Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Malá Alica má vystupovať pred hosťami jej rodičov pri popoludňajšom čaji. Aby sa tomu vyhla, odíde z domu. Cez králičiu noru sa dostane do rozprávkovej krajiny. Spočiatku sa tu všetkému čuduje, no postupne sa v rozprávkovej krajine cíti ako doma. Spriatelí sa s jej obyvateľmi - s mačkou Škľabkou, Bielym králikom, Klobučníkom či majorom Húseničiarom. Veľa sa od nich naučí, prežije medzi nimi neopakovateľné príhody a dobrodružstvá a keď sa nakoniec vráti späť domov, ochotne zaspieva hosťom pieseň. Lenže inú, ako mala spievať na začiatku... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (43)

mandlova 

všechny recenze uživatele

Alenku miluju, proto vím, že je dost těžké toto téma zfilmovat - toto je velice podařený pokus, zvučná jména (Ben Kingsley jako zhulená housenka je k sežrání :-D) upřímně nějaké chyby by se našly, ale protože prostě toto téma žeru, hlavní hrdinka je skvělá, triky též... dávám 4* za zatím nejlepší zpracování Alenky. Stále doufám, že se někdo tématu zhostí důkladně, že dám 5* myslím, že takový Tim Burton by prostě "sedl". ()

fabecc1222 odpad!

všechny recenze uživatele

Bohužel, nedokoukáno...Snažil jsem, ale vážně to nešlo a někde na konci druhé třetiny jsem to definitivně položil. Dvě věci, co mě neskutečně iritovaly a kvůli kterým to fakt nešlo: V první řadě naprosto příšerný vizuál, který mi navozoval permanentní depresivní atmosféru a celý působil extrémně lacině a nevkusně. S tim souvisí i druhá věc, kterou z mého pohledu byla až amatérská scénografie, kdy opět, scény působili, že na postavení všech měli tak pět doláčů a samotné jejich provedení mi přišlo na hranici zvláštní školy. Když se pak k tomu přidalo všudypřítomné přepálené pitvoření, a to i od známějších jmen, které měli zřejmě lákat dospělejší publikum, tak už to bylo za hranicí únosnosti. ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Strašná nuda a nepomůžou tomu ani známý herci jako Goldberg nebo Coltrane. Celý to je takový pomalý, nezáživný a ještě aby toho nebylo málo tak to má dvě a půl hodiny, který nějak uplynuly a nic to ve mě nezanechalo, ani to, že by to byla nějaká sračka nebo že by to bylo dobrý, prostě dvě a půl hodiny v prdeli, bez jakýhokoliv zážitku. Doufám že už to nikdy dávat nebudou je to akorát ztráta času ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Příliš dlouhé, příliš... fantaskní? Tohle už ani není fantazie, tohle je na psychiatra. Příliš mnoho postav, jediné zajímavé tři postavy: Kloboučník, zajíc a Srdcová královna. Whoopina kočka nevýrazná, samotná Alenka nehraje, jen chodí před kamerou. Výsledkem je cosi psychotropně nudného, což se takřka vylučuje. ~~~ Za verzi sestříhanou o 40 minut jsem ochotný přidat *. ()

Lilloos 

všechny recenze uživatele

Typicky hallmarkovské se všemi pozitivy i zápory. Zpočátku jsem byla velmi spokojená, atmosféra šíleného snu, kdy člověk nechápe a nic nemůže, působila naprosto věrohodně. Problémem však je, že mě to celé přestalo bavit nejpozději po 40 minutách a pak už jsem se jen nudila a nadávala, na jakou kravinu to zas koukám. Nevím, zda to bylo způsobeno nevyhovujícím pořadím jednotlivých aktérů (ti na začátku mi přišli jaksi výraznější), nebo přepálenou stopáží, ale trpěla jsem tak moc, že lepší hodnocení si bohužel nemůžu dovolit. Jo, a malé bezvýznamné plus za nápad s dvojrolemi. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (6)

  • Asymetrický kostým zajíce vyděsil Tina Majorino (Alenka), což považoval režisér Nick Willing za úspěch, protože chtěl, aby králík vzbuzoval hrůzu. (HappySmile)
  • Postava kočky Šklíby (Whoopi Goldberg) byla vytvořena použitím loutky a CGI. Její tělo tvořila loutka, zatímco obličej Whoopi Goldberg byl nasnímán a digitálně dodán v postprodukci. (Stanislaus)
  • Většina postaviček z Říše divů vystupuje v rámcovém příběhu jako hosté na dýchánku u Alenčiných (Tina Majorino) rodičů. Toto dvojí obsazení mělo posílit hranici mezi Alenčiným reálným a snovým světem, a rovněž šlo o poctu Lewisu Carrolovi, jehož knižní postavy měly základ v kruhu jeho skutečných známých. (Stanislaus)

Související novinky

Návrat do Země-Nezemě

Návrat do Země-Nezemě

06.09.2010

Britský scenárista a režisér Nick Willing je uznávaným televizním veteránem. U nás jsme od něj viděli minisérie Alenka v říši divů či Iásón a Argonauti, mnohem vstřícněji ale byly přijaty jeho… (více)

Reklama

Reklama