Alenka v říši divů (TV film)

Alice in Wonderland

• Německo

Alice im Wunderland

Alica v krajine zázrakov

Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / USA / Německo, 1999, 150 min

Jedno z ďalších priemerných filmových spracovaní krajiny zázrakov, do ktorého bolo vsadené veľké množstvo kvalitných hercov. Problém ale je, že kvalitou tento snímok len ťažko môže prekonať iné rozprávky, nakoľko ani námet nie je dvakrát kvalitný. Aspoň mne sa tieto príbehy veľmi nepáčia, aj preto možno tendenčné hodnotenie z mojej strany. 50 %(28.11.2017)

Jako Alenka-maniak hodnotím,tak jak hodnotím. Je to 2.nejdelší adaptace mé těžce oblíbené knihy. Tudíž hutná a komplexní. Pro někoho až nestravitelně dlouhá. To chápu. Obsazení je perfektní. Hudba taktéž. Pro ost maniaky (jako já),doporučuji. Scoréčko vynikne překvapivě lépe mimo film. Stejně tak,vizuál,kterýžto jest od Dermota Powera,který navrhoval i Burtonovu verzi. V obou případech,zabodoval. Taktéž comicsový tvůrce,mj.Slaine a Soudce Dredd.(20.5.2017)

• MartinezZ

Příliš dlouhé, příliš... fantaskní? Tohle už ani není fantazie, tohle je na psychiatra. Příliš mnoho postav, jediné zajímavé tři postavy: Kloboučník, zajíc a Srdcová královna. Whoopina kočka nevýrazná, samotná Alenka nehraje, jen chodí před kamerou. Výsledkem je cosi psychotropně nudného, což se takřka vylučuje. ~~~ Za verzi sestříhanou o 40 minut jsem ochotný přidat *.(25.10.2011)

Alenka,ať už ji natočí kdokoliv bude vždy divná,protože je divná i předloha.Již jsem si na to zvyknul a jsem ochoten ten bláznivý svět s bláznivými postavičkami ochotně strávit,takže hodnotím relativně kladně.Tohle TV zpracování mělo velmi slušnou výpravu,masky,triky a herecké obsazení.Takže za 60%.Jsem zvědav na verzi Tima Burtona.(3.8.2010)

Příběh o holčičce, která propadne jámou do podivného světa plného bláznivých postaviček, světa, kde neplatí žádná pravidla a žádná logika. Chápu, že se někomu nemusí líbit, občas je až nervydrásající :-) Jinak se jedná o celkem pěkné a věrné zpracování Alenky v říši divů. Takhle nějak jsem si ten příběh představovala, když jsem čítávala knížku.(1.11.2008)

• - Sigourney Weaver dostala roli ve filmu, ale nakonec ji musela odmítnout kvůli problémům s rozvrhem. (HappySmile)

• - Většina postaviček z Říše divů vystupuje v rámcovém příběhu jako hosté na dýchánku u Alenčiných (Tina Majorino) rodičů. Toto dvojí obsazení mělo posílit hranici mezi Alenčiným reálným a snovým světem, a rovněž šlo o poctu Lewisu Carrolovi, jehož knižní postavy měly základ v kruhu jeho skutečných známých. (Stanislaus)

• - Postava kočky Šklíby (Whoopi Goldberg) byla vytvořena použitím loutky a CGI. Její tělo tvořila loutka, zatímco obličej Whoopi Goldberg byl nasnímán a digitálně dodán v postprodukci. (Stanislaus)