 87 min (Director's cut: 109 min)

• Jossie

Velká škoda , ze zajímavého nápadu udělat tak slabý film. Scény , kdy se mám leknout a neleknu se , když se mám bát a nebojím se a jaké překvapení , přesně vím , kdo přežije. Jediné hezké na celém filmu je , že je tak krátký. A možná ještě to , že tentokrát v téhle vražedné expedici neměli prsty lidé.(10.4.2005)

Som nadšeným obdivovateľom snímkov "Alien" i "Predator". Votrelec aj predator sú kultové postavy sci-fi horrorového žánru. Dve obrovské ikony. Avšak obsadiť ich do spoločného filmu sa mi zdá až moc okato komerčné. Projekt "Alien vs. Predator" ma nijak zvlášť neoslovil. Radšej si predatora alebo votrelca pozrem v ich starých, dobrých sólo filmoch. Jedine z rešpektu ku týmto dvom vesmírnym zabijakom dávam hybridnému snímku "Alien vs. Predator" tri poslabšie hviezdičky. ***(19.3.2017)

• Dadel

Mr. P.W.S. Anderson je zřejmě světový rekordman, když na ploše necelých 90 minut dokázal svou levnou koprodukcí zneuctít hned dvě slavné filmové série čítající pět skvělých filmů. Scénář je vyloženě odfláklý a plný nelogičností. Vetřelci dosahují dospělosti asi za pár desítek minut od nakladení vajíčka, v pyramidě jsou jich desítky, přičemž není jasné, z čeho se vylíhli, když lidí bylo uvnitř jen pár, královna útočí i na predátora, který v sobě nese vetřelčí zárodek atd. Motiv přátelského predátora-staršího kamaráda mi moc nesedl a historické pozadí o predátorech v kolébce civilizace je tak trochu "silly". Všichni herci ve vedlejších rolích tvoří jen křoví a vesmírné potvory jsou vystavovány na odiv dlouhé desítky minut, protože někteří lidé stále nechápou, že největší hrůzu vzbuzuje to, co je skryto. K tomu si ještě připočtěte úzkostlivě nebrutální záběry kvůli mírnějšímu ratingu (aby studio vydělalo víc peněz na už tak dost úsporně natočeném filmu).(19.8.2005)

• M.a.t.t.

Alebo ako pochovať dve legendy jednou ranou. Zatiaľ čo prvá polovica filmu zachytáva málo zázivné zoznamovanie sa s nevýraznými postavami, v druhej konečne pribudne aj akcia avšak na úkor hlúposti už beztak nezmyselného scenára. A to má pritom Alien Vs. Predator pomerne zaujímavý koncept a náčrt deja. Na klasiku sa to nechytá ani omylom.(17.2.2007)

Väčšinou sa stáva, že keď sa dialógy tvária sproste, je hlúpy aj samotný dej. V tomto filmu je tomu inak. Dejovo sa mi to celkom páčilo, spomínané keci neboli na úrovni voči vizuálnej stránke, takže ako často v týchto žánroch – forma zvýťazila nad obsahom. Napriek tomu som sa však nenudil, a nakoniec ma film presvečil, aby som si pustil starého predchodcu, Predátora.(9.12.2006)

• - Kód morseovkou na začátku filmu říká "Kdokoliv vyhraje, my prohrajeme", což je motto filmu. (akisha)

• - Spoiler: Stejně jako v původní sérii filmu, ani zde Predátor nezabije ženu. (Chipsonator)

• - Je to první a zároveň jediný film, ve kterém se objevuje postava Predátora nehraného hercem v obleku, ale vytvořeného zcela digitálně. (korbitch22)