poster

Synové a dcery Jakuba skláře (TV seriál)

Drama / Historický

Československo, 1985, 12 h 45 min (Minutáž: 53–67 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl

Kamera:

Alois Nožička

Hrají:

Luděk Munzar, Eva Jakoubková, Jaroslav Moučka, Slávka Hozová, Radovan Lukavský, Jana Štěpánková, Petr Kostka, Jana Preissová, Jiří Krampol, Ota Sklenčka (vyp.), Daniela Kolářová, Marta Vančurová, Jaromír Hanzlík, Svatopluk Skopal, Petr Čepek, Stella Zázvorková, Jaroslava Obermaierová, Hana Maciuchová, Uršula Kluková, Zdeněk Martínek, Bronislav Poloczek, Ladislav Frej st., Josef Větrovec, Evelyna Steimarová, Miroslav Středa, Petr Haničinec, Boris Rösner, Václav Sloup, Světlana Nálepková, Břetislav Slováček, Zdeněk Žák, Oldřich Vízner, Jana Andresíková, Milena Steinmasslová, Julie Jurištová, Jan Hrušínský, Jiří Štěpnička, Radoslav Brzobohatý, Svatopluk Matyáš, Lenka Kodešová-Skopalová, Josef Bláha, Jaroslav Cmíral, Jiří Holý, Josef Patočka, Jiřina Štěpničková, Václav Kaňkovský, Vladimír Bičík, Jan Faltýnek, Zdeněk Řehoř, Pavla Maršálková, Jana Vaňková, Ondřej Kepka, Jiří Němeček, Vlastimila Vlková, Milan Riehs, Gabriela Osvaldová, Ludmila Roubíková, Robert Vrchota, Jindřich Narenta, Jiří Havel, Libuše Štědrá, Karel Houska, Rudolf Vodrážka, Otto Lackovič, Ladislav Šimek, Milan Neděla, Libuše Geprtová, Jindřich Hinke, Ivanka Devátá, František Kovářík, Marie Rosůlková, Bedřich Prokoš, Mirko Musil, Antonín Navrátil, Čestmír Řanda st., Karel Augusta, Jan Kuželka, Věra Koktová, Klára Jerneková, Antonín Molčík, Roman Hemala, Jan Vágner, Jiří Samek, Jan Pohan, Jiří Sedláček, Karin Babinská, Jana Janatová-Havlátová, Jan Vokurka, Alexander Kučerenko, Andrea Malá
(další profese)

Komentáře uživatele GASTON73 k tomuto TV seriálu

 • Vandrovník (E01) (epizoda) (1985)
  ****

  Píše se rok 1899. Odkudsi z Kašperských hor přichází na albrechtickou huť svobodný mladík Jakub Cirkl. Hlásí se u glosmistra Krahulíka o práci. Dostane ji a ubytuje se na půdě v huťském společném domě. Stravu si vyjedná s Terezkou Herálcovou a záhy je jasné, že nejen stravu. Huťmistr pozná, že získal neobyčejně šikovného skláře, který dovede vyfouknout dobře prodejné sklo. Jakub je tvrdohlavý a o své umění se nechce s nikým dělit. Dostává se do sporu s rodinou huťmistra, situaci mu pomůže zvládnout soused Florián. Prosincové svátky tráví Jakub uprostřed velké huťské rodiny a s milovanou Terezkou… (www.serialzone.cz)(8.4.2019)

 • Huťmistr (E02) (epizoda) (1985)
  ****

  Jakub má už šest dětí a rozhodne se postavit si dům. Krahulík chce v Ostrově otevřít novou pec a jmenovat Jakuba huťmistrem, jeho žena je proti. Jakub žádá Krahulíka o potah na stavbu domu, dostane příslib. Šmelcíř Herálec objevuje "trhnutou" pánev. Krahulík je pryč a Jakub se rozhodne vstoupit do rozpálené pece proti vůli huťmistrové. Pec je zachráněna. Krahulík schválí vše, co Jakub udělal, a jmenuje ho huťmistrem…(www.serialzone)(8.4.2019)

 • Návrat (E03) (epizoda) (1985)
  ****

  Jakub se o Mikuláši vrací z války. Dozvídá se, že Krahulík zemřel, je huťskými přivítán a poznává nového účetního Horynu. Je přivítán i huťmistrovou, ale ne už jako huťmistr. Také potah na stavbu domu nedostane zadarmo. Fanynka čeká na Lojzíka, ale ten padl. Jakub zjistí, že syn Kuba odvádí špatnou práci. Stahuje ho z funkce mistra a bere k sobě jako pomocníka. Na huť přichází malíř skla Hugo Hamerschmied, seznámí se s Jakubovou dcerou Terezkou a zůstává… (www.serialzone)(8.4.2019)

 • V novém domě (E04) (epizoda) (1985)
  ****

  Jakub se stěhuje do nového domu, domácnost vede Fanynka. Při oslavě se dcera Vilemína seznámí se selským synem Krupkou. Hugo Hamerschmied, který si vzal Terezu, se chce osamostatnit a žádá Jakuba o půjčku. Celá rodina se skládá, největší částku dá Pepa. Ten se dal bez vědomí hostinského dohromady s jeho ženou a přestavuje hostinec. Hamerschmied poděkuje, ale potřebuje další peníze. Emil Krahulík, syn, přijíždí domů s manželkou Soňou a Krahulíková jim vytýká, že žijí nad poměry. Jakub uvádí syna Toníka k mistru Floriánovi. (www.serialzone)(8.4.2019)

 • Krize (E05) (epizoda) (1985)
  ****

  Jakub dostává dopis od dcery Terezky, že Hamerschmied přišel o celou pec a nemá peníze. I v Albrechticích začínají chodit kolem huti nezaměstnaní.Mistr Florian znovu vyzývá Jakuba, aby se zapojil do dělnického hnutí. Syn Toník je zvolen do závodní rady. Krahulíková jedná o záchranu Emilovy hutě v Ostrově s bankou. Hamerschmiedovi se přistěhují do Jakubova domu. Jakub na peci sklízí výsměch kvůli Krahulíkové. Nejmladší syn Vojta chce být jedině sklářem, ale Jakub odmítá. Bere si ho Florián na svůj verkštat. Jakub Krahulíkové těžce vysvětluje, že se musejí rozejít… (www.serialzone)(8.4.2019)

 • Stěhování (E06) (epizoda) (1985)
  *****

  Anna Jiřího neuzdravila, zemřel. Na hostině v Pepově podniku U pošty se debatuje o svízelné politické situaci. Z pohraničních oblastí odcházejí čs.vojáci. Toník mluví na schůzi Národní fronty, henleinovci ji chtějí rozbít, zabrání tomu Florián. Krahulíková nabízí Jakubovi, aby s ní přešel do vnitrozemí, Jakub chce jít jen s celou rodinou. Toník přechází do ilegality.Vojta se chystá s kamarády rozbít schůzi henleinovců, akce skončí fiaskem. Na schůzi byl i Hamerschmied, kterého přemluvil Schlapke, aby se přihlásil k německým předkům. Chlapce, kterým hrozí napadení od henleinovců, zachrání děvče z pošty, Líza. Vojtovi se líbí, ale dozví se, že je Němka…(www.serialzone)(8.4.2019)

 • Skrýš (E07) (epizoda) (1985)
  *****

  Rodinu Cirklovu navštíví Pepa, který provezl proviant. Přemluví otce, aby se vrátil do Albrechtic. Nastupují na huť a setkají se s veršucem Boškem. Anna nastupuje do malírny skla a seznámí se s vězněm, medikem Jiřím. Začíná se o něj starat a nosit mu jídlo. Vojta se setká s Lízou a pak poprosí o azyl u Pepy v hostinci. Florián má zájem o spolupráci Kuby, listonoše. Jakub si myslí, že Kuba se na ilegální práci nehodí, Kuba to však nadšeně přijímá, chce oslnit svou ženu. Nany vyvolá při předávání jídla incident, ke kterému se přidá několik žen. Gestapák Schlapke se rozhodne prohledat huť – předcházela letáková akce, za kterou tuší Toníka... (www.serialzone)(8.4.2019)

 • Jaro (E08) (epizoda) (1985)
  *****

  Vilemína s dcerou objeví Vojtu prchajícího z totálního nasazení. Krupka ho jen nerad nechá u sebe. Zatímco poslední němečtí vojáci Albrechtice opouštějí, Pepa, který pořádá v hostinci velkou oslavu, vítá prvního sovětského vojáka. Hostinská Marta, na níž je hostinec napsán, slaví také a sladce z toho umře. Syn Kuba se vrací z koncentračního tábora. Milada ho vítá výčitkami, otec líp. Anna, která do osvobození vykrmovala svého medika, ho doprovází na vlak do Prahy, aby pokračoval ve studiích. Po čase od něj dostane dopis, že se ještě nemůže ženit. (www.serialzone)(15.4.2019)

 • Voda (E09) (epizoda) (1985)
  ****

  Vojtovi se narodil syn Toník. Do oslavy na peci vstupuje Emil Krahulík nevybíravým způsobem. Ani při loučení na peci nemá Emil na Jakuba čas. Rozloučení je v hostinci a huťští se tam pohádají podle stranické příslušnosti. Bošek se vypraví na Vojtu, že ho osočuje. Vdovec sklář Divíšek, by se chtěl zalíbit Anince, a proto požádá Jakuba o podporu. Do huti přijíždí Bošek a chce, aby Emil dotoval stavbu čističky vody, ten odmítá… (www.serialzone)(15.4.2019)

 • Krahulíkova vila (E10) (epizoda) (1985)
  *****

  Krahulíkova vila (Krahulíkova vila) - Krahulík prchá v kamionu přes hranice. Jako ředitel nastupuje do firmy hutník Hajný, který se okamžitě střetne s Vojtou. Naopak Pepa mu dá důležitou radu, jak vyhovět huťským. Hajný se seznámí s Naninkou, od první chvíle jsou si velice sympatičtí. Hajný jejím prostřednictvím nabídne místo zástupce Vojtovi. Otec Jakub radí Vojtovi, aby zůstal u verkštatu. Hajný se znovu setká s Nany a po jejich rozmluvě Vojta místo přijímá. Otec se v nesouhlasu stěhuje k Vilmě do statku. (www.serialzone)(15.4.2019)

 • Ochranná značka (E11) (epizoda) (1985)
  *****

  Do Albrechtické huti přijde z Baden-Badenu balíček s pohárkem a sdělení, že německá firma nebude odebírat z huti zboží, protože ochranná značka patří jinému majiteli, který zahájil výrobu cenově nižší. Tuto skutečnost donese Boškovi sekretářka Hajného. Hajný se rozhodne raději k boji na trhu než v soudní síni a chce nabízet zboží laciněji. Anna se schází s Hajným, ale jejich vztah je neperspektivní. (www.serialzone)(15.4.2019)

 • Nedělní směna (E12) (epizoda) (1985)
  ****

  Ředitel Hajný je ve vězení, Anna za ním jezdí. Bošek jí při setkání nabízí, že Hajného dostane z vězení dřív, Anna však odmítá. Kuba nebyl dán do kandidátky příštích voleb. Když to Milada zjistí, udělá mu výstup. Kuba jde za stranickým tajemníkem a dozví se, že je to žádost pracujících z Albrechtic. Odmítá mu říct, co bude Kuba dělat. Otec Jakub nařídí Vojtovi, aby Kubovi pomohl. Dozví se, že je to Boškovo dílo… (www.serialzone)(15.4.2019)

 • Jubileum (E13) (epizoda) (1985)
  *****

  Otec Jakub jede do západního Německa na pohřeb Terezky. Setká se tam s Hugem i bývalým gestapákem Schlapkem, který je spolumajitelem firmy. Od něho se dozví, kdo nejspíš udal Kubu a Floriána. Do dalšího pátrání zapojí Pepu. Napíše žádost o propuštění Hajného z vězení a zjišťuje v huti všechno kolem udání. Vojtovi se narodí další syn, oslavu v huti naruší Bošek. Vojta chce odejít od pece a z huti, ale otec mu to zakáže. Na domácí oslavu přijíždí Vilma. Jakub se rozhodne vše rozřešit při oslavách stého výročí Albrechtické huti… (www.serialzone)(15.4.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace