Vetřelec vs. Predátor

Alien vs. Predator

Alien Vs Predator

Votrelec vs. Predátor

Akční / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie / Kanada, 2004, 87 min (Director's cut: 109 min)

• Faidra

Teda to jsem zase jednou měla kliku jak od blázince. Oba titulní hrdinové jsou mi volní jak triko po Marlonu Brandovi a tím pádem je to pro mě jen jeden z mnoha mizerných filmů místo prznění legendy. Osamocenou hvězdičku věnuji Henriksenovi, který byl v tomhle filmovém ekvivalentu zánětu dásní osamocený jakožto jediný slušný herec, aby ani jemu, ani hvězdičce nebylo smutno. Ale třeba je Lance zvyklý přijímat útěchu od jiných hvězdiček, co já vím.(29.10.2009)

• Jossie

Velká škoda , ze zajímavého nápadu udělat tak slabý film. Scény , kdy se mám leknout a neleknu se , když se mám bát a nebojím se a jaké překvapení , přesně vím , kdo přežije. Jediné hezké na celém filmu je , že je tak krátký. A možná ještě to , že tentokrát v téhle vražedné expedici neměli prsty lidé.(10.4.2005)

• DaViD´82

Na horror to postrádá byť jen náznak atmosféry a na adaptaci akční hry (resp. komiksu) zase nějakou akci. Pochvalu zaslouží snad jen masky. Nudné a nezajímavé béčko jakých jsou v regálech půjčoven stovky. Anderson dokázel zneuctít hned dvě legendy v jednom snímku a tak doufejme, že si ho najde nějaký zručný predátor a vyžádá si na něm osobní satisfakci za urážku na cti.(10.2.2007)

• Dan9K

Nebudu skrývat, že jsem měl vždy raději vetřelčí sérii a to překvapivě všechny díly. Ano, je v nich znát sestupná tendence, ale přese všechno měla každá epizoda svou úroveň. Samozřejmě jsem se těšil, jací budou moji oblíbení hrdinové a jak to těm predátorům pěkně natřou. Čekal jsem zklamání a také jsem se ho bohužel dočkal. Herní předloha se již stala legendou. Prach však brzy filmovou konverzi odstraní z lidského povědomí a zařadí se po bok Wing Commanderu a Mortal Kombat 2. Alespoň doufám. Čeká vás sprška nelogičností a trapností a to ještě vůbec nevypichuji trapný závěr ála Godzilla, Aligátor, Jezero nebo třeba další milióny americký béček. Po půl hvězdičce dávám za triky, efektní souboj mezi hlavními hrdiny a za poměrné absentování nudy. Rád ale zaokrouhluji dolů, a tak dávám moc pěknou jednu hvězdičku :)(20.6.2005)

Tady musím pochválit a vyzdvihnout kvalitu Predátorů, kteří svojí skvělou novotou, oplívají díky českým ručičkám. Jak postava predátora, tak postava vetřelce byla totiž vytvořena v barandovských ateliérech. ( Sice byli vytvořeny dle požadavků, ale celkový konečný dojem je opět v rukách umělců samotných.) Jediný dojem kazí fakt, že vetřelec v určitých záběrech má nadměrně bílý chrup a spíše by se hodil do reklami na colgate. Za tuhle nevhodnou scénu musím hvězdu sundat. Příběhově je to sice něco jiného, nežli od standartů, ale ty bitky mezi oběma stvůrami jsou prostě bezchybný.(6.7.2010)