ProfiDivak

Šleha ako bič. Takéhoto som Aronofskeho ešte nezažil. Učiteľské, ale strhujúce, adresáta stavia do role pozorovateľa, privádza ho k širokej škále pocitov, od úškrnu, cez súcit, až po hnus a zdesenie...(možno aj) nad sebou. Elektrizujúca sláčiková hudba, vynaliezavá kamera a dusná snová, feťácka atmosféra tvorí správnu kulisu pre pochovávanie amerického sna. ()

Luky61

Kdo viděl tenhle snímek, toho musel zaručeně "dostat"! Já jsem ho viděl už jako puberťák a od té doby patří do pětice mnou nejvíce obdivovaných filmů. Když jsem si udělal čas a podíval se na Requiem za sen po letech, po skončení filmu mi bylo opravdu hrozně! Děsivé drama o závislostech, představuje různé konzumenty drog, jejich strašlivé osudy, bezmoc a beznaděj... Nelze opomenout skvělý soundtrack a brilantní herecké výkony Ellen Burstyn s red dress, Jareda Leto a úžasné Jennifer Connelly. - Když si vzpomenu, jak drží sluchátko a říká do telefonu slabým hlasem, smířeným s beznadějí: "Harryyy, when are you coming?", derou se mi slzy do očí! ()

unclejack

Recept na Requiem za sen - štyri relatívne samostatné herecké koncerty, invenčný mladý režisér, hudba, ktorá sa nedá prepočuť, gradácia napätia aká sa len tak nevidí, výborný scenár podľa oceňovanej predlohy autora, ktorý si závislosťou skutočne prešiel. Mohol z toho vzniknúť všelijaký dobrý film, ale vzniklo TOTO - rozpad tradičnej formy vnímania filmu do sekvencií s rýchlym strihom - na konci to len tak lieta - hra so zrýchľovaním a napriek tomu máme dostatok času preniknúť postavám pod kožu - Aronofsky vytvoril desivý portrét polčasu rozpadu, v ktorom sa každá jedna postava nachádza a divák musí spolu s ním a Hubertom Selbym skonštatovať, že z tejto situácie už niet cesty späť - requiem za sen, zahraný už po všetkom. ()

Xaeroo

Hvězdička za kameru a herce, určitě zrežírováno s grácií, taky by normálně dostal nejvyšší hodnocení, po umělecké stránce, ale u filmu hodnotim i svoje pocity (proto se mimo jiné také koukáme na filmy že?) a to prostě nejde u filmu, který mě hoďku a tři čtvrtě nudil, nebo mi zněl dokonce bylo až blbě, bohužel... až moc realistický a nechutný. A soundtrack? závěr s hudbou masakrální, ovšem celý film se stále se opakující depresivní melodií, to sorry. ()

Jenn

Tohle by se mělo pouštět dětem před spaním, vidíš, jak dopadneš, když si začneš píchat? Jared a jeho modrý voči. Hudba, u který mrazí a skvělý záběry kamer. Na konci pokaždý slzy. ()

Olbi

K tomuto snímku by se měli podávat léky pouze na lékařský předpis a pozorně přečíst příbalový leták.Dokonalá kamera,hudba a střih.Emotivní drogové porno. ()

Vieriq78

Takéto filmy mám v obľube. Text namiesto zvuku ponúknutý v obraze. V premyslene postrihaných obrazoch. Už pri prvých snímkoch som to tušila že tento film nám ide riadne naložiť. Je to príbeh závislosti, premárneného života, a ľudských slabostí prekrytých vidinou individuálneho sna. Je to sila. Sila, v tom ako tieto postavy premenili svoj život vďaka vlastnej slabosti, či sile, v závislosť. Tu môže človek vidieť život drogovo závislého, tak krásny čistý život zabitý do stratena ihlou v žile. Pre mňa to je umocnené tým podaním. Jared je môj obľúbený, ale všetci to dali na maximum, skvelý herecký výkon Ellen Burstyn by som podčiarkla. Zamrazazilo ma pri predstave, že takto to chodí vo svete, ktorý našťastie nepoznám. Ale je to holá skutočnosť. Chýbala mi len kvapka do príbehu k 5*, možno ju tam po ďalšom vzhliadnutí kvapnem. Tento film by malo vidieť každé dospievajúce dieťa. ()

papadropolis

Díky šílenému- přesto geniálnímu- střihu, kameře, námětu a hereckým výkonům je pro mě Requiem za sen děsivé, depresivní, klaustrofobické a proto divácky velice náročné filmové dílo (dílo píši záměrně). Film jsme viděla poprvé v roce 2005 a odvahu pustit si ho znovu jsem dostala až dnes, po deseti letech. A i dnes jsem si ho musela rozkouskovat na dvě poloviny, jinak bych to psychicky nezvládla. Poslední čtvtina filmu je bez debat to nejděsivější, nejdepresivnější a nejsmutnější co jsem kdy viděla. Je to film, který by podle mě měl být zařazen povinně do školních osnov, důvod asi nemusím vysvětlovat. ()

Hvězdář

Úchvatná kamera, podmanivá hudba, šílený příběh, nezapomenutelný film, který už nikdy v životě nechci znovu vidět. ()

dannyocean

Sonda, výplach, masterpiece. Jared Leto podáva jeden zo svojich životných výkonov, výborne mu sekunduje Ellen Burstyn a nakoniec som si nechal Jennifer Connoly. Všetko je tak uveriteľné až sa tomu nechce veriť. Hudba stavia film do novej úrovne, všetko je tak jemne doladené. Vážne, nieje veľa filmov kde je tak citlivo urobený soundtrack zdorazňujúci detaily. Po pozretí filmu vám príde nechutne zle a ani sami neviete prečo. To dokáže Requiem for a dream. Osobne milujem scénu kedy Harry volá Marion z telefónnej búdky. ()

mrsin

Aronofskému Requiemu jsem se dlouho vyhýbal. U klasických dramat o drogově závislých totiž pociťuji jeden zásadní problém - s feťáky nesoucítím a jejich osud je mi ukradený, takže většina všech těch rádoby srdcervoucích konců jde mimo mě. Requiem je ale jiný. Když jsem ho viděl poprvé, zdrtil mě a od titulků jsem odcházel s tím, že už ho nechci nikdy vidět. Jak už to ale u dobrých filmů bývá, pěkných pár dnů mi šrotoval v hlavě a já si ujasnil, že ho musím vidět znovu s trochu naivní představou, že napodruhé jistě nebudu na konci tak zničený. A opět mě film svou silou překvapil. To, co zde předvádí Ellen Burstyn už není hraní, ale prožívání role a za mě nejlepší dramatický ženský výkon, který jsem kdy viděl. Podobně je na tom i soundrack od mistra Mansella, který řadím v hudbě k tomu nejlepšímu, co se v dějinách filmu objevilo. A ta závěrečná půlhodina... Jeden z mých TOP 10 filmů, který by měl aspoň jednou za život vidět úplně každý. 100 % ()

macek166

Dokonalý přenos pocitů, silná atmosféra, skvělá kamera, geniální hudba, bez které by byl film poloviční. Prostě síla. Aronofsky kraluje. Trochu mi připomíná moderního Hitchcocka. Pokud se chce někdo cítit opravdu špatně, tady je recept. ()

Matonny1012

Keďže som tento film prvý krát videl už veľmi dávno a ešte som tomu poriadne nechápal tak na druhý pokus to bolo niečo úplne iné. Absolútny skvost drogovej tematiky. Neskutočný príbeh tak reálne natočený že na konci filmu som už ani nedýchal .100% aj napriek pár chybám. ()

Hannah1971

Varování lidstvu, že drogová i přílišná patologická závislost na čemkoli je prostě nezdravá a nezřídka i životu nebezpečná. PS.většiina filmů o drogově závislých jedincích je stejjná. Tohle se jen nepatrně odlišovalo od průměru. ()

Vlasek

Když jsem tento film viděla, nebyla jsem zrovna ve vhodném rozpoložení. Zapůsobil na mě tak intenzivně, že mě následně trápily noční můry. Víckrát už bych ho asi vidět nechtěla. Příliš dekadentní. Opakující se sekvence, které mají zvýšit dramatičnost, vysloveně drásají nervy a po chvíli bohužel také nudí. Herecké výkony jsou však obdivuhodné. Scéna s Ellen Burstyn ,kde vysvětluje svému synovi, že jí v životě nezbylo nic než radost z předpokládaného účinkování v televizi, je podle mě vrcholem. ()

PosleniKiwi

WOW. To je jediné, co jsem ze sebe dokázal dostat po shlédnutí tohohle filmu. O filmu jsme si nic nezjišťoval,a tak jsem nevěděl, co od toho mám očekávat, bylo mi jen řečeno, že se na to mám podívat, a tak jsem to udělal. Toho člověka, který mi to řekl miluju za to, že mi to doporučil, ale ze stejného důvodu ho i nesnáším, neboť takhle depresivní film jsem nikdy před tím neviděl. Už od začátku filmu mi bylo jasné, že tohle asi neskončí úplně dobře, ale ta poslední půl hodina, kdy jsem jen koukal před sebe a nechápal jsem, co mi to Darren Aronofsky servíruje za znění skvělého soundtracku, z tohohle snímku udělalo jeden z mých nejoblíbenějších filmů, na který se už ale nikdy nechci podívat znovu. Skvělo natočeno, sestříháno a skvělé herecké výkony. Všem se na tenhle film doporučuji podívat s dobrou náladou, v jiném případě, nevím jak by jste dopadli. Jestli máte děti měli byste tenhle film pouštět preventivně před spaním a věřte, že si k drogám ani nepřičichnou. ()

DmKK

Jeden z těch , na které budete myslel ještě dlouho po zhlédnutí. Je jeden z nejlepších svého žánru. To dosvědčuje i to že od rubriky pořadu Highfive si vybojoval 3. místo. Když sledujete film , tak si říkáte : "Bože , takhle bych nechtěl skončit" a o tom tenhle film je. Taková tvrdší edukativní ukázka toho , že závislosti jsou zlo. To , že nám můžou s barvitého začátku , udělat velice temný konec. Doprovodná hudba je absolutně fantastická , a vzbuzuje nás ještě větší počet beznaděje , že vše skončí strašným koncem. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen