Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Malá Alica má vystupovať pred hosťami jej rodičov pri popoludňajšom čaji. Aby sa tomu vyhla, odíde z domu. Cez králičiu noru sa dostane do rozprávkovej krajiny. Spočiatku sa tu všetkému čuduje, no postupne sa v rozprávkovej krajine cíti ako doma. Spriatelí sa s jej obyvateľmi - s mačkou Škľabkou, Bielym králikom, Klobučníkom či majorom Húseničiarom. Veľa sa od nich naučí, prežije medzi nimi neopakovateľné príhody a dobrodružstvá a keď sa nakoniec vráti späť domov, ochotne zaspieva hosťom pieseň. Lenže inú, ako mala spievať na začiatku... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (42)

Phobia 

všechny recenze uživatele

Ani knižní "Alenka" není zrovna můj šálek kávy a hodně bych se divila, kdybych film hodnotila lépe. Tenhle druh absurdní fantazie, kdy je třeba za vším hledat symboly a přemýšlet "co tím chtěl básník říci", mi prostě často nesedí a nezachrání to ani hvězdné obsazení. Každopádně jsem čekala, že to bude méně koukatelné. No, dalo se, čili úspěch dle mého skromného názoru:-). 60% ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Knižní předlohu jsem nečetl (z filmových zpracování znám pouze kouzelné Švankmajerovo ´Něco z alenky´), takže nevím, do jaké míry se jí tvůrci drželi, ale některé scény dělají z tohoto filmu obstojně koukatelnou záležitost. Vzhledem k menšímu rozpočtu občas ucházející triky a masky, vypíchl bych skvěle namaskovaného Martina Shorta s digitálně upraveným krátkým tělíčkem a šklebící se kočku s tváří Whoopi Goldberg. Na televizní film celkem obstojný průměr. ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Strašná nuda a nepomůžou tomu ani známý herci jako Goldberg nebo Coltrane. Celý to je takový pomalý, nezáživný a ještě aby toho nebylo málo tak to má dvě a půl hodiny, který nějak uplynuly a nic to ve mě nezanechalo, ani to, že by to byla nějaká sračka nebo že by to bylo dobrý, prostě dvě a půl hodiny v prdeli, bez jakýhokoliv zážitku. Doufám že už to nikdy dávat nebudou je to akorát ztráta času ()

themic 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem to nespočetně krát na televizním kanále Hallmark, kde to opakovali snad desetkrát denně. Dříve se mi to líbilo, ale postupem času jsem zjistil, že zpracování Alenky v říši divů by mohlo být i lepší. Na svou dobu asi nejlepší zpracování, včele s docela známou W. Goldberg a mým oblíbeným Marinem Shortem..:) Dávám 2* 35% ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Alenka v říši divů patří mezi povedenější hallmarkovské projekty, byť by se dalo mnohé vytýkat, ale i přesto si drží nějakou úroveň. Toto zpracování dokáže na první pohled zaujmout zejména dobře vybranými hereckými hvězdami, které se ve filmu sice většinou jen mihly v podobě cameí, ale i tak mě potěšily - nejvíce jsem byl spokojený s výkonem Elizabeth Spriggs, Martina Shorta, Gena Wildera a (jako vždy) Mirandy Richardson. Rovněž Tina Majorino se hlavní role ujala velice dobře a jako mnozí, tak i já oceňuji Whoopi Goldberg v roli Šklíby. Vlastně mi ani moc nevadilo, že byly ve filmu viditelné TV efekty, jelikož to pak celé působilo více hravě až potrhle, což jen podtrhovalo úžasně šílenou Říši divů, plnou různých bizarních a bláznivých postaviček, které stále křičí, padají, spí, pijí čaj, sekají hlavy atd. Ve výsledku jde o celkem slušnou adaptaci, jež dokáže oslovit i dnes, zejména díky hercům, výpravě a chytlavým písničkám. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (6)

  • Hlava Martina Shorta byla digitálně 3x zvětšena, aby se více podobala šílenému kloboučníkovi z Tannilových ilustrací. (HappySmile)
  • Většina postaviček z Říše divů vystupuje v rámcovém příběhu jako hosté na dýchánku u Alenčiných (Tina Majorino) rodičů. Toto dvojí obsazení mělo posílit hranici mezi Alenčiným reálným a snovým světem, a rovněž šlo o poctu Lewisu Carrolovi, jehož knižní postavy měly základ v kruhu jeho skutečných známých. (Stanislaus)
  • Asymetrický kostým zajíce vyděsil Tina Majorino (Alenka), což považoval režisér Nick Willing za úspěch, protože chtěl, aby králík vzbuzoval hrůzu. (HappySmile)

Související novinky

Návrat do Země-Nezemě

Návrat do Země-Nezemě

05.09.2010

Britský scenárista a režisér Nick Willing je uznávaným televizním veteránem. U nás jsme od něj viděli minisérie Alenka v říši divů či Iásón a Argonauti, mnohem vstřícněji ale byly přijaty jeho…

Reklama

Reklama